بیتوم چیست?

بیتوم یک است پروتکل بلاکچین برای دارایی های مالی و دیجیتال با استفاده از پروتکل Bytom ، افراد و شرکت ها می توانند نه تنها دارایی های دیجیتال (به عنوان مثال بیت کوین) بلکه دارایی های سنتی (به عنوان مثال اوراق بهادار ، اوراق قرضه یا حتی داده های اطلاعاتی) را ثبت و مبادله کنند.

مشکل: با انتقال سوابق مالکیت و دفترهای مبادله به بلاک چین ، دارایی های دنیای واقعی در حال تبدیل شدن به رمزگذاری هستند. گرچه از سطح پروتکل ، در حال حاضر راهی واحد برای ترسیم آن دارایی ها از دنیای فیزیکی به دنیای دیجیتال وجود ندارد. فراتر از نقشه برداری ، هنوز هم برای ایجاد یک اکوسیستم منسجم نیاز به قابلیت همکاری بین دو شکل دارایی وجود دارد. تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، تصور یک جهان “توکن دار” دشوار است. این همان چیزی است که بیتوم قصد دارد آن را حل کند.

در این راهنمای مبتدی Bytom ، موارد زیر را مرور خواهیم کرد:

بیتوم چگونه کار می کند?

مأموریت بیتوم این است که “ساختن جهان اتمی [فیزیکی] و بایت [دیجیتال] جهان ، ساخت یک شبکه غیرمتمرکز که در آن دارایی های مختلف بایت و دارایی های اتمی می توانند ثبت و مبادله شوند”.

سه نوع دارایی Bytom عبارتند از:

  • دارایی های درآمد: اینها شامل دارایی های غیر عملکردی ، سرمایه گذاری های دولت محلی و کمپین های سرمایه گذاری جمعی است.
  • دارایی های سهام عدالت: این کلاس دارایی نیاز به تأیید سرمایه گذار برای نقل و انتقالات دارد و شامل مواردی مانند حقوق صاحبان سهام در شرکت های خصوصی و همچنین سهام یک سرمایه گذاری غیر دولتی است.
  • دارایی های تضمین شده: این نوع دارایی دارای جریان نقدی قابل پیش بینی است. به عنوان مثال می توان به بدهی و وام خودرو اشاره کرد.

شما می توانید تمام این دارایی ها را با پروتکل Bytom به صورت زنجیره ای معامله کنید. و این مزایای زیادی دارد. ثبت مالکیت دارایی و مبادلات در بلاکچین سیستمی کارآمد و ایمن تر از آنچه در حال حاضر در دسترس است ایجاد می کند.

این مقدار زیادی نفخ را که واسطه ها در انتقال دارایی و ثبت سوابق ایجاد می کنند ، از بین می برد. حذف واسطه ها منجر به کاهش هزینه ها و زمان انتقال می شود. این حذف همچنین مزیت اضافه شده ای دارد که به شما امکان کنترل کامل دارایی های خود را می دهد. برای نگهداری سوابق دقیق دیگر لازم نیست که به شخص ثالث اعتماد کنید زیرا این موارد در دفتر عمومی تغییرناپذیر ذخیره شده است. و از آنجا که سوابق دارایی در سراسر گره در سراسر جهان توزیع می شود ، یک نقطه از شکست وجود ندارد که در آن یک بازیگر مخرب بتواند داده ها را دستکاری کند.

پروتکل Bytom همچنین شامل قابلیت انجام معاملات بین زنجیره ای از طریق زنجیره های جانبی است. برای انجام این کار به عنوان یک توسعه دهنده ، شما فقط یک نسخه کوچکتر از زنجیره ایجاد کرده و تماس های API را از طریق قراردادهای هوشمند انجام می دهید تا فعالیت شبکه را در آن زنجیره اصلی تأیید کنید. با انجام این کار ، تماس ها به شما امکان انتقال دارایی بین زنجیره ها و حتی تقسیم سود از طریق زنجیره جانبی را می دهد.

توکن Bytom (BTM)

Bytom Token (BTM) سه کاربرد اصلی در اکوسیستم Bytom دارد:

  1. هزینه های معامله
  2. سود سهام
  3. سپرده های صدور دارایی

در حال حاضر 987 میلیون BTM با a تامین کل 2.1 میلیارد که از طریق استخراج وارد گردش می شوند. این تیم 30 درصد از عرضه را برای شرکت کنندگان در ICO توزیع و با 33 درصد از کل عرضه ، مجموعه ای برای پاداش استخراج ایجاد کرد. علائم باقیمانده ذخیره می شود ، برای توسعه تجارت استفاده می شود یا به سرمایه گذاران خصوصی داده می شود.

معماری سیستم

معماری Bytom به سه لایه Application ، Contract و Ledger تقسیم شده است.

لایه های معماری سیستم Bytom

سطح کاربردی همان چیزی است که شما به عنوان کاربر نهایی با آن ارتباط برقرار می کنید. این شامل برنامه های تلفن همراه و وب است که برای مدیریت دارایی های خود با آنها کار می کنید. تعامل با این لایه باعث تماس های قراردادی می شود ، حدس می زنید ، قرارداد لایه.

لایه قرارداد شامل دو نوع قرارداد است. قرارداد اول ، Genesis Contract ، سایر قراردادهای هوشمند موجود در شبکه را صادر و ممیزی می کند. از همه مهمتر ، اطمینان از پایبندی کلیه دارایی های استفاده شده از Bytom به قوانین استاندارد سازی پروتکل است.

