آراگون چیست?

آراگون یک برنامه غیرمتمرکز (dApp) در بلاک چین Ethereum است که به هر کسی امکان ایجاد و مدیریت یک سازمان غیرمتمرکز را می دهد. این پروژه منبع باز است و توسط بنیاد آراگون هدایت می شود. این همچنین شامل توکن ، ANT است که به حق رأی برای تصمیم گیری در مورد مسیر توسعه آینده اعطا می کند. سرانجام ، تیم امیدوار است که این پروژه یک سازمان خودمختار کاملاً غیرمتمرکز و dApp باشد که صلاحیت خنثی هر کسی برای ایجاد سازمانی در بلاکچین است.

سازمانهای سنتی بودجه قابل توجهی برای عملکردهای سربار و اداری در نظر گرفته اند. علاوه بر این ، وقتی با سازمان های دیگر معامله می کنند ، هزینه ها ، تأخیرها و واسطه ها می توانند جمع شوند. این اصطکاک در کل اقتصاد را افزایش می دهد. چشم انداز آراگون حذف این اصطکاک با سازمان های غیرمتمرکز است که در یک سیستم عامل مشترک کار می کنند.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

تقریباً همه سازمانها چند کارکرد اصلی اداری مشترک دارند. آنها باید ارزش سهام خود را به سرمایه گذاران اختصاص دهند ، به سهامداران اجازه دهند در مورد تصمیمات حاکمیت رأی دهند ، پول جمع کنند ، حقوق کارمندان و پیمانکاران را پرداخت کنند و کنترل دسترسی را برای اهداف حسابداری و ریسک اعمال کنند. این ویژگی ها بصورت استاندارد (به بخش “خارج از جعبه عملکرد” ​​در زیر مراجعه کنید) به عنوان بخشی از dApp آراگون برای هر سازمان جدید ساخته شده در شبکه.

چشم انداز تیم این است که راه اندازی و راه اندازی سازمانی در بلاکچین را ساده و آسان کند. این پروژه با استفاده از ابزار منبع باز و امنیت بلاکچین Ethereum ، در حال توسعه پذیرش فناوری بلاکچین برای استفاده های عملی توسط شرکت ها است. در این مقاله ، ما در مناطق زیر به نحوه کار آن خواهیم پرداخت و شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا آراگون یک بازی تغییر دهنده برای پذیرش بلاکچین است یا خیر..

موانع ورود بلاکچین

بسیاری از شرکت ها علاقه مند به آزمایش راه حل های بلاکچین برای ذینفعان ، پرداخت ها و حکمرانی هستند. با این حال ، موانع مختلفی وجود دارد که شرکت ها نمی توانند اولین قدم را بردارند.

بزرگترین این موانع کمبود تخصص است. اکثر شرکت ها متخصص بلاکچین در مورد کارکنان ندارند. در نتیجه ، آنها نمی دانند که با توسعه قرارداد هوشمند ، dApps و سازمان غیرمتمرکز از کجا شروع کنند.

ویژگی های aragon

ویژگی های آراگون به شما امکان می دهد نیازهای خاص خود را برآورده کنید

همچنین مشکلات بزرگتری وجود دارد که ذاتی بلاکچین است که سازمان ها را عصبی می کند. ایده یک دفتر حساب تغییرناپذیر قدرتمند است ، اما وقتی اشتباهات به سرعت اصلاح نشوند نیز ترسناک است. در مورد توسعه قرارداد هوشمند ، همیشه احتمال اشکال وارد شده در کد وجود دارد. به همین ترتیب ، نرم افزار باید به راحتی قابل ارتقا باشد ، و باید مکانیزم جایزه اشکال برای ایجاد انگیزه در یافتن و رفع اشکالات وجود داشته باشد. آراگون روی این راه حل ها کار می کند.

علاوه بر این ، آراگون به موضوع سازی در نقض قرارداد هوشمند می پردازد. با هر قرارداد هوشمند می توانید بسیاری از تخلفات قرارداد را رمزگذاری کنید. با این حال ، موارد ذهنی بیشتری نیز وجود دارد ، به ویژه در روابط پیچیده. آراگون یک سیستم داوری برای درگیری هایی ایجاد می کند که در کد قرارداد هوشمند به صراحت به آن پرداخته نشده است.

