تعداد بیشماری از کارآفرینان فاینتک هدف خود را به ستون های مرمر با هزینه های بالا معطوف کرده اند و هزاران ایده تجاری را برای اخلال در آن اخراج کرده اند ، اما هنوز هیچ کدام از اینها آسیب نزده اند. الکس مشینسکی و سلسیوس ممکن است در واقع این کار را با حساب های بهره رمز ارز انجام دهند.

الکس مشینسکی ، بنیانگذار سلسیوس ، که قصد دارد چیزی فراتر از یک فرورفتگی بسازد ، می گوید: “سلسیوس به دنبال همه پول های جهان است”.

بانک های سرمایه گذاری علی رغم فعالیت شلوغ راه اندازی Fintech و تهدیدهای اقتصادی درحال رونق هستند – JP Morgan سودآورترین سال خود را در سال 2019 با رکورد جشن گرفت درآمد خالص 36.4 میلیارد دلار, بخش عمده ای از آن از یک استراتژی بسیار مهم به نام وام های امنیتی (ثانیه) ناشی شده است – ما به زودی به آن خواهیم پرداخت.

الکس یکی دو چیز را در مورد ساخت شرکتهای با استراتژیک می داند. او همچنین حدود 120 سرمایه گذاری VC انجام داده است ، دارای 34 اختراع ثبت شده ، بیش از یک میلیارد دلار جمع آوری شده و بیش از 3 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

الکس به عنوان بنیانگذار در هشتمین شرکت استارتاپی خود است و دو شرکت او ، Arbinet و Transit Wireless دو بزرگترین خروجی مورد حمایت سرمایه گذاری نیویورک هستند که به ترتیب 750 میلیون دلار و 1.2 میلیارد دلار دارند. شباهت اصلی بین این خروجی ها این است که شرکت ها یک انحصار در صنایع خود ایجاد می کنند و از فناوری پیشگامانه استفاده می کنند تا مدل های تجاری پیشگام را غیرممکن بدانند.

به عنوان مثال ، الکس با اختراع VoIP (صدای IP) در اوایل سال 2000 ، به بیش از یک میلیارد نفر کمک کرده است تا با استفاده از صوت از طریق اینترنت ، انحصار ارتباطات از راه دور را دور بزنند..

به طور مقایسه ای ، سلسیوس قصد دارد 7.5 میلیارد نفر را از دنیای سنتی حساب های سودآور به رمز ارز تبدیل کند ، در حال حاضر با یک برنامه سلسیوس کاربر در یک زمان با توجه به نرخ بهره رمزنگاری در مراحل ابتدایی ، سلسیوس توانایی بالقوه خود را نشان داده است.

از نظر ارزش واقعی ، درک این مفهوم آسان است: کاربران هر مقدار از انواع دارایی های دیجیتال را سپرده گذاری می کنند و نرخ سود سالانه بالغ بر 11٪ را کسب می کنند – این یک مقایسه کامل با حساب های پس انداز بانکی سنتی است که بین 01/0 تا 2 درصد ارائه می شود. ٪.

این که چطور سلسیوس قادر به انجام این کار در حساب های بهره رمزنگاری است ، مستلزم لایه برداری از لایه های پیاز مالی است که الکس در این مقاله به طور ماهرانه به آن کمک کرده است.

آنچه بیشتر مردم از دست می دهند این است که بانک ها به سرمایه گذاران خود می گویند که چگونه هر سه ماه 15-18٪ از پول سپرده گذاران خود را بدست می آورند “، الکس شروع می کند. “اگر آنها به مشتریان خود اهمیت می دادند ، بانک ها نیز می توانند 9٪ به عنوان ما پرداخت کنند. آنها روی بازگرداندن سود به سهامداران, علاقه به سپرده گذاران نیست ، این دو مستقیماً در تضاد هستند.

CoinCentral’s Steven Buchko اولین بار در سال 2018 با الکس مصاحبه کرد ، زمانی که سانتیگراد در اواسط راه اندازی بود برنامه. سریع به امروز ، سلسیوس چند نقطه عطف مهم دیگر را جشن می گیرد – نقطه عطف 53.5k BTC (حدود 513،600،000 دلار) ، بیش از 100،000 کاربر ، نزدیک به 1 میلیارد دلار سپرده.

