به هر حال چه کسی به حریم خصوصی نیاز دارد?

دولت ها ، فیس بوک ، شاید حتی همسایه شما – با پیشرفت های تکنولوژیکی این روزها ، برای هر کسی آسان است که به راحتی قلم بزند و به زندگی خصوصی شما نگاهی بیندازد. از این رو ، اهمیت سکه های حریم خصوصی.

شما ممکن است فکر کنید ، “حریم خصوصی ، انعطاف پذیری – من هیچ چیز پنهانی ندارم.” ممکن است چنین باشد ، اما ناشناس بودن معاملات مالی شما موضوعی است که باید جدی بگیرید. آیا واقعاً می خواهید کسی بتواند خریدهای شما را ردیابی کند ، حقوق شما را ببیند یا حتی از ارزش خالص شما آگاه باشد?

حتی با نام مستعار شبه Bitcoin ، ردیابی معاملات و مبلغ کیف پول نسبتاً ساده است. در این راهنمای نهایی سکه های حریم خصوصی ، ما قصد داریم همه (اصلی ، بیشتر همه) پروژه های اصلی را که برای حفظ امنیت حریم خصوصی شما کار می کنند ، پوشش دهیم..

سکه های حریم خصوصی

آرم monero

مونرو – بسیاری از افراد در انجمن رمزنگاری Monero را به عنوان آخرین سکه حفظ حریم شخصی می دانند. این سکه در اصل از Bytecoin فورک شده است (زیر را ببینید) ، از آدرسهای مخفیانه و معاملات محرمانه Ring (RingCT) برای ناشناس نگه داشتن معاملات و کیف پول های شما استفاده می کند.

تیم توسعه Monero به طور مداوم ویژگی های جدیدی مانند ادغام سیستم عامل Tails را اضافه می کند تا یک قدم جلوتر از کسانی که به دنبال دسترسی به اطلاعات شما هستند ، بماند. این پروژه کاملاً بر روی حریم خصوصی متمرکز است حتی اگر گاهی اوقات به معنای استفاده از مزایای استفاده از آن باشد.

آرم داش

خط تیره – اگرچه به اندازه بعضی دیگر از سکه های این لیست اختصاص به ناشناس ماندن ندارد ، اما Dash سهم خود را از حریم خصوصی به ارمغان می آورد. سکه از ویژگی PrivateSend برخوردار است که به شما امکان می دهد سکه های خود را به صورت ناشناس برای گیرندگان ارسال کنید. در طی روند PrivateSend ، Dash masternodes چندین بار سکه های شما را با سکه های دیگری که در شبکه ارسال می شوند مخلوط می کند. این روند باعث می شود سکه های شما در هنگام ارسال آنها از سایر سکه های Dash قابل تشخیص نباشد.

Dash یک انشعاب از بیت کوین است ، بنابراین می توانید مقدار خوبی از فناوری واقعی و واقعی Bitcoin را نیز در Dash پیدا کنید.

آرم آستانه

لبه – آه ، ارز رمزنگاری شده معروف Pornhub. Verge دارای سابقه بحث برانگیزی است و طرفداران بلاکچین در مورد مشروعیت آن اختلاف نظر دارند. اجتناب از جنجال ، در اینجا حقایق است.

Verge برای اطمینان از ناشناس بودن اتصال شما به بلاکچین ، از Tor ، یک ناشناس آدرس IP استفاده می کند. شما همچنین می توانید معاملات خود را از طریق I2P ، ناشناس ساز آدرس IP دیگر ، ارسال کنید.

ادعای Verge برای شهرت خود است پروتکل Wraith. این پروتکل به شما این امکان را می دهد تا معاملات خود را از طریق بلاک چین های دولتی یا خصوصی ارسال کنید. تراکنشی که از طریق بلاکچین خصوصی ارسال می کنید از آدرسهای مخفی کاری ، مشابه Monero ، در ترکیب با استراتژی Tor که قبلاً ذکر شد ، استفاده می کند..

