Kripto mainai Maltoje apdorojo daugiau nei 40 mlrd. USD skaitmenine valiuta. Pasak a „CryptoCompare“ paskelbta ataskaita, Gruodžio mėnesį Maltoje buvo parduota daugiausiai kriptovaliutų.

OKEX ir „Binance“ yra įskaitytos už didžiulės jų dalies apdorojimą. Abu jie yra įtraukti į Maltos vertybinių popierių biržą (MSX), kuris, manoma, sustiprino jų patrauklumą. Turėdama kiek daugiau nei 400 000 gyventojų, Maltai pavyko įveikti Honkongą, Samoa, Seišelius ir Jungtines Amerikos Valstijas kriptografinės prekybos mastu.

Kriptovaliutų pramonės aprėptis

Nors daugelis tautų atmetė kriptografijos sektorių kaip pavojingą ir atgrasė investuotojus nuo investicijų į skaitmeninį turtą, Malta atvėrė duris pramonės dalyviams. Ji sugebėjo susitvarkyti su reguliavimu, nustatydama išsamią reguliavimo sistemą, kuri taip pat apima „blockchain“ technologiją.

Tai retas užsiėmimas net tarp populiarių centrų. Praėjusiais metais salos valstybė priėmė tris reguliavimo įstatymus, apimančius kriptovaliutas, „blockchain“ ir „Distributed Ledger Technology“ (DLT)..

Tai buvo Naujoviškų technologijų susitarimų ir paslaugų įstatymas, Maltos skaitmeninių inovacijų institucijos įstatymas ir Virtualaus finansinio turto įstatymas. Šiuo metu jie yra kertiniai kriptografijos reguliavimo akmenys šalyje ir buvo skirti valdyti kosmose veikiančias įmones.

Maltos skaitmeninių inovacijų tarnybos įstatymas numato investuotojų ir vartotojų apsaugą ir palaiko pramonės vientisumą. Taip pat pabrėžiama, kad vyriausybė per Maltos skaitmeninių inovacijų tarnybą skatins plėtrą ir inovacijas šalyje.

Naujoviškų technologijų susitarimų ir paslaugų įstatymas reglamentuoja technologijų naudojimą pramonėje ir užtikrina, kad jos atitiktų nustatytus kriterijus, kad galėtų būti patvirtintos..

Virtualiojo finansinio turto įstatymas reglamentuoja skaitmeninio turto projektus, įskaitant ICO ir baltosios knygos reikalavimus. Ji taip pat išleidžia gaires, kaip turėtų būti vykdomi kriptovaliutų projektai, ir įsitikina, kad melagingos informacijos nėra reklamose. Ši politika didina investuotojų pasitikėjimą ir padeda išlaikyti pramonės standartus. Jie labai prisideda prie Maltos, kaip pagrindinio kriptografijos centro, pozicijos.

Maltoje taip pat yra palanki mokesčių sistema, apimanti tiek saloje veikiančias kriptografijos įmones, tiek entuziastus. Pavyzdžiui, įmonės atleidžiamos nuo pridėtinės vertės mokesčio mokėjimo už skaitmeninio turto valdymą. ES piliečiams „fiat-crypto“ operacijos ir pašalinimas iš biržų pritraukti nulinį mokestį. Tai paskatino daugiau kripto entuziastų Europoje persikelti į salų valstybę mėgautis jos mokesčių lengvatomis.

Samoa šifravimo reglamentas

Samoa, šifravimo reguliavimas yra šiek tiek kitoks, palyginti su Maltos. Kriptovaliutų bendrovės, norinčios veikti šalyje, privalo laikytis griežtų kovos su pinigų plovimu įstatymų, panašių į nustatytus finansų įstaigoms. Šalis kriptovaliutų mainus priskiria finansinėms institucijoms ir reikalauja, kad jos gautų institucines licencijas iš atitinkamų vyriausybinių agentūrų.

Skirtingai nuo Maltos administracijos, Samoa administracinė valdžia nesivaržydama tiesiogiai remia ar skatina sektoriaus augimą. Administracija atvirai neskatina jokių investicijų į pramonę, kurias ji vadina „didele rizika“.

Į oficialus pareiškimas Samoa centrinio banko kriptovaliutos nelaikomos teisėta mokėjimo priemone. Tačiau centrinis bankas atvirai pripažino, kad „blockchain“ technologija yra revoliucinė ir gali turėti didelę įtaką šalies finansų sektoriui.

Priešingai nei Maltos kriptografijos įstatymai, Samoa vyriausybė tiesiogiai nereglamentuoja technologijų klausimų, ypač susijusių su „blockchain“ naujovėmis ir plėtra. Šis aspektas ypač svarbus įgyvendinant apsaugos priemones investuotojams. Rezultatas yra teisinis neapibrėžtumas investuotojams.

Reguliavimas Honkonge

Honkongo administracija per pastaruosius metus ėmėsi unikalių veiksmų kriptovaliutų sektoriui reguliuoti. Lapkričio mėnesį šalies kripto reguliavimo institucija, Vertybinių popierių ir ateities komisija (SFC), paskelbė griežtą įspėjimą fondų valdytojams po padaugėjusių sukčiavimo atvejų.

