Pasak a naujausia tyrimų ataskaita kurią sudarė Floridos tarptautinio universiteto ir Prinstono universiteto mokslininkai, Kinija daro milžinišką įtaką bitkoinų tinklui, daugiausia dėl savo sistemos maišos galios monopolizavimo. Ataskaitoje nagrinėjami tautos puolimo pajėgumai ir paskata sunaikinti bitkoiną.

Kinija šiuo metu valdo apie 74 procentus bitkoinų tinklo kriptografinės maišos galios. Kas yra susiję su tuo, kad ji galėtų naudoti šią poziciją atakai pradėti, kuri gali paveikti daugiau nei 50 proc. Toks įvykis sukeltų grandininę reakciją, kuri galiausiai galėtų destabilizuoti visą bitkoinų ekosistemą.

Kaip Kinija tapo pagrindine „Bitcoin Mining Powerhouse“??

Manoma, kad pigios elektros energijos prieinamumas yra pagrindinis varomosios jėgos centralizavimo Kinijoje variklis. Remiantis naujausia Diaro pranešimas, Kinija pasižymi žymiai mažesniais elektros energijos tarifais, palyginti su JAV ir daugeliu Vakarų valstybių, o mažmeniniai tarifai svyruoja apie 0,08 USD / h.

Didmeninės kainos yra maždaug perpus mažesnės. Dėl žemų normų bitkoinų kasyba Rytų Azijos šalyje yra gana protinga įmonė. Palyginimui, elektros energijos tarifai ES JAV šiuo metu vidutiniškai 12 centų už kilovatvalandę (kWh), tuo tarpu JK rodikliai siekia apie 14,37 penso už kWh (19 centų už kWh).

Manoma, kad pigi elektros energija Kinijoje paskatino ankstyvą bitkoinų kasybos pramonės revoliuciją šalyje ir nulėmė kasybos baseinų dominavimą. Taigi šiandien dauguma pagrindinių bitkoinų gavybos telkinių yra Kinijoje.

Kinijos kompanija „Bitmain“ yra vienas iš bitkoinų gavybos sėkmės istorijos pavyzdžių. Įkurta 2013 m., Metus prieš meteorologinį kriptovaliutų pramonės augimą, ji vaidino svarbų vaidmenį kuriant bitino kasybos pramonę Kinijoje. Dabar tai dominuoja 30 proc šio sektoriaus. Kasybos baseinai „BTC.com“ ir „Antpool“ sudaro atitinkamai apie 16 proc. Ir 14 proc. Šio rinkos segmento.

Kodėl Kinijos vyriausybė norėtų užpulti Bitcoin tinklą

Yra daugybė priežasčių, kodėl Kinijos vyriausybė norėtų užpulti bitkoinų tinklą. Vienas iš tų dalykų, pasak įvairių minčių mokyklų, yra padaryti jį nenaudingu bandant apsaugoti savo ekonomiką. Tačiau labiau tikėtina priežastis, pasak kai kurių kriptografinių analitikų, būtų padidinti šalies, kaip bitkoino maišos galios monopolijos, padėtį..

Pasak Zhou Yuzhong, žinomas autorius, parašęs keletą knygų apie skaitmeninių valiutų plėtrą Kinijoje, Kinijos administracija per pastaruosius dvejus metus įgyvendino pagrindinę politiką, nukreiptą prieš daugybę kriptovaliutų veiklų, įskaitant pradinių monetų aukų (ICO) uždraudimą ir prieigos prie ofšorų blokavimą. kriptovaliutų mainai.

Tačiau patikimesnis tikslas, pasak autoriaus, yra įgyti didesnę kriptovaliutų rinkos kontrolę, tuo pačiu išlaikant užsienio žaidėjus. Analitiko teigimu, „ICO draudimas yra tik rizikos valdymo priemonė paviršiuje … tai, ko iš tikrųjų nori centrinis bankas, yra susigrąžinti kontrolės galią“.

Džou teigia, kad Kinijos Liaudies Respublika norėtų išlaikyti keletą kriptografinių biržų, kurios atitinka jos reglamentus, nei perkelti bitkoinų prekybą į požemines ar užsienio rinkas.

