شفق قطبی (AOA) چیست؟ | ترکیب دو مکانیسم اجماع رایج

شفق قطبی چیست?

شفق قطبی است بستر قرارداد هوشمند که به امید ایجاد “قراردادهای سریع و سریع برای پیوند دادن صنایعی از قبیل بازی ، داده های بزرگ ، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا that” ، دو سازوکار اجماع مختلف ترکیبی از Proof-of-Stake (dPoS) و Bizantine Fault Tolerance را با هم ترکیب می کند.

تیم آرورا در ادامه ساخت شبکه ، چند هدف برای این شبکه در نظر گرفته است. اول ، آنها می خواهند کاربرد آن فراتر از ایجاد دارایی های دیجیتال باشد. برای انجام این کار ، آنها باید “بر روی ساختن یک قرارداد هوشمند عالی متمرکز شوند” ، عملکرد فناوری بلاکچین را بهبود بخشند و هر مشکلی که در بلاکچین ایجاد می شود را حل کنند – اهداف دوم ، سوم و چهارم. هدف نهایی زنجیره Aurora قابلیت همکاری و ادغام ساده با برنامه های موجود است.

در این راهنما ، ما تجزیه و تحلیل می کنیم:

شفق قطبی چگونه کار می کند?

در اصل ، شفق قطبی یک است بستر قرارداد هوشمند. می توانید برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و سایر برنامه ها را در بالای آن برنامه ریزی کنید.

این پروژه از آن جهت منحصر به فرد است که ترکیبی از دو مکانیسم اجماع عمومی (نیمه) مشهور را پیاده سازی می کند: اولی ، dPoS و دوم ، BFT.

گواهی اثبات سهام (dPoS)

تعداد بیشماری از پروژه ها از dPoS استفاده می کنند ، از جمله EOS ، BitShares ، Lisk و ARK. در سیستم dPoS ، هر دارنده رمز به گره هایی که بلوک های جدید ایجاد می کنند رأی می دهد. این سازوکار با Proof-of-Work که در آن ماینرها بلوک های جدید ایجاد می کنند متفاوت است.

در شفق قطبی ، همه دارندگان رمز می توانند در مورد رای دهند گره های پروکسی که بسته معاملات (به عنوان مثال ، ایجاد بلوک). 101 گره پروکسی در شبکه همیشه وجود دارد.

تبدیل شدن به یک نامزد گره پروکسی, شما باید 5 میلیون AOA ، رمز شفق داشته باشید. تنها راه برای تبدیل شدن به یک گره پروکسی داشتن بیش از 5 میلیون AOA و رأی دادن توسط همتایان خود است.

تحمل گسل بیزانس (BFT)

نیمه دیگر معمای اجماع شفق قطبی BFT است. این پروژه برای جلوگیری از چنگال و سرعت بخشیدن به روند اجماع از این مکانیزم استفاده می کند.

برای تحقق اجماع دوگانه ، بلاکچین Aurora عمل می کند: شبکه استریو P2P برای لایه بندی شبکه و پخش اطلاعات در بین گره ها در طول اتصال های مختلف.

سایر ویژگی های قابل توجه

برخی از ویژگی های اضافی Aurora عبارتند از:

  • منطقه معلق – با قرار دادن معاملات تأیید شده در یک منطقه معلق ، Aurora می تواند قراردادهای مختلف هوشمند و dApp ها را از هم جدا کند ، بنابراین معاملات متورم کل شبکه را از بین نمی برد.
  • بلاک چین قابل ارتقا – Aurora با استفاده از یک کامپایلر LLVM کد بلاکچین را بهمراه قرارداد های هوشمند قرار می دهد تا بدون نیاز به چنگال ارتقا یکپارچه ایجاد کند.
  • گروه بندی خوشه ای – گره ها می توانند یک تابع خود گروه بندی را برای تشکیل خوشه هایی برای تأیید معامله روشن کنند. با این کار هزینه های ذخیره سازی برای کاربران کاهش می یابد.

نشانه AOA

شبکه Aurora به هر شرکت کننده ای که سیستم را با نشانه های AOA بهبود بخشد پاداش می دهد. شما با یافتن اشکال ، ترویج پروژه و بهبود پایگاه کد ، در میان فعالیت های متعدد دیگر ، AOA کسب می کنید. در ابتدا ، تیم آرورا به طور دستی این جوایز را توزیع می کند ، اما هدف آنها نوشتن قوانین عینی در بلاکچین است.

در کل 10 میلیارد نشانه AOA وجود دارد.

