BitTube ، مانند تعدادی از پروژه های بلاکچین ، آرزو دارد که به “بیت کوین یوتیوب” یا همان چیزی که ممکن است جایگزین YouTube غیرمتمرکز و دارای ارز رمزنگاری شده نامید ، تبدیل شود. پروژه VideoCoin که توسط Halsey Minor تاسیس شده است ، قصد دارد در زمین بازی حضور پیدا کند. و موارد دیگری مانند Livepeer و YouNow گزینه های مشابه YouTube را ارائه می دهند.

اما اکنون BitTube امیدوار است که بتواند جایگاه خود را به عنوان Bitcoin YouTube بدست آورد.

تصویر BitTube

BitTube سیستمی را فراهم می کند تا تولیدکنندگان محتوای ویدئویی را قادر به انتشار کار عاری از سانسور کند. این بستر همچنین نیاز به شرکت های ذخیره سازی متمرکز را از بین می برد. و به طور قابل توجهی ، این سیستم وابستگی به فروش تبلیغات برای کسب درآمد را از بین می برد. دارندگان محتوا از بینندگان پرداخت می کنند و این معاملات از طریق ارز رمزنگاری شده سیستم ، معروف به سکه BitTube (TUBE) انجام می شود.

BitTube چگونه کار می کند?

این شرکت کاغذ سفید تکنولوژی و اهداف آن را مستند می کند.

سیستم عامل غیرمتمرکز

و در میان این اهداف ، تمرکززدایی مزیت اصلی تشخیص BitTube به عنوان Bitcoin YouTube است. یک جز component اصلی این امر این است که تمام فضای ذخیره سازی آنلاین در اینترنت اتفاق می افتد سیستم پرونده بین سیاره ای (IPFS). IPFS به دنبال عدم تمرکز وب از طریق پروتکل هایپر رسانه ای نظیر به نظیر است که جایگزین HTML می شود. با این کار کنترل داده های کاربر از دست شرکت های ذخیره سازی متمرکز خارج می شود و این کنترل را به کاربران برمی گرداند.

در نتیجه ، داده ها در یک آدرس ثابت فیزیکی قرار ندارند بلکه به یک شبکه سرور جهانی منتقل می شوند. و هش (شناسه های ریاضی منحصر به فرد) از یکپارچگی داده ها محافظت می کند. سپس الگوریتم با جلوگیری از مدیریت داده های تکراری و کاهش انتقال داده ، کارایی را افزایش می دهد. و شبکه همیشه نزدیکترین و سریعترین منبع داده را جستجو می کند.

عکس صفحه نمایش انتخاب فیلم های BitTube را نشان می دهد.

تصویری از فیلم های BitTube

برنامه مرورگر

و به عنوان یک گزینه YouTube ، BitTube کاملاً در مرورگر زندگی می کند. بنابراین کاربرانی که به سادگی می خواهند فیلم تماشا کنند برای مشاهده محتوای BitTube نیازی به نصب نرم افزار خاصی ندارند. و فراتر از داده های بارگذاری شده از طریق BitTube ، هر فیلم در شبکه به درستی شناسایی شده توسط یک هش نیز ممکن است مشاهده شود.

کاربرانی که مایل به پخش مستقیم فیلم هستند لازم است نرم افزار BitTube Sender را نصب کنند. این نرم افزار کاربران را قادر می سازد صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارند. این نرم افزار داده ها را به شبکه BitTube بارگذاری می کند و مستقیماً از طریق شبکه peer-to-peer (P2P) بدون مرکز داده متمرکز پخش می کند..

همچنین بینندگان محتوا دستمزد دریافت می کنند

مدل مالی با استفاده از کاربران استخراج TUBE هنگام مشاهده فیلم ها کار می کند. سپس سکه های تولید شده بین ارائه دهنده محتوا ، BitTube و کاربر تقسیم می شوند.

صاحب محتوا از همان بیننده اول درآمد کسب می کند و BitTube برای کسب پاداش به تعداد زیادی دنبال کننده نیاز ندارد. همانطور که بینندگان TUBE را هنگام تماشای فیلم استخراج می کنند ، بینندگان نیز هزینه دریافت می کنند. بنابراین کاربران مناطق کم درآمد جمعیتی هدف بینندگان را تشکیل می دهند زیرا مشاهده ساده محتوا درآمد بالقوه ای را برای آنها فراهم می کند.

طبق مقاله سفید ، BitTube خود حدود 10٪ از کل درآمد رسانه را به عنوان درآمد دریافت می کند.

Blockchain Explorer و ناشناس بودن

BitTube برای نشان دادن همه تراکنش ها یک کاوشگر بلاکچین را فراهم می کند و بدین ترتیب شفافیت ایجاد می کند. کاوشگر توزیع کلیه جوایز تخصیص یافته را گزارش می کند و نشان می دهد کدام محتوا و بینندگان چه میزان درآمد کسب کرده اند.

همانطور که می توان با فناوری غیر متمرکز بلاکچین انتظار داشت ، BitTube اطلاعات شناسایی شخصی را جمع آوری و ذخیره نمی کند بلکه از اطلاعات رمزنگاری استفاده می کند ، بنابراین از ناشناس بودن کاربر محافظت می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد BitTube

تصویری از مشخصات LinkedIn مدیر عامل BitTube ، Saber Maram.

صفحه LinkedIn بنیانگذار BitTube ، صابر مارام

صابر مارام BitTube را در دسامبر سال 2017 تأسیس کرد و به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت می کند. دفتر مرکزی بیت بوت در منطقه سانتا کروز ده تنریف در اسپانیا است. پس از چهار سال سرپرستی فناوری اطلاعات در OBI Group Holding برای خرده فروشی DIY اروپا ، صابر مارام کارآفرین شد. و بعد از 15 سال رهبری و تاسیس چندین شرکت ، BitTube را شروع کرد.

