BitTorrent چیست?

BitTorrent یک نظیر به نظیر است پروتکل اشتراک فایل که اخیراً ارز رمزنگاری شده جدیدی را به نام BTT راه اندازی کرده است. این شبکه به شما امکان می دهد چندین نوع مختلف فایل را به سرعت و به صورت رایگان از اینترنت بارگیری کنید. در حال حاضر ، بیش از 170 میلیون نفر ماهانه از پروتکل استفاده می کنند.

در این راهنما ، موارد زیر را مرور خواهیم کرد:

BitTorrent چگونه کار می کند?

برای اهداف نمایشی ، جدا کردن BitTorrent ، پروتکل Peer-to-Peer اصلی از BTT ، ارز رمزنگاری شده ای که پروتکل به عنوان یک انگیزه پولی اجرا می کند ، بسیار مهم است..

بیت تورنت

BitTorrent یک پروتکل ارتباط آنلاین از طریق نظیر برای فایلها و انواع دیگر داده ها است. مشابه بلاکچین ، BitTorrent یک سیستم توزیع شده است و هیچ موجودیت مرکزی ندارد. نحوه کار آن در اینجا است.

دانه پرونده های میزبان ، که در غیر این صورت شناخته می شوند تورنت. هنگام میزبانی ، دانه ها تورنت را به چندین قطعه تقسیم می کنند ، بنابراین می توانید آنها را با کارآیی بیشتری بارگیری کنید.

شبکه BitTorrent

BitTorrent برای به اشتراک گذاری سریع و ارزان فایل ، شبکه ای نظیر به نظیر را از برنامه های بارگیری و بارگیری پیاده سازی می کند. | منبع: ویکی پدیا / اسکات مارتین

هنگامی که یک فایل را در BitTorrent بارگیری می کنید ، قطعات مختلفی از آن فایل را از چندین دانه دریافت می کنید. هنگام بارگیری و پس از اتمام ، می توانید به عنوان یک هسته تبدیل شوید و به شبکه کمک بیشتری کنید. انتخاب نکردن بذر باعث می شود شما عنوان a شوید زالو. BitTorrent برای بقای سیستم به بذرهایی نیاز دارد ، بنابراین زالو زدگی با اخبار مواجه نمی شود.

کل شبکه بارگذاران (بذرها) و بارگیری کنندگان برای یک فایل خاص یک است ازدحام.

معماری توزیع شده BitTorrent شما را قادر می سازد پرونده های بزرگ را با هزینه کمتری و کارآمد بارگذاری و بارگیری کنید و به کاهش ازدحام اینترنت کمک می کند.

نشانه های BTT

BitTorrent مدتها قبل از وجود داشت رمز BTT. حتی امروز نیز می توانید از پروتکل رایگان بدون رمز استفاده کنید. با توجه به پروژه کاغذ سفید,

“BTT [به عنوان یک مکانیسم هدف کلی برای معامله در منابع محاسباتی مشترک بین مشتریان BitTorrent و بازار مایع درخواست کنندگان خدمات و ارائه دهندگان خدمات عمل می کند.”

در کنار BTT ، تیم توسعه BitTorrent Speed ​​را معرفی می کند. از آنجا که در پروتکل اصلی انگیزه مالی برای بذر وجود ندارد ، انبوه اغلب زودرس از بین می روند. برای حل این مشکل ، BitTorrent Speed ​​جوایز BTT را برای کاربرانی ارائه می دهد که پس از بارگیری یک فایل ، همچنان به مرور ادامه می دهند.

در طرف دیگر معادله BTT ، می توانید دسترسی اولویت به بذرها ، دسترسی مستمر به یک پرونده و استفاده از منابع دیگران را با رمزهای خود خریداری کنید..

هدف نهایی برای اجرای BTT این است که BitTorrent به یک اکوسیستم محتوای کامل شامل تحویل محتوا ، ذخیره سازی غیرمتمرکز و پروکسی تبدیل شود..

در کل 990،000،000،000 BTT عرضه شده است که:

  • 20 درصد به بنیاد TRON تعلق گرفت
  • 19.9 درصد با اکوسیستم BitTorrent می مانند
  • 19 درصد در تیم و بنیاد BitTorrent اقامت دارند
  • 17 درصد در فروش خصوصی ، دولتی و بذر به فروش رسید
  • 10.1 درصد بخشی از یک برنامه شش ساله aronop Tron است
  • 10 درصد بخشی از برنامه airdrop BitTorrent است
  • 4 درصد نشانه های مشارکت است

تیم BitTorrent & پیش رفتن

برام کوهن BitTorrent را در آوریل 2001 ایجاد کرد و نسخه به روز شده آن را در سال 2013 منتشر کرد. در ژوئن 2018 ، بنیانگذار Tron ، جاستین سان ، BitTorrent را به مبلغ 120 میلیون دلار به عنوان وسیله ای برای گسترش Tron’s Project Atlas خریداری کرد. کوهن دیگر در این شرکت نیست و چندین کارمند اصلی نیز آنجا را ترک کرده اند.