برای این مصاحبه ، Alex را در Alex: CoinCentral’s Moskov و Celsius’s Mashinsky جفت کردیم.

یادداشت سردبیر: حتماً راهنمای ما را در بخش سکوی سلسیوس برای یک شیرجه عمیق تر.

به چالش کشیدن صف وضعیت با بلاکچین: نسخه بانک سرمایه گذاری

به ندرت می توان بدون داشتن دوز سالم عدم باور یا بدبینی از فرصتهای جذاب مالی بازدید کرد. بیان اگر برای درست بودن خیلی خوب است ، احتمالاً … بر اساس تجارب چند نسله از ناامیدی ، نیرنگ ، و معمولاً پسری با لبخندی سفید ، کت و شلوار گران قیمت و 100 دلار اصلاح مو ساخته شده است..

با این حال, خیلی خوب برای درست بودن ممکن است وزن کمتری در الگویی داشته باشد که در حال حاضر به طور قابل توجهی بر خلاف منافع شما متمایل باشد. حداقل این چیزی است که اخلاق سلسیوس استدلال می کند.

مشینسکی می گوید: “زمانی که من در دهه in90 VoIP ساختم ، ما توانستیم این خدمات را با یک پنجم قیمت ارائه دهیم.” “مردم گفتند ارائه خدمات ارزان تر از AT غیرممكن است&ت. امروز ، مردم تصور می كنند كه فقط به این دلیل كه بانكی به آنها یك درصد سود پرداخت می كند ، هیچ كسی نمی تواند بانك را برنده كند. ”

“اما آقای مشینسکی ، چگونه بانک حتی 1٪ به مردم پول می دهد؟” یک خواننده کنجکاو ممکن است بپرسد.

وقتی به بانک های بزرگ فکر می کنیم ، معمولاً به یاد ساختمان های عظیم الجثه می افتیم که در گران ترین خیابان های مرکز شهر نشسته اند و مدیرانی با درآمد بالا. بانک ها حتی در روزهای تاریک خود فقط می دانند چگونه پول در بیاورند. در عواقب 2008, 1.6 میلیارد دلار از پول نجات بانک فدرال به مدیران اجرایی رفت. لوید بلانکفین ، رئیس جمهور وقت و مدیر ارشد اجرایی گلدمن ساکس ، در آن سال 54 میلیون دلار غرامت پرداخت و پنج مدیر برتر 242 میلیون دلار دریافت کردند. خانه هرگز ضرر نمی کند.

برای فهمیدن اینکه چگونه بانک ها پول خود را بدست می آورند ، ماشینسکی ما را مجبور می کند تا درباره چیزی که تعداد کمی از آمریکایی ها در خارج از دنیای مالی از آن آگاه هستند ، مطالعه کنیم وام اوراق بهادار.

اعطای وام به اوراق بهادار یا وام ثانویه ، عملی “قرض دادن” سهام ، اوراق بهادار یا مشتقه به یک سرمایه گذار یا شرکت است.. این کار معمولاً بین کارگزاران و فروشندگان انجام می شود و نه سرمایه گذاران منفرد. به عنوان یکی از م criticalلفه های مهم ایجاد نقدینگی در بازار (به ویژه برای بازپرداخت مجدد ، یا اساساً فرآیند تسهیل تجارت کوتاه و سایر گزینه ها) ، وام های ثانویه می توانند بسیار سودآور باشند.

مشینسکی از طریق یک مثال ساده ما را راهنمایی می کند.

“بگذارید بگوییم شما سهام TSLA را از چارلز شواب خریداری کردید. شما در معرض خطر بالا یا پایین رفتن TSLA هستید ، اما در عقب, چارلز شواب TSLA شما را به کارگزاران و فروشندگان دیگر وام می دهد و چیزی بین 12 تا 17 درصد در سال ایجاد می کند.

شما ، سرمایه گذار و مالک TSLA چقدر از سود بهره شواب سود می کنید؟ یک چربی بزرگ صفر.

