نقد و بررسی IDEX

IDEX یک مبادله غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum است که از جفت معاملات رمزهای Ethereum و ERC20 برخوردار است. این سرویس مانند EtherDelta دارای قراردادهای هوشمندی است که به کاربران امکان می دهد کلیدهای شخصی خود را مدیریت کرده و در یک محیط امن و همکار به تجارت بپردازند. این برنامه همچنین از ادغام Ledger Nano S و Meta Mask Wallet ، گزینه های ایمن تری برای مدیریت صندوق نسبت به ورود دستی کلید خصوصی شما برخوردار است..

برخلاف EtherDelta (یا سایر DEX ها) ، IDEX از قراردادهای هوشمند خود برای مدیریت معاملات برای کاربران خود استفاده می کند. شما همچنان در یک معامله با کلید خصوصی خود وارد سیستم می شوید ، اما صرافی خود معامله را برای بلاکچین Ethereum برای شما پخش می کند. این به صرافی امکان می دهد مانده حساب را به روز کرده و کتابها را در زمان واقعی سفارش دهد ، ضمن اینکه جریان معاملات شبکه را برای کاهش اصطکاک نیز مدیریت می کند. این به IDEX تجربه کاربر مبادله متمرکز را می دهد بدون اینکه امنیت و کنترل کاربر صرافی غیرمتمرکز را از بین ببرد.

IDEX چگونه کار می کند

مانند اکثر DEX های مجهز به Ethereum ، قراردادهای هوشمند نام بازی برای IDEX است. همه وجوه خود را از طریق قرارداد هوشمند صرافی مدیریت خواهید کرد و تا زمانی که شخص دیگری کلید خصوصی شما را نداشته باشد ، پس از ذخیره شدن در قرارداد ، نمی توانید وجه خود را لمس کنید ، مگر اینکه از آنها خارج شوید..

پس از ورود به بورس ، متوجه خواهید شد که هر آنچه برای تجارت نیاز دارید بلافاصله پیش روی شماست. موجودی کیف پول ، نمودار معاملات ، دفتر سفارش ، جفت معاملات و سایر ابزارها همه در یک صفحه نمایش داده می شوند. ممکن است در ابتدا جمع کردن همه اینها طاقت فرسا به نظر برسد ، اما ما از هر جز component زیر استفاده خواهیم کرد – و داشتن همه چیز در یک صفحه در واقع باعث تبادل نسیم می شود.

تبادل IDEX

اول از همه ، برای شروع باید بودجه را به قرارداد هوشمند صرافی واریز کنید. در گوشه بالا سمت چپ ، یک dropbox حساب وجود دارد که به شما امکان می دهد کیف پول جدیدی را ادغام کنید یا از طریق تبادل نظر ایجاد کنید. اگر تصمیم به ایجاد آن دارید ، مبادله برای شما یک کلید خصوصی و یک پرونده فروشگاه کیف پول ایجاد می کند. چه در حال ایجاد کیف پول جدید باشید و چه به کیف دستی قدیمی دسترسی پیدا کنید ، چهار گزینه برای باز کردن کیف پول در صرافی دارید:

  1. پرونده Keystore: می توانید مستقیماً کلید خصوصی خود را با استفاده از یک پرونده KeyStore برای آدرس Ethereum که در بورس یا غیر آن ایجاد کرده اید بارگذاری کنید.
  2. کلید خصوصی دستی وارد شده: می توانید برای باز کردن قفل منابع مالی آدرس Ethereum ، کلید خصوصی خود را به صورت دستی وارد کنید.
  3. MetaMask: می توانید کیف پول MetaMask خود را باز کرده و از طریق صرافی به آن دسترسی پیدا کنید.
  4. لجر نانو S: شما می توانید Ledger Nano S خود را در صرافی ادغام کنید و وجوه را مستقیماً از آن واریز کنید.

کیف پول های IDEX

ادغام کیف پول سخت افزار یکی از بزرگترین مزایای استفاده از مبادله غیرمتمرکز مانند IDEX است. استفاده از لجر برای تجارت در IDEX شما را از خطرات مانند بدافزار و حملات فیشینگ منزوی می کند. Meta Mask از شما در برابر حملات فیشینگ محافظت می کند اما از بدافزار جلوگیری می کند و موارد دیگر هک EtherDelta DNS به ما نشان داد ، با ورود دستی به کلیدهای خصوصی ، بودجه شما برای فیشینگ رسیده و آسیب پذیرترین گزینه برای دسترسی به وجه است.

هنگامی که وجوه خود را در صرافی دریافت کردید ، باید آنها را به قرارداد هوشمند صرافی واریز کنید. این یک مرحله اضافی احمقانه به نظر می رسد ، اما در واقع به نفع شماست ، زیرا این قرارداد هوشمند سرمایه شما را هنگام تجارت معاملات امن نگه می دارد و به صرافی اجازه می دهد معاملات را مستقیماً به شبکه منتقل کند. شما می توانید از طریق تب Quick Balances در بالای صفحه از کیف پول خود به صندوق واریز کنید و در اوقات فراغت قیمت بنزین این معامله را تنظیم کنید.