در مورد تعداد تیم ، 22 نفر ادعا می کنند که با این شرکت در LinkedIn ارتباط دارند ، برخی به عنوان مشاور و مشاور و برخی دیگر به عنوان پشتیبانی دفتر و همچنین کادر فنی. این شرکت 84 دنبال کننده در LinkedIn دارد. Kai-Uwe Schnier از زمان تأسیس شرکت به عنوان مدیر مالی خدمت کرده است.

در شبکه های اجتماعی ، BitTube 2،657 عضو در Discord و 7،103 عضو را در تلگرام نشان می دهد. حساب توییتر BitTube 7،090 دنبال کننده را نشان می دهد.

لوله و پایداری

در مورد این فناوری ، مهندسان برنامه ریزی کردند کد منبع BitTube به زبان برنامه نویسی ++ C و پایه کد Monero به عنوان نقطه شروع این پروژه عمل کرده است. مونرو از CryptoNight اثبات کار الگوریتم اجماع ، و این ، به نوبه خود ، ناشی از CryptoNote پروتکل.

تصویری از صفحه Github BitTube.

BitTube در GitHub

حریم خصوصی در این روش برجسته است. و در دنیای نظارت گسترده ، CryptoNote تلاش می کند تا از طریق رمزنگاری و برابری طلبی از حریم خصوصی واقعی اطمینان حاصل کند. همچنین به عنوان پیاده سازی CryptoNote ، CryptoNight طراحی خود را هدف قرار داده تا برای پردازنده های رایانه شخصی رایج مناسب استخراج باشد. و هیچ دستگاه سخت افزاری خاص برای افزایش کارایی استخراج وجود ندارد ، بنابراین ماینرها نمی توانند با خرید سخت افزار اضافی به طور ناعادلانه از خود استفاده کنند.

همه اینها الگوریتم TUBE را در برابر ASIC و Nicehash مقاوم می کند و استخراج پردازنده یک زیستگاه طبیعی را برای اکوسیستم BitTube فراهم می کند.

هیچ ICO برای ایجاد درآمد برای شرکت راه اندازی نشده است و هیچگونه پیش استخراج سکه رخ نداده است. BitTube حداکثر تعداد TUBE قابل استخراج را 1 میلیارد سکه در نظر گرفته است. و کاربران سکه ها را با مشاهده فیلم ها استخراج می کنند.

BitTube به عنوان یک “بیت کوین یوتیوب” و نه یک سرویس آنلاین متمرکز ، قصد دارد یک سیستم رأی دهی مناسب را در این بستر ایجاد کند تا مشارکت جامعه را فراهم کند. و از پیشنهادهای بهبود پایه (BIP) برای تعیین مسیرهای احتمالی چنگال سکه و همچنین تصمیمات مربوط به ذخیره سکه استفاده خواهد شد.

تاریخچه تجارت TUBE

سکه BitCoin (TUBE) در حال حاضر 5،567،584 دلار از سقف بازار برخوردار است و تا زمان نوشتن این مقاله سکه با کمی کمتر از 0.08 دلار به فروش می رسد. و TUBE از زمان انتشار اولیه با ارزش 0.10 دلار در هر سکه آغاز شد ، بنابراین ارزش اندکی کاهش یافته است. اما این شرکت فقط در دسامبر سال 2017 کار خود را آغاز کرد ، بنابراین این تنها نیم سال فعالیت را نشان می دهد.

تصویر BitTube

سرمایه گذار کیف پول سکه را یک سرمایه گذاری طولانی مدت بد می داند و می گوید ، “طبق سیستم پیش بینی ما ، TUBE یک سرمایه گذاری طولانی مدت (1 ساله) بد است … توجه به این نکته مهم است که به دلیل محدود بودن سقف بازار ، قیمت TUBE به راحتی قابل دستکاری است. “

انصافاً ، TUBE نشان دهنده یک ابزار سودمند است و نه مانند سهام شرکت ، یک امنیت است. بنابراین TUBE راهی را برای کاربران فراهم می کند تا برای مشاهده محتوا و غرامت ارائه دهندگان محتوا و همچنین برای درآمدزایی شرکت هزینه پرداخت کنند. اما TUBE وانمود نمی کند که نماینده مالکیت در شرکت است و از این طریق سرمایه گذاران را فراهم می کند.

TUBE را از کجا می توانید خریداری کنید?

چندین صرافی در TUBE تجارت می کنند. و به عنوان “بیت کوین یوتیوب” ، شما بیت کوین را با TUBE معامله می کنید.

Livecoin و TradeOgre به شما امکان می دهد TUBE را خریداری کنید. Livecoin از 21 فوریه 2018 TUBE را اضافه کرد.

TUBE فعال است اوبیت, و Upbit شامل مبادله ارز رمزنگاری شده به رمزنگاری کره ای (C2C) است. Upbit از بزرگترین توسعه دهنده برنامه پیام رسانی در کره ، Kakao ، راه اندازی شد که به نوبه خود با Bittrex همکاری کرد. بنابراین برای تجارت در Upbit ، باید یک حساب در Kakao ثبت کنید.

TUBE را از کجا می توانید ذخیره کنید?

BitTube به عنوان یک گزینه YouTube برای بیت کوین ، کیف پول کامل خود را ارائه می دهد که به شما امکان یک تجربه کاربری یکپارچه را می دهد. در نتیجه ، ناشران محتوا آدرس کیف پول و انتقال دارایی خود را مدیریت می کنند. کیف پول بین کیف پول و محتوای آن ارتباط برقرار می کند. و کیف پول همچنین به عنوان یک استخراج کننده مستقل برای استخر BitTube عمل می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me