Kas yra Ethereum?

„Ethereum“ yra atviro kodo „blockchain“ pagrindu sukurta platforma, kuri iš esmės leidžia kurti ir diegti šimtus decentralizuotų kriptovaliutų ir projektų, nereikia kurti savo blokinių grandinių..

„Ethereum“, turėdama antrą pagal dydį rinkos kriptovaliutų rinkos ribą, atkreipė didelį investuotojų ir kriptografijos entuziastų dėmesį..

„Ethereum“ ne tik žymiai keičia status quo, bet ir leidžia greitai kurti bei diegti naujas programas, pristatant nišinius sprendimus įvairioms pramonės šakoms..

Nors „Ethereum“ naudingumas yra akivaizdus programuotojams ir apskritai technologijų pasauliui, daugeliui mažiau technologijas išmanančių žmonių sunku suprasti. Mes sukūrėme šį vadovą, kad patrauktume tiek minias, tiek atskleistume šiai potencialiai besikeičiančiai kriptovaliutai visus, pradedančius kriptografiją ir pradedantiesiems..

Ethereum vs Bitcoin

Jei jus domina „Ethereum“, yra tikimybė, kad turite tam tikrų pamatinių žinių apie Bitcoin.

Visos kriptovaliutos neišvengiamai lyginamos su Bitcoin, ir tai, tiesą sakant, žymiai palengvina jų supratimą.

„Bitcoin“ 2009 m. Pradėjo veikti kaip pirmoji pasaulyje kriptovaliuta, kurios vienintelis tikslas buvo sukurti decentralizuotą universalią valiutą. Šiai valiutai nereikėtų jokių tarpininkų finansinių institucijų, tačiau ji vis tiek užtikrintų saugius ir pagrįstus sandorius. Tai padarė revoliucinė technologija, vadinama „„blockchain“.“

„Blockchain“ yra skaitmeninė knyga, nuolat fiksuojanti ir tikrinanti įrašus. Jis naudojamas sekti ir tikrinti Bitcoin operacijas. Kadangi pasaulinis ryšį palaikančių mazgų tinklas palaiko blokų grandinę, tai yra beveik nepaperkama. Kai prie tinklo pridedami nauji blokai, jie yra nuolat tikrinami.

Panašiai kaip „Bitcoin“, „Ethereum“ yra paskirstytas viešasis „blockchain“ tinklas. Nors „Ethereum“ ir „Bitcoin“ yra kriptovaliutos, kuriomis gali prekiauti vartotojai, tarp šių dviejų yra daug esminių skirtumų.

Pavyzdžiui, „Bitcoin“ naudoja „blockchain“ skaitmeninės valiutos nuosavybės stebėjimui, todėl tai yra labai efektyvi bendraamžių elektroninių pinigų sistema. Kita vertus, „Ethereum“, daugiausia dėmesio skiriama programos programavimo kodo paleidimui. Programų kūrėjai ją dažniausiai naudoja mokėdami už paslaugas ir operacijų mokesčius „Ethereum“ tinkle.

Tiek „Bitcoin“, tiek „Ethereum“ yra „decentralizuoti“, tai reiškia, kad jie neturi centrinės kontrolės ar išduodančiosios institucijos. Atitinkami kalnakasiai valdo kiekvieną tinklą patvirtindami sandorius, kad uždirbtų bitkoiną (Bitcoin) arba eterį (Ethereum).

Jei vis tiek kyla sunkumų atskiriant, žodžiai Daktaras Gavinas WoodasVienas iš „Ethereum“ įkūrėjų gali padėti:

Dr. Gavinas Woode, „Ethereum“ įkūrėjas„Bitcoin yra visų pirma valiuta; tai yra vienas konkretus „blockchain“ pritaikymas. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė paraiška. Ankstesnis panašios situacijos pavyzdys yra tai, kad el. Paštas yra vienas iš konkrečių interneto naudojimo būdų ir tikrai padėjo jį populiarinti, tačiau yra ir daug kitų “.

Dr. Gavinas Woodas, „Ethereum“ įkūrėjas

„Ethereum“ yra tiesiog „blockchain“ technologijos taikymas visai kitam tikslui.

Kas yra Ethereum?

Paprasčiau tariant, „Ethereum“ yra „blockchain“ pagrindu sukurta decentralizuota platforma, kurioje galima kurti decentralizuotas programas („Dapps“).

  • Atminkite, kad „blockchain“ yra duomenų bazė be centrinio serverio, kuri stebi kiekvieną operaciją ir mainus. Didžioji dauguma kriptovaliutų ir decentralizuotų projektų vykdomi naudojant tam tikrą „blockchain“ programą.
  • Vėliau išsamiau pereisime prie decentralizuotų programų, vadinamų „dapps“, tačiau tiesiog žinome, kad tai yra programos, skirtos vartotojui konkrečiam tikslui. Prisisekite saugos diržus, kai kurie iš jų yra nuostabūs.

