Jei pastarąjį mėnesį nebuvote interneto pertraukoje, tikriausiai girdėjote apie slaptą „Facebook“ projektą „Libra“ ir apie būsimą bendrovės „GlobalCoin“ pristatymą. Nors apie naująjį „stablecoin“ dar mažai ką žinome, keli skaičiai ir naujienų agentūros jau dubliavo kitas Bitcoin žudikas. Atkreipkite dėmesį į mūsų sąmoningą žodžio „kitas“ vartojimą.
O, taip. „Bitcoin“ – nesėkmė, kuri šiuo metu penkis kartus viršija antrą pagal dydį kriptovaliutą. | Šaltinis: „The New York Times“
Maždaug kiekvienais metais pasirodo įdomus, naujas kriptovaliutų projektas, dėl kurio save vadinantys guru prognozuoja „Bitcoin“ žlugimas pakartotinai. Vis dėlto karaliaus kriptografija vis dar stovi ir už mylios užima pirmaujančią rinkos kapitalizacijos vietą.
Taigi, nors už „GlobalCoin“ yra negailestingas „Facebook“, vargu ar jis nuvers karalių. Pažvelkime, kodėl.
Bitcoin buvo, yra ir greičiausiai ir toliau bus dominuojanti kriptovaliuta. | Šaltinis: „CoinMarketCap“
„GlobalCoin“ yra „Bitcoin“ priešingybė
Bitcoin yra toks pat vertingas, nes yra decentralizuotas, atsparus hiperinfliacijai ir atsparus cenzūrai. „GlobalCoin“ yra priešingai.
„GlobalCoin“ yra akivaizdžiai centralizuota, nes ją kontroliuoja monopolinė „Facebook“ kontrolė. Kad būtų pridėta žalos, atrodo, kad „Facebook“ bendradarbiauja su tomis pačiomis institucijomis, kurios pirmiausia reikalavo Bitcoin. „Wall Street Journal“ praneša kad „Visa“ ir „Mastercard“ taip pat gali būti mišinyje. Nekantraujame išgirsti apie „GlobalCoin“ mokesčius, jei tas gandas pasiteisins.
Be to, „GlobalCoin“ yra stabilus monetas, kuriame yra pasaulio valiutų krepšelis. Šio tipo kriptovaliuta yra geriau apsaugota nuo hiperinfliacijos nei kiti stabilūs pinigai, kurie yra tiesiogiai susieti su, tarkime, JAV doleriu, tačiau vis tiek turi trūkumų.
Kas nusprendžia, kaip šis krepšelis subalansuotas? Ar laikui bėgant valiutos koeficientai pasikeis? Ką daryti, jei tam tikra valiuta hiperinfliacija? Norint atsakyti į visus šiuos klausimus, reikalinga centrinė valdžia, imli korupcijai ir savanaudiškiems interesams.
Svarbiausias Bitcoin bruožas yra jo atsparumas cenzūrai. Kiekvienas gali turėti bitkoiną, gauti jį iš bet kur ir nusiųsti bet kam, kam jis patinka. Jūsų lėšos niekada nebus įšaldytos ir jūsų operacijos negali būti blokuojamos. „Facebook“ turi istoriją cenzūruoti vartotojų abonementus ir uždrausti žmonėms iš jo platformos. Mes galime tikėtis, kad tai padarys tą patį su jūsų finansais.
Galiausiai sklando gandai, kad keli mazgai valdys „GlobalCoin“ tinklą, kuris iš esmės turėtų pradžiuginti šifravimo entuziastus. Tačiau pranešama, kad „Facebook“ ima mokestį 10 milijonų dolerių mazgui valdyti, vidutinis Džo nepatenka į „decentralizacijos“ procesą.
„Facebook“ turi (anti) pasitikėjimo problemų
„Facebook“ jau yra po daugybe reguliavimo kontrolė savo „Instagram“ / „Whatsapp“ / „Facebook“ konglomeratui. Finansinio produkto, kuris integruojamas su visais trimis produktais, pridėjimas nepadės jo antimonopolinės bylos.
Nors „Facebook“ sprogimas, kurio metu Federalinė prekybos komisija (FTC) priverstų bendrovę atsisakyti „Instagram“ ir „Whatsapp“, mažai tikėtina, tačiau tai gali neigiamai paveikti „GlobalCoin“ naudingumą. Be platformos sąveikumo „GlobalCoin“ nėra geresnė už dabartinę „Facebook Messenger“ pinigų pervedimo sistemą.
„GlobalCoin“ gynybai tariamai „Facebook“ bendradarbiauja su JAV prekių ir ateities prekybos komisija (CFTC) siekdama užtikrinti, kad viskas būtų virš lentos. Kadangi SEC, IRS ir kitos vyriausybinės agentūros nori šiek tiek kontroliuoti kriptografinį turtą, tačiau laikytis reikalavimų gali būti lengviau nei padaryta.
Markas Zuckerbergas yra labiau beširdis nei banko vadovas
„Bitcoin“ kūrėjo Satoshi Nakamoto istorijos vaizduoja jį teigiamai. Panašu, kad jis yra nepaprastai protingas (-i) žmogus (-iai), kuriam (ir greičiausiai) vis dar atsibodo valdžios ir finansų institucijų korupcija.
Satoshi Nakamoto į „Genesis Bitcoin“ bloką įtraukė „Kanclerį prie antrosios bankų pagalbos“. | Šaltinis: „Bitcoin Wiki“
Kita vertus, Zuckerbergas tikriausiai išparduotų mamą už naujus pilkus marškinėlius. Jo įmonė buvo skandalo priešakyje po skandalo dėl vartotojų privatumo, duomenų pažeidimų ir žiaurios verslo taktikos. Pakartosime keletą pavyzdžių. Facebook:
- Vartotojo duomenys parduoti „Cambridge Analytica“ be sutikimo
- Nesaugiai saugomi vartotojo slaptažodžiai paprastu tekstu septynerius metus
- Atskleidė daugiau kaip 500 milijonų vartotojų per trečiųjų šalių „Amazon“ duomenų bazes
- Nuolat vagia produktų idėjas iš kitų startuolių
- Draudžiami kriptovaliutų skelbimai kuriant savo kriptografiją
Ir sąrašas tęsiasi. Atnaujinta Zuckerbergo įmonė, sutelkusi dėmesį į privatumą, nieko neapgauna. Tik laiko klausimas, kada į sąrašą įtrauksime „GlobalCoin“ kliūtį.
Bitcoin yra čia pasilikti
Patinka jums tai ar ne, Bitcoin niekur nedings. „GlobalCoin“ yra ne kas kita, kaip centralizuota valiuta, kuri visiškai praleidžia ženklą, kokia turėtų būti kriptovaliuta. Net tai patiria bet kokią sėkmę, tai nereiškia Bitcoin mirties.
„Bitcoin“ išgyveno vyriausybės draudimus, piktavalius kalnakasius, dezinformaciją, šmeižtą, 80 procentų kainų kritimą ir begalę kopijų. Tai yra pažeidžiamas, stiprėja kiekvieną kartą bandant jį nužudyti.
Taigi, prašome, dėl meilės Dievui, nieko nebevadinkite „Bitcoin žudiku“.