Ardor (ARDR) چیست؟ | Blockchain به عنوان یک سرویس ، توضیح داده شده است

Ardor چیست?

Ardor آخرین در زمینه رشد مدعیان برای است بلاکچین به عنوان یک سرویس (BaaS) ارائه دهندگان این زیرساخت های بلاکچین را برای مشاغل و م institutionsسسات فراهم می کند تا از نقاط قوت فناوری بلاکچین استفاده کنند بدون اینکه لازم باشد در راه حل های سفارشی بلاکچین سرمایه گذاری کنید. بجای, Ardor یک زنجیره اصلی ارائه می دهد که امنیت و عدم تمرکز بلاکچین را کنترل می کند. این زنجیره کودک قابل تنظیم است که برای استفاده در برنامه های مختلف تجاری آماده استفاده می شود.

خصوصیات اشتیاق

آردور

توسعه دهندگان Ardor همان شرکت پشت پروژه منبع باز Nxt هستند. Ardor فراتر از Nxt است تا مسائل مهم نفخ بلاکچین ، مقیاس پذیری و سفارشی سازی را حل کند.

ابتدا باید آردور ، مبانی آن در Nxt و اولین پروژه زنجیره ای کودک Ignis را بررسی کنیم. در حالی که این پروژه پتانسیل زیادی برای هدایت بلاکچین به عنوان خدمتی به سطوح جدیدی از قابلیت استفاده و دسترسی دارد ، اما موفقیت آن احتمالاً به میزان کشش تیم توسعه برای کاربردهای اولیه بستگی دارد. Nxt تلاش کرده است ، خارج از برخی از نمونه های قابل توجه مانند: BNP Paribas و Accenture, و Ardor نقطه عطفی برای تیم توسعه برای ایجاد هیجان است.

در این راهنما ما را پوشش خواهیم داد:

برای درک Ardor ، باید درباره Nxt بدانید

قبل از اینکه بدانیم چه چیزی Ardor را منحصر به فرد می کند ، لازم است به سیستم عامل Nxt و ریشه های آن نگاه کنیم. Ardor نام مستعار “Nxt 2.0از آنجا که به شدت به برنامه نویسی Nxt متکی است. در واقع ، Ardor تقریباً تمام ویژگی های Nxt را به همراه قابلیت های پیشرفته اضافی در بر خواهد داشت.

مشتری nxt

عکس صفحه مشتری Nxt بومی

Nxt از سال 2013 شروع به کار کرد و یکی از اولین ICO هایی بود که ارز رمزنگاری شده را راه اندازی کرد. اگرچه ICO اولیه تنها 6000 دلار کمک مالی جمع کرد ، اما بنیانگذاران Nxt با این پروژه همراه بوده اند. Nxt از جمله اولین پروژه هایی بود که بلاکچین جدید را از ابتدا کدگذاری کرد و هیچ کدی از بیت کوین وام نگرفت. کد منبع باز آن به زبان جاوا نوشته شده است ، و همچنین اولین بلاک چین بود اثبات سهام را کاملاً اجرا کنید.

Nxt برای آزمایش طراحی شده بود و هدف این بود که شرکت ها و نهادهای دیگر بتوانند راه حل های بلاکچین خود را با استفاده از API ، ایجاد سکه های جدید در بالای بلاک چین Nxt و حتی کپی / ویرایش کد منبع Nxt پیاده سازی کنند. تیم توسعه قابلیت های مختلفی را ایجاد کرده است که با ایجاد رمز جدید می توان آنها را فعال کرد. این موارد شامل ایجاد دارایی ، تجارت ، رأی گیری در بلاکچین و ایجاد بازارچه است. Nxt تلاش می کند تا ایجاد توکن های جدید را برای شرکت ها و نهادها آسان کند و استفاده از آنها را خارج از جعبه شروع کند.


مشکلات Nxt

Nxt یک فناوری بلاکچین کاملاً قابل احترام ، تأیید شده و تاسیس شده با سابقه نسبتاً طولانی و تیم توسعه با تجربه است. با این حال ، با افزایش استفاده از بلاکچین در سالهای آینده ، Nxt و سایر فناوری های بلاکچین نیز افزایش خواهند یافت با برخی مشکلات اساسی روبرو می شوند با پرداخت ، مقیاس پذیری و سفارشی سازی.