به همین ترتیب ، اکثر حساب های پس انداز بانکی در طول تاریخ مبلغی از درصد دارایی های خود را به سپرده گذاران ارائه می کرده اند (اکنون به 2٪ افزایش می یابد) ، اما سپرده را برای دریافت بازدهی قابل قبول وام می گیرند. JP Morgan ، یک جنبش مالی تثبیت شده در تاریخ آمریکا ، بیش از 100 میلیون آمریکایی را که کارت Chase ، حساب بانکی و حساب های دیگر دارند ، بانک می کند..

مشینسکی می گوید: “هزینه سرمایه JP Morgan کمتر از 1٪ است.” “بازده آنها نزدیک به 17٪ است. به این ترتیب آنها سالانه 36 میلیارد دلار درآمد کسب می کنند که بیشتر آنها را برای خرید سهام خود ، پرداخت سود سهامداران و پرداخت خسارت به مدیران اجرایی استفاده می کنند. چگونه این معامله خوب برای سپرده گذار است؟ سپرده گذار از این چه نتیجه ای می گیرد؟ آنها پولی را که به آنها می دهید رایگان می گیرند و به شما وام می دهند و از کارت اعتباری خود 24 درصد از شما پول می گیرند. ”

مشینسکی ما را به خط مشت خطی می آورد ، که تعداد زیادی از آنها را دارد.

“اگر بانکی اهرم 10: 1 بر پول شما داشته باشد ، اگر پول خود را برداشت کنید ، آنها 10 برابر ضرر می کنند. تنها کسی که قدرت دارد به بانک اجازه دهد آنچه را که انجام می دهد انجام دهد شما هستید. شما فقط نمی دانید که قدرت ندارید. “

سلسیوس به دنبال ورق زدن متن است.

نرخ بهره حساب بهره رمزنگاری سلسیوس

نرخ بهره حساب رمزنگاری سلسیوس برای سپرده های پایدار کوین.

مشینسکی می گوید: “یک شرکت فین تک را به من نشان دهید که روی هر بانکی خراش ایجاد کند.” “جی پی مورگان فقط بهترین سال خود را گذراند. هیچ شرکت فین تک نتوانسته است این مسسات را خلع سلاح کند یا از قدرت برکنار کند. آنها فقط قویتر می شوند و آن را نهادینه می کنند. نهادها نمی توانند در بازی من برنده شوند. ما آبدارترین قسمت وال استریت را گرفتیم و آن را به جامعه رمزنگاری ها آوردیم. مردم از من به دلیل ریختن لوبیا متنفر هستند. عمده هزینه ها را به سپرده گذاران بدهید. ما 80 درصد درآمد را به سپرده گذاران می دهیم. ”

Celsius: Blockchain اعتبار تأیید شده و حساب های بهره Cryptocurrency

از نظر تاریخی ، انحصارات با ایجاد موانع زیادی در ورود ایجاد شده توسط زیرساخت های موجود که آنها ساخته یا خریداری کرده اند ، قلعه ای حول منافع تجاری خود بنا می کنند. با این حال ، پیشرفت فن آوری اغلب می تواند زیرساخت های موجود را باستانی بدست آورد ، زیرا تأثیر خودروها و هواپیماها بر صنعت راه آهن را دیده ایم.

مشینسکی می خواهد از زنجیره بلوک به عنوان انگیزه ای برای سرنگونی سلطه وال استریت و ایجاد توانمندی مالی برای مردم استفاده کند..

مشینسکی می گوید: “بیایید با بانک شروع کنیم.” “یک عملکرد حسابرسی عمومی را تصور کنید. شما در یک بانک سپرده گذاری می کنید و می پرسید که پول شما به کجا می رود ، کجا ذخیره می شود ، به چه کسی وام می دهند ، چقدر بانک از آنها شارژ می گیرد ، چه مقدار از این پول به شما برمی گردد و چگونه آنها برنامه ریزی می کنند در توزیع آن به شما. ”

مشینسکی نیمه شوخی می کند: “اگر فرد با ارزش خالص بالایی نیستید ، به دلیل داشتن جسارت برای پرسیدن این سوالات ، شما را بیرون می کند و حساب شما را می بندد.” وی گفت: “آنها ستون های مرمر خارج از هر بانکی را در مورد خودشان فرض می کنند: آنها می دانند چگونه پول بدست آورند. آنها مجبور نیستند چیزی ثابت کنند. “