„Ethereum“ patrauklumas yra tai, kad jis sukurtas taip, kad kūrėjai galėtų kurti išmaniąsias sutartis. Protingos sutartys yra scenarijai, kurie automatiškai vykdo užduotis, kai įvykdomos tam tikros sąlygos. Pavyzdžiui, išmaniojoje sutartyje būtų galima techniškai pasakyti: „sumokėk Džeinai 10 USD, jei ji pateiks 1000 žodžių straipsnį apie ožkas iki 2018 m. Rugsėjo 15 d.“, Ir ji sumokėtų Jane, kai įvykdytos sąlygos.

Šias išmaniąsias sutartis vykdo „Tiuring“ sukomplektuota „Ethereum Virtual Machine“ (EVM), kurią valdo tarptautinis viešasis mazgų tinklas..

Vadinama „Ethereum“ tinklo kriptovaliuta eteris. Eteris atlieka dvi skirtingas funkcijas:

  1. Kompensuokite visus kasybos mazgus, kurie maitina jo tinklą. Tai leidžia sklandžiai tvarkytis administraciniu lygmeniu.
  2. Mokėkite žmonėms protingomis sutarties sąlygomis. Tai motyvuoja vartotojus dirbti „Ethereum“ platformoje.

Jei vis tiek esate šiek tiek sutrikęs, nesijaudinkite. Pagrindinė technologija yra sudėtinga net paviršiaus lygiu.

Šio vadovo pabaigoje jūs geriau suprasite „Ethereum“ nei 99,999% ten esančių žmonių … ir tai yra gana gera pradžia!

Išnagrinėsime tokius dalykus kaip „Ethereum“ veikimas, „Ethereum“ istorija ir keli įdomūs „Ethereum“ platformoje veikiantys veiksmai.

Sveiki atvykę į laukinį važiavimą: Ethereum

2011 m, 17-metis Rusijos ir Kanados berniukas, vardu Vitalikas Buterinas, apie Bitcoin sužinojo iš savo tėvo. Buterinas tapo „Bitcoin Magazine“ įkūrėju ir pagrindiniu šio leidinio rašytoju. Šiuo metu Buterinas dirba Didžioji knyga. Kaip recenzuojamas mokslo žurnalas, „Ledger“ publikuoja originalius mokslinius straipsnius apie kriptovaliutas ir „blockchain“ technologijas. Leidinys rodo susidomėjimą bet kuriomis temomis, susijusiomis su blokais, susijusiais su matematika, informatika, inžinerija, teise ir ekonomika.

2013 m, aplankęs viso pasaulio kūrėjus, kurie entuziastingai domėjosi programavimu, Buterinas išleido baltąją knygą, kurioje pasiūlė „Ethereum“.

2014 m, Buterinas iškrito iš Vaterlo universiteto gavęs Thielo bendrija 100 000 USD, kad dirbtų Ethereum visą darbo dieną.

2015 m, Ethereum sistema pradėjo veikti.

2017 m, „Ethereum“ pasiekė 36 milijardų dolerių ribą.

Nesvarbu, ar į tai žiūrite iš investavimo, ar iš technologijų perspektyvos, ar iš istorijos liudytojų; Ethereum yra be galo jaudinantis.

Buterino tikslas buvo tas pats decentralizavimas iš Bitcoin ne tik į valiutą. Tai galima pasiekti sukūrus pilnavertę Tiuringo programavimo kalbą į „Ethereum“ blokų grandinę.

Baltasis Ethereum popierius išsamiai aprašomi kai kurie galimo naudojimo atvejai, kuriuos visus galima sukurti naudojant decentralizuotas programas „Ethereum“ tinkle. Sąrašas tęsiasi ir tęsiasi:

  • Žetonų sistemos
  • Išvestinės finansinės priemonės
  • Tapatybės ir reputacijos sistemos
  • Failų saugykla
  • Bankininkystė
  • Centralizuotos autonominės organizacijos
  • Draudimas
  • Duomenų sklaidos kanalai
  • Debesų kompiuterija
  • Nuspėjamosios rinkos

Sukurdami šias programas „Ethereum“ tinkle, šie programėlės gali naudoti „Ethereum“ blokų grandinę, užuot turėję sukurti savo.

„Ethereum“ įkūrėjų komanda

Pagrindinę „Ethereum“ įkūrėjų komandą 2014 m. Sudarė Vitalikas Buterinas, Mihai Alisie, Anthony Di Iorio ir Charlesas Hoskinsonas, taip pat pritraukęs Josepho Lubino dėmesį prisijungti prie komandos. Lubinas persikėlė į beveik 1 000 darbuotojų Brukline įsikūrusią „rizikos gamybos studiją“ „ConsenSys“.

