Kas yra Bitcoin

Bitcoin pasaulis jaudina tiek jaudulį, tiek smalsumą … ir galimybę pakilti į viršų. Visi, pradedant kasdieniais Džo, baigiant gerbiamais ekspertais, lažinasi už Bitcoin sėkmę.

Praėjo 8 metai nuo „Bitcoin“ išleidimo. Visų pirma, matėme antraštes žmonių, kurie anksti atsitiktinai įsigijo bitkoinus, virto vaikų milijonieriais. Turėdami milžinišką naujų kriptovaliutų potencialą, mūsų dėmesys dažnai krypsta į Bitcoin kaip svarbiausią ateities pavyzdį.

Mes sukūrėme šį vadovą, kad išmokytume jus apie „Bitcoin“, kad būtumėte greitas ir pasirengęs prisijungti prie kriptografinio pasaulio.

Kas yra Bitcoin?

Išleistas kaip atvirojo kodo programinė įranga 2009 m., „Bitcoin“ dažnai įskaitoma kaip pirmoji pasaulyje kriptovaliuta ir yra geriausiai apibrėžta kaip skaitmeninė valiuta, egzistuojanti tik elektroniniu būdu.

Bitcoin yra decentralizuotas, tai reiškia, kad ji neturi centrinės išduodančios institucijos ar politinės institucijos, kontroliuojančios apyvartoje esančio bitkoino kiekį. Tačiau „Bitcoin“ platforma toli gražu nėra anarchija.

Visas procesas yra gana paprastas ir organizuotas: „Bitcoin“ turėtojai gali perduoti bitkoinus per „peer-to-peer“ tinklą. Šie pervedimai yra stebimi „blockchain“, paprastai vadinamu a milžiniška knyga. Ši knyga registruoja kiekvieną kada nors atliktą bitkoino operaciją. Kiekvienas „blokas“ blokų grandinėje yra sudarytas iš duomenų struktūros, pagrįstos užšifruoti Merkle medžiai. Tai ypač naudinga aptikti sukčiavimą ar sugadintus failus. Jei vienas failas grandinėje yra sugadintas arba apgaulingas, „blockchain“ neleidžia jam sugadinti likusios knygos.

Užuot pasikliaudamas vyriausybe spausdindamas naują valiutą, „Bitcoin“ blokų grandinės programavimas tvarko, kai gaminami bitkoinai ir kiek jų pagaminama. Ji taip pat seka, kur yra bitkoinai, ir užtikrina operacijų tikslumą.

Šiuo metu yra apie 17 mln apyvartoje esančių bitkoinų. Nėra centrinės reguliavimo agentūros ar vyriausybės, kontroliuojančios bitkoinų tiekimą, vadinasi, tiekimą kontroliuoja dizainas. Bendra kada nors sukurta pasiūla yra ribota iki 21 milijono bitkoinų.

Ši riba kelia argumentą, kad „Bitcoin“ gali turėti problemų dėl mastelio keitimo. Tačiau kadangi „Bitcoin“ iš esmės yra be galo dalijamas (tai reiškia, kad vartotojai gali pervesti tik 0,00000001 bitkoiną), tai iš tikrųjų nesukuria mastelio problemos. Stebuklingas 21 milijono skaičius yra savavališkas.

Manoma, kad „Bitcoin“ buvo sukurta siekiant tapti defliacine valiuta, siekiant kovoti su vyriausybės taikomu infliacija kaip paslėptu mokesčiu perskirstant uždirbtus turtus. Daugelis žmonių giria „Bitcoin“ už tai, kad įgalina žmones nuverčiant laikinų politikų valiutų spausdinimo galią.

Kaip veikia Bitcoin?

Viena patraukliausių „Bitcoin“ funkcijų yra negailestingas patikrinimo procesas, kuris labai sumažina sukčiavimo riziką. Kadangi „Bitcoin“ yra decentralizuotas, savanoriai, vadinami „kalnakasiais“, nuolat tikrina ir atnaujina blokų grandinę. Patikrinus konkrečią operacijų sumą, prie blokų grandinės pridedamas dar vienas blokas ir verslas tęsiasi įprastai.

Kas yra „kasyba“?

Vietoj vieno centrinio serverio, kuris tikrina kiekvieną operaciją, iš esmės kiekvienas kitas tinklo asmuo tikrina kiekvieną operaciją.

