چارچوب بلاکچین Essentia یک راه حل غیرمتمرکز برای محافظت از حریم خصوصی کاربر ، داده ها ، شناسه و دارایی در چندین سیستم عامل بلاکچین است. در حالی که این یک مورد استفاده اولیه را فراهم می کند ، پروژه Essentia پیش بینی می کند که توسعه بیشتر چارچوب سطوح عمیق تری از تعامل بین سیستم های غیرمتمرکز را به ارمغان می آورد.

در اینجا ، ما به جزئیات بلاکچین Essentia و آنچه که انجام می دهد خواهیم پرداخت. در این راهنما ما را پوشش خواهیم داد:

چارچوب Blockchain Essentia چیست?

اسنتیا در اثر به رسمیت شناختن اینکه اساساً مدل مدیریت متمرکز هویت شکسته است ، متولد شد. هر بار که برای هر نوع سرویس جدیدی ثبت نام می کنیم ، از جمله با استفاده از ابزارهای غیرمتمرکز فعلی ، با دسترسی یک شرکت یا نهاد دیگر به اطلاعات شخصی ما موافقت می کنیم.

حوادث برجسته از جمله افشاگری های اسنودن ، رسوایی فیس بوک / کمبریج آنالیتیکا و هک Equifax به تدریج ایمان شرکت ها را برای محافظت از داده های ما از بین برد. اکنون حریم خصوصی برای بسیاری از افراد بسیار نگران کننده است ، به طوری که اکثریت شهروندان ایالات متحده اکنون می گویند که اطمینان زیادی ندارند که سوابق آنها در اختیار ارائه دهندگان خدمات مختلف باقی بماند..

حریم خصوصی مربوط به تحقیقات پیو است

راه حل Essentia

چارچوب بلاکچین Essentia با هدف کنترل دسترسی به داده های آنها ، حتی با کمترین فکر فنی ، در اختیار همه کاربران قرار می دهد. در حالی که این پروژه روشن می کند که تمرکززدایی راه حل است ، اما همچنین نشان می دهد که چشم انداز فعلی چندگانه است ، با سیستم عامل ها ، نشانه ها و رابط های مختلف برای کاربران نهایی.

به زبان ساده ، Essentia یک لایه میانی است که بین راه حل های غیرمتمرکز فعلی قرار دارد. این به عنوان دروازه ای است که از داده ها و هویت کاربر محافظت می کند. با استفاده از این لایه برای دسترسی به سیستم عامل های غیرمتمرکز مرتبط با Essentia ، کاربران می توانند به صورت ناشناس ، نام مستعار یا عمومی عمل کنند. این کاملاً به کاربر بستگی دارد که کدام یک از داده های خود را با سایر سیستم عامل ها به اشتراک بگذارد و اینکه سیستم عامل چگونه داده هایی را که کاربر برای افشای آن انتخاب می کند به اشتراک بگذارد..

دامنه پروتکل حریم خصوصی فقط به داده های شخصی مانند نام یا تاریخ تولد محدود نمی شود. Essentia قصد دارد دامنه گسترده تری از جمله دسک تاپ ، پرونده ها و اسناد ، نرم افزار ، کیف پول و ورود به سیستم را پوشش دهد.

مطابق با الزامات قانونی اعمال شده توسط مقررات عمومی حفاظت از داده های اروپا ، کاربران همچنین می توانند “حق فراموش شدن” خود را اعمال کنند با Essentia می توانید هر آنچه را که مایل هستید از سیستم عامل حذف کنید.

Essentia قصد دارد بصورت آنلاین یا آفلاین کار کند و کاربران بتوانند از هر دستگاهی به سیستم عامل خود و در هر سیستم عامل و در هر کجای دنیا دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، کاربر بلاکچین Essentia لازم نیست یک انسان باشد. کاربران همچنین می توانند ماشین هایی مانند سرورها یا یک دستگاه اینترنت اشیا باشند.

این پروژه در حال حاضر بسیاری از سیستم عامل های بزرگ بلاکچین و رمزنگاری از جمله Bitcoin ، Ethereum ، Storj ، Idex و Bitfinex را در میان دیگر ادغام کرده است..

عکس فوری از ادغام های بلاکچین Essentia

عکس فوری از ادغام های بلاکچین Essentia

Essentia چگونه کار می کند?