وی افزود: “نه تنها این ، بلکه فعالیت های جدید جمع آوری مجدد دولت که در حال انجام است نیز ما را به دردسر خواهد انداخت. بیش از 100T دلار کسری و 120T دلار بدهی داریم. اگر بانک ها از کار بیفتند و بخرند یا وثیقه بدهند ، این فقط طولانی می شود. در هر زمان می توانید صندلی ها را در تایتانیک مرتب کنید ، اما کشتی هنوز در حال غرق شدن است. این کشتی فرقی نمی کند چه اتفاقی بیفتد ، سوال این است که چقدر آب می گیرد.

سلسیوس با استفاده از بلاکچین بانک ها و دولت ها را از بین می برد تا به همه طرفین در فعالیت های تجاری خود چشم انداز دهد. این باید با اختراع مجدد حساب حامل بهره از ابتدا شروع شود.

“دلیل تمرکز سانتی گراد بر شفافیت و استفاده از دفتر ، مکانیسم شگفت انگیز آن برای ارائه سود است. من نمی توانم از کارت اعتباری برای ارائه هزینه ها به شما استفاده کنم زیرا هزینه های آنها بسیار زیاد است. Bitfnix اخیراً با استفاده از بلاکچین تقریباً 1 دلار با قیمت 6 دلار جابجا کرده است. با هیچ زیرساخت دیگری امکان پذیر نیست “

“ما از بلاکچین به عنوان وسیله نقلیه منتقل کننده علاقه در جلو استفاده می کنیم و از شفافیت و دفترهای باز در قسمت عقب استفاده می کنیم. Celsians.com, به عنوان مثال ، یک سایت شخص ثالث است که از داده های بلاکچین برای حسابرسی درجه سانتیگراد استفاده می کند. آنها از آنجا که معاملات عمومی هستند ، همه کیف پول هایی را که ما منتشر می کنیم ، می گیرند ، شما می توانید همه صحبت های ما را تأیید کنید. این وام ها را به چه کسی می دهند. پرداخت ها وارد می شوند. ما می توانیم میزان بهره را ببینیم ، چه کسی سود را پرداخت می کند و سلسیوس چه کسی این سود را پرداخت می کند. ما همه کیف پول ها را در وب سایت منتشر می کنیم ، لازم نیست عضو سانتیگراد باشید ، فقط با دانستن اینکه بلاکچین کار می کند می توانید آن را تأیید کنید. “

نمونه ای از نرخ های بهره بهره رمزنگاری در سانتیگراد.

نرخ بهره بهره رمزنگاری Celsisu ، با مجوز از Celsians.com

مشینسکی سلسیوس را آینده نهادهای مالی می داند ، حتی اگر فقط به عنوان یک بنیاد باشد.

“ما امیدواریم که اسکلت بنیاد نهاد آینده را تنظیم کنیم. این مربوط به سانتیگراد نیست ، بلکه ایجاد یک زیرساخت کاملاً جدید برای جایگزینی وال استریت است. “

مشینسکی با افتخار می گوید: “سلسیوس در 114 هفته گذشته از زمان راه اندازی ، میزان دریافت مشتری ، میزان درآمد و میزان پرداخت ما را به اشتراک گذاشته است.” “ما احتمالاً شفاف ترین شرکت ارزهای رمزنگاری شده هستیم. جامعه ما به طور معمول حسابرسی های ما را انجام می دهد اعداد از طریق بلاکچین همچنین.”

پیشرو در بازار حساب Crypto بهره

سلسیوس با درآمد بیشتر در BTC و ETH نسبت به کل رقابتی که در فضای ارزهای رمزپایه دارد ، پیشرفت چشمگیری داشته است..

مشینسکی با تلاش جامعه و اجرای عملیاتی رهبری بازار سلسیوس را اعتبار می دهد. مشینسکی ، که سه سال در ارتش اسرائیل خدمت کرد ، کسی نیست که از رفتن به قلاب دور شود.

نمونه ای از نرخ های بهره بهره رمزنگاری در سانتیگراد.

نمونه ای از نرخ های بهره بهره رمزنگاری در سانتیگراد.

