Luno ، نامی کاملاً مناسب برای مبادله ای است که تمایل دارد یکی از پر گفتارترین عبارات ارز رمزنگاری شده ، “به ماه!” این صرافی برای علاقه مندان به ارزهای رمزپایه مستقر در قاره آمریکا و اروپا نسبتاً ناشناخته است. با این حال ، در این بررسی Luno ، ما برخی از مناطق آنها را در آنجا کار می کنیم و مزایا و معایب تجارت با این صرافی ارز رمزنگاری در حال ظهور را بررسی خواهیم کرد..

لونو در سال 2013 در آفریقای جنوبی تاسیس شد و هم اکنون در بیش از 40 کشور در سراسر جهان فعالیت می کند. پایگاه کاربری این شرکت طی دو سال اخیر در کنار رشد و استقبال چشمگیر بیت کوین به طرز چشمگیری رشد کرده است. Luno تقریباً 2 میلیون مشتری دارد و تاکنون بیش از 2 میلیارد دلار پردازش پرداخت کرده است.

اطلاعات کلیدی Luno

چگونه کار می کند

بررسی Luno. روند ثبت نام در Luno

روند ثبت نام در Luno

ایجاد حساب

در طول بررسی Luno ، ما یک حساب کاربری راه اندازی کردیم و اقدامات معمول ثبت نام و امنیت را انجام دادیم. روند کار بسیار ساده بود. Luno ، مانند اکثر صرافی های این روزها ، در صورت بروز هرگونه فعالیت مشکوک ، هرگونه ورود به سیستم را به شما اطلاع می دهد

داشبورد

داشبورد کاملاً منظم است ، اگرچه در مقایسه با برخی دیگر از بازیکنان باسابقه قابل توجه نیست. بنابراین ، اگر می خواهید بلافاصله تجارت کنید ، احراز هویت 2 عاملی (2FA) را امکان پذیر می کنید تنظیمات باید اولین بندر تماس شما باشد.

که در کیف پول, می توانید به صندوق های فیات و ارز رمزنگاری شده خود دسترسی پیدا کنید. واریز و برداشت وجه به حساب های بانکی یک قطعه مهم بود و البته به لطف فناوری بلاکچین ارسال و دریافت وجه بین کیف پول های دیجیتال حتی راحت تر بود.

صرافی لونو

بستر تجاری Luno در مقایسه با سایر سیستم عامل هایی که بررسی کرده ایم کاملاً اساسی است. با این حال هنوز ابزار معمول در دسترس خود دارید. آنها شامل سفارش کتاب, نمودار ساده, عملکرد سفارش مکان و لیست معاملات اخیر.

ثبت سفارش با قیمت مشخص از طریق جعبه سفارش کار ساده ای است. با این حال ، ثبت سفارش به همان اندازه شهودی نیست. بهترین راه برای این کار در واقع کلیک کردن بر روی آخرین قیمت در کتاب سفارش یا لیست معاملات اخیر است تا قیمت دقیق دریافت کنید. این می تواند یک مشکل بالقوه برای معامله گران فعال باشد که به طور منظم می خواهند از موقعیت ها خارج و خارج شوند.

یکی از ویژگی هایی که می خواهیم اضافه شود ، امکان خرید مستقیم Ethereum با پول ملی شما است. در حال حاضر ، ابتدا باید Bitcoin را قبل از مبادله با Ethereum خریداری کنید.

بررسی Luno. تجارت خود را در بازارهای رمزنگاری Luno آغاز کنید

تجارت خود را در بازارهای رمزنگاری Luno آغاز کنید

متأسفانه ، بسته نمودار برای بیشتر جفت ارزهای رمزپایه داده طولانی مدت ارائه نمی دهد. این به احتمال زیاد به دلیل تغذیه محدود داده Luno است. به خاطر داشته باشید که بیشتر جفت ارزهای رمزپایه به دلیل وضعیت ذخیره دلار با دلار آمریکا ($) اندازه گیری می شوند. در نتیجه ، با اضافه شدن کاربران بیشتر به سیستم عامل ، داده های مربوط به جفت ارز محلی باید به مرور بهبود یابد.

معامله گر باتجربه تر ممکن است بخواهد از یک سیستم تجارت پیشرفته مانند TradingView برای پیگیری قیمت های بین المللی استفاده کند. هنگامی که آماده هستید تجارت خود را به سطح بالاتری برسانید ، ما یک راهنمای مبتدی خوب در زمینه نمودار در TradingView داریم.

داوری

داوری اصطلاحی است که برای توصیف قیمت های مختلف یک دارایی در مکان های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر قیمت بیت کوین را با دلار ($) در صرافی های مختلف در سطح جهانی پیگیری کنید ، احتمالاً متوجه خواهید شد که این اختلافات ، گاهی اوقات به طور قابل توجهی وجود دارد.

