Bytecoin (BCN) چیست؟ | راهنمای کامل سلف Monero

Bytecoin چیست?

Bytecoin یک است ارز رمزپایه غیرقابل ردیابی که از امضای حلقه CryptoNote برای ارائه معاملات ناشناس استفاده می کند. به عنوان یک سیستم پرداخت همتا به همتا (p2p) ، Bytecoin موارد استفاده مشابه Bitcoin را دارد.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Bytecoin در سال 2012 ایجاد شده است اولین ارزهای رمزنگاری شده. تا همین اواخر ، تیم پشت سکه خود را ناشناس نگه داشته است. اکنون ، آنها چندین کانال ارتباطی را باز کرده اند ، برخی از لایه های ناشناس ماندن را حذف کرده و حتی چندین انجمن محلی ایجاد کرده اند.

این سکه با Monero ، یکی دیگر از محبوب ترین سکه های حریم خصوصی و چنگال Bytecoin ، سابقه ای عمیق دارد.

در این راهنمای مبتدی Bytecoin ، ما بحث خواهیم کرد:

Bytecoin چگونه کار می کند?

تیم Bytecoin با یک سکه عملکردی مشابه در تلاش است تا بسیاری از موضوعات موجود در بیت کوین را بهبود بخشد – به ویژه در مورد یکی حریم خصوصی. فراتر از آن ، تیم امیدوار است که بتواند سکه را مقیاس پذیرتر و انعطاف پذیرتر نسبت به فضای مالی همیشه در حال تغییر کند.

قابلیت ردیابی

معاملات بیت کوین در یک دفتر عمومی است که به شما امکان می دهد به راحتی انتقال پول بین کیف پول را ردیابی کنید. تنها راه برای ناشناس ماندن معامله خود استفاده از دستگاه ثالث قابل اعتماد شخص ثالث برای مخلوط کردن معاملات است. اگرچه برنامه هایی برای بهبود قابلیت حفظ حریم خصوصی بیت کوین در نظر گرفته شده است ، اما به نظر می رسد هنوز راههای دور برای آنها باقی مانده است.

Bytecoin بر اساس CryptoNote معاملات خود را غیرقابل ردیابی و غیرقابل پیوند نگه دارید. در هر معامله از a استفاده می شود کلید عمومی یکبار مصرف حتی اگر معاملات متعدد با یک گیرنده مشابه انجام شود. ذاتاً ، این مسئله مشکل استفاده مجدد آدرس را از بین می برد و قابلیت ردیابی تراکنش ها را کاهش می دهد.

نمودار کلید Cryptonote

نمودار کلیدی Cryptonote

برای از بین بردن ارتباط بین معاملات و شرکت کنندگان در معاملات ، Bytecoin از آن استفاده می کند امضای یکبار زنگ. در یک امضای زنگ ، امضای شما برای ارسال وجوه با سایر حساب های احتمالی موجود در شبکه مخلوط می شود.


شما می توانید سطح ناشناس بودن امضای حلقه خود را کنترل کنید. همانطور که ورودی های بیشتری را وارد می کنید ، معامله شما مبهم تر می شود ، اما همچنین باید هزینه های معامله بیشتری را پرداخت کنید.

اثبات کار (PoW)

الگوریتم اجماع Bitcoin’s PoW به شدت ماینرهایی را که از دستگاه های قدرتمند GPU و ASIC استفاده می کنند بیش از کسانی که سعی در استخراج با پردازنده دارند ، ترجیح می دهد. این باعث می شود شبکه در اطراف استخراج کنندگان قدرتمندتر متمرکز شود.

Bytecoin سعی دارد با الگوریتم جدید شکاف بین این دو کلاس استخراج کننده را کاهش دهد, اثبات برابری کار (PoW).

Egalarity PoW از نسخه ای از رمزگذاری, اثبات عملکرد کار مشابه عملکرد hashcash استفاده شده توسط بیت کوین. تفاوت این دو در این است که skrypt به حافظه محدود نمی شود. به همین دلیل ، می توانید دکمه های استخراج پردازنده بسیار کارآمد را با ارزان قیمت تولید کنید. گرچه پردازنده های گرافیکی همیشه تقریباً 10 برابر کارآمدتر هستند.

عملکرد skrypt به تعادل پویای نیرو کمک می کند زیرا GPU های گران قیمت فقط می توانند از نظر پردازنده از نظر خطی بهتر باشند – نه به صورت تصاعدی مانند گذشته.

انتشار سکه

جوایز استخراج Bitcoin هر 4 سال یکبار نصف می شود. در گذشته ، این امر بلافاصله پس از وقوع باعث کاهش شدید در هش ریت شبکه شده است. با هش ریت پایین تر ، شبکه بیشتر در معرض فعالیت های مخرب مانند حملات مضاعف است.

Bytecoin پاداش بلوک را کاهش می دهد با هر بلوک. این امر باعث می شود تا پاداش های بلوکی نرمتر از عملکرد قطعه ای که بیت کوین استفاده می کند ، کاهش یابد.

