مبادلات فوری راهی محبوب برای تجارت سریع و کارآمد معامله گران ارزهای رمزپایه است. بسیاری از افراد Changelly و ShapeShift را به عنوان دو گزینه برتر مبادله فوری در بازار امروز می دانند. به عنوان یک معامله گر ارز رمزنگاری ، در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی هر مبادله ای مهم است.

در این بررسی اجمالی ، با توجه به شباهت ها و تفاوت های اصلی آنها در زمینه هایی مانند رابط کاربری ، امنیت ، هزینه ها و گزینه های ارزی ، Changelly vs. ShapeShift را بررسی می کنیم.

رابط کاربر

ابتدا ، در این مقایسه Changelly vs. ShapeShift ، اجازه دهید رابط های کاربری را ارزیابی کنیم. این اولین برداشتی است که هر معامله گر ارز رمزنگاری هنگام استفاده از صرافی به دست می آورد.

رابط Changelly کاملاً ساده ترین و ساده ترین کاربرد در بین صرافی های رمزنگاری است. به عنوان مثال ، Changelly به جای اینکه برای دیدن گزینه های معاملاتی و محاسبه نرخ ارز به یک صفحه جداگانه بروید ، این ویژگی را در بالای صفحه اصلی خود دارد. بله ، قبل از اینکه بتوانید معامله کنید ، مراحل ثبت نام / ورود به سیستم وجود دارد. با این وجود ، می توانید ایده خوبی در مورد هزینه های پیش پرداخت بدست آورید.

عکس صفحه اصلی Changelly

صفحه اصلی Changelly دارای یک ماشین حساب تبدیل ارز است که برای استفاده از آن نیازی به ورود به سیستم نیست.

پیش از این ، ShapeShift به “مبادله بدون حساب” معروف بود. با این حال ، در سپتامبر 2018 ، صرافی تصمیم گرفت این مدل را تغییر دهد تا از کاربران محافظت کند و اصطکاک را کاهش دهد. در حال حرکت به جلو ، برای تجارت باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

در مقایسه با Changelly ، ممکن است ShapeShift برای کاربران جدیدتر کمی دشوارتر باشد. به عنوان مثال ، وقتی به صفحه اصلی مبادله می روید ، در یک پنجره بازشو گفته می شود “تجارت به حساب نیاز دارد” و تمام مزایای احتمالی استفاده از این تبادل را لیست می کند. وقتی از پنجره بازشو خارج می شوید ، بسیاری از ویژگی های جالب مربوط به آمار مبادله را پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال ، شما می توانید آخرین معاملات مختلف معاملات رمزنگاری به رمزنگاری (BTC-به-altcoin ، altcoin-to-BTC و altcoin-to-altcoin) را مشاهده کنید. صفحه اصلی همچنین دارای آمار 24 ساعته برای تعداد معاملات ، معادل حجم BTC ، متوسط ​​زمان پردازش و محبوب ترین جفت معاملاتی است..

امنیت

Changelly هیچ بودجه کاربر را در سایت خود ذخیره نمی کند. در عوض ، صرافی پس از استفاده از آن ، مستقیماً وجه را به کیف پول شما می فرستد. این امر آن را به یک مبادله غیر حضوری تبدیل می کند که به طور کلی ایمن تر از صرافی دارای وجوه رمز ارز (مبادله حضانت) است. علاوه بر این ، Changelly از احراز هویت دو عاملی استفاده می کند.

در ماه مه سال 2017 ، یکی از حساب های پشتیبانی Changelly هک شد. برخی از کاربران پیامی دریافت کردند که در آن نوشته شده است ، “همه مشتریانی که از بیت کوین به هر ارز مبادله می شوند باید انتقال دستی به این آدرس کیف پول بیت کوین را انجام دهند: ..” پشتیبانی مشتری Changelly می گوید که آنها در پاسخ برای جلوگیری از از دست دادن سرمایه کاربران حساب را مسدود کردند.

ShapeShift یک بار از کیف پول های داغ در سایت خود استفاده کرده است. هنوز مشخص نیست که این مورد هنوز وجود دارد یا خیر ، اما باید از آسیب پذیری امنیتی گذشته این تبادل اطلاعات داشته باشید. در آوریل 2016 ، ShapeShift هک شد ، در نتیجه از دست دادن 200000 دلار در بودجه. به گفته مدیر عامل شرکت اریک وورهیس ، “زیرساخت سرور به خطر افتاده و تهدید شده است. ما تصمیم گرفتیم که این زیرساخت ها را حذف کنیم و در یک محیط کاملاً جدید و ایمن بازسازی کنیم. ” لازم به ذکر است که هیچ بودجه مشتری از بین نرفته است. تنها وجوه سرقت شده مربوط به خود شرکت بود. ShapeShift یک کارمند ناشناس را مسئول این حادثه دانست.

آمار 24 ساعته ShapeShift

ShapeShift آمار به روز معاملات را به شما نشان می دهد.

هزینه ها

هزینه ShapeShift برای مبادله فوری نسبتاً کم است. صرافی برای هر معامله فقط هزینه استخراج را دریافت می کند. چند نفر گفته اند که این صرافی با ذکر یک هزینه ثابت بالاتر از استخراج در مقابل هزینه واقعی استخراج ، سود کسب می کند. هنوز هم ، هزینه ShapeShift برای معامله معین معمولاً کمتر از 0.5 درصد است.

