Ark چیست?

Ark یک است اکوسیستم غیرمتمرکز برای افزایش پذیرش کاربر از فناوری بلاکچین طراحی شده است. Ark Crew ، تیم توسعه دهنده ای که خودشان نامگذاری شده اند ، به طور واضح در آنها توضیح داده شده است کاغذ سفید که آنها قصد دارند با ساختن “یک فناوری سریع سریع و امن” با “خدمات عملی برای افراد واقعی” بلاکچین را به توده مردم بیاورند.

به بیان ساده ، Crew در حال ایجاد است یک اکوسیستم ماسهبازی که در آن مشاغل و سایر کاربران می توانند زنجیره بلوک خود را ایجاد کنند فقط با چند کلیک از یک کلون آرک. برای اینکه هرچه بیشتر این اکوسیستم به طور گسترده در دسترس باشد ، آنها تمرکز زیادی بر ارائه تجربه کاربری خوب و ترکیب هرچه بیشتر زنجیره بلوک و زبانهای کدگذاری دارند..

در این راهنما ، ما می خواهیم موارد زیر را پوشش دهیم:

Ark چگونه کار می کند?

خدمه در حال ساخت است چندین ویژگی برجسته به اکوسیستم – همه با هدف متحد و اساسی ایجاد دسترسی بلاکچین برای جهان:

  • SmartBridges
  • زبان های برنامه نویسی جایگزین
  • دکمه فشار را می توانید بلاک چین های قابل استفاده کنید

SmartBridges از طریق بستر هسته Ark ، بلاکچین های جداگانه را با هم متصل کنید. اساساً ، Ark واسطه بین زنجیره های مختلف می شود که به آنها امکان می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و وقایع را از طریق زنجیره ها ایجاد کنند – چیزی که در حال حاضر امکان پذیر نیست.

فعال کردن SmartBridges روی یک زنجیره به راحتی درج قطعه کد است.

صرافی هایی مانند Coinbase و Shapeshift نیز ممکن است از SmartBridges بهره مند شوند. این سیستم عامل ها می توانند استفاده کنند شنوندگان رمزگذاری شده در حالی که هنوز هزینه های معاملات عادی خود را شارژ می کنید ، به عنوان یک رسانه برای معاملات SmartBrid عمل کنید.

ARK SmartBridges و شنوندگان رمزگذاری شده

Ark Smart Bridge و شنوندگان رمزگذاری شده

با ادغام زبان های برنامه نویسی جایگزین, تقریباً هر توسعه دهنده ای باید از ساخت و ساز در بالای Ark احساس راحتی کند.این پلتفرم شامل پشتیبانی از 18 زبان برنامه نویسی مختلف است

شما می توانید استفاده کنید فشار دادن دکمه های قابل دسترسی بلاک چین Ark را به راحتی چنگ بزنید و پروژه خود را ایجاد کنید. این چنگال ها برای شرکت های نوپا ایده آل هستند و دارای یک مجموعه خارج از جعبه هستند. حتی بیشتر ، زنجیره هایی که از طریق این ویژگی مستقر می کنید SmartBridges را به طور خودکار مجهز کنید.

اثبات سهام واگذار شده

Ark با استفاده از الگوریتم اجماع Delegated Proof-of-Stake (DPoS) عمل می کند. برخلاف بیت کوین ، که در آن ماینرها معاملات شبکه را ایمن می کنند ، نمایندگان از شبکه Ark محافظت می کنند. صدها نماینده بالقوه وجود دارد ، اما دارندگان رمز به طور مداوم به 51 نماینده رأی می دهند که نمایندگان جعلی هستند.

به عنوان دارنده رمز ، شما فقط مجاز به رای گیری همزمان به یک نماینده هستید. هزینه رای دادن / رأی دادن فقط 1 ARK است با برنامه هایی که به زودی این هزینه را به 02/0 کاهش می دهد. بنابراین. مزیت آن است که حداقل یک بار به نماینده ای که از او پشتیبانی می کنید رأی دهید. هرچه نشانه های ARK بیشتری داشته باشید ، رای شما قدرت بیشتری دارد.

نمایندگان معتبر دارند پیشنهادهای کتبی که در آن آنها نحوه عملکرد خود را ثبت می کنند. بسیاری از محبوبیت ها شامل تقسیم سود از پاداش هایی هستند که هنگام جعل بلوک های جدید دریافت می کنند. اگر به یک نماینده با تقسیم سود رای دهید ، به مرور سود می گیرید.

نمایندگان دیگر با هدف تأمین بودجه پروژه های توسعه ، دادن حق سهام به رای دهندگان یا ارائه خدمات در برنامه هایی که در غیر این صورت سودآور نیستند ، شرکت می کنند. با رای شما ، انتخاب کاملاً به خود شما بستگی دارد.

شبکه با راه اندازی شد 125 میلیون ARK در بلوک پیدایش (اولین). به نمایندگان برای هر بلوکی که جعل می کنند 2 ARK تعلق می گیرد و تقریباً هر 8 ثانیه یک بلوک جعل می شود.

