Neseniai Senato teismų pakomitetis klausos apie sienų saugumą ir imigraciją atskleidė, kad Meksikos narkotikų karteliai dabar labiau nei bet kada remiasi Kinijos kriptovaliutų pinigų nusileidimo tinklais.
Kinijos ir Meksikos kriptografinių pinigų plovimo santykiai kyla iš daugelio metų bendradarbiavimo, leidžiančio narkotikams Šiaurės Amerikos tautoje gauti pirmtakų chemikalų, naudojamų tokiems narkotikams kaip metamfetaminas perdirbti..
Kinija yra pagrindinė kontroliuojamų medžiagų, tokių kaip efedrinas ir pseudoefedrinas, tiekėja, kurios yra gyvybiškai svarbios metamfetamino (meto) gamybos sudedamosios dalys. Rytų Azijos tauta taip pat yra pagrindinė sintetinio opioido „Fentanyl“, kuris yra maždaug 50–100 kartų galingesnis nei morfinas, eksportuotoja..
Jis mediciniškai naudojamas kaip skausmo malšintuvas kraštutiniais atvejais ir patvirtintas asmenims, kenčiantiems nuo skausmingų ligų, tokių kaip vėžys. Dabar fentanilis naudojamas nėriniams, tokiems kaip kokainas ir heroinas, nėrinėti, kad jie taptų stipresni.
Meksikos karteliai pasirenka partnerystę su kinais dėl jų didžiulių pinigų plovimo tinklų, kuriuos skleidė griežtos šalies pinigų pervedimo į užsienio rinkas ribos. Kinijos požeminės bankininkystės sistemos (CUBS) vadinamos sudėtingu pinigų ir kriptovaliutų brokerių tinklu, kurie perkelia valiutas į ekonomiką ir apeina šalies bankų sistemą..
Jie tradiciškai patenkino iškilusį turtingų Kinijos piliečių poreikį apeiti vyriausybės 50 000 USD metinį išorinių lėšų pervedimo limitą. Kinai plauna neteisėtas pajamas dabar ne tik meksikiečiai, bet ir Australijos bei Europos narkotikų prekeiviai..
Manoma, kad Kinijos pogrindiniai bankai turi daugiau nei 10 000 klientų ir manoma, kad jie kasmet plauna daugiau nei 100 mlrd. Pagal statistika išleido Jungtinių Valstijų narkotikų ir nusikalstamumo biuras, pasaulinėje rinkoje kasmet plaunama apie 2 trln. USD.
JAV Tėvynės saugumo departamento bendros darbo grupės direktorė Janice Ayala viešai pareiškė, kad Kinijos tarptautinės operacijos yra atsakingos už neseniai įvykdytą šifravimo pinigų plovimo šuolį.
Kinijos tinklai sugebėjo išplauti išplautas lėšas per šalies bankų sistemas, kurios vėliau siunčiamos Meksikos apvalkalo įmonėms, valdomoms narkotikų kartelių. Jų kripto pinigų plovimas, finansiniai manevrai, matyt, yra kalti dėl nuolatinio grynųjų pinigų arešto, susijusio su narkotikų platinimo veikla, mažėjimo Meksikoje ir Jungtinėse Valstijose.
Pastebėta, kad „Bitcoin“ yra pasirinkta kriptovaliuta tarptautinėms nusikalstamoms organizacijoms (TCO), nes ji yra plačiai pripažinta platesnėje rinkoje ir ja galima lengvai prekiauti be recepto rinkose, o mainai su „lax“ žino jūsų klientą ir kovoja su pinigais. – plovimo politika.
Kinijos brokeriai, užsiimantys pinigų plovimu, pirmiausia padeda klientams pervesti turtą iš Kinijos ir įgalina grynuosius pinigus atlikti bitkoino operacijas. Jie taip pat parduoda bitkoiną už grynuosius pinigus, gautus neteisėtomis priemonėmis.