ما متوجه شدیم که اختلاف قیمت بیت کوین در Luno طی برخی از روزها نسبت به روزهای دیگر بسیار زیاد بود. بنابراین ، بازرگانان باید هنگام استفاده از سرویس Luno این نکته را در نظر داشته باشند. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ مرجع مرکزی تعیین کننده قیمت ارزهای رمزپایه بین المللی نیست زیرا قیمت آنها از طریق عرضه و تقاضا تعیین می شود.

ارزهای پشتیبانی شده

در این زمان Luno فقط از حسابهای رایج در ارزهای زیر پشتیبانی می کند:

 • یورو (یورو)
 • روپیای اندونزی (IDR)
 • رینگیت مالزی (MYR)
 • نایرا نیجریه (NGN)
 • رند آفریقای جنوبی (ZAR)

تجارت موبایل & برنامه کیف پول

کیف پول همراه اضافه شده خوبی به مجموعه ابزارهای Luno است. پیمایش و انتقال وجه برنامه با آن بسیار آسان بود. با این وجود برنامه نمودار از نظر کمی ابتدایی تر ، همانند نسخه دسک تاپ است. رابط کاربری می تواند با یک تعمیر اساسی در به روزرسانی های آینده انجام شود.

بررسی Luno. به نظر می رسد استفاده از برنامه Luno بسیار آسان است

به نظر می رسد استفاده از برنامه Luno بسیار آسان است

بخاطر داشته باشید که در بازارهای نوظهور ، تلفن های موبایل بیش از هر شکل دیگری از دسترسی به اینترنت هستند. تجارت آینده با تلفن هوشمند در حال حرکت انجام خواهد شد. صرافی هایی که برنامه های عالی موبایلی را به مشتریان خود ارائه می دهند ، یک مزیت عمده دارند.

هزینه های تجارت

هزینه های تجارت Luno به کشور شما و واحد پول ملی پشتیبانی می شود. هزینه های مشتریان اروپایی و اندونزیایی کاملا رقابتی است و به ترتیب 0.20 و 0.25 درصد در نظر گرفته می شود. در حالی که هزینه های مکان های دیگر گران تر است.

حیف است زیرا آن را با سایر مبادلات مقایسه نمی کند. با بالغ شدن صنعت ارز رمزپایه و ورود رقبا به صحنه ، این هزینه ها تقریباً کاهش می یابد.

بررسی Luno. تجزیه در هزینه های تجاری Luno

تجزیه هزینه های تجاری Luno

سپرده & هزینه های برداشت

هزینه های واریز و برداشت به طور کلی کاملاً رقابتی است. اما به یاد داشته باشید که اگر از رمزنگاری به کیف پول رمزنگاری Luno خود منتقل می شوید ، هزینه های مربوط به بلاک چین مربوطه اعمال می شود. در اینجا مثالی در مورد بلاکچین Ethereum آورده شده است. همچنین می توانید شرح مفصلی از ساختار هزینه Luno را در مورد آنها پیدا کنید سایت اینترنتی.

ارزهای رمزپایه موجود

شاید بزرگترین عیب استفاده از Luno تعداد محدود ارزهای رمزپایه موجود باشد. تا به امروز ، آنها فقط تجارت Bitcoin و Ethereum را انجام می دهند. با این حال ، این مدل مدل های دیگر شرکت های مطرحی مانند Coinbase و Gemini متناسب است. این شرکت ها ترجیح می دهند با سکه های معتبر تجارت کنند و روابط مطلوبی با نهادهای نظارتی برقرار کنند.

علیرغم این مزایا ، احتمالاً به نفع Luno است که برخی از سکه های شناخته شده اضافی را به پیشنهادات خود اضافه کرده و در نتیجه مشتریان جدیدی جذب کند.

محدودیت های انتقال

طبق معمول ، محدودیت های انتقال روزانه شما به سطح تأیید اعتبار شما بستگی دارد. سطح 1 حداکثر سقف برای کلیه برداشت ها و واریزها دارد. احتمالاً این برای سرمایه گذاران اولین باری است که می خواهند در بازارهای ارزهای رمزپایه خیس شوند.

سطح 2 به طور ماهانه مبلغ واریز و برداشتی سخاوتمندانه را فراهم می کند و سطح 3 برای سرمایه گذارانی است که مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده را به طور منظم معامله و انتقال می دهند:

بررسی Luno. محدودیت های تجاری Luno

محدودیت های تجاری Luno

سطح 1 به جزئیات اساسی شخصی نیاز دارد در حالی که سطح 2 و 3 مستندات دقیق تری مطابق با مقررات KYC (مشتری خود را بشناسید). نکته قابل توجه ، لونو نیاز خواهد داشت شناسنامه صادر شده توسط دولت و اثبات آدرس برای سطوح بالاتر.