Gandai, kad yra vienas iš geriausių „Ethereum crowdsale“ pirkėjų, Lubinas, finansavęs „ConsenSys“ su savo bitkoinų atsargomis, sako, kad praėjusiais metais jis pradėjo pardavinėti kai kuriuos savo eterius įmonės plėtrai finansuoti

„Ethereum“ virtuali mašina

Ankstyvosios „blockchain“ programos, tokios kaip „Bitcoin“, vartotojams leido tik iš anksto nustatytų operacijų rinkinį. Pavyzdžiui, „Bitcoin“ buvo sukurtas išskirtinai tam, kad veiktų kaip kriptovaliuta.

Skirtingai nuo šių ankstyvųjų „blockchain“ projektų, „Ethereum“ leidžia vartotojams kurti savo operacijas. „Ethereum“ virtuali mašina (EVM) tai leidžia. Kaip Ethereum vykdymo aplinka, EVM vykdo protingos sutartys. Kadangi kiekvienas „Ethereum“ mazgas valdo EVM, ant jo sukurtos programos naudojasi decentralizavimo pranašumais neturėdami kurti savo blokų grandinės.

Išmaniosios sutartys

Išmaniosios sutartys yra kompiuterio kodo eilutės, galinčios automatiškai įvykdyti, kai įvykdomos tam tikros iš anksto nustatytos sąlygos.

Užuot reikalavus vienos centrinės valdžios pasakyti „taip“ arba „ne“, šios sutartys yra pačios vykdomos. Tai ne tik padaro visą procesą efektyvesnį, bet ir teisingesnį bei objektyvesnį.

Pavyzdžiui, paprastas išmaniosios sutarties naudojimo atvejis būtų:

  • Jimas nori statyti Sarah 100 Ether (ETH), kad 2018 m. Rugpjūčio 30 d. ETH kaina bus didesnė nei 1000 USD..
  • Jie susitaria dėl duomenų santraukos, kuri bus naudojama nustatant ETH kainą.
  • Jie kiekvienas deponuoja 100 ETH iki sumanios sutarties, o laimėtojas paima visą 200 ETH.
  • 2018 m. Rugpjūčio 30 d. Pateikiama duomenų srauto užklausa ir sutartis nedelsiant vykdoma pinigų siuntimas laimėtojui.

Naudodamiesi išmaniąja sutartimi Jimui ir Sarah nereikia pasitikėti vienas kitu. Jie tiesiog turi pasitikėti duomenų srautu.

Atminkite, kad tai tik labai paprastas pavyzdys. Daugelis išmaniųjų sutarčių yra labai sudėtingos ir gali padaryti stebuklus.

Pasiėmimas: sumanios sutartys gali automatizuoti įvairias užduotis nereikalaujant tarpininkų. Viskas, ko reikia sumaniai sutarčiai, yra joje įrašytos savavališkos taisyklės.

„Ethereum“ iššūkiai ir iniciatyvos

Vien finansinių operacijų tvarkymas kelia labai sudėtingas patikimumo ir saugumo problemas. Kadangi „Ethereum“ tinklą sudaro bendrosios paskirties blokų grandinė, tvarkanti kitą turtą, o ne pinigus, kyla ne tik finansinių operacijų, bet ir sudėtingesnių problemų. Eidamas į ateitį „Ethereum“ susiduria su mastelio, energijos vartojimo, saugumo, privatumo ir decentralizavimo klausimais..

Už pinigų

Kaip bendrosios paskirties „blockchain“, „Ethereum“ reikia mechanizmo, kuris reprezentuotų kitą turtą, o ne pinigus. „ERC-721“ standartas sukurtas norint atlikti unikalių vertingų daiktų sandorius. ERC akronimas reiškia Ethereum Request for Comment ir pateikia oficialų procesą Ethereum Foundation tobulinti savo produktą. ERC-721 standartas iš pradžių paskatino kurti labai sėkmingus „CryptoKitties“ kolekcionuojamus daiktus, tačiau jis leidžia atvaizduoti bet kokį skaitmeninį turtą.

„Casper“ draugiškas baigtinumo įtaisas

Bet koks „blockchain“ remiasi patikimu, sąžiningu, saugiu ir patikimu sutarimo protokolu, kad atliktų operacijas sistemoje. Kaip ir „Bitcoin“, „Ethereum“ naudoja „Proof of Work“ (PoW) metodą, tačiau „Ethereum“ blokų grandinė planuoja įdiegti „Stake Proof“ (PoS) algoritmą..

Ethereum casper

„Casper“ baigtumo programėlė įdiegia „PoS“ kaip nepriklausomą modulį. Kaip nepriklausomas modulis, Casperas gyvena ant dabartinės „PoW“ sistemos, todėl „Ethereum“ tinklas tampa hibridine „PoW“ ir „PoS“ sistema. Be to, tai kaip nepriklausomas modulis leidžia vėliau pašalinti „PoW“ tinklo dalį.

