Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratai paskelbė, kad jie atliks bendrus naujos kriptovaliutos, vadinamos „Aber“, bandymus..

Dvi šalys siekia panaudoti „blockchain“ ir paskirstytos knygos technologiją, kad sumažintų tarpvalstybines perlaidas ir sandorių išlaidas. Šis žingsnis taip pat paskatins glaudesnį ekonominį bendradarbiavimą. Tinklas bus naudojamas atsiskaityti už abiejų tautų finansines operacijas.

Apie tai buvo pranešta per bendras pareiškimas paskelbta Saudo Arabijos pinigų tarnybos (SAMA) svetainėje. Ir Saudo Arabijos pinigų tarnyba, ir Jungtinių Arabų Emyratų centrinis bankas (UAECB) pareiškė savo įsipareigojimą paversti projektą pramonės pirmtaku.

Tinklas taip pat nustatytas kaip pagalbinė dabartinės vietinių centrinių mokėjimų sąrankos sistema. Esant pertraukai, ji galėtų papildyti esamą struktūrą.

Remiantis atskleista informacija, tik keli atitinkamų šalių bankai galės naudotis sistema bandomajame etape. Tolesnė plėtra leis įtraukti daugiau bankų. Projektas yra tik vienas iš daugelio, kurį abi šalys susitarė kartu plėtoti siekdamos glaudesnio bendradarbiavimo, ypač abipusės svarbos srityse, tokiose kaip finansai ir paslaugos.

Tikimasi, kad naujoji kriptovaliuta leis labiau pritaikyti „blockchain“ technologijas ir kriptovaliutas regione. Taip pat privaloma priimti daugiau šifravimui palankių įstatymų, kad pritaikytų šį sektorių.

Dvi šalys, kuriose vykdoma prieštaringa kriptografijos politika

Saudo Arabijos šifravimo politika

Saudo Arabijos vyriausybė nuolat priešinosi kriptovaliutoms, o jos politika patvirtina jos poziciją. Remiantis naujausiu politikos etapu, kurį sudarė Saudo Arabijos pinigų tarnyba, jurisdikcijos piliečiams ir įmonėms draudžiama prekiauti kriptovaliutomis. Vos prieš kelis mėnesius administracija sustiprino savo poziciją šiuo klausimu.

Tai įvyko po to, kai buvo pranešta apie apgaulingus kripto skelbimus. Jie melagingai teigė turintys agentūros leidimą vykdyti kriptografinę prekybą šalyje. Tai buvo bandymas atrasti investuotojus.

Šiam klausimui ir susijusiems klausimams spręsti buvo sušauktas komitetas, kurio narius sudarė kapitalo rinkos administracijos, prekybos ir investicijų ministerijos, informacijos ministerijos ir Saudo Arabijos pinigų agentūros (SAMA) atstovai..

Komitetui buvo pavesta įgyvendinti draudimą. Jos įgaliojimai išdėstyti taip, pasak a pareiškimas išleido SAMA.

„Kaip reikalauja aukščiausias dekretas, nuolatinis komitetas bendradarbiauja su atitinkamomis šalimis siekdamas sumažinti investicijų rinkodarą ir prekybą Forex bei virtualiomis valiutomis, teikdamas ataskaitas oficialiose SAMA arba CMA svetainėse.“

Anot SAMA, prekybos kriptovaliutomis licencijos dar neišduotos.

JAE tikisi tapti pirmaujančia kriptografijos paskirtimi

Skirtingai nuo Saudo Arabijos, Jungtiniai Arabų Emyratai per kelerius metus žengė vertus žingsnius, siekdami tapti pirmaujančiu kriptografijos centru. Jie atitinka „Emirates Blockchain Strategy 2021“, kuri buvo pristatyta praėjusių metų balandį.

Strategija buvo sukurta tam, kad JAE iki 2020 m. Taptų pirmuoju pasaulyje kriptografiniu varikliu. Tarp jos tikslų yra užtikrinti, kad bent 20 proc. Visų vyriausybės sandorių iki 2021 m..

ICO reglamentai turėtų būti baigti iki 2019 m. Birželio mėn. ICO teisės aktų nustatymas yra svarbus žingsnis skatinant tokenizuotus startuolius įsteigti bazę šalyje.

ICO tuštumo, kurį paliko didesnės ekonomikos, užpildymas

Pirmaujančiose pasaulio ekonomikose, įskaitant JAV ir Kiniją, taikomi griežti reglamentai, reglamentuojantys ICO paleidimą. Kinija visiškai uždraudė ICO.

Kinijos vyriausybė mano, kad kriptovaliutos apskritai yra nepaprastai kaprizingos, ir mano, kad ICO yra rizikinga, kuri, jei nebus valdoma, gali turėti domino poveikį didesnei ekonomikai. Administracija taip pat kelia susirūpinimą dėl kapitalo nutekėjimo, kurį palengvina žetonų išleidimas.

Jungtinėse Valstijose Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) nurodo ICO kaip vertybinius popierius, todėl jie priklauso jos jurisdikcijai. Norint juos klasifikuoti kaip tokius, reikia, kad ICO projektuose dalyvaujančios šalys laikytųsi griežtų agentūros reikalavimų.

Remiantis vertybinių popierių klasifikacija, nustatomi apribojimai, kas gali į juos investuoti. Vertybinių popierių klasifikacijai gali būti taikomos išimtys, jei dalyvauja tik užsienio investuotojai, arba tais atvejais, kai žetonai parduodami tik akredituotiems investuotojams.

Nesilaikant SEC gairių, gali būti skiriamos didžiulės baudos, kurios gali siekti milijonus dolerių. Be to, įmonės, kurios, kaip nustatyta, pažeidžia įstatus, privalo atlyginti nuostolius investuotojams, jei jie pripažinti kaltais dėl nesilaikymo. „AriseBank“ byla, kurioje 600 milijonų JAV dolerių ICO pažymėjo SEC, pabrėžia pasekmes. Bendrovė gavo 2,7 milijono dolerių baudą.

Kripto startuoliai, kuriantys parduotuvę JAE

Dėl JAE padrąsinančios politikos pastaraisiais mėnesiais Dubajuje jau buvo įkurta keletas kriptografinių centrų. „Crypto Bulls Exchange“ buvo pirmoji šalyje užregistruota kriptovaliutų keitimo platforma. Platforma buvo atidengta spalį ir pradėjo veikti lapkričio mėnesį. Tai bendras „Al Zarooni Group“ ir „Crypto Bulls“ projektas.

„Bitex“ taip pat yra viena iš naujausių kriptografijos bendrovių, įsteigusių parduotuvę JAE. Jo paslaugų portfelį sudaro banko pavedimai ir indėliai grynaisiais. Pasak Monarko Modi, JAE „Bitex“ generalinis direktorius, kompanija siūlo nepaprastą patogumą kriptografijos vartotojams, esantiems jurisdikcijoje.

Jis paaiškino, kad nors JAE piliečiai gali pasinaudoti užsienio valiutomis, kad galėtų išsigryninti pinigus, procesas yra sumaišytas ir daugeliu atvejų prieš keičiant pinigus į Dirhamus reikia skaitmenines valiutas konvertuoti į plačiau priimtą valiutą, pvz., USD..

Prisijungdama prie šalių, šiuo metu palaikančių kriptovaliutų pramonės augimą ir plėtrą, sąrašo, JAE gali būti labai naudinga kaip regioninė kriptografijos paskirties vieta. Pažymėtina nauda bus padidėjusios užsienio investicijos ir daugybė remiančių pramonės šakų.

(Paveikslėlis: Pixabay)