به نظر می رسد محدودیتی در ارز رمزپایه وجود ندارد فقط برداشت و سپرده.

اعتماد شرکت

با کمی حفاری ، متوجه شدیم که این شرکت نظرات متفاوتی را از جامعه رمزنگاری دریافت کرده است که در بسیاری از موارد به دلیل مسدود شدن حساب ها بوده است. امنیت در مبادلات متمرکز در سالهای اخیر مشکلی بوده است ، بنابراین این می تواند دلیلی باشد که Luno بسیار امن بازی می کند. به طور کلی ، تیم پشتیبانی در چندین سایت بررسی Luno به سرعت به کاربران نگران پاسخ داده است.

امنیت صندوق

امنیت Luno کاملاً محکم است و اقدامات در سطوح مختلف انجام می شود:

 1. ذخیره سازی
 1. اکثر وجوه مشتری در آن نگهداری می شود سردخانه یا کیف پول سرد حساب ها. این حساب ها به طور مداوم به اینترنت متصل نیستند و دارای چند امضا هستند به طوری که یک نفر هرگز به حساب ها دسترسی کامل ندارد
 2. کیف پول داغ (همیشه به اینترنت متصل است) همچنین از حساب های چند امضایی استفاده می شود تا مشتریان در صورت نیاز و بلافاصله به وجوه بیت کوین دسترسی سریع داشته باشند. علاوه بر این ، یکی از کلیدها توسط BitGo ، متولی مستقل حساب های رمز ارز وجود دارد.
 • احراز هویت

  1. رمزهای عبور به صورت هش ذخیره می شوند
  2. احراز هویت دو عاملی (2FA) برای یک لایه محافظت اضافی در دسترس است. ما اکیداً توصیه می کنیم این گزینه را برای همه حسابهای رمزپایه خود فعال کنید.
  3. اصول شرکت

   1. تمام خدمات وب و ارتباطات از پروتکل های لایه ایمن و رمزگذاری استفاده می کنند. همچنین ، کارمندان به وجوه مشتری دسترسی ندارند. سرانجام ، حسابرسی به طور منظم برای حساب کردن وجوه مشتری انجام می شود.
   2. حریم خصوصی – دسترسی به اطلاعات شخصی بر اساس نیاز به دانش است و به شدت کنترل می شود.
   3. همچنین به یاد داشته باشید که Luno یک مبادله متمرکز است و بنابراین ، هدف هک و کلاهبرداری است. صرافی های متمرکز مقادیر زیادی رمزنگاری را در چند مکان ذخیره می کنند. اگر شما خریدار بزرگی هستید و یا دارنده ارزهای رمزپایه طولانی مدت هستید ، توصیه می کنیم ارزهای مجازی خود را در کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید که در آن کنترل کامل کلیدها و بودجه خود را دارید.!

    پشتیبانی مشتری

    از آنچه ما می توانیم جمع آوری کنیم تیم پشتیبانی مشتری خیلی سریع در سایت های بررسی و رسانه های اجتماعی پاسخ می دهند. با این حال ، تعداد حساب های مسدود شده یک نگرانی قابل توجه است. علاقه زیاد به ارز رمزنگاری شده طی چند سال اخیر به احتمال زیاد برخی سیستم های پشتیبانی Luno را تحت فشار قرار داده است. در نتیجه ، با داشتن منابع و تجارب اضافی ، این مسئله باید حل شود.

    نتیجه گیری: بررسی Luno

    Luno از طریق فعالیت های منظم در کانال های رسانه های اجتماعی و وبلاگ خود ، به خدمات آنها زیبایی می بخشد. از آنجا که بازاریابی آنها احساس حرفه ای بودن را نیز ایجاد می کند ، این امر به آنها اجازه می دهد تا در طی دو سال آینده به رشد تعداد کاربران خود ادامه دهند.

    انتقال وجه بین فیات و رمزنگاری در Luno آسان بود. مشتریانی که در انتقال وجوه بین المللی با مشکل روبرو هستند ، داشتن مبادله محلی به معنای واقعی است. به طور کلی این پلتفرم گزینه خوبی برای کسانی است که گزینه های دیگری در کشور خود ندارند.

    با این حال ، هزینه های بالای معاملات در برخی از مکان ها و ناامیدی کاربران با حساب های مسدود شده همچنان نگران کننده ادامه فعالیت Luno است. اگر آنها بتوانند به سرعت با این مشکلات کنار بیایند ، در بازارهای در حال ظهور مبادله خوبی برای کاربران باقی خواهند ماند.

    برای به روزرسانی و اطلاعات بیشتر می توانید در کانال های زیر با Luno در ارتباط باشید:

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me