کاربران بلاکچین Essentia یک بذر واحد دارند که از هرجای دیگر با استفاده از تلفن هوشمند ، رایانه لوحی یا رایانه قابل دسترسی است و در سیستم عامل ها از جمله MacOS ، iOS ، Window ، Linux و Android در دسترس است. برای دسترسی به چارچوب بلاکچین Essentia ، کاربران باید با اتصال به یک گره یا اجرای نرم افزار به صورت محلی بر روی دستگاه خود ، یک شناسه ریشه (ESS-ID) ایجاد کنند..

یک کاربر یک جفت کلید دریافت می کند ، که می تواند داده ها ، هویت ها یا دسترسی به خدمات و dApp ها را امضا ، تأیید ، رمزگذاری و رمزگشایی کند. شناسه ها و ورودهای شخص ثالث به عنوان شناسه های فرعی اضافه می شوند ، بنابراین ESS-ID به عنوان نوعی کلید کلید عمل می کند که همه چیز را در کنار هم نگه می دارد. هسته بازیابی برای ESS-ID لیستی از کلمات mnemonic است که باید به صورت ایمن ذخیره شود. همه داده ها رمزگذاری شده و در شبکه بلاک چین غیر متمرکز Essentia ذخیره می شوند.

اجزای Essentia

بلاکچین Essentia یک شبکه مدولار است که از طریق یک روش ترکیبی PoW / PoS به توافق می رسد. این سیستم دارای سه جز main اصلی است:

  • اسانس ها گروه هایی از موجودیت ها هستند که در شبکه Essentia تعامل دارند. آنها می توانند افراد ، شرکت ها ، گروه ها یا سازمان ها باشند. تعاملات توسط شناسه های فرعی ، مجوزها و قراردادهای هوشمند مدیریت می شود.
  • هم افزایی تعاملات بین سیستم عامل ها ، منابع و ماژول های مختلف سیستم را تحت کنترل اجماع PoS امکان پذیر می کند. این ماژول از Sharding برای دستیابی به توان عملیاتی بالاتر استفاده می کند.
  • استخراج کنندگان PoW بلوک های جدیدی ایجاد می کنند ، در بعضی موارد در استخرهای استخراج گروه بندی می شوند.

این یک خلاصه فوق العاده سطح بالا است. مقدار زیادی از جزئیات فنی در زیربنای بلاکچین Essentia وجود دارد ، که بیش از این برای خلاصه کردن در این راهنما بسیار زیاد است. گفتن کافی است ، برای هر کسی که می خواهد به جزئیات بپردازد ، کاغذ سفید و کاغذ طراحی توضیحات بسیار جامعی ارائه دهید.

عرضه سکه

سکه بلاکچین Essentia رمز ESS است که در حال حاضر یک رمز ERC-20 است. این یک رمز سودمند برای دسترسی به ویژگی های برتر سیستم Essentia مانند فضای ذخیره سازی اضافی و همچنین خدمت به عنوان پاداش استخراج است..

شبکه اصلی Essentia قرار بود در Q4 2018 راه اندازی شود. با این حال ، این پروژه اخیراً به تعویق انداختن پرتاب در حالی که آزمایشات بیشتر انجام شده است ، اعلام کرد. وقتی شبکه اصلی فعال شد ، دارندگان توکن باید مبادله اتمی توکن های ESS ERC-20 را به سکه های ESS آغاز کنند ، این کار را می توان در برنامه دسک تاپ بلاک چین Essentia انجام داد.

در کل 1،755،313،373 نشانه ESS وجود دارد که در زمان نوشتن مقاله 787 میلیون در گردش است.

نقشه راه و تیم

Essentia پس از جمع آوری 23.5 میلیون دلار فروش خصوصی ، در ژوئن 2018 ICO عمومی را اداره کرد. ICO موفق شد و از طریق فروش 40 درصد از کل توکن های موجود به هدف 25.5 میلیون دلاری خود رسید. در زمان ICO ، این پروژه در حال اجرا اولین بتا از چارچوب ESS بود.

بلاکچین Post ICO Essentia بر توسعه بیشتر سیستم ، راه اندازی یک آزمایش بتا عمومی و انتشار برای برنامه های دسک تاپ و موبایل تمرکز کرده است. این تیم همچنین در حال توسعه نسخه های Essentia برای دولت و بنگاه های اقتصادی بوده است.

نقطه عطف مهم بعدی پرتاب خالص اصلی خواهد بود که تاریخ آن نامشخص است. همچنین ادغام های بیشتری با کیف پول و برنامه ها انجام خواهد شد. Jaxx و Exodus هر دو در وبلاگ Essentia ذکر شده اند. کنفرانس توسعه دهندگان در نیمه اول سال 2019 برگزار می شود.

