ائون چیست?

Aeon یک موبایل ، سبک وزن است سکه حریم خصوصی. مشابه روشی که Litecoin مکمل سبک تری برای بیت کوین است ، می توانید به Aeon به عنوان برادر کوچک Monero نگاه کنید.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

انجمن Monero کاملاً بر حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن برای کاربر نهایی متمرکز است. این تمرکز امتیازات خود را دارد اما باعث عقب افتادن سکه از نقطه نظر قابلیت استفاده شده است. Aeon بر روی هش Monero’s CryptoNote ساخته می شود و در عین حال ویژگی های سبک وزن خود را نیز اضافه می کند.

در این راهنمای مبتدیان Aeon ، ما توضیح می دهیم:

ائون در مقابل مونرو

Aeon قصد دارد Monero-lite باشد. ارزهای رمزپایه هر دو از پروتکل CryptoNote, پایه و اساس چندین سکه حفظ حریم خصوصی. از آنجا که پروتکل اساسی یکسانی دارند ، هر دو سکه از ویژگی های مشابه بسیاری برخوردار هستند – امضای حلقه ، کلیدهای یکبار مصرف ، مقاومت در برابر تجزیه و تحلیل بلاکچین.

استفاده كردن امضای حلقه, شما قادر به ردیابی معاملات نیستید. امضای حلقه در واقع گروهی از کلیدهای عمومی است که به هر معامله گره خورده است.

معاملات معمولی فقط یک کلید عمومی از طرف فرستنده دارند ، بنابراین ردیابی آن ساده است. از طرف دیگر ، معاملات امضای زنگ کلید عمومی فرستنده را می گیرد و آن را در گروه کلیدهای عمومی دیگر شبکه مخلوط می کند. بنابراین ، فقط می توانید تعیین کنید که یکی از آن آدرس ها معامله را شروع کرده باشد اما نمی توانید تأیید کنید که کدام یک دقیقاً انجام شده است.

امضای حلقه

امضاهای حلقه ای. با احترام: CryptoNote Technology

حتی با امضای زنگ ، کسی همچنان می تواند آدرس عمومی شما را تماشا کند تا همه معاملات ورودی را مشاهده کند. کلیدهای یکبار مصرف این مسئله را حل کنید برای تولید یک کلید مشترک یکبار مصرف ، فرستنده آدرس عمومی گیرنده را با داده های تصادفی ترکیب می کند. سپس ، فرستنده قسمت عمومی کلید را ایجاد می کند ، در حالی که گیرنده تنها شخصی است که می تواند قسمت خصوصی را محاسبه کند ، به او امکان می دهد تا بودجه را آزاد کند.

معاملات غیرقابل پیوند

آدرسهای یکبار مصرف با احترام: CryptoNote Technology

آخرین مزیت قابل توجهی که هر دو رمزنگار به اشتراک می گذارند مقاومت آنها در برابر تجزیه و تحلیل بلاکچین است. ردیابی معاملات در یک دفتر عمومی بسیار ساده شده است. چندین مطالعه نشان داده اند که حتی بیت کوین ، با نام مستعار شبه خود ، به خصوصی که قبلاً فکر می کردیم خصوصی نیست. اگرچه تلاش برای پیروی از معامله CryptoNote ، مانند ردیابی یک شجره نامه است که در آن شاخه ها به طور تصاعدی بیشتر می شوند و در اطراف یکدیگر پیچیده می شوند. تقریباً غیرممکن است که مسیر صحیح را طی کنید.

مقاومت در برابر تجزیه و تحلیل بلاکچین

مقاومت در برابر تجزیه و تحلیل بلاکچین. با احترام: CryptoNote Technology

تفاوت ها

اگرچه آنها از همان CryptoNote مشترک هستند ، اما تفاوتهای اساسی بین Aeon و Monero وجود دارد. همانطور که در بالا گفته شد ، فراتر از ناشناس بودن ، جامعه Aeon در حال کار بر روی قابلیت استفاده از سبک وزن است.

الگوریتم اثبات کار آن, CryptoNight-Lite, تأیید سریع بلاکچین را نسبت به Monero امکان پذیر می کند. این پلتفرم همچنین دارای یک صفحه خراشنده 1 مگابایتی است ، به این معنی که می توانید آن را روی دستگاه های تلفن همراه و رایانه های سنتی اجرا کنید بدون اینکه کارایی زیادی از دست بدهید از طرف دیگر ، استفاده از کیف پول کامل Monero ممکن است بسته به رایانه شما فضای زیادی را اشغال کند.

Aeon همچنین زنجیره بلوک را برای کمک به مقیاس پذیری هرس می کند در حالی که Monero این کار را نمی کند. علاوه بر این ، شبکه 4 دقیقه زمان بلوک در مقایسه با دو دقیقه برای Monero دارد.

سرانجام ، تمام معاملات مونرو ناشناس هستند. معاملات Aeon فقط به طور پیش فرض ناشناس هستند. با هزینه کمتری هنوز می توانید قابلیت حفظ حریم خصوصی را خاموش کنید. این تفاوت نمونه ای از تمایل جامعه برای فدا کردن برخی از حریم خصوصی برای تجربه کاربری بهتر است.