„Casper PoS“ protokolas panaudojo žaidimų teorijos paskatas sistemos vientisumui palaikyti. Tai taip pat suteikia didesnio saugumo pranašumų ir sumažina didžiulį energijos suvartojimą, kurio reikalauja „PoW“ kasyba.

Aukščio mastelio keitimas

Mastelio keitimas yra didelis iššūkis „Ethereum“, kaip ir kitiems „blockchain“. Mastelis apibrėžia sistemos sugebėjimą dirbti didelį ir didėjantį krūvį, neparodant sistemos įtempimo ar streso. Pagalvokite apie tai kaip apie sistemos galią ir efektyvumą atliekant užduotis, taip pat kaip apie vartotojo patirtį. Jei vartotojas per ilgai laukia atsakymo spustelėjęs mygtuką, atsiranda nusivylimas ir vartotojai atsisako sistemos.

Žiniatinklis su šia problema susidūrė ir pirmosiomis dienomis. Pirmosiose žiniatinklio programose atlikus kiekvieną veiksmą, kurį vartotojas atliko tinklalapyje, visą puslapį reikėjo iš naujo įkelti iš serverio ir vėl pateikti kliento naršyklėje. „Web 2.0“ atsirado galimybė atnaujinti tik atitinkamą puslapio dalį, o interaktyvios vartotojo sąsajos tapo interneto norma..

Vitalik Buterin apie mastelį

Vitalikas Buterinas išskiria mastelį kaip pagrindinį rūpestį, kurį reikia spręsti naudojant „blockchain“ technologiją. Jis pateikė šiuos komentarus 2017 m. rugsėjo mėn. interviu su „Naval Ravikant“ konferencijoje „Disrupt SF 2017“.

„Bitcoin šiuo metu apdoroja kiek mažiau nei tris operacijas per sekundę; ir jei jis artėja prie keturių, tai jau yra didžiausias pajėgumas. „Ethereum“ per pastarąsias kelias dienas daro penkias sekundes. Ir jei jis viršija šešis, tada jis taip pat yra didžiausias. Kita vertus, „Uber“ vidutiniškai – 12 važiuoja sekundę, „PayPal“ – keli šimtai, „Visa“ – keli tūkstančiai, pagrindinės biržos – dešimtys tūkstančių. Ir jei norite pereiti prie daiktų interneto, kalbate šimtus tūkstančių … “

Naujas plazmos kraujas, suteikiantis tinklui šviežio gyvenimo

Tai, ką žaibo tinklas atneša į Bitcoin, plazma atneša į Ethereum. Josephas Poonas („Žaibo tinklo“ protokolo kūrėjas) ir Vitalikas Buterinas kartu kuria ir projektuoja „Plasma“.

Tokios pastangos kaip „Žaibas“ ir „Plazma“ palengvina įtampą tinkle, nes darbas neprisijungus prie šoninės grandinės. Vartotojai per tam tikrą laiką vykdo kelias operacijas šoninės grandinės kanale, šiuo metu nenaudodami pagrindinės blokų grandinės. Atlikus daugybę operacijų, galutinė šių operacijų būsena pereina į pagrindinę blokų grandinę kaip viena operacija su vienu mokesčiu. Daugybė apdorojamų sąveikų, tokiu būdu sumažinant vieną veiksmą „blockchain“, todėl sumažėja išteklių našta ir pagerinamas mastelis.

Plaukimas su šukėmis

Kompiuterija yra menas ką nors kažkur įdėti, tada gauti, kai to nori. Laikydami tik tai, ko jums reikia, tokiu būdu, kad paieška būtų paprasta ir elegantiška, ir surinkdami tik tai, ko jums reikia, ir atlikdami viską kuo greičiau, apibrėžiamas efektyvumas. „Sharding“ pateikia efektyvaus duomenų saugojimo būdą, kad būtų galima pagerinti jų paiešką. O efektyvumas lemia mastelį.

„Sharding“ iš esmės apibrėžia būdus, kaip suskaidyti duomenis į atskiras dalis ir juos laikyti atskirai. Vadinasi, jūs turite susidoroti tik su mažu gabalu, kuriame yra jus dominantys duomenys, o ne bristi per visus duomenis, esančius visoje sistemoje. Duomenų bazių technologija jau seniai naudoja smulkinimą, kad padidintų mastelį, o dabar „Ethereum Foundation“ tiria, kaip skaldymas gali pagerinti „blockchain“ technologiją.

Pamestos arkos raidenas

Panašiai „Raiden“ taip pat pristato šoninės grandinės galimybes, panašias į „Apšvietimą ir plazmą“. „Raiden“ nėra „Ethereum Foundation“ projektas, bet nepriklausomos įmonės produktas.

Decentralizuotos programos („Dapps“)

Daugelis iš mūsų gana gerai supranta, kas yra programa (programa). Programa formaliai apibrėžiama kaip programa arba programinės įrangos dalis, sukurta ir parašyta tam tikram vartotojo tikslui įgyvendinti. Programas naudojame kiekvieną dieną: programos leidžia patikrinti banko likutį, peržiūrėti tiesioginį nuotraukų srautą ar net užmiršti „Flappy Bird“..

