Aelf (ELF) چیست؟ | راهنمای کامل سیستم عامل بلاکچین

خود چیست?

خود یک است سیستم عامل قابل تنظیم (سیستم عامل) مخصوص زنجیره بلوک. این تیم در تلاش است تا “سیستم لینوکس” جامعه بلاکچین باشد.

همانطور که احتمالاً می دانید ، پذیرش و نوآوری در بلاک چین به طور چشمگیری در حال پیشرفت است. ابتدا بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال نظیر به نظیر راه را هموار کرد. شما می توانید آن را به عنوان یک برنامه ساده تصور کنید. در مرحله بعدی ، Ethereum ساخت برنامه های غیرمتمرکز خاص (DApps) را از طریق قراردادهای هوشمند امکان پذیر کرد – اساساً یک بستر برنامه. با این حال ، این هنوز از سیستم عامل های قوی مانند ویندوز ، MacOS و لینوکس که امروزه استفاده می کنیم کوتاه است.

سیستم عامل های فعلی ما قادر به اجرای کارآمد DApp نیستند در حالی که بلاک چین های فعلی نیز دارای اشکالاتی هستند. آنها مقیاس پذیر نیستند ، می توانند در اجرای قرارداد هوشمند تداخل داشته باشند و فاقد پروتکل اجماع برای تلفیق روان فناوری جدید هستند. خود این مشکلات را حل می کند.

در این راهنمای خود ، در مورد موارد زیر صحبت خواهیم کرد:

چگونه خود کار می کند?

برای حل مشکلات موجود در فناوری فعلی بلاکچین ، خود بر این موضوع تمرکز می کند دو نوآوری اصلی: زنجیره های جانبی و یک سیستم حاکمیت منحصر به فرد. این پروژه منابع و قراردادهای هوشمند را از طریق استفاده از جدا می کند زنجیره های جانبی برای بهبود مقیاس پذیری در حالی که با استفاده از اثبات سهام واگذار شده سیستم اجماع برای حاکمیت سازگارتر. بیایید عمیق تر به هر یک از اینها بپردازیم.

زنجیره های جانبی

Aelf از یک زنجیره اصلی و زنجیره های جانبی متعدد تشکیل شده است تا قراردادهای هوشمند را در سیستم عامل اجرا کند. زنجیره اصلی ستون فقرات کل سیستم است و همچنین قادر به تعامل با زنجیرهای بیرونی است. هر زنجیره جانبی به نوع خاصی از قرارداد هوشمند اختصاص یافته است. زنجیرهای جانبی قادر به تعامل با یکدیگر نیستند ، بنابراین هنگام انتقال اطلاعات باید از طریق زنجیره اصلی ارتباط برقرار کنند.

تمام زنجیرهای جانبی از طریق سیستم شاخص زنجیره جانبی به زنجیر اصلی متصل می شوند. سیستم شاخص زنجیره ها را به دو گروه طبقه بندی می کند:

  • زنجیره های خارجی با اهمیت بالا (بیت کوین ، اتریوم و غیره)
  • زنجیره های جانبی داخلی در سیستم عامل aelf

به عنوان مثال ، زنجیره اصلی می تواند به عنوان یک زنجیره ، زنجیره جانبی برای مبادلات دارایی و زنجیره دیگری برای سایر انواع دارایی ، بیت کوین منشعب شود. علاوه بر این ، زنجیرهای جانبی می توانند دوباره به زیر زنجیره ها منشعب شوند. برای مثال آوردن بیشتر ، زنجیره “انواع دیگر دارایی” می تواند برای هر نوع دارایی دارای یک زنجیره فرعی باشد و هر یک از این زنجیره ها حتی بیشتر تجزیه شوند.

زنجیرهای جانبی

نمونه ای از زنجیرهای جانبی Aelf

این استراتژی مشابه روش خرد کردن Ethereum است و باید به شبکه در مقیاس کارآمد کمک کند. تفکیک اکوسیستم به زنجیره های جانبی تضمین می کند که نفخ در یک منطقه بر کل شبکه تأثیر نخواهد گذاشت.

اکوسیستم Token

برای نمایه سازی زنجیره های جانبی نیاز به پرداخت هزینه معامله به زنجیره اصلی دارند. هرچه زنجیره جانبی بیشتر به اکوسیستم کمک کند ، هزینه معامله ای که باید پرداخت کند کمتر است. بیت کوین ، با پذیرش گسترده ، هزینه ای دریافت نمی کند. زنجیرهای جانبی همچنین می توانند هزینه های زیرمجموعه هایی را که به آنها متصل هستند ، پرداخت کنند.