Vis dėlto kriptovaliutos vis dar nėra ideali pinigų plovimo priemonė dėl rinkos peripetijų. Tačiau jie yra vieni iš daugelio būdų, kuriuos nusikaltėliai naudoja pinigų plovimui.
Vis dėlto sukčiai kriptovaliutas laiko saugesniu valiutos atsargų laikymo ir sandorių būdu. Tokios privatumo monetos kaip „Dash“, „Monero“ ir „Zcash“ siūlo daugybę funkcijų, kurios padeda vartotojams išlaikyti anonimiškumą, todėl jos yra idealus pasirinkimas asmenims, norintiems išvengti patikrinimo..
Pinigų areštai atmetus
Anksčiau Meksikos narkotikų karteliams grėsė milžiniški pinigų areštai. Pavyzdžiui, 2007 m. Po pinigų plovimo tyrimo viename iš Kinijos ir Meksikos verslininko Zhenli Ye Gono nuosavybių buvo areštuota šimtai milijonų dolerių..
Netrukus jis buvo areštuotas dėl tariamo indėlio į Meksikos narkotikų prekybą. Tai buvo nustatyta po to, kai buvo nustatyta, kad buvo netinkamai importuoti keturi pseudoefedrino ir efedrino konteineriai. Pseudoefedrinas yra pagrindinis cheminių medžiagų pirmtakas, naudojamas metui apdoroti. Reidas jo namuose atėmė apie 205 milijonus dolerių grynųjų.
Pinigai, kurių daugiausia buvo 100 dolerių kupiūromis, svėrė apie dvi tonas ir įvairiais kitais nominalais, įskaitant Honkongo dolerius ir pesusus. Tai tapo didžiausiu pinigų areštu per visą prekybos narkotikais istoriją, todėl šiandien kriptovaliutos narkotikų kontrabandos tinklams pasiūlė draustinį nuo tokių situacijų ir nepatogumų..
Reidas į Zhenli Ye Gon namus atėmė apie 205 milijonus dolerių grynųjų. (Vaizdo kreditas: SCMP).
Šiuo metu JAV pasienio muitinė pinigų areštai Meksikos narkotikų prekybos operacijos yra visų laikų žemiausios. Pavyzdžiui, 2011 m. Arizonos uostų administracija užfiksavo apie 12 mln. USD areštų. 2016 m. Duomenys siekė 960 000 USD, ty daugiau nei 90 proc.
Šilko kelio indėlis į dabartinę situaciją
Liūdnai pagarsėjusi „Silk Road“ internetinė prekyvietė buvo kriptovaliutų ir juodosios rinkos ryšio pradininkė. Tai leido narkotikų prekeiviams ir kitos neteisėtos atributikos pardavėjams anonimiškai vykdyti prekybą, remiant sandorius, pirmiausia atliekamus bitkoinais..
Pavadintas senovinių prekybos kelių, jungusių Rytų ir Vakarų pusrutulius, vardu, jį 2011 m. Vasario mėn. Pradėjo Rossas Ulbrichtas, einantis monikerą „Dread Pirate Roberts“..
2013 m. Spalio mėn. Federalinio tyrimų biuro agentai uždarė svetainę, o Ulbrichtas buvo areštuotas. Tačiau tai tapo būsimų kriptografinių pinigų plovimo ir juodosios rinkos svetainių „darknet“ projektu. Per daugelį metų buvo sukurta daugybė tinklo variantų.
„AlphaBay Market“ yra vienas iš pavyzdžių. Pradėta 2014 m. Gruodžio mėn., Ji buvo uždaryta 2017 m. Bendromis Tailando, JAV ir Kanados teisėsaugos agentūrų pastangomis. Jos įkūrėjas Kanados pilietis Alexandre’as Cazesas mirė Tailande praėjus trims dienoms po jo arešto. Jis buvo įtariamas nusižudęs.
(Paveikslėlio kreditas: Pixabay)