نشانه های بومی

اولین و ساده ترین مشکل استفاده از نشانه های بومی برای هزینه های معاملاتی است. Nxt از یک سیستم جعل اثبات جعل استفاده می کند ، به این معنی که کل توکن در حال حاضر ایجاد شده است و با هر بلوک رمزهای جدید ایجاد نمی شود.

در عوض ، جاعلانی که بلوک ها را تأیید می کنند ، بخشی از هزینه تراکنش پرداخت شده در شبکه را دریافت می کنند. بدین ترتیب ، هزینه های معامله باید در NXT پرداخت شود. حتی اگر ارز جدیدی مستقل از Nxt ایجاد کرده باشید ، برای پرداخت ماینرها و کاهش ارزش پول خود ، همچنان باید NXT داشته باشید. این مورد در مورد ارزهایی که از پروتکل ERC20 Ethereum برای ایجاد در بالای بلاک چین Ethereum استفاده می کنند نیز صدق می کند. آنها هزینه هایی را در اتر پرداخت می کنند.

Blockchain Bloat

اکثر فناوری های بلاکچین ، از جمله Nxt ، با نوعی نفخ بلاکچین نیز روبرو هستند. ریشه این نفخ ، نیاز به بارگیری کل تاریخچه بلاکچین برای کار با یک گره کامل در شبکه است. نیازهای ذخیره سازی برای کار با یک گره کامل با انجام معاملات بیشتر افزایش می یابد.

به زودی ، کارکردن یک گره در یک بلاکچین می تواند به معنای بارگیری صدها گیگابایت داده معامله باشد تا گره شما فعال و راه اندازی شود ، و یک گلوگاه شدید برای افزودن گره های جدید ایجاد کنید. در حالی که Nxt هرس اطلاعاتی را که برای تأیید معاملات مرتبط نیستند ، اجرا کرده است ، سیستم فعلی بارگیری یک نسخه کامل از تاریخ معاملات برای طولانی مدت پایدار نیست.

مسائل شخصی سازی

بلاکچین به عنوان یک راه حل خدماتی که سفارشی سازی ، ایجاد دارایی های جدید و سیستم عامل های تجاری را تشویق می کند ، هنگامی که می خواهد به مشتریان در حفظ سیستم خود کمک کنند ، با یک چالش روبرو می شود. اگرچه ایجاد یک کلون از بلاکچین Nxt نسبتاً ساده است ، انجام این کار همچنین به سرورهای جداگانه و تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارد تا سیستم سفارشی بدون مشکل کار کند.

کلون ها از بروزرسانی نرم افزار و پروتکل های امنیتی عقب خواهند ماند و Nxt مجبور است برای پشتیبانی مداوم از راه حل های سفارشی مبتنی بر Nxt تلاش زیادی انجام دهد.

Ardor چگونه کار می کند و این مشکلات را حل می کند

Ardor شامل هر قابلیتی است که توسط بلاکچین Nxt پشتیبانی می شود ، اما ساختار نحوه پیاده سازی بلاکچین های جدید را تغییر می دهد. با ایجاد چندین زنجیره امنیت و عملکرد را جدا می کند. زنجیره اصلی Ardor یک بلاک چین استخوان برهنه و باریک است که برای سرعت و امنیت ساخته شده است.

زنجیر کودک

وقتی می خواهید پروژه جدیدی را در Ardor پیاده کنید ، چیزی به نام زنجیره کودک ایجاد می کنید. زنجیره کودک دارای تمام قابلیت ها و قابلیت های پشتیبانی شده در Nxt است. با این حال ، این هنوز با زنجیره اصلی مرتبط است و امنیت و عدم تمرکز خود را از استفاده از زنجیره اصلی برای تأیید به دست می آورد.

زنجیره کودک مشتاق

زنجیره کودک Ardor

این ساختار جدید امکان اجرای زنجیره ها و ویژگی های کودک را در عرض چند دقیقه یا چند ساعت فراهم می کند. از آنجا که زیرساخت های زنجیره بلوک از قبل با زنجیره اصلی Ardor برقرار است ، زنجیره های کودک می توانند به سرعت موارد استفاده سفارشی را اتخاذ کنند. این زنجیره های کودک همچنان تمام سرعت ، امنیت و قابلیت استفاده از زنجیره اصلی را دریافت می کنند ، زیرا همه آنها در یک پلت فرم ادغام شده اند.