تعادل سریع IDEX

پس از دریافت وجوه در بورس ، می توانید تجارت خود را شروع کنید. IDEX به شما امکان می دهد سفارشات بازار / محدودیت را ایجاد کنید و برخلاف سایر DEX ها ، می توانید معاملات را بدون پرداخت بنزین لغو کنید.

اینجاست که IDEX خود را از محیط غیرمتمرکز جدا می کند. شما می توانید معاملات در IDEX را بدون پرداخت هزینه اضافی لغو کنید زیرا تمام معاملات توسط خود صرافی انجام می شود. بنابراین ، هنگام ورود به سیستم در یک معامله ، موافقت می کنید که آن معامله را انجام دهید اما قرارداد هوشمند صرافی متعهد پخش آن به شبکه است ، بنابراین تا زمانی که معامله برای استخراج ارسال نشود ، می توانید از صرافی بخواهید آن را لغو کند.

اگر قبلاً سعی کرده اید سفارشی را در EtherDelta پر کنید ، خطر شکست آن معامله را دارید. بعضی اوقات ، سفارشات توسط بیش از یک طرف ادعا می شوند و از آنجا که دفترچه سفارش تا قبل از پردازش یک معامله در شبکه به روز نمی شود ، یک دفترچه سفارش قدیمی می تواند منجر به تلاش کاربران برای انجام معاملات سفارشاتی شود که از قبل پر شده اند. سیستم IDEX پس از پر شدن سفارش ، با به روزرسانی دفترچه سفارش ، این سردرد را درمان می کند. این مدل با راحتی یک سیستم سفارش تازه به روز شده که در صرافی متمرکز پیدا می کنند ، به کاربران امکان استفاده از وجوه کنترل شده توسط کاربر را می دهد..

امنیت حساب IDEX

به طور کلی ، صرافی های غیرمتمرکز دارای ویژگی های امنیتی هستند که صرافی های متمرکز ، با طراحی ، نمی توانند از آنها پشتیبانی کنند. IDEX نیز از این قاعده مستثنی نیست. خود مبادله به عنوان یک گره در شبکه Ethereum اجرا می شود ، بنابراین مملو از تمام امنیتی است که شبکه بلاکچین برای کاربران خود به همراه دارد.

علاوه بر این ، قراردادهای هوشمند صرافی تا زمانی که کلید خصوصی معامله ای را برای جابجایی آنها امضا کند ، وجوه را قفل می کند. می توانید وجوه خود را در بورس نگه دارید و به دلیل خدشه دار شدن آن ، عرق نکشید ، مثل این که بارها با متمرکز شاهد آن بوده ایم. به همین دلیل ، هیچ نقطهای اصلی برای شکست هکر در استفاده از بودجه وجود ندارد. همه وجوه در قراردادهای هوشمند در بلاکچین Ethereum نگهداری می شود ، بنابراین تهدیدی به هک شدن شخصی در ذخیره کیف پول وجود ندارد زیرا IDEX وجوه کاربر را در یکجا نگه نمی دارد.

ادغام Ledger Nano S یکی دیگر از مزایای اصلی IDEX است و با در نظر گرفتن ساختار غیرمتمرکز کلی بورس ، یکی از ایمن ترین تجارب تجاری موجود را فراهم می کند..

تنها نکته ای که از نظر امنیتی نگران آن هستید این است که سرویس دهنده نام دامنه IDEX به خطر بیفتد و یک هکر URL آن را ربوده باشد. ما شاهد این اتفاق برای اتر دلتا بودیم, اما اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد ، تا زمانی که کلیدهای خصوصی خود را به صورت دستی در وب سایت جعلی وارد نکنید ، وجوه شما امن خواهد بود.بازارهای IDEX

جفت های معاملاتی IDEX

همانطور که زودتر کار را انجام دادیم ، صرافی منحصراً با علامت های Etherum و ERC20 معامله می شود. به همین ترتیب ، شما به هیچ چیز خارج از خانواده Ethereum دسترسی نخواهید داشت ، اما با این وجود گزینه های زیادی برای شما باقی می ماند.

بعلاوه ، مانند EtherDelta ، IDEX اغلب دارای نشانه هایی است که ICO های خود را داغ می کنند قبل از اینکه آنها در صرافی های متمرکز قرار بگیرند ، به شما این امکان را می دهد که زودتر از قبل وارد یک بورس با حجم بیشتری شوید..