تیم شفق قطبی & پیش رفتن

مدیر عامل شرکت Aqua Zhao و مدیر عامل بازار جهانی Bo Zhang Aurora را در اواخر سال 2017 تأسیس کردند. طبق صفحه LinkedIn ، ژانگ همچنین مدیر توسعه تجارت در Achain است. تیم اطلاعات زیادی درباره خودشان ارائه نمی دهد.

تیم اجرایی شفق قطبی

تیم اجرایی شفق قطبی | منبع: وب سایت آرورا

متأسفانه ، نقشه راه آرورا نسبتاً پراکنده است. با توجه به نکته مثبت تر ، تیم هر هفته یک به روزرسانی شرکت را منتشر می کند. در حال حاضر ، آنها در حال کار بر روی یک بلاک چین قابل ارتقا با قراردادهای هوشمند قابل ارتقا و همچنین تحقیق برای توسعه چند زنجیره ای هستند.

رقابت

Aurora یک پلت فرم قرارداد هوشمند است که بر روی کاربردهای صنعت متمرکز است ، بنابراین رقابت گسترده ای دارد. بدیهی است که اتریوم شناخته شده ترین رقیب است. NEO از سازوکار اجماعی مشابهی استفاده می کند ، تحمل گسل بیزانس (dBFT). و VeChain حول محور پذیرش صنعت است.

نقشه راه شفق قطبی

نقشه راه پروژه جزئیات زیادی را بیان نمی کند. | منبع: وب سایت آرورا

تجارت

نمودار معاملات AOA برای دیدن کاملاً دیدنی است. پس از برخی معاملات سنگین در اواسط سال 2018 ، قیمت AOA پیش از آنکه در مارس سال جاری دوباره شتاب بگیرد ، به طور دائمی به پایین ترین حد خود یعنی حدود نیم درصد کاهش یافت. در آن زمان ، قیمت در یک هفته دو برابر شد. مشخص نیست که چه چیزی پشت این جهش چشمگیر بوده است.

در هفته گذشته ، قیمت AOA با حجم معاملات باورنکردنی ناخوشایند بین 0.024 تا 0.060 دلار بازگشت. ما هیچ تحلیلگر فنی نیستیم ، اما نمودارهایی مانند نمودار فعلی شفق قطبی معمولاً یک پرچم قرمز برای طرح های پمپ و تخلیه هستند.

پیش بینی عملکرد AOA در آینده دشوار است. با وجود بسیاری از سیستم عامل های قرارداد هوشمند دیگر ، امتحان کردن در یک جایگاه خوب یک کار سخت است. همانطور که گفته شد ، ضربه زدن به نقاط عطف توسعه و شکل گیری مشارکت های بزرگ می تواند اعتماد سرمایه گذاران را در کوتاه مدت افزایش دهد.

AOA را از کجا بخریم

بیشتر معاملات AOA در BiteBTC و CoinEgg انجام می شود. با این حال ، به جای آن ، احتمالاً باید KuCoin را بررسی کنید. در KuCoin ، AOA در ازای ETH و BTC در دسترس است.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، به راهنمای ما در مورد نحوه خرید بیت کوین مراجعه کنید.

ذخیره AOA

شفق قطبی دارای دو گزینه مختلف کیف پول رسمی است. کیف پول mainto AOA در سیستم عامل های Mac و Windows موجود است.

اگر به دنبال گزینه تلفن همراه هستید ، Aurora کیف پول AOA lite را ارائه می دهد. به نظر می رسد که کیف پول در خارج از فروشگاه های برنامه های مختلف قرار دارد ، بنابراین اگر می خواهید آن را از وب سایت Aurora بارگیری کنید ، مراقب باشید.

Kcash و Math Wallet همچنین از AOA پشتیبانی می کنند.

افکار نهایی

این پروژه هنوز چیزهای زیادی برای اثبات دارد. در رقابت برای تبدیل شدن به بهترین پلت فرم قرارداد هوشمند ، این پروژه از بسیاری از رقبا عقب است.

شروع تأخیر آن می تواند به یک مزیت تبدیل شود. این تیم این فرصت را دارد که از اشتباهات پروژه های پیشرفته تر بیاموزد و امیدوارم که آنها خودشان آنها را مرتکب نشوند.

اگرچه هنوز شبکه های آرورا روزهای آغازین است ، اما مکانیسم اجماع منحصر به فرد باید دلیل کافی برای حداقل نظارت بر آن باشد. فقط در این سال ، قیمت آن در حال حاضر بیش از 400 درصد افزایش یافته است.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

توییتر

گیتهوب

Reddit

تلگرام

متوسط

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map