Dabar paimkite šį apibrėžimą ir ~ * ~ decentralizuokite ~ * ~. „Dapps“ atlieka panašias funkcijas, tačiau veikia visame mazgų tinkle, o ne centriniame šaltinyje. Tai, kad jie yra decentralizuoti, suteikia didžiulį pranašumą prieš tradicines programas.

Žinote, kai „Instagram“ neveikia nes serveris neveikia? Tai nenutinka su dapps. Kaip apie „Zomato“ įsilaužė ir atskleidė 17 milijonų žmonių informaciją? Taip neatsitinka.

Be to, „Dapps“ yra:

  • Atviro kodo – „Dapps“ leidžia vartotojams peržiūrėti programos kodą tiek priekinėje, tiek vidinėje. Jokios eskizinės „neleisk mums naudotis jūsų vieta“ nesąmonės, nebent būtų nurodyta kitaip.
  • Autonominis – „Dapps“ automatiškai veikia pagal jose užkoduotas taisykles. Nėra vietos išorinei korupcijai.
  • Saugus – Duomenys ir protokolai blokavimo grandinėje saugomi kriptografiškai. Jokių įsilaužimų.
  • 100% Uptime – „Blockchain“ visada veikia, tai reiškia, kad „dapps“ neveikia. Nėra avarijos.
  • Lengviau įgyvendinti – Kūrėjams, norintiems pasinaudoti „blockchain“ technologijos privalumais, nereikia kurti naujos „blockchain“ technologijos. Ši sistema yra, taupant „Dapp“ kūrėjus daug laiko ir pastangų, praleistų kuriant potencialiai antrinę sistemą. Norėdami veikti šiame decentralizuotame tinkle, „dapps“ tiesiog moka operacijos mokesčius.

Daugeliu atvejų tiesioginiai vartotojai net negali atskirti „dapps“ nuo įprastų programų. „Dapps“ paprastai naudoja HTML / „JavaScript“ žiniatinklio programas, kad galėtų bendrauti su „blockchain“, ir vartotojams atrodo tas pats, kiek programų jau naudojate šiandien.

Ar „Real Killer App“ atsistos

Nors „Bitcoin“ teikia finansinių operacijų tinklą, „Ethereum“ siekia suteikti platformą decentralizuotai programų plėtrai. Galiausiai programavimo platforma reikalauja, kad į ją sukurtos geros programos būtų vertinamos rimtai. „CryptoKitties“ kurį laiką įgijo populiarumą, tačiau mes vis dar laukiame ir matome, kaip gerai „Ethereum“ yra programų kūrimo pagrindas.

Kvarcas paklausė Vitaliko Buterino: „Kokios decentralizuotos programos jums atrodo įdomios? 2017 m. rugsėjo 14 d. Jis atsakė taip:

„Yra keletas kategorijų, kurios jau klesti. Kai kurie iš jų yra įvairios finansinės programos, finansinės sutartys, išvestinės finansinės priemonės, tokie kaip „Maker“. Žaidimai yra dar vienas. Nefinansinėje erdvėje tapatybės patvirtinimas tampa didelis. Su prognozių rinkomis „Augur“ ir „Gnosis“ bus gana sėkmingos. Taip pat ne visai finansinėje erdvėje yra įdomus dalykas, vadinamas Akasha. Tai „Ethereum“ pagrįstas forumas, kuriame eteriniais kriptovaliutų mechanizmais valdomi tokie dalykai kaip „prieš“ ir „prieš“ bei „šlamšto“ prevencija “.

„Ethereum Dapps“ naudojimo dėklai

Prisisekite saugos diržus ir pasiruoškite „Twitter“ pirštus. Pagaliau atėjo laikas įdomiausiai susipažinti su šiuo vadovu.

Ethereum susikirtimas su realiu pasauliu yra klojamas naujovėmis ir trikdžiais. „Ethereum“ tinkle jau yra sukurtas didžiulis skaičius tiek gyvų, tiek rengiamų projektų. Čia yra tik keletas sėkmingiausių ir perspektyviausių šių „dapps“.

kas yra golem gnt

Golemas: „Golem“ projektas siekia, kad pasaulinis superkompiuteris būtų lengvai prieinamas visiems. Iš esmės tai yra pirmoji decentralizuota skaičiavimo galios dalijimosi ekonomika. Kaip pasaulinė rinka, vartotojai galėtų užsidirbti pinigų „išsinuomodami“ savo nenaudojamą skaičiavimo galią arba išleisti pinigus, kad galėtų naudotis superkompiuteriu. Laikykis, ar kada nors naudojai superkompiuterį? Superkompiuteriai kainuoja nuo milijono iki geros milijardo dolerių dalies. Šiuolaikinis „Tianhe-2“ superkompiuteris turi maždaug 18 400 „Playstation 4“ galios. Golemo tikslas yra padaryti tokią galią lengvai prieinamą bet kurioje pasaulio vietoje be galo mažomis sąnaudomis.