هزینه ها و محدودیت های IDEX

IDEX برای سازندگان بازار (کسانی که با ایجاد سفارش جدید برای کتاب سفارشات نقدینگی در می آورند) 0.1٪ و برای متقاضیان (کسانی که با پر کردن سفارشی که در کتاب موجود است نقدینگی می گیرند) حق الزحمه دریافت می کند. سازندگان همچنین مسئول پرداخت هزینه بنزین برای یک معامله هستند ، فرآیند IDEX جزئیات بیشتری در مورد آن ارائه می دهد صفحه سQالات متداول:

“متولیان بازار مسئولیت تأمین هزینه های بنزین مربوط به هر تجارت را بر عهده دارند. با توجه به طراحی ما ، صرافی باید هنگام ارسال تجارت به شبکه ، این هزینه بنزین را با قیمت اتر بپردازد و سپس آن را از موجودی خریدار کسر کند. هنگام مبادله رمزها با اتر ، میزان کسر شده با هزینه گاز مطابقت دارد. هنگام مبادله اتر با نشانه ، IDEX مقدار معادل توکن را بر اساس قیمت دارایی در ETH کم می کند. این قیمت با استفاده از میانگین 10 معامله گذشته محاسبه می شود.

قیمت گاز اتریوم در حال افزایش است و اغلب این هزینه بالاتر از هزینه مبادله IDEX 0.2٪ است. این قیمت های بالای بنزین ما را به سمت ایجاد حداقل سفارشات سوق داده تا در تلاش باشد تا هزینه های کاربران خود را کاهش دهد. “

بنابراین ، هزینه گیرنده بسته به میزان بازدید شبکه می تواند بیش از 0.2٪ باشد. این همچنین بدان معنی است که کلیه سفارشات باید حداقل 0.15 ETH برای سازندگان و 0.05 برای گیرنده باشد تا مبادله بتواند هزینه معاملات را به طور موثر مدیریت کند. علاوه بر این ، برای Ethereum و رمزها حداقل 0.04 ETH حداقل مقدار برداشت وجود دارد. IDEX محدودیت معاملاتی یا برداشت ندارد.

پشتیبانی مشتری IDEX

این تبادل یک جعبه گپ دارد که در آن کاربران و تیم پشتیبانی به طور یکسان می توانند به سeriesالات و نگرانی ها پاسخ دهند. مبادله صفحه سQالات متداول کاملاً جامع و جامع است. الکس و فیل ویرن ، بنیانگذاران IDEX ، نیز در این بخش فعال هستند زیرمجموعه پروژه و معمولاً سریعاً به س questionsالات و شکایات مشتری پاسخ می دهند.

این سایت همچنین دارای یک فرم تماس برای رسیدن به تیم و پیوند به IDEX’s Telegram.

احساسات جامعه IDEX

IDEX خیلی طولانی نیست ، بنابراین جامعه طرفداران آن هنوز در حال رشد است و در هیچ کجا به اندازه رقبای متمرکز نیست.

با این اوصاف ، صرافی اخیراً به یک نقطه عطف 50،000 کاربر رسیده است ، که یک علامت چشمگیر برای DEX است که 5 ماه پیش راه اندازی شد. بعلاوه ، اکثر کاربرانی که به IDEX مراجعه می کنند در مورد این تجربه مثبت هستند و برخی می گویند این گزینه جایگزین بهتری برای EtherDelta است.

نتیجه

با تمام معیارها ، IDEX به شهرت روزافزون خود به عنوان برادر کوچک جذاب تر EtherDelta عمل می کند (شاید در اینجا فقط سن کمی وجود دارد ، زیرا IDEX در واقع از EtherDelta بیشتر است حجم معاملات) مدل تسویه معاملات دو لایه ، دامهای مشابهی را که آزار دهنده سیستم EtherDelta است ، دور می زند و به طور کلی تجربه تجارت راحت تر و ناامید کننده تری را ایجاد می کند.

هنوز هم ، این مدل دارای اشکالاتی است ، یعنی این که مبادله را کاملاً بی اعتماد نمی کند. شما هنوز کلیدهای خصوصی خود را کنترل می کنید ، اما برای انجام معاملات خود به صرافی اعتماد می کنید و مرحله نهایی فرآیند را تا حدودی متمرکز می گذارید. خوشبختانه IDEX معرفی کرده است رمز AURA و مدل جدید جدید آن برای حل این مسئله ، بنابراین انتظار می رود با پیشرفت سال 2018 مبادله حتی غیرمتمرکز شود.

این مورد همچنان مانند هر DEX مجهز به Ethereum برای زنجیره بلوک Ethereum قابل مشاهده است و در مواقع بروز مشکل در شبکه ، کاربران می توانند با مشکل روبرو شوند. با این وجود ، همه مواردی که در نظر گرفته شده است ، طراحی IDEX بسیاری از مواردی را که ازدحام شبکه برای DEX می تواند کاهش دهد کاهش می دهد و تجربه کاربری / رابط کاربری آن تمیزتر از رقابت است. IDEX یک ستاره در حال ظهور در فضای مبادله غیرمتمرکز است ، و اگر EtherDelta را دوست دارید اما از استفاده از آن احساس خستگی می کنید ، قطعاً ارزش امتحان آن را دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me