عملکرد خارج از جعبه

خارج از جعبه ، آراگون چندین ویژگی اصلی را ارائه می دهد. این یک ماژول برای مدیریت هویت و ماژول های نزدیک مربوط به مالکیت و کنترل دسترسی دارد. ماژول های دیگر شامل رای گیری سهامداران ، جمع آوری کمک مالی از طریق تولید رمزها ، پردازش HR و لیست حقوق و دستمزد و حساب های قابل پرداخت / دریافتنی است. روی هم رفته ، عملکرد اصلی آراگون جنبه های مهم حسابداری ، حاکمیت و هویت را پوشش می دهد که باعث کار شرکت های مدرن می شود.

aragon ui

همانطور که مشاهده می کنید ، این ماژول ها بیشتر عملکردهای اداری مورد نیاز یک شرکت یا سازمان مدرن را تشکیل می دهند. تأکید بر این نکته مهم است که این ماژول ها می توانند به صورت جداگانه روشن و خاموش شوند و سفارشی سازی فوری را برای نیازهای شرکت فراهم کنند. علاوه بر این ، همه کدهای پشت آراگون منبع باز هستند. تیم توسعه یک شرکت می تواند آنها را در صورت لزوم ویرایش کند تا نیازهای شرکت را برآورده کند.

ویژگی های سفارشی مدولار

طراحی مدولار آراگون با ماژول های اصلی استاندارد متوقف نمی شود. همانطور که شرکت ها می توانند ماژول های موجود را ویرایش کنند ، در توسعه مدل های کاملا جدید نیز آزاد هستند. آنها همچنین می توانند در بالای داده ها و ساختارهای مدل های موجود برای قابلیت توسعه یافته توسعه یابند.

قرارداد آراگون

بنیاد آراگون پیش بینی کرده است که نرم افزار Core می تواند در خارج از مشاغل سنتی نیز استفاده کند. ممکن است موارد استفاده کاملاً متفاوت ظاهر شود:

  • رأی گیری در انتخابات و نظرسنجی های ملی: قراردادهای هوشمند می تواند الگویی را برای پیش بینی تسهیل کند که بررسی کند آیا مقامات منتخب به وعده های انتخاباتی خود پایبند بوده و به حامیان خود پاداش می دهند.
  • پرداخت پیمانکار: افراد یا حتی سایر شرکت های حمل و نقل به عنوان پیمانکار فرعی و به طور مستقل به آنها پول پرداخت می کنید.
  • تجزیه و تحلیل و حسابداری پیشرفته: تجسم داده ها و لایه های تجزیه و تحلیل را بر روی اطلاعات حسابداری ، هویت و رأی گیری سازمان خود اضافه کنید.

ماهیت مدولار آراگون ، همراه با اخلاق متن باز ، به این معنی است که ما می توانیم یک اکوسیستم کاملا رایگان برای استفاده از ماژول هایی را ببینیم که ظرفیت سازمان ها را در سیستم عامل افزایش می دهد..

صلاحیت دیجیتال

آراگون صریحاً هدف خود را ایجاد یک حوزه قضایی دیجیتال قرار داده است. درست مثل کشورهایی که در مورد دادگاه ها صلاحیت رسیدگی به شهروندان خود را دارند ، آراگون می خواهد اولین دادگاه دیجیتال قانون را ایجاد کند. این دادگاه براساس مرزهای کشور کار نمی کند. در عوض ، این امر به اجرای قراردادهای دیجیتال بین سازمانها در بستر آراگون کمک می کند.

آراگون یک

در روزهای ابتدایی توسعه ، پروژه با تکیه بر بنیاد غیرانتفاعی آراگون برای هدایت و حمایت از پروژه در حال اجرا بود. آراگون وان اولین قدم در تمرکززدایی پروژه بود و جایگزین بنیاد شد. این تیم تیم بنیاد آراگون را شامل می شود ، از جمله مدیرعامل آراگون یک ، و مدیر سابق پروژه ، لوئیس کوئنده. در آینده ، این بستر کاملاً غیرمتمرکز و توسط جامعه هدایت خواهد شد. دارندگان نشان ANT در همه موارد مربوط به پروژه حق رأی خواهند داشت.

تیم

آراگون یک پروژه منبع باز و غیرانتفاعی است. همکاران زیادی دارد. همچنین از نظر فنی مدیر عامل یا CTO ندارد. در عوض ، این کار با هدایت پروژه آغاز شد. با این حال ، به دنبال اهداف تمرکززدایی پروژه ، منجر به ایجاد پروژه آراگون یک شد.

لوئیز کوئنده هدایت این پروژه را بر عهده داشت. در سال 2011 ، وی جایزه “بهترین برنامه نویس کم سن و سال اروپا” را دریافت کرد ، و وی دریافت کننده نشان 30 یا 30 سال Forbes است. او یک پسر جوان است ، اما با رهبری و خرد فنی. او نایب رئیس کمیسیون اروپا را مشاوره داده است و جایزه نوآوران MIT زیر 35 سال را دارد. او چندین استارت آپ را تأسیس کرده و اولین توزیع لینوکس را با ورود به سیستم ایجاد کرده است.

هدف نهایی پروژه اما این است که آراگون دیگر نیازی به تیم نداشته باشد. توسعه دهندگان امیدوارند که مشارکت و حمایت جامعه باعث ابتکار عمل شود و بنیاد فقط نقش کمی در هماهنگی مشارکت ها داشته باشد.

