جیان وو توییترجیانان وو کیست?

جیانان وو بنیانگذار Bitmain است. Wu که پیشروترین و انتگرال ترین شرکت در صنعت است ، یک شخصیت نسبتاً قدرتمند و تأثیرگذار محسوب می شود. همراه با این قدرت مسئولیت و جنجال زیادی به همراه دارد. وو ثابت کرده است که یک تاجر زیرک است ، با شکست دادن رقبا و ایجاد یک روح عمودی یکپارچه و بسیار سودآور از یک شرکت. وی در دانشگاه پکن در رشته اقتصاد و روانشناسی تحصیل کرد. قبل از Bitmain ، وو تحلیلگر مالی و مدیر صندوق سهام خصوصی بود.

با این حال ، او همچنین در مرکز بحث اینترنت درباره Bitcoin vs Bitcoin Cash است. جیانان وو در مورد حمایت از BCH بسیار صریح صحبت کرده است. ناراحتی وی از بحث های چالش برانگیز و ترول های اینترنتی منجر به فحاشی های متعدد عمومی در رسانه های اجتماعی شده است. او با توسعه دهندگان Bitcoin Core مخالفت کرده است. علاوه بر این ، شایعات حدس می زنند که وو از نفوذ BITMAIN بر سخت افزار استخراج و استخرهای استخراج برای تأثیر بر نتیجه نبرد BTC و BCH استفاده می کند.

با توجه به این نقش بسیار مشهود و موضع صریح در مورد موضوعات داغ ، جیانان وو در جامعه بیت کوین به یک شخصیت شرور تبدیل شده است. مدافعان بیت کوین استدلال می کنند که وو به ناحق از قدرت خود در زمینه سخت افزار استخر و استخرها استفاده می کند ، دسترسی به ابزارهایی را که بیت کوین برای رشد نیاز دارد محدود می کند و از منبع باز و اخلاق غیرمتمرکز چشم انداز ساتوشی سرپیچی می کند. دیگران معتقدند که وو عمدتاً سو mis تفاهم نشده است ، و وی از حقوق خود برای اعمال نفوذ در سیستمی که به آن اعتقاد دارد برخوردار است. در پایان این مقاله ، شما امیدوارید که درباره وو بدانید که خود تصمیم بگیرید.

بنیانگذار Bitmain

در حالی که بسیاری از شرکت های ارز رمزپایه از محدودیت های عظیم بازار و بودجه های کلانی برخوردار هستند ، تعداد کمی از شرکت ها سودآور هستند. Bitmain یک استثنا عظیم در این قاعده است. این شاید بزرگترین شرکت صنعت ارز رمزنگاری شده در جهان باشد. این شرکت خصوصی است ، بنابراین گفتن قطعیت دشوار است ، اما تخمین CNBC آنها فقط در سال 2017 3-4 میلیارد دلار درآمد کسب کردند. این باعث می شود Bitmain به اندازه سایر تولیدکنندگان اصلی تراشه مانند Nvidia بزرگ باشد.

Bitmain همیشه آنقدر بزرگ نبود. این شرکت فقط 5 سال پیش ، در سال 2013 شروع به کار کرده است. جیحان وو با میکری ژان آشنا شد ، که به دنبال سرمایه گذاران برای راه اندازی در فضای بلاکچین بود. وو اولین شخصی بود که مقاله سفید بیت کوین را به چینی ترجمه کرد و شیفته عملکردهای داخلی بیت کوین بود. او ژان را در ایده ساخت سخت افزارهای تخصصی برای استخراج بیت کوین قرار داد. آنها با هم سرمایه جمع کردند و Bitmain را شروع کردند.