پاداش از این معادله پیروی می کند:

BaseReward = (MSupply – A) / 218

MSupply برابر است با (2 ^ 64) – 1 واحد اتمی ، کوچکترین واحد قابل تقسیم BCN. آ تعداد سکه هایی است که قبلاً تولید شده است.

متاسفانه ، از آنجا که Bytecoin برای مدت طولانی وجود داشته است ، ممکن است به اندازه سایر سکه های PoW ارزش استخراج آن را نداشته باشد. بیش از 99 درصد سکه ها در حال گردش هستند.

مولفه های

بیت کوین دارای چندین ثابت سخت کد شده در کد منبع خود است که به راحتی نمی توانید تغییر دهید. در جهانی که دائماً در حال تغییر است و پیش بینی نیازهای آینده سیستم تقریباً غیرممکن است ، این مسئله مشکلی ایجاد می کند. قبلاً نمونه ای از این موارد را در بحث بزرگ اندازه بلوک دیده ایم.

تیم Bytecoin سه پارامتر را مشخص کرده است که انعطاف پذیری آنها را اضافه کرده است:

  • دشواری
  • محدودیت های اندازه
  • مجازات اندازه بیش از حد

سختی استخراج با افزایش و کاهش هش ریت شبکه ، با هر بلوک Bytecoin تغییر می کند. این میزان بلاک ریت ثابت را حتی در مواقعی که ترافیک سیستم افزایش می یابد یا در تعداد ماینرها افت شدیدی نشان می دهد ، حفظ می کند.

هر کاربر Bytecoin قادر به رای دادن به اندازه بلاکچین, و هر معدنچی حد نرم افزاری خاص خود را برای اندازه بلوک ها که آنها مال من هستند. حد سخت اندازه بلوک ها دو برابر میانگین تمام بلوک های قبلی تنظیم شده است. این محدودیت ها در صورت لزوم ، با رشد شبکه ، فضایی را برای رشد بلوک ها فراهم می کنند.

اندازه معاملات محدود نیستید به شرطی که بخواهید هزینه مربوط به آنها را پرداخت کنید.

برای جلوگیری از ایجاد اندازه بلوک توسط ماینرها که خیلی بزرگ هستند و زنجیره بلوک را نفخ می کنند ، Bytecoin یک معرفی می کند مجازات اندازه بیش از حد. مجازات پاداش بلوک بلوک های بزرگ را با معادله زیر کاهش می دهد:

NewReward = BaseReward * ((اندازه بلوک / میلی متر)ن ) – 1) ^ 2

جایی که MN اندازه بلوک متوسط ​​بلوک های قبلی است. ساده ترین معادله نیست ، اما کار را انجام می دهد.

تیم Bytecoin & پیش رفتن

پروژه Bytecoin از زمان خود تقریباً شکسته است آغاز کار در جولای 2012. پیش از این ، چندین تیم منزوی در این پروژه کار می کردند بدون اینکه ظاهراً با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این امر منجر به تعداد انبوه و نسخه های مختلف سکه شد.

در جولای 2017 ، تیم تصمیم گرفت تصویر آنها را تغییر دهید و شفافیت بیشتری را برای جامعه فراهم آورند. این تیم هنوز فقط با ارائه نام و عکسهای فوری در صفحه وب خود شبه ناشناس باقی می ماند – بدون پیوندهای زیستی یا رسانه های اجتماعی. اما انتظار داشتن از پروژه ای با موضوع حفظ حریم خصوصی سخت است.

به روز رسانی: وب سایت دیگر هیچ یک از اعضای تیم را لیست نمی کند. با این حال ، این یک صفحه تماس با چندین روش ارتباطی از جمله ایمیل و نام مدیر جامعه را شامل می شود.

در ابتدای سال 2018 ، تیم مشغول کار در زمینه ساخت مجدد کد خود بود و آزاد شد یک API عمومی جدید در مارس 2018. این تیم در ادامه رسیدن به نقاط عطف پروژه خود ، در Q1 2018 نیز وارد بازار آسیا شد. به نظر می رسد ورود به بازارهای خاورمیانه و آفریقا کمی به تأخیر افتاده است.

نقشه راه bytecoin

نقشه راه Bytecoin’s 2018

نقشه راه 2018 همزمان با پیشرفت قابل توجهی در بازاریابی و توسعه تجارت بود. آنها مشارکت های جدیدی را با مشاغل ، ایجاد جوامع محلی و کانال های ارتباطی فعال تر انجام داده اند.

در اواخر آگوست 2018 ، تیم توسعه برای تهیه هزینه های پویا سخت افزار شبکه را انجام داد. نقشه راه برای باقی مانده سال 2018 و آغاز سال 2019 شامل این است به روز رسانی آمتیست, که کیف پول های HD ، آدرس های غیرقابل اتصال و کیف پول های قابل کنترل را از دیگر ویژگی ها به همراه دارد.

نقشه راه Bytecoin

نقشه راه Bytecoin

رقابت

با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی ، Bytecoin با سایر سکه های حفظ حریم خصوصی مانند Monero ، Zcash و Dash رقابت می کند. Monero در واقع یک چنگال از کد اصلی Bytecoin است. طرفداران Monero استدلال می کنند که Bytecoins اصلی (>80٪) بوده است از قبل استخراج شده 2 سال قبل از انتشار عمومی ، اما این موضوع هنوز توسط طرفین مورد بحث است.

