Kataklizminė politinė situacija Venesueloje skatina kriptovaliutų įsisavinimą, nes sparčiai kylantis infliacijos lygis niokoja ekonomiką. Šiuo metu prognozuojama, kad iki 2019 m. Pabaigos ji pasieks 10 mln naujausia TVF ekonominė prognozė. Bitcoinas tampa vis populiaresnis, nes šifruojami „Petro“ šnipai.

Tikslinės sankcijos kenkia Venesuelos centriniam bankui

Ypač Jungtinės Valstijos daro nuolatinį spaudimą Maduro vyriausybei, nukreipdamos gyvybiškai svarbius sektorius ir jo vidinį ratą. Pavyzdžiui, „Banco Central de Venesuela“ (Venesuelos centrinis bankas) neseniai buvo mušamos sankcijos.

Pasak a iždo sekretoriaus Steveno T. Mnuchino pareiškimas, „Iždas skiria Venesuelos centrinį banką, kad jis nebūtų naudojamas kaip neteisėto Maduro režimo, kuris ir toliau plėšia Venesuelos turtą, ir naudojasi vyriausybės institucijomis korumpuotiems savininkams, įrankiu.“

Ekonominės sankcijos, kurias įvedė kitos vakarų valstybės, dar labiau pablogino padėtį, nes Maduro administracijai buvo sunkiau palaikyti laisvai krentančio Venesuelos Bolivaro vertę..

Dėl sunkios ekonomikos padėties daugiau Venesuelos gyventojų priėmė kriptografiją, kad apeitų užblokuotas tarptautines pinigų persiuntimo sistemas, kad galėtų dalyvauti pasaulinėje prekyboje ir gauti persiuntimo paslaugas.

Banco Central de Venesuela neseniai buvo nubaustas sankcijomis.

Iždas pritaikė sankcijas Venesuelos centriniam bankui, kad jo nebūtų galima naudoti norint pasiekti JAV pinigų sistemą. (Vaizdo kreditas: WSJ)

„Petro“ vs „Bitcoin“

Venesuelos vyriausybė jau kurį laiką bandė reklamuoti savo „Petro“ skaitmeninę monetą tarptautiniu mastu ir tarp gyventojų, tačiau projektas iš esmės yra šnipštas. Tariamai paremta šalies naftos ir mineralų atsargomis, ji buvo paleista 2018 m., Tačiau dar nėra sulaukusi pripažinimo tarp pagrindinių tarptautinių kriptovaliutų biržų..

Iš pradžių buvo leista išleisti monetą šešioms vietinėms biržoms, tarp jų – „Amberes“ moneta, „Criptolago“, „Bancar“, „Cave Blockchain“, „Afx Trade“ ir „Cryptia“, tačiau dabartinė prekybos apimtis yra labai maža..

„CoinMarketCap“ nurodo kad bendra per pastarąsias 24 valandas Petro įvykdytų operacijų suma yra lygi nuliui. Priešingai, bitkoinų prekyba vidutiniškai viršija 20 milijardų dolerių per dieną.

Bitcoin populiarumas auga

Dėl dabartinės politinės chaoso daugelis Venesuelos gyventojų skeptiškai vertina „Petro“, nes patį jo egzistavimą lemia vadovybė. Dabar daugelis piliečių nori naudoti BTC kaip mainų priemonę ir vertės saugyklą. Maduro kadenciją vyriausybėje šiuo metu gaubia netikrumas ir jo pašalinimas gali reikšti Petro reikšmingumo pabaigą.

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaidó siekia perimti valdžią iš Maduro, tačiau yra tvirtas bitkoinų kryžiuočius ir labai nusiteikęs prieš Petro. Jis nuo monetos įkūrimo per socialinę žiniasklaidą skleidė darbotvarkes prieš vyriausybės remiamą kriptovaliutą.

Dėl jo prisijungimo prie valdžios „Petro“ gali būti atsisakyta. Galų gale, jis buvo sukurtas siekiant apeiti JAV sankcijas, kurios greičiausiai bus panaikintos, jei jis perims vadovavimą.

Naujausia prekybos statistika rodo, kad BTC prekyba šalyje auga. Einant pagal „CoinDance“ figūras, Dabar Venesuelos gyventojai per savaitę per „P2P“ platformą „LocalBitcoins“ prekiauja daugiau nei 39 mlrd. Dolerių vertės bitkoinais..

Kai kurie didieji Venesuelos mažmenininkai dabar priima kriptografiją

Kai kurie pagrindiniai Venesuelos mažmenininkai prisijungė prie šifravimo grupės ir dabar priima mokėjimus skaitmenine valiuta. Tarp jų yra „Traki“, mažmeninės prekybos įmonė, turinti 49 prekybos vietas ir, remiantis naujausiomis ataskaitomis, dabar priima tokias pagrindines skaitmenines valiutas kaip „Bitcoin Cash“, „Bitcoin“, „Dash“, „Ethereum“ ir „Litecoin“..

Šis įsipareigojimas buvo įmanomas bendradarbiaujant su „Cryptobuyer Pay“, virtualiu pardavimo taškų procesoriumi. „Traki“ parduoda įvairius daiktus nuo mados iki maisto.

Kriptovaliutų grupės valdo kriptografinio naudojimo atvejus

Venesueloje yra daugybė kriptografinių labdaros iniciatyvų, kurių tikslas – sušvelninti sunkumus, kenčiančius daugumą gyventojų. Manoma, kad daugiau nei 80 procentų piliečių gyvena skurde.

Labdaros organizacijos skurdo kamuojamiems piliečiams siūlo tokenizuotus pinigus, tokius kaip bitkoinas, „Dash“ ir EOS, siekdamas ne tik padėti, bet ir skatinti kriptovaliutų naudojimą. Viena labdaros organizacija „GiveCrypto“ skyrė maždaug 7 USD per savaitę šeimoms, kurios nesugeba susitvarkyti.

Suma lygi šalies vidutiniam minimaliam atlyginimui ir siunčiama šeimoms per programas. Pasak Joe Waltmano, organizacijos vykdantysis direktorius, pagrindinis iniciatyvos tikslas yra padėti žmonėms įsisavinti kriptovaliutas, ypač tais atvejais, kai yra pažeista įprasta pinigų sistema, o Venesuela yra puiki vieta pradėti.

Projekto vadovas Efrainas Pineda taip pat pabrėžė, kad svarbu padėti gyventojams įveikti tam tikrą suvokimą apie skaitmeninį turtą, įskaitant mitą, kad tik technologijas išmanantys asmenys gali atlikti operacijas kriptovaliutomis..

Maisto krizė šalyje ir nenuspėjamos humanitarinės pagalbos blokados pasienyje kripto aukas pavertė labiau įgyvendinamu pasirinkimu organizacijoms, norinčioms remti nuskurdusius piliečius šiais sunkiais laikais..

„AirTM“ yra dar viena įmonė, vykdanti kriptovaliuta pagrįstą pagalbos projektą Pietų Amerikos tautoje. Jos verslui, pavadintam Venesuelos „Airdrop“, vadovauja Johno Hopkinso universiteto taikomosios ekonomikos profesorius Steve’as Hanke’as. Jo tikslas – surinkti daugiau nei 1 milijoną dolerių, kad padėtų venesueliečiams ir paskatintų kriptografijos priėmimą.

„Airdrop Venesuela“ iki šiol sugebėjo surinkti daugiau nei 290 000 USD aukų ir šiuo metu turi apie 60 000 registruotų paramos gavėjų.

(Panašus vaizdo kreditas: CNN)