نرخ تورم ARK

نرخ تورم ARK

با فرض تغییر زمان بلوک 8 ثانیه ، تورم برنامه ریزی شده ARK در سال اول 31/6 درصد ، در سال دوم 93/5 درصد خواهد بود و در سال دهم به 4.02 درصد کاهش می یابد. این افت چشمگیر بسیار کمتر از Lisk و Ethereum است.

زمان بلوک 8 ثانیه ای Ark را در سریعترین زمان معاملات ارزهای رمزپایه قرار می دهد. برای مقایسه ، بیت کوین 10 دقیقه زمان بلاک دارد ، Litecoin 2.5 دقیقه است و معاملات Ethereum معمولاً 14 ثانیه طول می کشد.

پیش از این ، شبکه Ark می توانست 50 تراکنش در هر بلوک (TPB) را پردازش کند. با این حال ، نسخه Core v2 TPB را به 150 افزایش داد ، بنابراین در حال حاضر ، شبکه می تواند 18.75 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

هزینه ها

برای ارسال ARK ، شما در ابتدا مجبور به پرداخت هزینه معامله 0.1 ARK بودید. با انتشار Core v2 ، شبکه از a سیستم هزینه پویا. برای ثبت نام به عنوان نماینده ، باید 25 ARK بپردازید و همانطور که قبلا ذکر شد ، رأی دادن به نماینده در حال حاضر 1 ARK هزینه دارد..

کلیه هزینه ها به نماینده جعلی پرداخت می شود که بلوک حاوی آن هزینه ها را پردازش می کند.

تاریخ

Ark در اکتبر 2016 توسط 27 عضو در سراسر جهان راه اندازی شد. با اعضای تیم از کالیفرنیا گرفته تا بلغارستان – تیم واقعاً غیرمتمرکز است. در حال حاضر از 23 عضو اصلی تشکیل شده است.

Crew یکی از فعال ترین تیم های توسعه در انجمن رمزنگاری بوده است. از زمان آغاز سال 2016 ، آنها موفقیت های زیادی کسب کرده اند. آنها نسخه آزمایشی Ark را در دسامبر 2016 ، اولین نسخه از شبکه اصلی در مارس 2017 و نسخه دوم شبکه اصلی را در نوامبر 2018 منتشر کردند.. هسته v2 در یک پایگاه کد کاملا متفاوت زندگی می کند و شامل ویژگی هایی مانند هزینه های پویا ، افزایش تراکنش ها در هر ثانیه (و تراکنش ها در هر بلوک) و یک سیستم پلاگین در میان مجموعه موارد دیگر است.

نقشه راه هنوز هم مقدار زیادی باقی مانده است بعدی در افق: یک پلاگین پرداخت ، بلاکچین های فشار دکمه ای و ماشین مجازی Ark (برای قراردادهای هوشمند).

رقابت

زیرساخت Ark به شدت از سه پروژه قدیمی تر ساخته شده است: Bitshares ، Crypti و Lisk. در واقع ، برخی از توسعه دهندگان Ark قبلاً توسعه دهنده برخی از آن پروژه ها بودند. فرانسوا-خاویر (FX) تورن, CTO ، یک توسعه دهنده اصلی در Lisk در سال 2016 بود.

شباهت اولیه ای که Ark با آن پروژه های قبلی دارد استفاده از الگوریتم اجماع DPoS.

از آنجا که Ark به طور قابل توجهی بر قابلیت همکاری متمرکز است ، این پروژه با ICON و Wanchain رقابت می کند. با این حال ، رویکرد تیم در استفاده از SmartBridges به طور قابل توجهی متفاوت از رویکردهای این دو مورد دیگر است.

تجارت

قیمت بیشتر ارزهای رمزپایه توسط نقاط عطف توسعه محصول ، اعلامیه های همکاری استراتژیک و سلامت کلی بازار هدایت می شود. ARK تفاوتی ندارد.

ARK از زمان lCO خود در سال 2016 چند افزایش عمده قیمت را تجربه کرده است. اولین افزایش قیمت در آوریل 2017 اتفاق افتاد ، زمانی که تیم توسعه یک کتابخانه را برای تهیه پشتیبانی از جاوا بر روی پلت فرم. جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است و پشتیبانی اضافه شده به احتمال زیاد باعث خشنودی توسعه دهندگان جاوا شده که قبلاً از استفاده از این پلتفرم مستثنی بودند. همچنین با هر زبان اضافی که در سال 2017 اضافه شده است ، افزایش قیمت کمتری داشته است.

بیشترین افزایش در قیمت رمز ARK (در BTC) همزمان با دو رویداد مرتبط بود. در سپتامبر 2017 ، Crew یک به روزرسانی کیف پول رومیزی منتشر کرد که بسیاری از اشکالات مشاهده شده توسط کاربران را برطرف کرد. این به روز رسانی همچنین شامل همکاری با Ledger – یکی از محبوب ترین و معتبرترین کیف پول های سخت افزاری موجود است.