پروتکل اجماع

از آنجا که گره های شخصی نیاز به ضبط اطلاعات از زنجیره های جانبی متعدد بر روی زنجیره اصلی دارند ، الگوریتم اجماع نرم افزار اثبات کار (PoW) یا اثبات سهام (PoS) کافی نیست. در عوض ، زنجیره اصلی aelf استفاده می کند گواهی اثبات سهام (DPoS), مانند Ark ، برای حفظ شبکه.

به عنوان دارنده aelf token (ELF) ، شما رأی می دهید که کدام گره ها به گره های استخراج تبدیل می شوند. در عوض ، گره های منتخب تصمیم می گیرند که چگونه پاداش استخراج را به سایر گره ها و سهامداران توزیع کنند.

Aelf تعداد معدنچیان شبکه را با معادله تعیین می کند:

استخراج کنندگان = 2N + 1

جایی که “N” از 8 شروع می شود و هر سال 1 افزایش می یابد. این گره های استخراج وظیفه بازپرداخت و تأیید معاملات ، بلوک های بسته بندی و انتقال داده ها را بر عهده دارند.

Aelf توصیه می کند هر زنجیره ای که از طریق سیستم عامل aelf ایجاد شده استخراج آنها را با زنجیره اصلی ادغام کرده و پروتکل اجماع خود را توسعه دهد. تشویق زنجیره های جانبی برای استفاده از پروتکل اجماع خود آنها را قادر می سازد تا آن را برای هدف خاص خود سفارشی کنند.

عرضه Aelf Token (ELF)

در دسامبر 2017 ، تیم aelf فروش توکن ELF این سیستم عامل را به سرمایه گذاران خصوصی برگزار کرد. تیم 250،000،000 (25٪) از توزیع کرد 1.000.000.000 عرضه کل در طی این فروش نشانه های باقیمانده برای افراد / وظایف زیر است:

  • 250،000،000 (25٪): بنیاد Aelf ، 3 سال دوره واگذاری
  • 160،000،000 (16٪): تیم Aelf ، 2 سال دوره واگذاری
  • 120،000،000 (12٪): بازاریابی / قطره هوا ، دوره 3 ساله
  • 120،000،000 (12٪): معدن ، دوره 100 ساله
  • 100000،000 (10٪): مشاوران / مشارکت ها ، دوره واگذاری 2 سال

جوایز استخراج در طول 100 سال در یک شیب خطی کاهش می یابد. از زمان نوشتن این مقاله ، 280،000،000 ELF در گردش است.

تیم Aelf & پیش رفتن

Aelf توسط Ma Haobo تاسیس شد. هاوبو پیش از این بنیانگذار / مدیرعامل Hoopox و همچنین CTO GemPay و AllCoin بود. جی مایکل آرینگتون ، بنیانگذار و مدیر عامل TechCrunch و ژو شوجی ، شریک موسس شرکت FGB Capital, از تیم به عنوان اعضای هیئت مشورتی خود حمایت کنید.

از همه قابل توجه تر ، این پروژه سرمایه گذاری قابل توجهی از شرکت های سرمایه گذاری مخاطره آمیز زیادی دریافت کرده است. Draper Dragon ، Blockchain Ventures ، FGB Capital و بیش از 10 شرکت سرمایه گذاری دیگر در فروش توکن شرکت کردند. در واقع ، این پروژه به قدری محبوب بوده است که تیم مجبور شد اکثر سرمایه گذاران علاقه مند را پس از رسیدن به هدف 55،000 ETH خود طی دو هفته از شروع فروش رد کند..

عکس فوری از نقشه راه Aelf

عکس فوری از نقشه راه Aelf

تیم aelf که هنوز یک پروژه جوان است ، در مرحله تولید محصول خود است. از زمان فروش توکن ، آنها با این شرکت همکاری کردند نجیب, تتا ، و شبکه U. آنها همچنین بخش بزرگی از نقشه راه خود را به موقع به دست آورده اند.

در ژوئن 2018 ، تیم آزمایش آزمایشی پروژه را راه اندازی کرد. و در سپتامبر همان سال ، آنها پیشرفت خود را به پایان رساندند قابلیت های زنجیره جانبی. این به روزرسانی شامل ایجاد زنجیره جانبی ، نمایه سازی و قابلیت همکاری بین زنجیره ای بود. پرتاب خالص اصلی هنوز برای اوایل سال 2019 برنامه ریزی شده است و تیم هیچ دلیلی برای از دست دادن این مهلت نشان نداده است.