Praneškite „kalnakasiams“.

Leiskite man supaprastinti procesą, kad visi suprastume: kalnakasiams pateikiama sudėtinga matematikos problema, o pirmasis, išspręsiantis matematikos užduotį, prideda patikrintą operacijų bloką į knygą. Skaičiavimai pagrįsti darbo įrodymu (POW) arba įrodymu, kad teisingam atsakymui gauti buvo išleistas minimalus energijos kiekis.

Nėra tikrųjų žmonių, susikaupusių ant kompiuterių su sąsiuvinių popieriaus likučiais ir skaičiuotuvais, atliekančiais išankstinius namų darbus; aparatūra naudojama Bitcoin kasybai atlikti. Jei ieškote idealaus partnerio savo Bitcoin projektams, pradėkite kasinėti Bitcoin D-CentrinėKasybos prieglobos pasiskirstymo paslaugos.

„Bitcoin“ įmontuota atlygio sistema sėkmingiems kalnakasiams kompensuoja gabalą bitkoinų. Pagal Bitcoin programavimą atlygis keičiasi laikui bėgant, o blokinis atlygis maždaug kas ketverius metus sumažėja perpus. Dabartinis atlygis už kiekvieną naują patikrintų operacijų bloką yra apie 12,5 bitkoinų.

Kasybos procesai tapo vis sudėtingesni. Populiariausias metodas naudoja ASICS – konkrečioms programoms skirtas integruotas grandines. ASICS yra aparatinės įrangos sistemos, panašios į procesoriaus kompiuterius, sukurtos vien dėl bitkoinų kasimo.

„Bitcoin“ kasybos operacijos reikalauja daug pastangų ir jėgos, o didžiulė konkurencija apsunkina naujokų patekimą į varžybas ir pelną. Naujam kalnakasiui reikės ne tik turėti pakankamą skaičiavimo galią ir žinių, kaip jį panaudoti konkurencijai įveikti, bet ir daug kapitalo, reikalingo operacijoms finansuoti..

Paprastas Bitcoin operacijos pavyzdys

Nors gali pasirodyti, kad pagrindinę „Bitcoin“ technologiją sunku suvokti, naudoti „Bitcoin“ neturi būti sunku. Pateikiame pavyzdį, kaip realus Bitcoin sandoris gali būti paprastas.

Paprasta Bitcoin operacijų infografika

„Bitcoin“ piniginės: kaip laikyti savo bitkoinus

Taigi, jūs turite šią skaitmeninę valiutą. Iš tikrųjų negalima kišti į kišenę. Peržiūrėkime keletą naudingų apibrėžimų, prieš pradėdami saugoti kriptografijas:

  1. Mainų platforma: kur prekiaujate pinigais tokioms kriptovaliutoms kaip Bitcoin, Ethereum ar Litecoin. Taip pat galite prekiauti viena kriptovaliuta kita.
  2. Piniginės platforma: iš esmės banko sąskaita, kurioje laikomos jūsų kriptovaliutos.
  3. Kieta piniginė: „neprisijungusi“ piniginė, nesusieta su tinklu.
  4. Viešasis kriptografinis raktas: savo sąskaitos numerį. Panašiai, kaip kas nors siųsdavo pinigus į jūsų banko sąskaitą per jūsų sąskaitos numerį, jūsų viešasis kriptografinis raktas yra informacija, kurią jūs suteikiate kam nors, kad gautumėte kriptografijas.
  5. Privatus kriptografinis raktas: raktas, leidžiantis išleisti savo Bitcoins ir kitas kriptovaliutas. Jūs saugote tai savo gyvenimu. Jei kas nors turi prieigą, jis gali perkelti (pavogti!) Jūsų bitkoinus.

Dabar, kai mes tai padarėme, galime geriau aptarti „Bitcoin“ piniginę.

Išgirdę apie įsilaužimus į bitkoinus, tikriausiai girdite apie įsilaužimą į „mainų platformą“. Kadangi „Bitcoin“ blokų grandinės struktūroje YPATINGAI sunku nulaužti (neįmanoma pasienio), ji laikoma labai saugia.