نقشه راه

آراگون در سال 2018 مشغول بود ، آراگون 0.1 ، 0.5 و اخیراً در 30 اکتبر 2018 آراگون 0.6 را آزاد کرد ، که به شما امکان می دهد سازمان هایی را در Ethereum’s Mainnet ایجاد کنید. از پست وبلاگ تیم در مورد راه اندازی 0.6 ، این بدان معنی است: “امروز سازمان های غیرمتمرکز واقعی می شوند.” از زمان راه اندازی اولیه ، بیش از 15000 سازمان با استفاده از این سیستم عامل ایجاد شده اند.

گام های بعدی این پروژه به سمت تمرکززدایی بیشتر و در نهایت اجرای کامل سیستم عامل توسط جامعه است.

نشانه ANT

همانطور که قبلا ذکر شد ، رمز ANT سهم حاکمیت در آراگون را نشان می دهد. این حق رأی به پیشنهادات توسعه را اعطا می کند. مقدار ANT متعلق به شما قدرت قدرت رای گیری شما را تعیین می کند.

تاریخچه تجارت

رمز ANT با ICO در ماه مه 2017 راه اندازی شد. در آن زمان ، این یکی از موفق ترین ICO ها بود. در مدت پانزده دقیقه 24 میلیون دلار جمع شد.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = ANT & tsyms = USD، EUR، CNY، GBP’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”)> = 0؟ “&”: “؟”) + “app =” + appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

قیمت ANT رشد گسترده ای را که در ارزهای رمزپایه دیگر مشاهده کرده ایم ، مشاهده نکرده است. از زمان پرتاب ، ANT زیر رادار پرواز کرده است. در حال حاضر در بین 200 رمزنگاری برتر با سقف بازار قرار دارد.

ANT با بقیه بازار رمزنگاری در ژانویه 2018 با 7.73 دلار به اوج خود رسید ، اما اخیراً در مه 2018 با 4.88 دلار نیز به بالاترین سطح خود رسید. مشخص نیست که چه عواملی ممکن است باعث افزایش قیمت در آوریل-مه شود. پس از این کاهش ارزش ANT ، در طی ماه های گذشته حدود 0.75 دلار کاهش یافت ، حتی یک افت قابل توجه از قیمت ICO.

با کمال تعجب ، راه اندازی شبکه اصلی آراگون تاثیری کم و زیاد بر قیمت داشت. این عدم تحرک ممکن است نشانه ای از پایان روزهای سرمایه گذاری سوداگرانه برای جامعه رمزنگاری باشد. حرکت به جلو ، تنها چیزی که ممکن است روی قیمت تأثیر مثبت بگذارد ، به سادگی پذیرش است.

نحوه خرید علامت آراگون (ANT)

ANT در بسیاری از مبادلات اصلی ارزهای رمزپایه موجود است. با این حال ، هیچ دروازه فیات مستقیمی برای خرید ANT وجود ندارد. اگر مایل به خرید ANT هستید ، ابتدا باید BTC یا ETH را خریداری کنید ، زیرا این محبوب ترین جفت معاملات ANT هستند.

شما می توانید ANT را پیدا کنید Bittrex, لیکیو ، HitBTC, اتر دلتا, و IDEX, درمیان دیگران.

نحوه ذخیره آگارون توکن (ANT)

از آنجا که آراگون یک dApp است که بر روی بلاکچین Ethereum ساخته شده است ، رمز ANT یک رمز سازگار با ERC-20 است.

به همین ترتیب ، می توانید ANT را با استفاده از هر کیف پول سازگار با Ethereum ذخیره کنید. MyEtherWallet کیف پول های کاغذی یک گزینه محبوب برای ذخیره سازی آسان و ایمن است. برای بالاترین سطح امنیت ، کیف پول سخت افزاری مانند آن را در نظر بگیرید ترزور یا لجر نانو اس.

اگر کیف پول شما به محض انتقال علائم ANT با مشکل روبرو شد ، بررسی کنید EtherScan برای دریافت آدرس قرارداد و اعشار برای نشان دادن کیف پول خود در مسیر درست.

نتیجه

آسان ساختن و مدیریت سازمانها در بلاکچین گام مهمی برای قابلیت استفاده از بلاکچین است. آراگون گام های بلندی را در ماموریت خود برداشته است تا سازمان های زیادی را در سیستم عامل خود قرار دهد و تأثیرات شبکه در معاملات و کارایی بین سازمان ها بسیار زیاد است. باید منتظر ماند و دید که آیا تمرکززدایی کامل حاصل می شود و نتایج پرتاب آراگون 0.6 چه خواهد بود.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط ریچل لانتز در تاریخ 3 نوامبر 2018 به منظور بروز تغییرات اخیر در پروژه ، به روزرسانی شد.

منابع اضافی

توییتر

Reddit

گیتهوب

وبلاگ

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me