تجارت

در حال حاضر کمی بیش از 184 میلیارد سکه BCN در گردش است. با کاهش پاداش استخراج ، حداکثر فقط 184.47 میلیارد BCN در بازار وجود دارد. بنابراین ، همانطور که احتمالاً می توانید بگویید ، بیشتر آنها قبلاً استخراج شده اند.

قیمت BCN تا ماه مه 2017 بین 0.00002 تا 0.00005 دلار نسبتاً راکد باقی مانده است. در این مرحله ، قیمت به 0.0043 ~ افزایش یافت و بالاترین سطح Bitcoin 0.00000198 BTC بود. این افزایش قیمت همزمان با علاقه کلی بازار به سکه های حفظ حریم خصوصی و همچنین اعلامیه ای بود که Bytecoin توکن های غیرقابل ردیابی را اجرا می کند – چیزی که بازار قبلاً هرگز ندیده بود.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = BCN&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

پس از این افزایش ، هنگامی که تیم اعلام کرد تمرکز تازه ای بر شفافیت توسعه و ارتباطات دارد ، قیمت با یک افزایش کوتاه مدت به طور مداوم کاهش یافت. مانند اکثر سکه های آلت کوین دیگر ، قیمت BCN نیز در دسامبر 2017 بسیار جالب بود.

به طرز تکان دهنده ای ، قیمت BCN در ماه مارس 2018 در برابر سقوط بازار خرس حرکت کرد و به بالاترین قیمت خود یعنی حدود 0.0126 دلار (0.00000146 ~ BTC) رسید. افزایش قیمت همزمان با لیست Binance بود و یک منبع جنجال در انجمن رمزنگاری مخالفان ادعا می کنند که سکه مرکز پمپ و تخلیه است که در سیستم عامل موجود است در حالی که تیم معتقد است که نوسانات ناشی از یک اشکال اتفاق نظر در شبکه بوده است. از آن زمان Binance نام BCN را حذف کرده است.

به نظر می رسد سکه های حریم خصوصی تقریباً هم زمان روند افزایشی دارند. بنابراین ، تعجب آور نیست که شاهد افزایش همزمان قیمت BCN با افزایش قیمت Monero یا Zcash باشیم. البته باید توجه داشته باشید که BCN اکنون با قیمتی در حدود 0.000764 دلار (0.0000002 BTC) مسطح است.

از کجا BCN بخرید

حتی اگر در نقشه راه اعلام شده بود که BCN در Q3 2018 در صرافی های بیشتری در دسترس خواهد بود ، هنوز گزینه های نسبتاً کمی برای خرید برخی از آنها در دسترس نیست.

می توانید Bitcoin و BCN را در HitBTC و Poloniex عوض کنید. قبل از معامله در آن سیستم عامل ها ، ابتدا باید بیت کوین را در صرافی دیگری مانند GDAX بخرید.

محل نگهداری BCN

شما دارید سه گزینه برای ذخیره BCN خود:

  • کیف پول رومیزی
  • کیف پول وب
  • کیف پول موبایل

کیف پول رومیزی در Mac ، Windows و Linux موجود است و از هر مرورگر وب می توانید به کیف پول وب دسترسی داشته باشید.

همین الان, فقط کاربران اندروید می توانند از کیف پول موبایل. این تیم تاریخ انتشار کیف پول iOS را اعلام نکرده است.

هنگام استفاده از این کیف پول ها ، باید تنظیمات خود را انجام دهید رمزهای رمزگذاری شده و احراز هویت دو عاملی. این اقدامات اضافی کیف پول شما را بیشتر از تنظیمات پیش فرض ایمن می کند.

نتیجه

Bytecoin یکی از قدیمی ترین پروژه های بلاکچین است و از اولین پروژه هایی است که به حفظ حریم خصوصی برای کاربر نهایی می پردازد.

حتی با هدف بهبود بیت کوین ، تیم به وضوح در مورد خود بیان می کند کاغذ سفید که آنها Bytecoin را جایگزین بیت کوین نمی دانند. در عوض ، آنها احساس می کنند که داشتن چندین ارز قوی برای همه افراد درگیر مفید است.

تجدید حیات اخیر ارتباطات تیمی و شفافیت باعث اعتماد پروژه ای می شود که برخی از آنها سابقه سوال برانگیز بودن آن را دارند. همانطور که گفته شد ، این پروژه همچنان مورد انتقاد جامعه از نظر مسائلی مانند ادعای پمپ و تخلیه Binance است.

همانطور که دولت ها همچنان درگیر فضای رمزنگاری هستند ، به احتمال زیاد علاقه به سکه های حفظ حریم خصوصی افزایش می یابد. مشخص نیست که آیا Bytecoin سکه انتخاب حریم خصوصی خواهد بود یا خیر.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 11.27.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Bytecoin

سایت اینترنتی

گیتهوب

Reddit

توییتر

تلگرام

یوتیوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map