“سلسیوس بیش از هر کس دیگری این کار را کرد زیرا رقبای ما فقط هزینه کافی به کاربران نمی دهند. سلسیوس 80٪ از درآمد خود را به جامعه خود توزیع می کند ، در حالی که رقبای ما تازه منتشر شده اند 30٪ از سود NET که بسیار کمتر است. “

مشینسکی می گوید: “هیچ یک از این شرکت ها به شما نشان نمی دهند که چگونه سود را کسب می کنند و یا جزئیات مربوط به تجارت خود را به اشتراک می گذارند.” “بسیاری از آنها حتی آدرس فیزیکی محل کار خود را به شما نمی دهند. من به چنین شرکت هایی اعتماد نخواهم کرد. ”

نرخ بهره بهره رمزنگاری

مقایسه نرخ سود رمزنگاری شده و نرخ بهره فیش (منبع: سانتیگراد)

“بسیاری از آنها فقط سعی در رقابت مستقیم با ما دارند. آنها این نرخ را کسب نمی کنند ، بلکه با پول VC که از بچه های وال استریت جمع کرده اند یارانه پرداخت می کنند “، مشینسکی به رقبای BlockFi و Cred اشاره می کند. سانتیگراد یک تلاش جامعه است که به دنبال ارائه هر چه بیشتر تلاش برای جامعه است. ”

مشینسکی ادعا می کند ، اگر قصد دارید سانتی گراد را شکست دهید ، بهتر است حاشیه سود خود را کاهش دهید.

“اگر می خواهید نرخ های بالاتر از سانتیگراد را ارائه دهید ، بهتر است بیش از 80٪ از آنچه را که می سازید به جامعه بدهید. ما می خواهیم نوار را بسیار بالا قرار دهیم. “

2020 ، رشد و به بعد

سکوی حساب رمزارز بهره با سود ایستاده در کنار بازار سنتی حامل بهره ، یک گناه مقایسه ای است. از نظر مشینسکی ، این فقط به معنای فضای رشد است.

“سانتیگراد به دنبال همه پول های جهان است. 7.5 بیلیون نفر می خواهند سود بیشتری کسب کنند, ماشینسکی می گوید ، با این حال بانک ها و دولت ها نرخ ها را پایین می آورند و همه پول را به شرکت ها و بانک های “خیلی بزرگ برای شکست” می دهند “.

مشینسکی شروع می کند: “تمام هزینه ای که اکنون در حال چاپ آن هستیم باید به زیرساخت های این کشور اختصاص یابد.” وی گفت: “انجام هر کاری به صورت محلی به ده ها تریلیون دلار نیاز دارد. ما به جای هزینه کردن آن در زیرساخت ها ، آن را به خطوط هوایی ، هتل ها ، شرکت های سفر دریایی می دهیم. ما در حال بازسازی همه افراد ، شرکت های زامبی هستیم ، افراد تغذیه شده همه را نجات می دهند ، دقیقاً همان کاری که ژاپن در 30 سال گذشته انجام داده است. این چیزی است که گوشت گاو من است. گرفتن دلار گرانبها از آینده – وام گرفتن از بچه های ما ، وادار کردن آنها به پرداخت مالیات از آن در آینده و صرف هزینه های آن برای حفظ سبک زندگی امروز ما. “

“اگر درآمد سود قابل اتکا داشته باشید ، هفت میلیارد نفر می خواهند از خدمات شما استفاده کنند” تازه های مشینسکی. “این از همان ابتدا برنامه ما بوده است – تأمین درآمد سود به بیشترین تعداد ممکن ، و در این روند ، ایجاد تصویب گسترده برای تمام سکه هایی که پشتیبانی می کنیم.”

یکی از نشانه ها سانتیگراد به ناچار توجه خود را به خود جلب خواهد کرد. می توان از CEL برای افزایش موثر نرخ سود حساب های پس انداز و کاهش نرخ بهره وام استفاده کرد.

“عملکرد اصلی CEL این است که در صورت HODL تا 30٪ سود بیشتر و 5٪ درآمد فراهم کند” ، اما ما سرویس های دیگر.”

