Blockstack (STX) چیست؟ | اولین پیشنهاد Token واجد شرایط

Blockstack چیست?

Blockstack یک است شبکه محاسبات غیرمتمرکز و اکوسیستم برای برنامه های غیرمتمرکز (dApps). این پروژه اخیراً تیتر زد به عنوان اولین فروش رمز در تاریخ ایالات متحده برای دریافت مجوز از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC). این تیم از سال 2013 با هم بوده است.

هدف اصلی تیم Blockstack این است که به کاربران کنترل داده ها و هویت خود را بدهند. آنها با ارائه مجموعه ای از ابزارها و پروتکل های توسعه دهنده با هدف کاهش موانع راه اندازی توسعه dApp ، این هدف را به دست می آورند..

در این راهنمای Blockstack ، نگاهی می اندازیم به:

Blockstack چگونه کار می کند?

Blockstack یک اکوسیستم جامع است که شامل اجزای بی شماری است که شما را قادر می سازد از آن خارج شوید “صفر تا DApp” در کمتر از یک ساعت اجازه دهید چند قسمت لازم را بررسی کنیم.

Stacks Blockchain

همانطور که احتمالاً حدس می زنید ، بلاکچین Stacks پایه و اساس Blockstack است. این روند انتخاب رهبر را با اجرا می کند اثبات قابل تنظیم برای حفظ اجماع. Tunable Proofs Blockstack را قادر می سازد تا اجماع Proof-of-Work بومی (PoW-Work) را با قدرت هش یک بلاکچین معتبرتر ترکیب کند..

در حال حاضر ، بلاکچین Stacks ترکیبی از اجماع اثبات کار خود و توافقنامه اثبات سوختگی بیت کوین را شامل می شود. برای تبدیل شدن به یک رهبر (استخراج کننده) ، رمز ارز اصلی (بیت کوین) را می سوزانید و مجموعه ای از معاملات را انجام می دهید. اگر معاملات شما با زنجیره “برنده” مطابقت داشته باشد ، پاداش استخراج دریافت می کنید.

هنگامی که شبکه به اندازه کافی بزرگ شد ، تیم Blockstack قصد دارد بلاکچین Stacks را کاملاً به یک توافق PoW بومی تغییر دهد..

تأیید اعتبار Blockstack

یکی از اولین ویژگی های پروژه ، تأیید اعتبار Blockstack ، هویت شما را به تمام dApp های موجود در اکوسیستم Blockstack متصل می کند. این از ورود به سیستم با نام کاربری جهانی شما و به جای گذرواژه ها ، رمزنگاری کلید عمومی که بر روی نرم افزار دستگاه محلی شما اجرا می شود ، استفاده می کند..

احراز هویت کاملاً زنجیره ای است و توسط بلاکچین Blockstack و Blockstack نگهداری می شود سیستم نامگذاری.

ذخیره اطلاعات Gaia

با توجه به Blockstack کاغذ سفید,

“[Gaia] یک سیستم ذخیره سازی تحت کنترل کاربر است که برنامه ها را قادر می سازد تا با قفل های داده خصوصی ارتباط برقرار کنند.”

افراد به جای زنجیره بلوک Stacks ، میزبان این قفسه های داده هستند. درعوض ، بلاکچین اشاره گرهایی را به قطعه ای از داده Gaia ثبت می کند. همانند سایر اشکال ذخیره سازی بلاکچین ، Gaia دیگر نیازی به اعتماد به ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابر شخص ثالث مانند آمازون و گوگل را برطرف نمی کند..

معماری گایا

Gaia مکانیزم غیرمتمرکز را برای ذخیره اطلاعات فراهم می کند. | منبع: Whitepaper Blockstack

قراردادهای هوشمند شفافیت

Blockstack شبیه به Ethereum’s Solidity زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند خود را با نام Clarity پیاده سازی می کند. برخلاف Solidity ، Clarity در یک معامله کامل بدون تورینگ است. با این حال ، این تورینگ در طول تاریخ معاملات کامل است.

Blockstack اکثر منطق تجاری dApp را از زنجیره خارج کرده و از تدوین قراردادهای هوشمند توسط ماشین مجازی (VM) جلوگیری می کند. در حقیقت ، اکثر dApp هایی که از Blockstack استفاده می کنند در واقع قراردادهای هوشمندی نیستند.

کتابخانه ها و SDK ها

انجمن توسعه دهندگان Blockstack دارای لیست قابل توجهی (و در حال رشد) از ابزارها برای کمک به توسعه دهندگان در ساخت برنامه های Blockstack است. این لیست شامل کتابخانه ها برای موارد زیر است:

  • اندروید
  • iOS
  • جاوا اسکریپت
  • واکنش بومی

اگر شما یک توسعه دهنده تازه کار هستید ، تیم همچنین ارائه می دهد یک آموزش در زیر ایجاد یک dApp در کمتر از یک ساعت.