Peržiūrėkite mūsų „Golem“ pradedančiųjų vadovą.

kas yra auguras

Auguras: Augur tikslas yra naudoti decentralizuotą tinklą, kad būtų sukurtas galingas prognozavimo įrankis, naudojantis prognozavimo rinkas. Auguras apdovanotų vartotojus už teisingą ateities įvykių numatymą. Nors paviršiaus lygiu tai gali atrodyti tik kaip decentralizuota lažybų platforma (kuri vis tiek verta daug), „Augur“ gali pateikti galingus prognozuojamus duomenis praktiškai bet kuriai pramonei. Nuspėjamos rinkos tiksliau prognozuoja nei atskiri ekspertai, tradicinės nuomonės apklausos ir apklausos.

Peržiūrėkite mūsų „Augur“ pradedančiųjų vadovą.

kas yra pilietinė

Pilietinis: „Civic“ siekia apsaugoti vartotojo tapatybę ir suteikti „blockchain“ pagrįstą, saugią, nebrangią prieigą prie asmens tapatybės patvirtinimo pagal pareikalavimą. Tai ne tik užkirstų kelią vartotojams ir suteiktų jiems pagalbą sukčiavus tapatybę, bet ir nereikalautų nuolatinės asmeninės informacijos ir asmens tapatybės patikrinimo. Pagalvokite, kiek kartų palikote socialinio draudimo numerį kieno nors padėjėjui, ir pamatysite „Civic“ pranašumus.

Peržiūrėkite mūsų pilietinį pradedančiųjų vadovą.

omisego (OMG)

OmiseGO: „OmiseGO“ vizija yra išspręsti finansų įstaigų, perdirbėjų ir vartų problemas ir neefektyvumą, suteikiant galimybę decentralizuotai keistis viešąja blokų grandine už mažesnę kainą ir didelę apimtį. Tai reiškia, kad kiekvienas galės atlikti finansines operacijas, tokias kaip mokėjimai, darbo užmokesčio indėliai, B2B prekyba, tiekimo grandinės finansai, turto valdymas ir lojalumo programos, nereikalaujant vieno serverio … ir be pernelyg didelių mokesčių! Sistema sukurta taip, kad laimėtų geriausia valiuta (nesvarbu, ar ji būtų fiat, ar decentralizuota).

Peržiūrėkite mūsų „OmiseGO“ pradedančiųjų vadovą.

kas yra storj

Storj: „Storj“ tikslas yra suteikti vartotojams galimybę išsinuomoti perteklinį kietojo disko vietą mainais į kriptografiją STORJ. Todėl vartotojai taip pat galėjo naudoti „Storj“, kad išsinuomotų papildomą vietą standžiajame diske.

Tai tik keletas skirtingų „Apple“ programų, veikiančių „Ethereum“ platformoje. Kas iš tikrųjų išsiskiria „dapps“, yra tai, kaip jų įkūrėjas sugeba „pritraukti“ tikrąjį kapitalą parduodamas žetonus. Nors tradicinės programos turi ieškoti išorinių investicijų ar IPO, „dapp“ gali tiesiog „ICO“ ir pritraukti kapitalą, kurio reikia norint sukurti savo įmonę. Nors tai pašalina trintį iš finansavimo procesų, deja, tai taip pat leido ICO pasinaudoti daugeliu mažesnių sąlygų ir pasinaudoti noriais spekuliantais.

Peržiūrėkite mūsų „Storj“ pradedančiųjų vadovą.

Norėdami sužinoti daugiau dappų, patikrinkite Dappų būsena.

Ethereum vs Bitcoin: Tęsinys

Dabar, kai gerai suprantate, kas yra „Ethereum“ ir kaip jis veikia, naudinga dar kartą peržiūrėti, kaip jis lyginamas su „Bitcoin“ techniniu lygiu.

Nors abi kriptovaliutos tarnauja skirtingiems tikslams, „Ethereum“ teikia daug privalumų, palyginti su „Bitcoin“:

  1. Trumpesnis „Block Times“ – „Ethereum“ blokai kasami maždaug kas 15 sekundžių, palyginti su „Bitcoin“ 10 minučių norma. Šis trumpesnis laikas leidžia blokų grandinei greičiau pradėti patvirtinti operacijų duomenis, nors tai reiškia ir daugiau našlaičių blokų.
  2. Įmantresnė mokesčio struktūra – „Ethereum“ operacijų mokesčiai priklauso nuo saugyklos poreikių ir tinklo naudojimo. Bitcoin operacijas riboja bloko dydis ir jos konkuruoja tarpusavyje.
  3. Įmantresnė kasyba – „Bitcoin“ kasybai šiuo metu reikalingi „ASIC“ („Application-Specific Integrated Circuits“), todėl reikia daug kapitalo investicijų. „Ethereum“ kasybos algoritmas buvo sukurtas atsižvelgiant į ASIC atsparumą, tokiu būdu išlyginant sąlygas ir padedant decentralizuoti kasybos.