بعدی ، قرارداد عمومی ، دارای دو عملکرد مشابه است. اولین عملکرد تجارت دارایی بین کاربران پروتکل را تسهیل می کند. مورد دوم توزیع سود سهام را تنظیم و تأیید می کند. برای استقرار دارایی جدید از طریق قرارداد عمومی ، ابتدا باید آن را برای تأیید به قرارداد Genesis ارسال کنید.

سرانجام ، پایه و اساس پروتکل Bytom است Ledger Layer. اینجاست که Bytom به زنجیره بلوک متصل می شود. این بلاکچین غیر مجاز ، عمومی است و از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می کند. برخلاف برخی دیگر از پروژه های PoW ، شما می توانید از ASIC برای استخراج در شبکه استفاده کنید و حتی تیم آن را در برنامه های خود تشویق می کند. کاغذ سفید.

تیم بیتوم & پیش رفتن

دفتر مرکزی بیتوم در چین واقع شده است تیم شامل برخی از افراد سنگین از فضای blockchain. موسس چانگ جیا دنیای نوشتن علمی-تخیلی را ترک کرد و 8btc ، یکی از بزرگترین سایت های خبری بیت کوین و بلاک چین را ایجاد کرد.

شریک بنیانگذار دیگر ، دوان شینگزینگ ، معاون سابق رئیس جمهور است OKCoin, یکی از بزرگترین مبادلات دارایی دیجیتال در جهان.

این پروژه در ژانویه 2017 آغاز شد و از آن زمان تیم به طور مداوم در حال پیشرفت است. آنها اولین نمونه آزمایشی خود را در سپتامبر همان سال منتشر کردند و اولین نسخه از شبکه اصلی را در اواخر آوریل سال جاری راه اندازی کردند. این پروژه همچنین به طور رسمی تست هووی را پشت سر گذاشته است به این معنی که SEC توکن را به عنوان یک امنیت طبقه بندی نمی کند.

نقشه راه Bytom progress

بسیاری از پروژه های دیگر در تلاش برای دستیابی به اهداف مشابه Bytom نیستند. ریون کوین پروژه دیگری است (البته در حال حاضر بسیار کوچکتر) که می خواهد انتقال دارایی را بهبود بخشد. برخلاف Bytom ، Ravencoin در برابر ASIC مقاوم است. همچنین می توانید پروژه هایی را که دارایی های بازی را رمزگذاری می کنند ، مانند WAX و Enjin Coin ، به عنوان رقبا مشاهده کنید. اگرچه کار خود را با صنعت بازی آغاز کرده اند ، اما تیم های پروژه قصد دارند به سایر دارایی ها نیز گسترش پیدا کنند.

تجارت

بیتوم در طول تاریخ خود یک مسیر آشفته تجاری داشته است. غیر از یک جهش کوتاه مدت مستقیماً پس از شروع معامله سکه در ماه آگوست ، قیمت در بیشتر سال 2017 در حدود 0.08 دلار (0.000013 پوند B BTC) نسبتاً ثابت باقی ماند. تا اواسط دسامبر رشد چشمگیری نداشته است زیرا در بقیه بازار رشد کرده است.

در ادامه پیگیری بازار کلی ، قیمت بیتوم در ژانویه 2018 به شدت کاهش یافت اما از آن زمان به بعد بهبود یافت. در اواخر آوریل ، قیمت BTM به بالاترین سطح 1.13 دلار (0.000124 پوند BTC) رسید. با این حال ، اکنون با قیمت 0.71 دلار پوند (0.000081 BTC).

همانند اکثر پروژه های دیگر ، اعلامیه های مشارکت و تصویب اضافی باید باعث افزایش بیشتر قیمت شود.

BTM را از کجا بخریم

برای یک ارز رمزنگاری شده با کلاهک بازار به اندازه BTM ، ممکن است تعجب کنید که فهمیدید در بسیاری از مبادلات عمده لیست نشده است.

BTM به طور معمول در خریداری می شود RightBTC, صرافی مستقر در دبی ، با BTC. همچنین می توانید USDT ، BTC یا ETH را با BTM مبادله کنید هووبی و بیبوکس.

برای مشاهده لیست کاملی از مبادلات و جفت های معاملاتی BTM ، به این بخش مراجعه کنید CoinMarketCap.

محل ذخیره BTM

شما باید BTM خود را در Bytom ذخیره کنید کیف پول رسمی. در سیستم عامل های ویندوز ، Mac و Linux در دسترس است. این تیم همچنین ایجاد کرده است راهنمای کاربری برای کمک به شما در راه اندازی و استفاده از کیف پول.

از زمان نوشتن این مقاله ، Bytom در مرحله تبدیل توکن های ERC20 BTM به نشانه های BTM معمولی در بلاک چین Bytom است. اگر اکنون BTM خریداری کرده اید ، مطمئن شوید که با صرافی تماس گرفته اید تا مشخص کنید کدام توکن ها را دریافت می کنید. شما فقط باید علامت های BTM معمولی را به کیف پول رسمی ارسال کنید.

نتیجه

Bytom در حال ایجاد یک پروتکل قابلیت همکاری برای امکان انتقال و مدیریت دارایی های فیزیکی و دیجیتالی است. این تیم توسط اولین مبلغان بلاکچین هدایت می شود و آنها از زمان تأسیس خود در سال 2017 به نقاط عطف اصلی رسیده اند..

در صورت موفقیت ، می توانیم دوره جدیدی از دنیای توکن دار را مشاهده کنیم که دارایی های دیجیتال نمایانگر هر چیزی از سهام شرکت تا یک قطعه زمین است. اگرچه هنوز زود است ، اما براساس کارهایی که تیم Bytom تاکنون انجام داده است ، آینده امیدوار کننده به نظر می رسد.

منابع اضافی Bytom

توییتر

تلگرام

Reddit

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me