Užpuolimas Bitcoin tinkle

Neišsamūs blokų pateikimai

Kinija galėtų padidinti savo maišos jėgos monopoliją, pradėdama koordinuotas atakas prieš konkuruojančius kasybos fondus, kuriuos kontroliuoja konkurentai kitose tautose. Remiantis Floridos ir Prinstono universiteto ataskaita, „Trojan“ tipo ataka, kurioje dalyvauja kinų „dalyviai“, apsimetantys kalnakasiais užsienio kasyklų baseinuose, leistų pateikti nepilnus blokus tokiems baseinams ir tai galiausiai pakenktų kasybos pastangoms.

Tokia slapta operacija nekeltų įtarimų ir sukeltų kasybos baseino naudą, o tai padarytų nepatikima. Kolektyviai surengta ataka priverstų nusivylusius kalnakasius rinktis pelningesnius kasybos baseinus, kuriuos greičiausiai kontroliuoja kinai..

Tikslinės anonimizavimo atakos

Kinijos vyriausybė taip pat galėtų atlikti anonimizavimo vektoriaus išpuolius bitkoinų tinkle, kad panaikintų vartotojų anonimiškumą, pavyzdžiui, mano, kad tai grėsmė jos ideologijoms. Anonimizavimas leistų vyriausybei stebėti aukų veiklą internete, įskaitant jų operacijas bitkoinais.

Kinijos vyriausybė šioje srityje turi pranašumų dėl savo geležinio sukibimo su interneto tinklu šalyje ir dėl būdingų galimybių susieti bitkoinų adresus su konkrečiais IP adresais. Ši galimybė galėtų būti naudojama norint nustatyti prekybininkus, užsiimančius, pavyzdžiui, bitkoinais, ir priversti juos priversti savo klientus pateikti asmens identifikavimo informaciją.

Baudžiamosios šakių atakos

Kinija taip pat galėtų pradėti išpuolius prieš bitkoinų tinklą su jutiklių adresais, susijusiais su tam tikrais subjektais. Tai gali būti tam tikrų tautų organizacijos ar nusikaltėliai. Kontroliuojant daugiau nei 70 proc. Maišos galios, Kinijos operatoriams priklausantys kasybos telkiniai gali būti priversti atsisakyti kasyklų, susietų su tam tikrais adresais..

Paprastai vadinama baudžiamuoju šakiniu išpuoliu, ši technika gali būti naudojama priversti aukų adresų savininkus laikytis tam tikrų tautos nustatytų cenzūros nuostatų..

Sulėtinti „Bitcoin“ tinklą

Kinija galėtų lengvai sulėtinti bitkoinų tinklą, tiesiogiai ar netiesiogiai paveikdama baseinų valdytojus. Dauguma jų yra šalies viduje ir yra atsakingi už kasybos darbų paskirstymą ir užminuotų blokų platinimą.

Jie kontroliuoja kalnakasių įvestį ir išvestį. Tačiau jie remiasi Kinijos reguliuojamais elektros energijos ir interneto tinklais, kad atliktų savo veiklą, ir tai kelia didelę bitkoino platformos dalį tiesioginei vyriausybės kontrolei..

Ataskaitoje ypač pabrėžiama nerimą kelianti kontrolė, kurią Didžioji Kinijos užkarda (GFW) turi gyvybiškai svarbiems bitkoinų gavybos aspektams, ypač srautui. Ugniasienė nuolat vykdo kelio stebėjimą ir giluminių kišenių tikrinimą (DPI).

Jis taip pat tiria interneto prieigos taškus ir vyriausybės reguliavimo institucijoms suteikia galimybę manipuliuoti tinklais, į duomenų paketus įvedant kenkėjišką kodą. Toks diegimas leistų reikšmingai kontroliuoti bitkoinų tinklus.

Tyrimo darbe minima labai nerimą kelianti vyriausybės kišimosi problema, egzistavusi prieš 2016 m. „Bitcoin Core“ atnaujinimą. Dėl to nemaža dalis Kinijos kalnakasių griebėsi tuščių blokų dėl vyriausybės per GFW nustatytų tinklo vėlavimo pridėtinių išlaidų..