آرم zcash

Zcash – شاید از قسمت پادکست Radiolab نام Zcash را شنیده باشید, “مراسم.” این سکه رازداری استدلالهای غیرتعاملی برای دانش و یا به طور خلاصه zk-SNARK با دانش صفر را اجرا می کند. به زبان ساده ، zk-SNARK اثبات ریاضی است که ثابت می کند اطلاعات معاملاتی ارسال شده شما بدون نیاز به فاش کردن این اطلاعات دقیق است. این تضمین می کند که تمام داده های معاملاتی رمزگذاری شده اند. مانند Dash ، حریم خصوصی فقط یک گزینه با Zcash است.

تیم Zcash در مورد میزان حریم خصوصی سکه نیز شفاف عمل کرده است. اگرچه کاملاً خصوصی است ، اما آنها کاملاً واضح بوده اند که داده های چند علامت را رمزگذاری نمی کنند یا آدرس های IP را محافظت نمی کنند.

آرم bytecoin

Bytecoin – برخی از اعضای انجمن که در سال 2012 ایجاد شده است ، Bytecoin را سکه اصلی حریم خصوصی می دانند. همانطور که قبلاً بحث شد ، این سکه ای است که مونرو از آن چنگال زده است. Bytecoin از پروتکل CryptoNote – مخلوطی از امضاهای حلقه ای و آدرس های پنهانی یکبار مصرف.

هر معامله Bytecoin از یک کلید عمومی یکبار مصرف منحصر به فرد استفاده می کند. با این کار از بازیافت آدرس جلوگیری می شود و اطمینان حاصل کنید که قادر به ردیابی سکه در طول تاریخ معاملات آن نیستید.

اگرچه Bytecoin در طول سال ها بارها و بارها چنگ زده است ، اخیراً تیم توسعه دهنده اصلی دوباره احیا شده است. این پروژه از مارك تجاری جدید عبور كرد و ارتباطات بیشتری را با جامعه برقرار كرد.

آرم خصوصی بیت کوین

بیت کوین خصوصی – Bitcoin Private “ادغام چنگال” Bitcoin و Zclassic است. این تیم سکه را با هدف داشتن امنیت و آگاهی از مارکیت بیت کوین در عین معرفی قابلیت حفظ حریم خصوصی Zclassic ، ایجاد کردند. اگر شما دارنده بیت کوین یا Zclassic هستید ، ممکن است 1: 1 airdrop Bitcoin Private را دریافت کرده باشید.

Zclassic با حذف پاداش بنیانگذار ، فقط یک چنگال Zcash است. بنابراین ، به عنوان یک چنگال از Zclassic ، Bitcoin Private دارای ویژگی های حفظ حریم خصوصی همان Zcash است.

آرم hcash

Hshare / Hcash – این سکه به خودی خود یک سکه محرمانه نیست اما هدف آن این است که انتقال ارزش بین بلاکچین ها و همچنین بلاکچین ها و ارزهای رمزپایه بدون بلاک را امکان پذیر کند. این شامل سکه های حریم خصوصی است ، بنابراین ناشناس بودن باید در شبکه تعبیه شود.

پلت فرم Hshare / Hcash دارای دو نوع کیف پول است: سیاه و سفید. کیف پول های سفید در حالت عمومی باقی می مانند در حالی که کیف های سیاه در حریم خصوصی محافظت می شوند. برای تحقق این امر ، Hshare از استراتژی zk-SNARKs که توسط Zcash محبوب شده استفاده می کند.

آرم pivx

PIVX – یک انشعاب Dash ، PIVX (معامله تأیید شده فوری خصوصی) سکه اثبات سهام با تمرکز بر استفاده روزمره است. از آن استفاده می کند پروتکل Zerocoin برای مخفی کردن آدرسهای مرتبط با کیف پول و انجام معاملات ناشناس. برخلاف Zcash یا نسخه قبلی آن ، Dash ، PIVX کاملاً در برابر تجزیه و تحلیل بلاکچین مقاوم است ، به این معنی که فرستنده ها و گیرنده ها حریم خصوصی خود را حفظ می کنند.