Tačiau mainai yra a kitokia istorija. Bene žymiausias įsilaužimas buvo Tokijuje įsikūręs „MtGox“ įsilaužimas 2014 m., Kai iš platformos staiga dingo 850 000 bitkoinų, kurių vertė viršijo 350 milijonų dolerių. Tai nereiškia, kad buvo nulaužtas pats Bitcoin; tai tiesiog reiškia, kad mainų platforma buvo nulaužta. Įsivaizduokite, apvogtas bankas Ajovoje: USD neapiplėšė, bankas tai padarė.

Pramonės šakos, susijusios su „Bitcoin“, yra naujos ir ne be jų kinkų. „Bitcoin“ šalininkas ir gerbiamas rizikos kapitalo specialistas Marcas Andreessenas pareiškė, „MtGox turėjo mirti, kad Bitcoin klestėtų. Ankstesnį Bitcoin dienų buvusį vaidmenį išstūmė geresni, stipresni subjektai “.

Nors dauguma piniginės platformų laikomos itin saugiomis, įsilaužėlių galimybė daugeliui vartotojų kelia paranojiką. Šiomis dienomis daugelis bitkoinų mainai sulaukė didžiulių rizikos kapitalo investicijų. Jie taip pat dabar yra griežčiau reguliuojami, ypač tų, kurie įsikūrę ne JAV. Galite palyginti bet kokį bitino mainą su kitu ir peržiūrėti išsamias apžvalgas mūsų vadove „Kaip nusipirkti Bitcoin“. Toliau taip pat išvardijome du pagrindinius rekomenduojamus variantus: “

Tai mus atveda prie kietų piniginių. Kietoji piniginė iš esmės yra USB, leidžianti vartotojams laikyti kriptografinius raktus neprisijungus ir be keitimosi. Jūsų kriptografinis raktas gyvena tik ant jūsų kietosios piniginės ir jo neįmanoma nulaužti (nebent kas nors fiziškai pavogs jūsų kietąją piniginę).

.didžiosios knygos nano s aparatūros piniginė

Kietosios piniginės yra tokios saugios, kad yra begalė istorijų, kai žmonės neatsargiai neteisingai įdėjo kietą piniginę su kriptomis ir niekada negalėjo atgauti tūkstančių, šimtų tūkstančių ar milijonų bitkoinų.

Kai kurie vartotojai nusprendžia naudoti „popierinė piniginė “ kuris iš esmės yra jūsų kriptografiniai raktai ant popieriaus lapo, saugomo kažkur saugiai kaip banko saugykla. Nors popierinės piniginės nerekomenduojamos, jas gali atlikti internetinis raktų generatorius (nerekomenduojamas dėl kenkėjiškų programų grėsmės) arba ranka rašyti.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Bitcoin“ pinigines, perskaitykite „Geriausios„ Bitcoin “piniginės paieškos vadovą“.

Kodėl verta naudoti Bitcoin?

Bitcoinas dėl įvairių priežasčių dažnai yra vertinamas kaip pinigų pasaulio ateitis.

  • Tai decentralizuota ir grąžina žmonėms galią. Prasidėjęs praėjus vos metams po 2008 m. Finansų krizės, „Bitcoin“ pritraukė daug žmonių, kurie dabartinę finansų sistemą laiko netvaria. Šis veiksnys užkariavo įtariai į politikus ir vyriausybę žiūrinčių žmonių širdis. Nenuostabu, kad didžiulė ideologų bendruomenė aktyviai kuria, perka ir dirba kriptovaliutų pasaulyje.
  • Laisvė. Koncepcija, kad galima pervežti milijonus ar milijardus dolerių Bitcoin per sienas, bet kada mokėti už bet ką ir nereikia laukti ilgesnio banko vėlavimo, yra pagrindinis pardavimo taškas..
  • Saugumas. „Bitcoin“ mokėjimai nebūtinai turi būti susieti su asmenine informacija. Kadangi asmeninė informacija nėra įtraukta į operacijas, vartotojai nėra taip grėsmingi, kaip tapatybės vagystė. „Bitcoin“ taip pat gali būti sukurta atsarginė kopija ir užšifruota, kad būtų užtikrintas jūsų pinigų saugumas.
  • Maži sandorių mokesčiai. Bankai ir tokios įmonės kaip „PayPal“ ima pinigus siunčiant ir gaunant pinigus. „Bitcoin“ pakeičia 2,5% „sandorio mokestį“ į tą, kuris yra tik dalis jo.