پس از خرید ، BitTorrent با مبادله 7.2 میلیون دلار ، پیشنهاد اولیه مبادله (IEO) را از طریق برنامه Binance’s Launchpad برگزار کرد..

هنوز ادغام دو شرکت غیرمتمرکز در حال توسعه است. BitTorrent Speed ​​هنوز در دسترس نیست ، اما تیم اظهار داشت که در این سه ماه آن را راه اندازی می کنند. علاوه بر این ، BitTorrent Live ، a سرویس پخش مستقیم ویدئو, ثبت نام برای بتا آینده را می پذیرد. با این حال ، تیم تاریخ انتشار این محصول را اعلام نکرده است.

رقابت

این پروژه با داشتن بیش از 100 میلیون کاربر بین Tron و BitTorrent ، مجموعه ای از سیستم های به اشتراک گذاری پرونده های نظیر به نظیر را هدایت می کند..

یکی دیگر از پلتفرم های محبوب اشتراک فایل مبتنی بر بلاک چین است سرحال کردن. با این حال ، Upfiring هر فایلی را که seeder میزبان آن است رمزگذاری می کند در حالی که BitTorrent این کار را نمی کند. با تعداد تقریباً بی پایان موارد استفاده در به اشتراک گذاری پرونده ، باید جایی برای پیشرفت هر دو وجود داشته باشد.

تجارت

BitTorrent یکی از ارزهای رمزپایه با عملکرد بهتر در سال 2019 بوده است. BTT با قیمت IEO 0.00012 دلار راه اندازی شد و پس از معاملات بی ثبات اولیه ، قیمت در حدود 0.0008 دلار تنظیم شد.

قیمت از اواسط ماه مه صعود کرد و در اواخر ماه مه به بالاترین قیمت 0.0018 دلار رسید. به نظر می رسد هیچ خبری در ارتباط با این افزایش نیست ، بنابراین می توانیم آن را مطابق قیمت فقط در آن زمان بازار دنبال کنیم. قیمت BTT در حال حاضر حدود 0.00134 دلار است – در حال حاضر ده برابر بیشتر از قیمت ICO.

در صورت سرمایه گذاری ، مراقب نسخه های آینده Speed ​​و Live باشید. هر دوی این محصولات می توانند قیمت خوبی را تقویت کنند.

BTT را از کجا بخریم

گزینه های مبادله شما برای خرید BTT تقریباً بی پایان است. در حال حاضر UpBit بیشترین حجم معاملات BTT را به عنوان یک جفت با KRW دارد.

از آنجا که احتمالاً مالک KRW نیستید ، برای معاملات BTT خود باید به Binance مراجعه کنید. در ازای BTC ، BNB و انواع مختلف سکه های ثابت در سیستم عامل موجود است.

اگر در سرمایه گذاری ارز رمزنگاری شده جدید هستید ، برای شروع به راهنمای ما در مورد نحوه خرید بیت کوین مراجعه کنید.

BTT را در کجا ذخیره کنید

BTT یک رمز TRC-10 است که از شبکه Tron استفاده می کند ، بنابراین می توانید آن را در هر کیف پول پشتیبانی کننده از TRX ذخیره کنید. Tron تعداد زیادی کیف پول ایجاد شده توسط جامعه دارد که تیم در پروژه ارائه می دهد وب سایت رسمی.

افکار نهایی

علاوه بر KIN (که احتمالاً وجود دارد پایان وحشتناک) ، BitTorrent یکی از گسترده ترین تلاشها برای توکن سازی یک شبکه از قبل موفق است. در سطح ، افزودن یک رمز برای ایجاد انگیزه در بذرگذاران در سیستم منطقی است. مطمئناً نمی دانیم تا زمانی که Speed ​​و سایر موارد اضافه شده مانند Live وارد بازار شود. تا آن زمان ، این فقط یک بازی دیگر از رولت سفته بازی altcoin است.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

کاغذ سفید

توییتر

تلگرام

وبلاگ