مدل تجارت معدن

پیشنهاد اولیه Bitmain یک مدار مجتمع ویژه برنامه اولیه (ASIC) بود که بهره وری بیشتری در استخراج بیت کوین داشت. Bitmain از تنها شرکتی که روی این مشکل کار می کرد فاصله داشت ، اما اشتیاق تجاری Wu منجر به یک تصمیم هوشمندانه شد. بیشتر شرکتهای ASIC توسط مهندسانی تاسیس و اداره می شوند که می خواستند بیشترین ظرفیت استخراج را در یک تراشه قرار دهند. جیانان وو فهمید که ظرفیت کلی استاندارد طلا نیست. این کارایی بود تراشه های اولیه Antminer قدرت بیشتری نسبت به رقبا نداشتند ، اما در هر هش از برق کمتری استفاده می کردند. در پایان ، این باعث می شود ASIC های Bitmain عملکردی تر داشته باشند در حالی که تراشه های رقابت برای کارکرد و مقیاس گران ترند.

asics ضد مینر

وو در اینجا با تبدیل معدن به یک مدل کسب و کار قانونی متوقف نشد. در مرحله بعدی ، او تمرکز خود را بر تکمیل مدل تحویل و محدود کردن نقاط ضعف معدنچیان گذاشت. Bitmain شروع به تضمین معدنچیان کرد که اگر ماینر بودجه بیشتری را هنگام خرید خریداری کند ، Bitmain این گزینه را برای خرید سخت افزار از ماینر در آینده فراهم می کند. آن را بیمه معدن بدانید. اگر سخت افزار به دلیل شرایط بازار ، تغییر الگوریتم ها یا سخت افزارهای رقیب ، سود کمتری نشان داد ، Bitmain از طریق برنامه خرید مجدد ، از بین بردن ضرر و زیان ارائه داد. با این حال ، هنگامی که Antminer به استاندارد صنعت تبدیل شد ، Bitmain فقط حق بیمه خرید بازگشت را به عنوان درآمد بیش از درآمد فروش دریافت می کرد.

طی مدت کوتاهی ، Bitmain بر فضای استخراج بیت کوین تسلط یافته است. از زمان راه اندازی Bitcoin Cash ، Bitmain’s Antminers نیز به ASIC های آن ارز تبدیل شده است. در آینده نزدیک ، Bitmain Antminer E3 را راه اندازی می کند ، اولین ASIC Bitmain که برای استخراج Ethereum طراحی شده است. اگر موفقیت وو در بیت کوین شاخص باشد ، استخراج Ethereum ASIC به سرعت رشد می کند و احتمالاً توسط Bitmain هدایت می شود.

استخراج معدن Kingpin

اقدام بعدی وو کودتای تمام رقبای Bitmain بود. بیت ماین به جای فروش سخت افزار ، افتتاح عملیات استخراج خود را آغاز کردند. با سخت افزار استاندارد صنعت با قیمت مستقیم از کارخانه موجود ، عملیات استخراج Bitmain به سرعت در سهم کل قدرت هش استخراج رشد کرد. Bitmain همچنین شروع به کار استخرهای استخراج معادن کرده است که اکنون بازار را در اختیار دارند.

Bitmain به طور رسمی AntPool ، دومین استخر بزرگ جهان را اداره می کند. این شرکت همچنین مالک BTC.com ، مجری بزرگترین استخر در جهان است. علاوه بر این ، Bitmain سرمایه گذار در ViaBTC ، سومین استخر بزرگ استخراج است. روی هم رفته ، این سه استخر 50٪ از شبکه بیت کوین را تشکیل می دهد که Bitmain علاقه ای به کنترل / بهره برداری / مشاوره دارد.

این ادغام عمودی مدل تجاری Bitmain بسیار سودآور به اثبات رسیده است. Bitmain را پایدار و حمله سخت می کند. آنها بهترین سخت افزار را تولید می کنند و همچنین کنترل زیادی بر تغییرات شبکه بیت کوین دارند. جیانان وو انتقادات زیادی را به دلیل به حداکثر رساندن این کنترل انجام داده است. او دارد تهدید به قصاص در برابر ماینرهایی که در استخرهای خاصی مانند BTCC فعالیت می کنند یا از برخی تغییرات نرم افزاری پشتیبانی می کنند. برخی حدس زده اند که Bitmain است ردیابی معدنچیان و سخت افزارهایی را به استخراج کنندگان مغایر با منافع Bitmain نمی فروشد.