قیمت USD در ژانویه 2018 به بیش از 9.00 دلار (0.000659 ~ BTC) رسید و قبل از سقوط با بقیه بازار. قیمت باقی مانده سال 2018 را در سقوط آزاد خرج کرده است. حتی عرضه Core v2 نیز تاثیری در قیمت ندارد. در حال حاضر می توانید مقداری ARK را با قیمت کمتر از یک دلار تحویل بگیرید.

به طور کلی بازار ارزهای رمزنگاری شده (به عنوان مثال بیت کوین) قبل از اینکه ARK حرکت مثبتی را ببیند ، باید تغییر کند. با این حال ، شما باید گوش خود را برای هرگونه اعلامیه توسعه یا مشارکت ، زمین گیر نگه دارید. اگرچه در بازار خرس به این اندازه موثر نیست ، اما این نقاط عطف ممکن است دست انداز کوچکی ایجاد کنند.

از کجا ARK بخریم

ARK در وهله اول Bittrex و Binance به عنوان یک جفت تجاری با بیت کوین (BTC) در دسترس است. مبادلات دیگری نیز وجود دارد که از آن پشتیبانی می کنند ، اما حجم تجارت آنها به طور قابل توجهی کمتر از آن دو سیستم عامل است.

برای خرید ARK ، ابتدا باید بیت کوین را در بستری مانند Gemini خریداری کنید. سپس ، بیت کوین خود را به Bittrex یا Binance منتقل کنید. از آنجا می توانید ARK بخرید.

برای دیدن a ، به وب سایت رسمی مراجعه کنید لیست کامل مبادلات جایی که سکه در آن ذکر شده است.

ذخیره ARK

آسانترین مکان برای ذخیره ARK شما در یکی از کیف پولهای ارائه شده در سایت پروژه است. شما پنج گزینه دارید:

  1. کیف پول رومیزی
  2. کیف پول کاغذی
  3. Web Lite Wallet
  4. Android Wallet
  5. iOS Wallet

مهم نیست که کیف پول را انتخاب کنید ، ما به شما توصیه می کنیم به یک نماینده رای دهید. این فقط 1 ARK هزینه دارد (کمتر از 1 دلار در زمان نوشتن مقاله). شما می توانید از رای خود برای پشتیبانی از نمایندگی که سود سهام پاداش بلوکی خود را پرداخت می کند یا شخصی که در حال کار روی یک پروژه جالب است که می خواهید پشتیبانی کنید استفاده کنید..

کیف پول های لجر از ARK نیز پشتیبانی می کنند. با استفاده از این پشتیبانی ، در حالی که هنوز می توانید از کیف پول دسک تاپ استفاده کنید ، می توانید نشانه های خود را با امنیت بیشتری در حالت آفلاین ذخیره کنید.

نماینده رای دادن

پس از تنظیم کیف پول ، باید این کار را انجام دهید به یک نماینده رای دهید. موارد زیادی برای انتخاب وجود دارد و همه پیشنهاد می دهند ایده ها / پرداخت های مختلف برای جامعه. اجازه دهید روند کیف پول رومیزی را بررسی کنیم.

ابتدا باید برخی سکه ها را به کیف پول خود منتقل کنید. ARK خریداری شده از صرافی را به آدرس عمومی ذکر شده در کیف پول خود ارسال کنید.

آدرس عمومی ARK

با استفاده از آدرس عمومی خود وجوه خود را به کیف پول خود ارسال کنید.

با حداقل 1 ARK در کیف پول خود ، به برگه Votes بروید. بعد ، روی افزودن نماینده کلیک کنید. در پنجره بازشو Add Delegate ، این گزینه را دارید که یکی از 51 نماینده برتر جعل را انتخاب کنید یا نماینده دیگری را که می خواهید به آن رأی دهید وارد کنید..

ARK نماینده اضافه کنید

یک نماینده انتخاب کنید.

پس از انتخاب نماینده ، باید در لیست نمایندگان شما ظاهر شود. مطمئن شوید که کادر تأیید کنار نماینده را علامت بزنید و روی رأی دادن کلیک کنید.

لیست نمایندگان ARK

رأی خود را تأیید کنید.

آخرین کاری که باید انجام دهید این است که عبارت عبور خود را وارد کنید و رأی خود را تأیید کنید. خودشه. شما آزادید که رای خود را بردارید یا هر زمان که بخواهید به نماینده دیگری رأی دهید. هرچند بازهم باید هر بار هزینه 1 ARK را پرداخت کنید.

نتیجه

Ark به طور پیوسته در تلاش است تا قابلیت همکاری و قابلیت استفاده را در صنعت بلاکچین ایجاد کند. خدمه می فهمند که آوردن یک ایده پیچیده مانند فناوری بلاکچین برای عموم مردم باید با طراحی مثال زدنی آغاز شود.

اگر آنها در نقشه راه جسورانه خود به انجام همه کارها ادامه دهند ، شکی نیست که این اکوسیستم می تواند یکی از تأثیرگذارترین کاتالیزورهای پذیرش فناوری بلاکچین باشد.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 12.06.18 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

سستی

توییتر

فیس بوک

Reddit

گیتهوب

اختلاف

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me