رقبا

به عنوان یک پلت فرم DApp ، خود با بسیاری از پروژه های دیگر در فضای بلاکچین رقابت می کند. Ethereum و EOS دو رقبای برجسته هستند و از نظر توسعه از همه دورترین هستند. Lisk و ICON از این نظر که هر دو از زنجیرهای جانبی برای ساخت اکوسیستم DApp خود استفاده می کنند ، بیشترین شباهت به خود را دارند..

تجارت

Aelf در دسامبر 2017 تجارت خود را آغاز کرد و از آن زمان به بعد قیمت آن آشفته است. پس از فروش توکن ، قیمت ELF از حدود 0.87 دلار (0.000068 ~ B BTC) به بالاترین قیمت خود رسید ، در USD ، 2.61 دلار (0.000165 et BTC). این افزایش به احتمال زیاد ناشی از اطلاع سرمایه گذاران از سکه بوده است. از آنجا که این پروژه دارای ICO عمومی نبود ، با برخورد به مبادلات تحت رادار قرار گرفت.

از ابتدای سال 2018 ، قیمت ELF بین این دو نقطه قیمت افزایش و کاهش چشمگیری داشته است. در این بازار خرس 2018 ، قیمت در مارس قبل از آغاز به کار خود برای رسیدن به بالاترین قیمت BTC (0.000224 ~ BTC) در ابتدای ماه مه ، در حدود 0.45 دلار (0.000061 ~ BTC) پایین آمد. این افزایش همزمان با لیست سکه در Bithumb و همچنین اجرای برنامه تبلیغاتی جامعه توسط تیم بود. گرچه از زمان رسیدن به بالاترین حد اواسط سال ، قیمت به طور مداوم کاهش یافته است ، در حال حاضر در پایین ترین سطح خود یعنی حدود 0.14 دلار (0.000032 ~ BTC) قرار دارد.

همانند بیشتر سکه های مبتنی بر سیستم عامل ، عرضه محصولات و اخبار مشارکت های قابل توجه باید تأثیر مثبتی بر قیمت داشته باشد. منتظر اخبار عرضه اصلی خالص تا اوایل سال 2019 باشید زیرا به احتمال زیاد این موضوع بر قیمت نیز تأثیر خواهد گذاشت.

از کجا ELF بخریم

دو مبادله عمده وجود دارد که می توانید ELF را خریداری کنید: Binance و Huobi. در Binance ، می توانید BTC و ETH را با ELF مبادله کنید در حالی که در Huobi می توانید BTC ، ETH و USDT را معامله کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، راهنمای ما را در مورد نحوه خرید Bitcoin و خرید Ethereum بررسی کنید.

برای مشاهده لیست کاملی از مبادلات ELF ، به این آدرس مراجعه کنید CoinMarketCap.

Aelf همچنین یک سیستم پاداش دارد – Candy. با استفاده از سیستم پاداش Candy ، با انجام کارهای ساده و روزمره ، امتیاز قابل تبدیل برای ELF کسب می کنید. وظایف شامل پسندیدن و پاسخ به توییت های aelf ، دعوت از افراد به کانال تلگرام و سایر فعالیت های تبلیغاتی است. می توانید برای برنامه Candy ثبت نام کنید اینجا.

ELF را در کجا ذخیره کنیم

ELF در حال حاضر یک رمز ERC20 است. به همین ترتیب ، می توانید آن را در هر کیف پول با پشتیبانی ERC20 مانند MyEtherWallet یا Exodus ذخیره کنید. اگر به امنیت بیشتری علاقه مند هستید ، Ledger Nano S نیز گزینه مناسبی است.

هر چند که خود شبکه اصلی را راه اندازی کرد ، نشانه های ELF از Ethereum به زنجیره اصلی aelf تغییر می کنند. این بدان معنی است که ممکن است مجبور شوید کیف پول خود را در کدام کیف پول ذخیره کنید. علاوه بر این ، ممکن است مراحل دیگری نیز برای تبادل نشانه های ERC20 خود با سکه های ELF در بلاکچین جدید انجام شود..

نتیجه

Aelf رقیب نسبتاً جدیدی در مسابقه پلتفرم DApp است اما در حال حاضر از شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری حمایت خوبی دارد. این پروژه با بهره گیری از تفکیک منابع از طریق زنجیره های جانبی و یک مدل حاکمیتی منحصر به فرد برای ساخت یک کل سیستم عامل بلاکچین استفاده شده است.

اگرچه فراتر از پروژه های مشابه ، خود می تواند از هم افزایی ایجاد شده توسط باز و مقیاس پذیر بودن معماری آن بهره مند شود. فقط زمان نشان می دهد که برای این سکه در حال ظهور خیلی کم است یا خیلی دیر.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 11.21.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی خود

سایت اینترنتی

توییتر

تلگرام

Reddit

متوسط

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map