BCH & بحث اندازه بلوک

جیانان وو طرفدار قدرتمندی برای افزایش یا حذف محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایتی در بیت کوین است. در روزهای آغازین بحث ، طرفداران برای به روزرسانی نرم افزار هسته بیت کوین برای فعال کردن این راه حل مقیاس زدند. با این حال ، بحث ها خراب شد و توسعه دهندگان مختلف هسته ای ، از جمله بسیاری از توسعه دهندگان Blockstream ، تمایلی به ایجاد تغییر در Bitcoin Core نداشتند. این امر باعث ایجاد یک فورک بیت کوین و ایجاد ارز جدید ، بیت کوین کش با اندازه بلوک بزرگتر شد.

از زمان انشعاب ، وو از صریح ترین طرفداران بیت کوین کش بود. او همچنین صریحاً Bitcoin را مورد تمسخر قرار داده است. برخی حدس می زنند که طرفداری وی از Bitcoin Cash فراتر از شبکه های اجتماعی است ، با توطئه هایی درباره کد یا سخت افزار در تراشه های Bitmain’s Antminer که باعث افزایش عملکرد در نسخه های نرم افزاری مورد نظر Bitmain می شود (ASICBoost) یا به Bitmain اجازه می دهد تا سخت افزار استخراج را از راه دور کنترل کند (AntBleed).

شکست در شبکه های اجتماعی

طرفداری وو از بیت کوین کش منجر به مشاجره حساسیت زا با غریبه ها ، افراد معتبر و ترول در شبکه های اجتماعی شده است. این استدلال ها غالباً به فریاد اسم و فحاشی تبدیل می شوند ، که به طور کلی برای بنیانگذار یک شرکت چند میلیارد دلاری به نظر خوب نمی رسد. شاید مشهورترین بحران وو ، لعنتی باشد که توئیت مادر شماست.

جهان وو فاک مادر

طرفداران استدلال کرده اند که رفتار وو نشانگر تفاوت های فرهنگی و ناتوانی در نادیده گرفتن ترول های غربی در رسانه های اجتماعی است. با این حال ، وو در مطبوعات تور عذرخواهی کرد ، و در بسیاری از مصاحبه هایی که طی 6 ماه گذشته انجام داده است ، کارها را کوتاه و توبه می کند.

برنامه های آینده

جیانان وو به برنامه های آینده Bitmain در آینده نزدیک اشاره کرده است.

  • Antminer E3 در اواخر سال جاری روانه بازار می شود و استخراج کامل ASIC را به شبکه Ethereum می آورد. این می تواند به معنای تغییرات بزرگ در Ethereum باشد ، اما ورود Bitmain نیز یک بازار عظیم است.
  • وو به استارت آپ هایی که از سیستم بانکی مرکزی الگوبرداری می کنند ابراز علاقه کرده است. ارزهای غیرمتمرکز از نظر تئوری و به عنوان ذخیره ارزش عالی هستند. وو فکر می کند بعید است که آنها از نظر نظارتی و عملی جای سیستم پولی فعلی ما را بگیرند. Bitmain می خواهد در تعداد اندکی از استارت آپ هایی که به دنبال ارز دیجیتالی در یک شبکه خصوصی با یک بانک کنترل مرکزی هستند ، سرمایه گذاری کند. آنها اخیراً برای ایجاد رمزنگاری دلار آمریکا به همکاری با یک استارت آپ تحت حمایت Goldman-Sachs ، Circle ، پرداختند.
  • شرکت تابعه Bitmain ، Ant Creek ، اخیراً اعلام کرد که آنها برای ایجاد عملیات استخراج در ایالات متحده چراغ سبز دریافت کرده اند. جیانان وو به عنوان تنها عامل کنترل این شرکت تابعه ذکر شده است که زمینی را در ایالت واشنگتن خریداری کرده است.

نتیجه

جیانان وو سودآورترین شرکت ارز رمزنگاری شده در جهان را اداره می کند. شرکت ، سخت افزار و استخراج کنندگان وی ردپایی جهانی دارند و بخشی جدایی ناپذیر از دنیای ارزهای رمزنگاری شده است که امروز آن را می شناسیم. صرف نظر از آنچه در مورد نظرات وی یا رفتار عمومی او فکر می کنید ، انکار تأثیر وو در منظر رمزنگاری امروز دشوار است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me