Nekintama knyga. „Bitcoin“ „blockchain“ viešoji knyga yra objektyvi. Žmonės tiki, kad tai yra teisinga, nes jis pagrįstas gryna matematika, o ne abejotinų politikų žmogiška klaida ir korupcija.

Kokie yra Bitcoin trūkumai?

Nepaisant visų savo privalumų, „Bitcoin“ vis dar kelia keletą reikšmingų problemų.

Galbūt viena didžiausių priežasčių, kodėl visi neįšoko į „Bitcoin“ traukinį, yra ta, kad jo kainą gaubia netikrumas. Daugeliui žmonių rūpi…

  1. Teisinė pilkoji zona. Pagrindinės vyriausybės iš esmės liko nuošalyje, ir tai atitinkamai sukūrė Bitcoin šalininkų ir kritikų potencialo ir baimės jausmą. „Bitcoin“ nepalaiko reguliavimo agentūra, o vyriausybė techniškai atsisakytų galios remdama decentralizuotą valiutą. Tai buvo oficialiai neaktualu. Tačiau Bitcoin kaina yra labai jautri bet kokioms naujienoms, susijusioms su JAV vyriausybės nuomone apie kriptovaliutas. Pavyzdžiui, kai SEC paneigė bitkoinų pagrindu parduodami produktaiIš esmės bitkoinais paremtas turtas akcijų rinkoje – 2017 m. Bitcoin kaina nukrito 18%. Nors vyriausybės veiksmai paveiks Bitcoin kainą ir priėmimą, vyriausybės nesugeba kriminalizuoti Bitcoin. Iš tikrųjų tokios vyriausybės kaip Jungtinės Valstijos ir Kinija investavo į ją tam tikrais pajėgumais.
  2. Keisti įsilaužimus. Kaip minėta pirmiau, valiutų įsilaužimas neturi nieko bendro su Bitcoin sistemos vientisumu … tačiau rinka išsigelbėja nepaisant to. Panašu, kad ši tendencija sumažėja, nes vartotojai mato, kad kriptos atsigauna po įsilaužimų į mainus. Kai mainai vystosi ir tampa saugesni, ši grėsmė tampa nebe tokia problema. Be to, išorės investicijos, nukreipiamos į biržas, suteikia kapitalo joms stiprėti.
  3. Likvidumas. Tai daugiausia ginčijasi dėl 47 USD kainuojančios „Bitcoin“ rinkos viršutinės ribos, tačiau vartotojus vis tiek prakaituoja. Labai mažai tikėtina, kad „Bitcoin“ kaina smuktų ir negalėtumėte imtis veiksmų, tačiau tai vis tiek kelia nerimą. Kadangi investuoja daugiau investuotojų, nelikvidumas tampa nereikšminga rizika, nes greičiausiai visada laukia „Bitcoins“ pirkėjų.
  4. Nepastovumas. Būtent dėl ​​šios priežasties daugelį spekuliantų traukia Bitcoin, ta pati priežastis, dėl kurios daugelis potencialių vartotojų nesiryžta įsitraukti. Vartotojai, kurie į „Bitcoin“ žiūri kaip į spekuliacinį investavimo variantą, iš esmės žaidžia lošimus, o būsimoji „Bitcoin“ kaina iš esmės nežinoma. Yra skaičiavimų, kad po kelių metų „Bitcoin“ bus verta centų, o kai kurie prognozuoja, kad vienas per trejus metus bitkoinas bus vertas 500 tūkst. Kai nauji investuotojai toliau investuoja ir auga rinkos viršutinė riba, Bitcoin kaina gali tapti stabilesnė.
  5. Verslo trūkumas. Kainų svyravimas yra didelė priežastis, dėl kurios daugelis įmonių dar nepriėmė „Bitcoin“ kaip mokėjimo formos. Padidėjęs vartotojų įsisavinimas ir kainų stabilumas galiausiai sušvelnins šį trūkumą.

Kitas trūkumas yra tas, kad nors daugelis žmonių yra girdėję apie Bitcoin, nedaugelis tiksliai supranta, kas tai yra ar kaip jis veikia. Tokie vadovai padeda prispausti adatą ir sukurti pagrindą, tačiau galiausiai vartotojai turi ieškoti daugiau informacijos.

„Bitcoin“ stiprybė slypi jo tinklo tinkle. Kuo daugiau mes platinsime žinią ir auginsime Bitcoin bendruomenę, tuo geresni bus mūsų bitkoinai.