برنامه استخراج

Blockstack هر ماه به بهترین برنامه های اکوسیستم پاداش می دهد جایزه 100000 دلاری. برنامه برتر 20 درصد از کل جایزه (20000 دلار) را دریافت می کند. بهترین برنامه بعدی 20 درصد از باقیمانده استخر (16000 دلار) را دریافت می کند. و همینطور ادامه دهید تا استخر خشک شود.

فهرست برنامه پوسیدگی استخراج برنامه Blockstack

پاداش استخراج برنامه با هر افت در رتبه بندی 20 درصد کاهش می یابد. | منبع: وب سایت پروژه

Blockstack با چهار شرکت مستقل (Product Hunt ، Awario ، TryMyUI ، آزمایشگاه های اینترنتی) همکاری کرده است ، که با استفاده از داده های اختصاصی مجزا ، برنامه ها را رتبه بندی می کنند. رتبه بندی برنامه شما به سایر ویژگی های بستگی دارد به اینکه کدام ویژگی های Blockstack را یکپارچه کرده اید ، چگونه از ماه گذشته پیشرفت کرده اید و چند انحراف استاندارد دارید که از میانگین امتیاز در گروه خود فاصله دارید..

نشانه پشته ها (STX)

رمز Stacks رمز بومی اکوسیستم Blockstack است. شما STX را برای ثبت دارایی های دیجیتال ، اجرای قراردادهای هوشمند ، انجام معاملات و لنگر انداختن برنامه های زنجیره ای و سایر فعالیت ها هزینه می کنید.

تیم Blockstack & پیش رفتن

Blockstack ، ساخته Muneeb Ali و Ryan Shea ، در ابتدا به عنوان یک سیستم هویت غیرمتمرکز در سال 2014 راه اندازی شد. در طول سال های 2015 و 2016 ، تیم خدمات Blockchain Naming را ایجاد کرد و دو نفر دیگر از اعضای تیم را به خدمت گرفت.

در سه ماهه دوم سال 2017 ، آنها Blockstack Authenticator را راه اندازی کردند و نسخه سفید پروژه را منتشر کردند. در پایان همان سال ، تیم فروش توکن انجام داد که در آن حدود 50 میلیون دلار سرمایه جمع کردند.

در طول سال 2018 ، تیم Blockstack چندین کتابخانه توسعه منتشر کرد ، یک فروشگاه جهانی برای dApps راه اندازی کرد و کیف پول Stacks را در میان چندین افتخار دیگر ایجاد کرد.

در حال حاضر امسال ، Blockstack نمونه اولیه ای برای VM خود ایجاد کرد و الگوریتم اجماع جدیدی را منتشر کرد. روی عرشه برای بقیه سال 2019 و 2020:

  • وضوح قرارداد هوشمند SDK
  • هاردفورک به اجماع جدید
  • پشتیبانی کامل از قرارداد هوشمند کاملاً برجسته
  • بهبودهای Gaia

این پروژه از برخی از برترین شرکت های سرمایه گذاری خطرناک در جهان ، از جمله YCombinator ، Union Square Ventures و Winklevoss Capital سرمایه گذاری کرده است..

از کجا STX بخریم

فروش توکن Stacks تحت مقررات A + توسط SEC کاملاً تنظیم می شود ، بنابراین انتظار دارید که اطلاعات شخصی مربوط به قوانین شناختن مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) را ارائه دهید.

فروش توکن از 11 جولای آغاز شد و تا زمان جمع آوری 28 میلیون دلار از این پروژه ادامه خواهد داشت. برای ثبت نام ، به سراغ فروش رمز Stacks بروید صفحه ثبت نام.

ذخیره STX در کجا

شما باید STX خود را در کیف پول رسمی Stacks ذخیره کنید. این در دسترس در سیستم عامل های Mac و Windows.

کیف پول پشته

کیف پول Stacks برای انجام معاملات به سوخت نیاز دارد. | منبع: وب سایت پروژه

برای امنیت بیشتر ، استفاده از کیف پول سخت افزاری مانند Ledger یا Trezor را نیز در نظر بگیرید. Trezor One ، Trezor Model T ، Ledger Nano S و Ledger Blue از ذخیره سازی STX پشتیبانی می کنند.

توجه داشته باشید: برای انجام معاملات در کیف پول Stacks ، باید مقدار کمی بیت کوین را به عنوان سوخت تأمین کنید.

افکار نهایی

تیم Blockstack یک اینترنت کاملا غیرمتمرکز را در افق و اکوسیستم خود را در پایه آن متصور است. این پروژه اقدامی بلندپروازانه است ، اما تیم نشان داده است که آنها از طریق پیشرفتهای مداوم و مهم پیشرفت ، نتیجه می گیرند. همچنین به آنها کمک می کند تا از برخی از بزرگترین نامهای موجود در بلاکچین ، ارز رمزنگاری شده و سرمایه های خطرپذیر پشتیبانی کنند..

اگرچه فروش فعلی رمز به ورودی KYC نیاز دارد ، اما ارزش بررسی را دارد.

منابع Blockstack اضافی

سایت اینترنتی

وبلاگ

انجمن

سستی

گیتهوب

تلگرام

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map