صرافی معاملات ناموفق را در مواردی که ارزش دارایی کمتر از مبلغ معدنچی ارسال شده است ، بازپرداخت نمی کند. اگر رمزنگاری را به آدرس نادرستی ارسال کنید (به عنوان مثال GNT به آدرس ETH) ، مبادله هزینه استخراج معادل 50 یورو دارایی ارسال شده نادرست را با استفاده از نرخ ارز فعلی دریافت می کند.

مشابه ShapeShift ، هزینه های Changelly 0.5٪ تعیین شده است. با این حال ، یک عیب Changelly این است که برخی افراد احتمال هزینه های پنهان را ذکر کرده اند. به عنوان مثال ، اگر مقدار ارزی را وارد کنید (به عنوان مثال دلار آمریکا) ، آنچه با ارز دیگری دریافت خواهید کرد (به عنوان مثال BTC) همیشه با نرخ فعلی بازار برابر نیست. با این حال ، گاهی اوقات ، نرخ بازار دقیق است. این چیزی است که شما باید هنگام انجام معامله از آن آگاه باشید تا از از دست دادن بی مورد سرمایه خودداری کنید. اگرچه شما همیشه باید این کار را با هر معامله در هر صرافی انجام دهید ، اما باید به ویژه در جلوگیری از این کار در Changelly پیش قدم باشید.

نمودار ساده ای از نحوه عملکرد Changelly

Changelly بیش از 90 ارز رمزنگاری شده و همچنین گزینه های فیات USD و EUR را لیست می کند.

گزینه های ارزی

البته ، مزیت اصلی ShapeShift و Changelly نسبت به بیشتر مبادلات این واقعیت است که نه تنها چند سکه اصلی وجود دارد که نیمی از یک جفت معاملاتی را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، به جای اینکه در اکثر قریب به اتفاق سایر مبادلات دیگر مجبور شوید معاملات Qtum را با بیت کوین و سپس بیت کوین را با آراگون انجام دهید ، می توانید Qtum و Aragon را مستقیماً معامله کنید..

اگر شما به یکی از بزرگترین اختلافات در بحث Changelly vs. ShapeShift علاقه مند هستید ، در دسترس بودن ارز فیات قطعاً قابل تأمل است. ShapeShift سیاست سختگیرانه ای برای عدم فیات دارد. در عوض ، ShapeShift با همکاری کرد ساده تا این گزینه را به شما بدهد. حتی با این مشارکت ، فقط می توانید از بین جفت های تجاری BTC-USD و BTC-EUR یکی را انتخاب کنید.

حدود 33 ارز رمزنگاری شده در ShapeShift موجود است. این سایت چندین رمزنگاری دیگر را به عنوان “موقتاً غیرقابل دسترسی” لیست کرده است که می تواند قابلیت استفاده از تبادل را برای برخی از کاربران دشوار کند. در مقابل ، Changelly انواع مختلف جفت معاملات رمزنگاری (بیش از 90) را با دلار و یورو ارائه می دهد. این صرافی همچنین به شما امکان می دهد با کارت های نقدی و اعتباری (ویزا یا مسترکارت) خرید کنید..

رابط ShapeShift برای تجارت دو ارز رمزپایه شده

ShapeShift گزینه های تجاری “سریع” و “دقیق” را ارائه می دهد.

محدودیت های جغرافیایی و محدودیت های معاملاتی

نه ShapeShift و نه Changelly محدودیت جغرافیایی ندارند. این بدان معنی است که کاربران از سراسر جهان به راحتی می توانند به هر دو مبادله دسترسی پیدا کنند. این خبر خوبی است ، به خصوص از آنجا که صرافی های بیشماری چنین محدودیت هایی دارند.

اگر می خواهید مبالغ زیادی وجوه را مبادله کنید ، باید بدانید که هر دو مبادله محدودیت معامله دارند. ShapeShift برای کاربران سطح 1 حدود 10000 دلار معامله محدود است. افزایش این محدودیت ها از طریق عضویت امکان پذیر است. از نوامبر 2018 ، سطح بالاتر (2-5) برای افراد غیر عضو هنوز در دسترس نیست. حداکثر محدودیت برای Changelly شامل 50 تا 10 هزار دلار برای اولین معامله ، حداکثر 20 هزار دلار در روز و حداکثر 50 هزار دلار در ماه است..

نتیجه

بنابراین کدام یک از مبادلات برنده بحث Changelly در مقابل ShapeShift است؟ با بررسی معیارهای فوق ، به نظر می رسد که Changelly در مجموع از یک برتری برخوردار است. اگرچه ، اگر هزینه ها برای شما مهم است ، ممکن است ارزش استفاده از ShapeShift را داشته باشد.

مهم است که توجه داشته باشید که ShapeShift یک برنامه عضویت اضافه کرد در سپتامبر 2018. این موضوع مطمئناً باید در آینده نزدیک به محض اینکه این ویژگی ها مبادله شود ، مراقب آن باشید. این می تواند به طور بالقوه به بهبود تجربه کلی کاربر ShapeShift کمک کند. در مورد Changelly ، صرافی همچنان اعلام می کند تعداد مشارکت ها با شرکت هایی در فضای بلاکچین و رمزنگاری. مواردی مانند یکپارچه سازی برنامه های تلفن همراه با برنامه های مختلف پرداخت به خوبی می تواند پایگاه کاربران Changelly و همچنین تصویب آینده را گسترش دهد.