هرس معامله

Ardor با استفاده از سیستم هرس تراکنش مشکل نفخ بلاکچین را حل می کند. در آینده ، برای هر گره ای لازم نیست که یک نسخه کامل از تاریخ معاملات را نگه دارید ، فقط معاملات اخیر مربوطه که زنجیره بلوک را به این مرحله رسانده است. Ardor همچنین از گره های بایگانی پشتیبانی می کند که در صورت لزوم برای حفظ تاریخ معاملات کامل کار خواهند کرد.

مزایای Ardor

مزایای Ardor

برای حل مشکل توکن بومی ، Ardor از یک سیستم bundler ، گره هایی در شبکه استفاده می کند که هزینه های پرداخت شده در رمز زنجیره کودک را می پذیرند. این بسته های باندلر سپس جعل کنندگان اصلی زنجیره ای Ardor را در ARDR پرداخت می کنند و اساساً به عنوان خانه های تسویه حساب برای کارمزد معاملات عمل می کنند. این به این معنی است که کاربر نهایی می تواند معامله ای را در رمز کودک آغاز کند و هزینه معاملات را در رمز کودک پرداخت کند.

از لحاظ تئوری ، کاربران می توانستند از وجود Ardor بی اطلاع باشند. این تعهد به کار غیر جنسی توسعه زیرساخت ها باعث می شود Ardour تولید فشار و توجه مطبوعات را بسیار دشوار کند. با این حال ، اگر Ardor مورد توجه قرار بگیرد ، Ardor می تواند پایه و اساس برنامه های جدید بی پایان بلاکچین باشد.

Ignis: اولین زنجیره کودک ساخته شده بر روی Ardor

برای آزمایش توانایی های Ardor و به عنوان نمونه ای از یک زنجیره کودک فعال ، توسعه دهندگان Ardor Ignis را ایجاد کرده اند. Ignis تمام ویژگی های قابل تنظیم را که از پایه کد Nxt می آیند ، پیاده سازی می کند. اساساً ، Ignis اثبات مفهومی بود که به عنوان اولین زنجیره کودک دیگر در سیستم عامل Ardor طراحی شده است. Ignis ICO 15 میلیون دلار جمع آوری کرد در بودجه توسعه.

آردور و ایگنیس

Ignis اولین زنجیره کودک Ardor است.

در آینده ، سیستم عامل های معاملات سهام ، خدمات انتقال پرونده دیجیتال ، برنامه های بلاکچین سازمانی خصوصی و سایر موارد می توانند از زنجیره های کودک Ardor استفاده کنند. نقاط قوت Ardor زمان سریع برای تنظیم و قابلیت تنظیم گسترده است ، و این گزینه ای عالی برای شرکت هایی است که به دنبال استفاده از بلاکچین بدون منابع برای اختصاص دادن به توسعه سفارشی هستند.

عرضه سکه

فقط کمتر از یک میلیارد سکه ARDR در گردش است. از آنجا که آردور به جای اثبات کار از سند سهام استفاده می کند ، سکه جدیدی صادر نمی شود. اثبات سهام مزایای مختلفی را به همراه دارد اگرچه دارای معایبی نیز می باشد.

نقشه راه و تیم

بلوک پیدایش Ardor در 1 ژانویه 2018 تأیید شد. از آن زمان ، چندین پیشرفت قابل توجه وجود داشته است. این موارد شامل اجرای قراردادهای هوشمند سبک بر روی شبکه آزمایشی است که به زودی در شبکه اصلی فعال می شوند.

چندین پروژه نیز در شبکه اصلی Ardor راه اندازی شده اند. این شامل ترافیک, یک پلت فرم برنامه وفاداری مشتری توکن شده ، و Max Crowdfund, یک پروژه تأمین مالی Ardor همچنین اثبات مفهوم مبادله غیرمتمرکز را به Binance ارائه داده است.

هرس زنجیرهای کودک و به اشتراک گذاری عکس های فوری در حال حاضر در شبکه آزمایشی است و برنامه ای برای زنده نگه داشتن آنها در شبکه اصلی در حال انجام است. این تیم همچنین در حال تحقیق در مورد استفاده از معاملات دانش صفر و زنجیره های جانبی صادر شده توسط کاربران است.