Be abejo, šiuo metu „Ethereum“ veikia geriau nei „Bitcoin“ kaip valiuta. Naudodamiesi „Ethereum“, galite patikimai siųsti operacijas greičiau, mokėti mažesnius sandorio mokesčius, o mano – pelningiau (nors kalnakasiams vis dar trūksta).

Skaitykite: Ar „Ethereum“ kasyba yra pelninga?

Tačiau „Bitcoin“ kaina yra santykinai stabilesnė ir todėl veikia kaip geresnės vertės saugojimo galimybė prekybos ir vertės saugojimo požiūriu. „Ethereum“ yra daug jaunesnė, tačiau pastaraisiais metais užėmė nemažai žemės. Nors „Ethereum“ tikrai rodo pažadą kaip valiutą, tikrasis jo potencialas slypi savybėse, kurių nėra Bitcoin kode.

DAO: bėda rojuje

Garsiausias DAO buvo tiesiog žinomas kaip DAO. Beveik identiškas pavadinimas sukelia daug painiavos žmonėms ir kelia blogą reputaciją DAO.

DAO buvo decentralizuota autonominė organizacija, veikianti kaip savo investuotojams skirtas rizikos kapitalo fondas. Ji neturėjo įprastos valdymo struktūros ar direktorių valdybos, nebuvo susieta su jokia konkrečia vyriausybe, o veikė naudodama atvirojo kodo kodą. DAO buvo įsteigta tam, kad suteiktų finansuotojams galią balsuoti, už kuriuos dappai nusipelnė investicijų per DAO žetonus.

Dapps turėjo šiek tiek patvirtinimo procesą:

  1. Įtraukite į sąrašą gerbiamų „Ethereum“ bendruomenės veikėjų
  2. Balsuokite už tuos, kurie turėjo DAO žetonus
  3. Gaukite 20% pritarimą balsuodami, kad gautumėte dalį DAO lėšų, reikalingų norint pradėti.

DAO garsėja didžiausia sutelktinio finansavimo kampanija istorijoje, o eteryje iš daugiau nei 11 000 investuotojų surinko daugiau nei 150 milijonų dolerių. DAO taip pat liūdnai pagarsėja dėl to, kad buvo įsilaužta už 50 mln. Šis įsilaužimas neišvengiamai sukėlė „Ethereum“ bendruomenės susiskaldymą, sukurdamas tai, ką dabar žinome kaip „Ethereum“ (ETH) ir „Ethereum Classic“ (ETC).

„Ethereum Classic“

Įsilaužimas įvyko dėl DAO „Split Function“. Finansuotojai, norintys pasitraukti iš DAO, galėjo naudoti „Split Function“ funkciją, kuri jiems grąžins investuotą eterį. Vienintelė nuostata buvo ta, kad esami finansuotojai turėjo laikyti eterį 28 dienas, kol galėjo juos atsiimti.

2016 m. Birželio 17 d. Nežinomas asmuo ar žmonių grupė pasinaudojo „Split Function“ saugumo pasibaigimu pasinaudodama paprasta rekursine funkcija. Šis varginančiai lengvas įsilaužimas leido hakeriui (-iams) pakartoti savo prašymą kelis kartus atsiimti tuos pačius DAO žetonus, kol sistema užregistravo jį kaip 50 milijonų dolerių.

Žinia apie šį įsilaužimą sukėlė chaosą „Ethereum“ bendruomenėje. Nors šis įsilaužimas neturėjo nieko bendro su „Ethereum“ platforma ir viskuo, kas susiję su „DAO“ platforma, daugelis „Ethereum“ bendruomenės narių buvo investuoti į „DAO“. Visa bendruomenė turėjo 28 dienas sugalvoti sprendimą, kuris baigėsi „šakėmis“ – visiškai sustabdyti dabartinę „blockchain“ ir sukurti ką nors naujo nuo nulio.

dao nulaužti

Naujasis „Ethereum“ (ETH) yra šakės rezultatas ir iš esmės yra blokinė grandinė prieš nulaužimą. Senajame „Ethereum“ („Ethereum Classic“ – ETC) vis dar veikia originali „blockchain“ su įtrauktu įsilaužimu.

Didžioji dauguma „Ethereum“ bendruomenės narių, įskaitant „Ethereum“ steigėjus, sukosi kartu su ETH, o nedidelė mažuma liko ištikima pradinei blokų grandinei..