تیم ائون & پیش رفتن

یک فرد ناشناس Aeon را در 6 ژوئن 2014 ، به عنوان چنگال Monero راه اندازی کرد. اکنون ، توسعه دهنده ای با نام مستعار “صاف” پروژه را هدایت می کند ، اما هر کسی مجاز به کمک است. هیچ نقشه راه عمومی وجود ندارد. اگرچه یک پروژه نسبتاً کوچک است ، اما گیتهوب با ارتکاب هفتگی (اگر روزانه نباشد) فعال است.

Aeon با سایر سکه های حفظ حریم خصوصی رقابت می کند. با این حال ، نزدیکترین رقبای آن پروژه هایی هستند که بر سهولت استفاده تمرکز دارند.

Dash بیشتر از همه به “پول نقد دیجیتال” بودن متمرکز است اما شامل ویژگی PrivateSend نیز می شود که برای حفظ حریم خصوصی از مخلوط سکه در معاملات استفاده می کند. رقبای دیگر ، PIVX ، یک انشعاب Dash است که همچنین یک ارز ناشناس آسان برای استفاده ایجاد می کند.

Zcash و Bytecoin نیز در فضای حفظ حریم خصوصی هستند. Zcash از zk-SNARKs ، نوعی رمزنگاری با دانش صفر ، برای ایجاد حریم خصوصی در کاربران استفاده می کند. از طرف دیگر ، Bytecoin از CryptoNote استفاده می کند و سکه ای است که مونرو در ابتدا از آن چنگ زده است.

تجارت

قیمت Aeon برای اولین سال وجود خود نسبتاً مساوی بود. سکه اولین جهش قابل توجه قیمت خود را در اواخر آگوست 2016 تجربه کرد که در آن به بالاترین قیمت محلی در حدود 0.195 دلار (0.000338 ~ BTC) رسید. جهش بعدی در سپتامبر 2017 اتفاق افتاد و بعداً در اواخر همان ماه با افزایش شدید قیمت روبرو شد تا به بالاترین قیمت بیت کوین در همه زمانها ، 0.000667 پوند BTC برسد. Aeon در پایان سال 2017 گاو نر باقی مانده بازار را دنبال کرد که در آن با قیمتی معادل 8.99 دلار (0.000587 BTC) فراتر رفت..

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = AEON&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

از آنجا که پروژه محدودیت محدودی در بازار دارد ، تعیین اینکه چه عواملی باعث برخی از این تغییرات قیمت شده است دشوار است. بدون هیچ خبر مشخصی درباره این پروژه ، ممکن است تلاش های هماهنگ برای تخلیه پمپ بتواند نوعی نوسان ایجاد کند. همانند اکثر ارزهای رمزپایه ، Aeon برای افزایش حرکت مثبت نیاز به افزایش استفاده دارد.

AEON را از کجا بخریم

می توانید AEON را استخراج کنید یا آن را از طریق صرافی خریداری کنید.

اگر به استخراج علاقه دارید ، توصیه می کنیم به یکی از استخرهای استخراج شده در پروژه ملحق شوید انجمن Bitcointalk.

گزینه های مبادله شما برای خرید AEON محدود است. استفاده از بیت کوین برای خرید در Bittrex بهترین شرط شماست زیرا این صرافی بیشترین حجم معاملات را دارد. همچنین می توانید امتحان کنید TradeOgre یا HitBTC, اما حجم آن مبادلات حداقل است.

اگر در مورد شروع کار گیج هستید ، به راهنمای ما در مورد نحوه خرید بیت کوین مراجعه کنید.

محل نگهداری AEON

شما باید AEON خود را با استفاده از ذخیره کنید مشتری سوفیا که تیم توسعه فراهم می کند. در سیستم عامل های ویندوز ، Mac و Linux در دسترس است.

اعضای جامعه چندین کیف پول نیز ایجاد کرده اند ، اما هنگام استفاده از این موارد باید محتاط باشید زیرا تیم توسعه رسمی آنها را تأیید نمی کند. اگر می توانید ، همیشه کد کیف پول را مرور کنید (یا از کسی بخواهید آن را برای شما مرور کند) تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند.

نتیجه

Aeon نسخه سبک تر و سریعتر Monero است. CryptoNote ، هرچند هر دو پروژه از یک پروتکل حریم خصوصی اساسی یکسان برخوردار هستند ، Aeon تلاش می کند تا در دسترس باشد. این پروژه با اجرای الگوریتم استخراج سبک ، زنجیره بلوک کوچکتر و ناشناس بودن اختیاری این کار را انجام می دهد.

همانطور که مونرو رشد می کند ، ائون به خوبی می تواند با آن رشد کند. اگرچه شما از Monero برای معاملاتی استفاده می کنید که می خواهید در آن حریم خصوصی خود را تضمین کنید ، اما ممکن است Aeon جایگزینی مناسب برای مبادلات روزانه باشد که در آنها ناشناس بودن تضمینی چندان مهم نیست..

منابع اضافی

Bitcointalk

توییتر

Reddit

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me