Kaip nusipirkti Bitcoin

Kaip minėta pirmiau, pirmaisiais „Bitcoin“ metais buvo sunku rasti patikimą vietą kriptovaliutai įsigyti specialiai tiems, kurie nežinojo kaip pirkti bitkoiną. Padidėjus Bitcoin paklausai, išaugo daugybė naujų įmonių, kurios padės lengviau įsigyti Bitcoin.

Šiomis dienomis daugelis „Bitcoin“ biržų sulaukė didžiulių rizikos kapitalo investicijų. Jie taip pat dabar yra griežčiau reguliuojami, ypač tų, kurie įsikūrę ne JAV. Galite palyginti mainus ir peržiūrėti išsamias apžvalgas mūsų vadove „Kaip nusipirkti Bitcoin“. Mes taip pat išvardijome du pagrindinius rekomenduojamus variantus:

  • Monetų bazė pradėjo veikti 2012 m. tikėdamasis suteikti vartotojams paprastesnį būdą įsigyti „Bitcoin“. Nuo pat veiklos pradžios San Franciske veikiantis startuolis tapo dažniausiai rekomenduojama naujokų pirkimo galimybe. Sužinokite daugiau mūsų pilnoje „Coinbase“ apžvalgoje ir vartotojo vadove.

„Coinbase“ perka bitkoiną

  • „Gemini“ 2015 metais įkūrė Tyler ir Cameron Winklevoss. Nors jie pradėjo veikti neseniai nei daugelis jų konkurentų, Niujorke įsikūrusi kriptovaliutų birža greitai sukūrė gerą reputaciją kriptografijos bendruomenėje. Daugiau sužinosite mūsų dvynių apžvalgoje ir vartotojo vadove.

Kas išrado Bitcoin?

Satoshi Nakamoto yra įskaitomas kuriant „Bitcoin“. Nakamoto teigia esąs Japonijoje gyvenantis vyras, gimęs 1975 m. Balandžio 5 d., Tačiau yra spėjimų, kad jis iš tikrųjų yra individualus programuotojas arba programuotojų grupė, turinti polinkį į informatiką ir kriptografiją, išsibarsčiusią po JAV ar Europą..

Manoma, kad Nakamoto sukūrė pirmąją „blockchain“ duomenų bazę ir pirmasis išsprendė dvigubą išlaidų problemą, kurios nepavyko padaryti kitai skaitmeninei valiutai. Nors „Bitcoin“ kūrėją gaubia paslaptis, jo „Oz Wizard“ statusas nesustabdė skaitmeninės valiutos populiarėjimo tarp asmenų, įmonių ir net vyriausybių.

Bitcoin populiarumas

Svarbu pažvelgti į „Bitcoin“ populiarumą laikui bėgant, nes… gerai, pažvelk žemiau:

„Bitcoin“ paieškos apimtis

Paieškos apimtis „Bitcoin“. 100 vertė yra didžiausias populiarumas.

„Google Trends“ struktūrizuoja diagramą taip, kad būtų rodomas santykinis paieškos susidomėjimas aukščiausiais diagramos taškais. 100 vertė yra didžiausias termino „Bitcoin“ populiarumas, o 50 vertė reiškia, kad tuo metu ji buvo perpus populiaresnė. 0 balų rodo, kad terminas buvo mažiau nei 1% toks populiarus kaip smailė. Nuostabu, kaip per pastaruosius kelerius metus išaugo paieškos, susijusios su Bitcoin.

Kai „Bitcoin“ pradėjo cirkuliuoti 2009 m., Ankstyvieji jo vartotojai buvo programuotojai ir nišinė techninių žmonių minia. Laikui bėgant jo populiarumas rodo, kad daugelis Bitcoin trūkumų greičiausiai išsisklaidys, kai Bitcoin taps standartiškesnis.

Nenuostabu, kad padidėjus paklausai, Bitcoin kaina augo. Kaip matote, daugiau pirkėjų patenka į rinką ir pakelia kainą, nes daugiau žmonių sužino apie „Bitcoin“ ir jo technines programas.

„Bitcoin“ populiarumas neabejotinai buvo jo privalumas, palyginti su daugeliu kitų kriptovaliutų. Įgijęs daug naudotojų ir vartotojų, „Bitcoin“ pasiekė tinklo efektą, kuris pritraukia dar daugiau vartotojų. Vartotojus, kurie kitu atveju labiau baugintųsi investuodami į santykinai nežinomą ir neįrodytą skaitmeninę valiutą, nuramina „Bitcoin“ veikla laikui bėgant, auganti bendruomenė ir tai, kad pažįstami žmonės priima kriptografijas.