Agentūra atkreipė dėmesį į tai, kad dėl tinkamo reguliavimo trūkumo šiame sektoriuje kilo apgaulinga veikla, todėl ji turėjo imtis griežtesnių priemonių prieš tokius veiksmus. Vis daugiau šifravimo biržos vartotojų skundėsi, kad po indėlių įmokėjimo į juos buvo blogai. Daugelis negalėjo išsigryninti.

Buvo parengtas naujas taisyklių rinkinys, skirtas fondų platintojams ir portfelio valdytojams, ir daugiausia parengtas siekiant apsaugoti investuotojus. Pagal paskelbtą pareiškimą, šalyje esančios šifravimo biržos galėtų gauti licenciją, patekusios į SFC Regulatory Sandbox.

Tai leistų reguliavimo institucijai įvertinti, ar mainų praktika atitinka nustatytas gaires. Agentūros teigimu, strategija taip pat pasiūlytų įžvalgų apie reikalingą investuotojų apsaugą ir kokios reguliavimo formos būtų veiksmingos.

Paskelbus naujus reikalavimus, kai kurios kompanijos nusprendė persikelti į vietoves, kuriose taikomos labiau kripto palaikymo taisyklės. Vos prieš kelias dienas, – paskelbė Xapo kad perkelia savo veiklą iš Honkongo į Šveicariją dėl „neskaidrios“ reguliavimo aplinkos.

„Xapo“ prezidentas Tedas Rogersas, kalbėdamas apie Honkongą, pareiškė, kad nors kadaise tai buvo laikoma „šventu kripto reglamentų graliu“, viskas nuo to laiko pasikeitė. Jis apibūdino Šveicarijos reguliavimo institucijas kaip palankesnes, protingesnes ir besidominčias finansų rinkų plėtra.

Malta susiduria su augimo iššūkiais

Žinoma, palaikyti kriptografijos pramonę taip pat reikia spręsti problemas, kurios kenkė sektoriui nuo jo atsiradimo. Jie svyruoja nuo pinigų plovimo iki įsilaužimo ir sukčiavimo atvejų.

Manoma, kad partija yra neįveikiama kliūtis, nesielgianti su kriptografijos judėjimu, ir kai kurios dėl to visiškai uždraudė sandorius su kriptovaliuta. Maltai, sprendžiant šias problemas, teko vadovautis šiurkščiu mąstymu, kai kurie iš jų pateko į antraštes.

Naujausi įvykiai ir TVF pareiškimas

Vos prieš kelias dienas Maltos finansinių paslaugų tarnyba (MFSA) paprašė investuotojų saugotis vykstančio sukčiavimo, kuriame dalyvavo įmonė, pavadinta „Bitcoin Revolution“. Afera naudojo skelbimus socialiniuose tinkluose ir kitose internetinėse platformose, kad suviliotų nieko neįtariančius investuotojus indėliuose. Fiktyvi įmonė pasiskelbė labai pelninga kriptografijos įmone.

Pasak MFSA, bendrovė, matyt, be sutikimo naudojo įžymybių ir agentūros vardus, kad pritrauktų investuotojus. Pasak agentūros, įmonė nebuvo užregistruota nė vienoje šalies įgaliotoje įstaigoje.

Ši žinia ateina po kitos kriptografinės aferos, kurią įvykdė bendrovė, pavadinta „FXNobels“. Vartotojai, kurie pervedė lėšas į savo platformą, pavogė savo skaitmeninius fondus. Manoma, kad įmonė tam tikru metu savo veiklą vykdė naudodama skambučių centrą Bulgarijoje.

Dėl didėjančių susijusių incidentų atvejų Tarptautinis valiutos fondas (TVF) paprašė Maltos vyriausybės užtikrinti, kad kriptovaliutų ir „blockchain“ įmonės laikytųsi įstatymų leidžiamų „Pažink savo klientą“ reikalavimų..

Kaip rašo „Times of Malta“, TVF taip pat paragino vyriausybę taikyti atitinkamas sankcijas šalims, kurios pažeidė įstatymus. Agentūra atkreipė dėmesį į spartų naujų produktų vystymąsi ir greitai besivystančią rinką. Ji pabrėžė, kad jie gali padaryti didelį spaudimą Maltos finansinių paslaugų tarnybai.

Vyriausybės programa „Kiekvienas gyventojas“ taip pat buvo išskirta kaip potenciali pinigų plovimo kilpa. Tai leidžia ne ES piliečiams įgyti pilietybę, jei jie investuoja mažiausiai 250 000 USD į šalies obligacijas ar akcijas.

Finansinės žvalgybos analizės skyrius pasiūlė 50 punktų veiksmų planą. Šis planas buvo vertinamas kaip vienas iš būdų veiksmingai išlaikyti tarptautinių ir ES kovos su pinigų plovimu taisyklių laikymąsi.

(Paveikslėlio kreditas: Pixabay)