برای اینکه PIVX خود را با ناشناس ارسال کنید ، ابتدا باید آنها را به سکه های zPIV تبدیل کنید. از آنجا سکه های zPIV خود را ارسال کنید و گیرنده شما سکه های PIVX معمولی دریافت می کند. پروتکل Zerocoin باعث می شود تراکنش در بلاکچین قابل تأیید باشد و در عین حال حریم خصوصی فرستنده و گیرنده را حفظ کند..

آرم zcoin

Zcoin – Zcoin که یک سکه حریم خصوصی کمتر شناخته شده است ، از پروتکل Zerocoin نیز برای خصوصی نگه داشتن معاملات شما استفاده می کند. در یک معامله معمولی با Zcoin ، در واقع مقداری Zcoin را می سوزانید (یا نابود می کنید) تا Zerocoins قابل مصرف تولید کنید. در این فرآیند هزینه 0.01 Zcoin وجود دارد.

از آنجا که Zerocoins را به تازگی نعناع می کنید ، آنها هیچ سابقه معامله ای را هنگام خرج کردن ندارند. از طریق اثبات دانش صفر ، هیچ چیز دیگر نمی تواند آنها را به شما به عنوان کارگر متصل کند. به عنوان یک گیرنده Zercoin ، شما فقط می دانید که پول به کیف پول شما ارسال شده است ، نه اینکه از چه کسی ارسال شده باشد.

آرم zencash

ZenCash – ZenCash چیزی فراتر از یک ارز خصوصی است. این برنامه همچنین شامل یک بستر محتوایی ، پیام رسانی و یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) نیز می باشد. ادامه خطی از تبار کد ، ZenCash یک چنگال Zclassic است که ، همانطور که احتمالاً قبلاً هم اکنون می دانید ، یک چنگال Zcash است.

مانند سکه های قبل از آن ، شما از طریق آدرس های “z” (ناشناس) و “t” (نام مستعار) در معاملات خود امکان حفظ حریم خصوصی را دارید.

در زیر جاده ، تیم ZenCash همچنین قصد دارد یک مبادله غیرمتمرکز ، خدمات بانکی ، بیمه همتا به همتا و دولت به عنوان یک سرویس (GaaS) را اجرا کند. همه این ویژگی ها همان احساس حریم خصوصی بقیه پروژه را شامل خواهد شد.

آرم سکه nav

سکه Nav – مانند بسیاری دیگر از این لیست ، Nav Coin شامل گزینه ای ناشناس برای معاملات است.

معاملات خصوصی NAV در زیر زنجیره NavTech انجام می شود. به جای انتقال معامله به طور مستقیم به گیرنده ، آن را رمزگذاری کرده و برای زنجیره فرعی ارسال می کنید. سکه های شما سپس وارد یک استخر می شود که شامل چندین سرور و لایه های رمزگذاری می شود. از آنجا ، NavTech مجموعه دیگری از سکه ها را از استخر برای گیرنده شما می فرستد.

این همش نیست…

این مقاله فقط شامل سکه های محرمانه در 100 سکه برتر است که براساس کلاه بازار رتبه بندی شده اند. بسیاری از پروژه های کوچک دیگر نیز وجود دارند که حفظ حریم خصوصی را نیز در ذهن دارند. هس, سوموکوین (چنگال Monero) ، و ایون (چنگال Monero دیگر) چند نمونه است.

علاوه بر این ، برخی از پروژه ها حریم خصوصی را به سطح پلت فرم گسترش می دهند. Wanchain در حال ایجاد قراردادهای هوشمند میان زنجیره ای خصوصی است در حالی که Enigma برنامه های غیرمتمرکز خصوصی (dapps) را قادر می سازد.

با نقض روزافزون حریم خصوصی افراد ، این لیست ها به رشد خود ادامه می دهند.