تیم بلاک چین Essentia

یک سازمان غیرانتفاعی به نام EssentiaOne ، مستقر در خارج از آمستردام ، این پروژه را اجرا می کند. بنیانگذاران بلاکچین Essentia Matteo Gianpetro Zago (Lead Project) ، Mirco Mongiardino (Product Lead) و Vladimir Holubovych (Operations Lead) هستند..

Zago و Holubovych پیش از این شرکت هایی از جمله Mobilife + را تأسیس کردند و Zago به عنوان عضوی از بنیاد Bitcoin فعالیت می کند. Mongiardino پیشینه ای در بازاریابی دیجیتال دارد.

تیم بلاکچین اسنتیا

تیم بلاکچین اسنتیا

این پروژه همچنین دارای یک تیم مستحکم از مشاوران است ، از جمله Moe Levin که سرمایه گذار اولیه آزمایشگاه های RSK و Dropbox بود و اریک ون در استاک ، مشاور کمیسیون اروپا.

تاریخچه تجارت

از زمان فروش عمومی در ژوئن 2018 ، هیچ قله یا افت قابل توجهی در قیمت توکن های ESS مشاهده نشده است. ارزش توکن طی ماه ها به طور مداوم کاهش یافته است.

با این حال ، Essentia یکی از پروژه های کوچکتر است ، بنابراین غیرمنطقی است که انتظار داشته باشیم روند کلی بازار را جبران کند. راه اندازی اصلی خالص ، هر زمان که ممکن است باشد ، ممکن است در ارزش رمزگذاری افزایش یابد.

رقبا

از آنجا که Essentia به حریم خصوصی داده ها متمرکز است ، مستقیماً با سکه های حریم خصوصی مانند Monero قابل مقایسه نیست. بنابراین ، مقایسه کننده بهتر پروتکل های حریم خصوصی دیگر است. معما یک نمونه است. با این حال ، هدف انیگما ایجاد حریم خصوصی در معاملات قرارداد هوشمند است. همچنین ، فناوری اساسی کاملاً متفاوت است. Enigma از محاسبات چند جانبه برای ایمن سازی تراکنش بلاکچین ، تقسیم اطلاعات معامله رمزگذاری شده در چندین گره استفاده می کند. Essentia برای ایمن نگه داشتن شناسه ها و ورودها به امنیت کلید خصوصی کاربران متکی است.

MaidSafe یکی دیگر از پروژه های مشابه است اما هدف آن ایمن سازی پرونده ها است.

ESS را از کجا بخریم

توکن های ESS در حال حاضر در تعداد زیادی صرافی در دسترس نیستند ، اما می توانید آنها را از طریق Idex ، Coinbene یا Bitfinex خریداری کنید..

ذخیره ESS

در حالی که توکن های ESS هنوز بر اساس پروتکل ERC-20 هستند ، هر کیف پولی که از ذخیره سازی ERC-20 پشتیبانی کند ، مناسب است. ما همیشه به شما توصیه می کنیم برای امنیت بهینه از کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S استفاده کنید.

Essentia blockchain قصد دارد کیف پول های خارجی مانند Jaxx را ادغام کند. بنابراین ، شاید بتوان فرض کرد که با اتمام مبادله اتمی به سکه بومی ، ESS ممکن است با این کیف پول های دیگر کار کند.

نتیجه

به نظر می رسد بلاکچین Essentia یک پروژه کاملاً منحصر به فرد در فضا است و هدف آن ارائه یک رابط کاربر به چندین راه حل غیرمتمرکز برای کاربران است. این یک جاه طلبی نجیب است و اگر موفقیت آمیز باشد ، قطعاً سکه ای است که ارزش تماشای آن را دارد.

از سوی دیگر ، پروژه در حال حاضر در زمان تهیه مقاله در حدود 850 رتبه بندی شده است. علاوه بر این ، در تاریخ معاملات هیچ گونه افزایش قیمت اطمینان بخشی وجود نداشته است تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاران یا بازرگانان احتمال بازگشت سود مناسب را دارند. درست است که وبلاگ پروژه بسیار فعال است و شامل به روزرسانی های دقیق منظم است. با این حال ، تاریخ تأیید شده ای برای راه اندازی اصلی وجود ندارد ، که اطمینان بخش نیست.

به طور کلی ، حکم این است که اسنتیا پتانسیل زیادی دارد که هنوز محقق نشده است. با این حال ، اگر یک راه اندازی اصلی خالص موفقیت آمیز فعالیت تجاری مثبت دیگری ایجاد کند ، ممکن است هنوز تغییر کند.

منابع اضافی

توییتر

تلگرام

Reddit

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me