„Ethereum“ ateities atnaujinimai: ilgas ateities kelias

Programinė įranga niekada nenustoja keistis, kol žmonės nenustoja jos naudoti. Ethereum fondas vadovaujasi a planas būsimų sistemos modifikacijų ir patobulinimų. Nė viena sistema niekada neveikia pakankamai greitai, todėl mastelio keitimas ir toliau tobulėja. Privatumas išlieka svarbiausias, ir toliau atliekami tyrimai, patvirtinantys žinių neturėjimą. Decentralizuotos sistemos reikalauja nuolatinio dėmesio saugumui. Daugelis ateities aspektų lieka nežinomi. Kai kurios naujos ir populiarios programos, kurios dar nėra rinkoje, gali pareikalauti iš sistemos naujų galimybių. Keičiantis pasauliui, Ethereum toliau vystosi.

„Ethereum“ ateitis yra šviesi, tačiau ji neapsieina be galimo neapibrėžtumo.

Žymus įvykis horizonte yra „Metropolis“ kietoji šakė, kuri turėtų įvykti rugsėjo pabaigoje. Ši kieta šakutė rodo keletą pagrindinių platformos atnaujinimų, įskaitant:

  1. Padidėjęs anonimiškumas naudojant naujus „nulinių žinių“ įrodymus arba „zk-SNARK“. Tai reiškia, kad vartotojai galės atlikti operacijas daug saugesniu anonimiškumo lygiu nei bet kada anksčiau.
  2. Pažangias sutartis ir programavimą bus daug lengviau dirbti. Dujos taip pat bus koreguojamos atsižvelgiant į sąskaitų nustatymą.
  3. Maskavimas padidins tinklo saugumą. Vartotojai galės nustatyti adresą, kuriam jie turi privatų raktą, ir tai apsaugos juos nuo kvantinio kompiuterio įsilaužimo.
  4. Į patobulintą bus įtraukta „sunkumų bomba“, o tai reiškia, kad kasyba taps daug sunkesnė. Tai yra reikšmingas žingsnis, kai „Ethereum“ pereina nuo darbo įrodymo (PoW) prie savęs įrodymo (PoS).

Mes nesužinosime, kaip ši kieta šakutė paveiks Ethereum kainą, nes rinkos gali prisitaikyti įvairiais būdais. Jei atnaujinimai pritrauktų daugiau vartotojų, kaina gali pakilti. Tačiau jei kasyba pasunkės ir sulėtės, kaina gali nukristi.

Kitas atnaujinimas po „Metropolis“ vadinamas „Serenity“, kuris turėtų padidinti stabilumą ir skatinti daugiau investicijų.

Paskutinės mintys

Nors „Ethereum“ domina daug spekuliacijų, svarbu pažymėti, kad „Ethereum“ ir „dapp“ bendruomenės labai stengiasi kurti apčiuopiamą ateitį.

„Ethereum“ yra fenomenalus „blockchain“ pritaikymas ir leido šimtams projektų egzistuoti.

„„ Blockchain “sprendžia manipuliavimo problemą. Kai kalbu apie tai Vakaruose, žmonės sako pasitikintys „Google“, „Facebook“ ar savo bankais. Tačiau likęs pasaulis taip nepasitiki organizacijomis ir korporacijomis – turiu omenyje Afriką, Indiją, Rytų Europą ar Rusiją. Tai ne apie vietas, kur žmonės tikrai turtingi. „Blockchain“ galimybės yra didžiausios tose šalyse, kurios dar nepasiekė tokio lygio “.

Vitalik Buterin, „Ethereum“ įkūrėjas

Pagrindinis „Ethereum“ įkūrėjų tikslas nėra sukurti kriptovaliutą, dėl kurios spekuliantai uždirba daug pinigų; tai pakeisti pasaulį. „Ethereum“ bendruomenė pritraukia ideologinius rėmėjus tuo pačiu būdu, kaip tai daro „Bitcoin“ ir kitos kriptovaliutos, tačiau naudojimo atvejai suteikia jai gyvybės, kur kas daugiau nei kitų monetų.

Kaip nusipirkti Ethereum

Paprasčiausias būdas pirkti „Ethereum“ yra kriptovaliutos keitykla. Mes sudarėme geriausių biržų, kuriose galite įsigyti „Ethereum“, sąrašą. Šiame puslapyje galite rasti pagrindinę informaciją apie šiuos mainus, taip pat nuorodas į atskiras jų apžvalgas ir vartotojo vadovus.

Jei esate naujas kriptovaliutų pasaulis, „Coinbase“ siūlo vieną iš paprasčiausių būdų pirkti, parduoti ir laikyti „Ethereum“.

Besidomintiems reguliariomis prekybomis šios biržos gali labiau atitikti jūsų poreikius:

  • Dvyniai
  • Kraken
  • GDAX
  • Bittrex
  • CEX.IO

Kaip nusipirkti Ethereum

Pagrindinis puslapis »Gidai» Kas yra Ethereum? | „Galutinis pradedančiųjų vadovas“

Redaktoriaus pastaba: straipsnis atnaujintas 2018-07-09. Ačiū Wilton Thornburg!