هیچ یک از این موارد به خصوص برای افراد غیرفنی از نظر فنی سکسی نیست. با این حال ، نکته این است که پیشرفتهای متعددی در مراحل مختلف پیاده سازی از تحقیق تا آزمایش قابل مشاهده است. این امر به یک چشم انداز بلند مدت برای پروژه اشاره دارد.

Jelurida تیم پشت Nxt ، Ardor و Ignis

Nxt ، Ardor و Ignis همگی پروژه های یک شرکت خصوصی به نام Jelurida هستند. تیم Jelurida یکی از باتجربه ترین تیم های توسعه بلاکچین است که از زمان راه اندازی Nxt در سال 2013 آغاز شده است.

این تیم متشکل از توسعه دهندگان محترم و باتجربه ای است که اکنون بیش از چهار سال تجربه در ایجاد و نگهداری کد بلاکچین دارند. علاوه بر این ، یکی از بنیانگذاران سابقه قانونی دارد و وی پیامدهای قانونی معماری منبع باز و برنامه های بلاکچین را مدیریت می کند.

تاریخچه تجارت

ارزش توکن های ARDR تا حد زیادی از الگوی مشابه بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه پیروی کرده است. حوالی ژانویه 2018 اوج زیادی داشت و در بقیه سال به طور مداوم سقوط می کرد. اگر ما سخاوتمندانه عمل می کنیم ، پس راه اندازی شبکه اصلی در ژانویه انجام شد. احتمالاً این امر باعث علاقه سرمایه گذاران به نشانه های ARDR شده است.

در ماه مه 2018 افزایش کمی در قیمت ARDR رخ داد. چند رویداد ممکن است باعث این اوج شود. دو ICO در پلتفرم Ardor اعلام شده است و این پروژه همچنین نسخه چینی زبان وب سایت خود را راه اندازی کرده است ، که ممکن است ARDR را به تعداد گسترده ای از سرمایه گذاران چینی باز کند.

این پروژه در ژانویه گذشته در 30 سکه برتر بود. در حال حاضر ، آن را در هشتاد بالا نشسته است.

رقبا

جنبش اقتصاد جدید ، معروف به NEM از سلف Ardor ، Nxt الهام گرفته شده است و شامل شباهت های بسیاری در کاربردهای آن است. پروژه های دیگری که از زنجیرهای کودک یا جانبی استفاده می کنند شامل Lisk و Aelf هستند ، اگرچه هر دو این پروژه ها به جای اثبات محض سهام ، از پروتکل اثبات شده سهام استفاده می کنند.

از کجا ARDR بخرید

می توانید رمزهای ARDR را در بسیاری از مبادلات عمده رمزنگاری به رمزنگاری از جمله Binance ، Bittrex و Huobi خریداری کنید. اگر می خواهید ARDR را با فیات بخرید ، Changelly آن گزینه را ارائه می دهد.

ذخیره ARDR

Ardor کیف پول خود را با یکپارچه سازی سیستم عامل های اپل ، ویندوز و اندروید ارائه می دهد. همچنین می توانید از این کیف پول برای ذخیره نشانه های Ignis یا نشانه های پروژه های دیگر در زنجیره های کودک Ardor استفاده کنید.

نتیجه

Ardor کارهای بسیار مهمی را انجام می دهد و در مورد روش های جدید ساختار زیرساخت های بلاکچین و امنیت فکر می کند. اگر به درستی انجام شود ، نتیجه نهایی می تواند راه حلی باشد که هر مشاغل بتواند آن را اجرا کند. این به تخصص فنی گسترده یا تعمیر و نگهداری مداوم نیاز ندارد.

با این حال ، چندین سیستم عامل توسعه دیگر وجود دارد که رقابت سختی را برای Ardor فراهم می کند. تیم اگر بخواهد جلوتر از حد منحنی باقی بماند کارهای زیادی برای انجام دارد.

در نهایت ، یکی دو سال آینده احتمالاً مهمترین زمان برای Ardor را اثبات می کند. اگر این پروژه بتواند خود را به عنوان یک پلت فرم توسعه مناسب برای چند پروژه مهم ثابت کند ، ممکن است یک شرط بندی طولانی مدت باشد.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط Sarah Rothrie در تاریخ 12 ژانویه 2019 به منظور بروز تغییرات اخیر پروژه به روز شده است.

منابع اضافی

انجمن

توییتر

Reddit

اختلاف

تلگرام

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map