Pirmasis „Bitcoin“ judėjimo pranašumas, populiarumas ir tinklo efektas įtvirtino jį kaip populiariausią kriptovaliutą su didžiausia rinkos riba. Tokie konkurentai, kaip „Litecoin“, gali turėti daug techninių pranašumų, palyginti su „Bitcoin“ algoritmu (daugiau apie tai žr. Čia), tačiau jie turi tik dalį „Bitcoin“ rinkos viršutinės ribos, o jų nykstančios bendruomenės daugiausia susideda iš lojalistų, spekuliantų ir antagonistinių kovos su Bitcoin pirkėjų..

Ko galime išmokti iš Bitcoin populiarumo

Suprasti, kuo Bitcoinas yra toks populiarus, galime ne tik suvokti, kur link Bitcoin eina, bet ir kaip paprastai veikia kitos kriptovaliutos. Bitcoin sugeba pritraukti vartotojus geriau nei bet kuri kita kriptovaliuta, nes…

  1. Tai turi tinklo efektą. Bitcoin tinklas patvirtina savo vertę naujokams ir suteikia Bitcoin viruso augimo greitį.
  2. Aukšta rinkos riba guodžia. Didžiulė „Bitcoin“ rinkos riba suteikia vartotojams saugumo ir stabilumo jausmą, nes juo sunkiau manipuliuoti ir mažiau linkę į kardinalius kainų svyravimus. Turėdamas daugiau nei 100 mlrd. USD rinkos ribą, „Bitcoin“ yra daug saugesnė investicija į kriptografiją.
  3. Spekuliacija skatina skaičius. Daugelis „Bitcoin“ vartotojų laikosi savo bitkoinų tikėdamiesi vieną dieną juos parduoti už didžiulį pelną. Su naujienų straipsniais vaizduodami Bitcoin milijonierius kaip laimingus vaikus, kurie įlipo anksti, tu tikrai negali jų kaltinti. Pavyzdžiui, jei vieną 2010 m. Rytą jūs išleistumėte 5 JAV dolerių latte pinigus 2000 bitkoinų, šiandien jie būtų verti apie 5,4 mln. Verčia jus tikrai norėti, kad geriau valdytumėte savo „Starbucks“ biudžetą, ar ne?

Naujienos skatina dėmesį, o dėmesys – supratimą. Nors daugelis žmonių į kriptovaliutas plūsta grynai siekdami finansinės naudos, yra daugybė žmonių, kuriems tiesiog įdomu. Kai kurios tautos klijuojasi ir bando suprasti, kas yra kriptos. Nors daugiau vartotojų padidina „Bitcoin“ tinklo efektą, daugiau žmonių, formuojančių išsamų supratimą apie kriptografijas, taip pat stiprina aktyvią „Bitcoin“ bendruomenę.

Paskutinės mintys

„Bitcoin“ vis dar yra gana jauna valiuta, tačiau ji pasiekė reikšmingą vartotojų įsisavinimą ir augimą. „Bitcoin“ tinklas tik stiprėja, nes vis daugiau žmonių įsigyja „Bitcoin“ bankomatų paslaugą, kad sužinotų apie pagrindinę „Bitcoin“ technologiją ir galimybes, susijusias su kitais vertės kaupimo būdais.

Kaip kriptovaliutų parko flagmanas, Bitcoin laikomas „vartų“ kriptovaliuta. Suprasti „Bitcoin“ potencialą yra būtinas pirmasis žingsnis norint pamatyti puikius sprendimus, su kuriais dirbama kriptovaliutų pasaulyje.

„Bitcoin“ piešia ateitį, kuri smarkiai skiriasi nuo šiandieninio „fiat“ pasaulio. Tai arba jaudina, arba kelia nerimą daugumai. Įsirenkite kuo geresnių išteklių. Aktyviai įsitraukite į bendruomenes, kurios toliau tiria ne tik technines „Bitcoin“ ir kitų kriptografinių programų taikymo sritis, bet ir turi bendrą potencialą sutrikdyti praktiškai kiekvieną rinką. Pasiruoškite. Ateina kriptos.