با این حال ، سپرده های ارز رمزنگاری شده FDIC بیمه نیستند ، و این از نظر جذب کاربر برای بسیاری از شرکت های دارای بهره ارزهای رمزپایه بسیار خطرناک است. چگونه شرکتی مانند سانتیگراد خطر از دست دادن دارایی های کاربران در یک روز رستاخیز یا هک را کاهش می دهد?

ما فقط در مقابل وثیقه سکه قرض می دهیم ، بنابراین همه وام ها با دارایی پشتیبانی می شوند. ” وی افزود: “بیشتر بانک ها از طریق اندوخته های کسری 10 برابر اهرم می گیرند و از طریق کارت های اعتباری بدون وثیقه به مصرف کنندگان وام می دهند ، بنابراین من فکر می کنم ما در واقع از بیشتر بانک ها ایمن تریم. ما از زمان راه اندازی پیش فرض صفر داشتیم ، در حالی که در 60 روز گذشته همه بانک های بزرگ فقط 30 میلیارد دلار ذخیره زیان داشتند. “

سانتیگراد ، فرصت ها و به بعد

مشینسکی چندین دهه تجربه به عنوان یک کارآفرین را در ارز رمزپایه به ارمغان می آورد ، عمودی که از سال 2013 دنبال می کند. به گفته مشینسکی ، این فرصت نیاز به استفاده از بلاکچین برای مدل های نوین تجاری دارد ، نه فقط کپی های سنتی در بلاکچین.

“بهترین فرصت این است که شرکتهای نوپا مدل کسب و کار جدیدی ابداع کنند که فقط در بلاکچین قابل انجام باشد همانطور که سلسیوس با سود بهره در حسابهای بهره رمزنگاری انجام داد. بسیاری از شرکت های رمزنگاری شده فقط مدل های تجاری وال استریت را کپی می کنند و خود را انقلابی می نامند. من VOIP را در سال 1994 اختراع کردم و اکنون در حال ساخت MOIP (Money over IP) هستیم تا یک سیستم مالی مبتنی بر بلاکچین غیرمتمرکز به توده ها ارائه دهیم. “

مشینسکی همچنین به مسئولیت کارآفرینان در کمک به رایج شدن ارز رمزنگاری شده اشاره می کند.

“ما سالها در انتظار فرزندخواندگی گسترده بوده ایم. در حالی که بیت کوین در مقایسه با سایر کلاسهای دارایی عملکرد خوبی داشته است ، اما ممکن است برای درج ، مقیاس ، پذیرش درجه C بدست آورد. شاید برای همه سکه ها 30-35 میلیون کیف پول منحصر به فرد فعال در سراسر جهان وجود داشته باشد. از نظر فرزندخواندگی ، روزهای بسیار خوبی هستیم. سانتیگراد تا حدی با پرسیدن خودم که چگونه می توانیم به فرزندخواندگی دسته جمعی برسیم ، بوجود آمد. ”

“ما تقریباً 100000 کاربر داریم که KYC را انجام داده اند: این رقم بسیار زیاد برای ارز رمزنگاری شده است اما هنوز هم تعداد کمی برای fintech. من فکر می کنم برای مردم سخت است که باور کنند ما می توانیم 9 درصد در ازای دلار (دلار ثابت) پرداخت کنیم ، وقتی بانک به آنها بگوید حتی نمی توانند 1 درصد به آنها پرداخت کنند. “

مشینسکی به افراد توصیه می کند که تحصیل کنند اما احتیاط کنند.

مشینسکی درباره بلاکچین تکرار رویکرد ریگان در قبال روس ها در جنگ سرد می گوید: “اعتماد کنید ، اما تأیید کنید.” رویکرد او به اخبار مشابه است. کارآفرینی مانند مشینسکی از کجا اطلاعات روزمره را به دست می آورد?

من اخبار زیادی را از طریق Youtube تماشا می کنم و WSJ و سایر منابع خبری مالی را می خوانم. همچنین ، میخانه های خاص مانند Coincentral 🙂 ، “متشرعانه یادداشت می کند.

در پایان ، ماشینسکی مردم را وادار می کند تا با اقدام به اقداماتی بپردازند تا خودشان چیزها را تغییر دهند.

“اگر بازی را دوست ندارید ، یک بازی جدید اختراع کنید. انتخاب بیشتر ماست. “