اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند با شنیدن “بدون نسخه”?

برای بسیاری ، این عبارت تصاویری از دسترسی آسان به دارو را ایجاد می کند. فرابورس ، مدتی است که وجود داشته و ریشه در اولین مبادله کالا مستقر در فروشگاه دارد. این به طور خاص به دسترسی آسان بخشی بیش از هر چیز دیگری.

بازارهای رمزنگاری در حال تکامل هستند و بازیکنان کوچک و بزرگ به دنبال بهترین راه ها برای مشارکت در این زمینه هستند. ما در حال رفتن به یک غواصی عمیق در OTC هستیم که مربوط به رمزنگاری است و می فهمیم که بازارهای ارز مجازی چه فرصت هایی را برای کلاس جدیدی از سرمایه گذاران ایجاد می کنند.

اما قبل از انجام این کار ، احتمالاً باید برخی تعاریف مزاحم را از سر راه خود برداریم:

امنیت (n): اوراق بهادار هر وسیله مالی است که دارای ارزش پولی باشد و در بازار قابل مبادله و تجارت باشد. اوراق بهادار در بیشتر موارد به عنوان ابزاری برای سودآوری استفاده می شود اما می تواند به دلایل فنی مانند پوشش اقتصادی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

تبادل (n): بیشتر اوراق بهادار در بورس ها تجارت می کنند. صرافی بازاری است که تجارت اوراق بهادار و سایر ابزارهای مالی پیچیده را انجام می دهد. آنها کارگزاران ، فروشندگان و سرمایه گذاران را به روشی متمرکز برای استاندارد کردن خرید و فروش این ابزارها گرد هم می آورند. از طریق مقررات ، آنها همچنین بازارها را کنترل می کنند تا از تقلب جلوگیری کنند.

OTC (n): فرابورس راهی فانتزی برای گفتن “تجارت غیرمتمرکز” است. سفارشات در کتاب سفارشات عمومی ذکر نشده اند. مشتریان می توانند با هرکدام از طریق کارگزار تجارت کنند بدون اینکه شخص دیگری از معامله آنها باخبر شود.

فرابورس بازارهای متمرکز صدها سال وجود داشته است

بازارهای متمرکز صدها سال وجود داشته است

در دنیای مالی سنتی ، شرکت هایی که شهرت مناسبی ندارند و / یا بودجه لازم برای پرداخت هزینه های مبادله را ندارند ، ممکن است برای جمع آوری سرمایه از مسیر OTC استفاده کنند. در چارچوب رمزنگاری ، اکنون شاهد رشد این پدیده هستیم که بوم ICO با هم پیش می رود.

در جای دیگر ، دارندگان رمزنگاری بسیار بزرگ (نهنگ ها) ترجیح می دهد معاملات بزرگ را بدون جلب توجه زیاد انجام دهد و بنابراین برای تحقق این امر به دنبال کارگزاران متخصص است.

بزرگترین بازارهای فرابورس

اندازه گیری اینکه کدام یک از بازارها و کارگزاران بزرگترین رمزنگار هستند ، بسیار دشوار است زیرا بسیاری از مشاغل در این زمینه بصورت خصوصی انجام می شود. وینی لینگهام از پروژه Civic برخی از افکار خود را در مورد این موضوع در یک پست وبلاگ و از طریق توییتر چند سال قبل بیان کرد:

یک واقعیت نادیده گرفته شده: بازار فرابورس بیت کوین بزرگتر از بازار مبادله است. صرافی ها قیمت را تعیین می کنند اما معاملات بزرگ در آنجا اتفاق نمی افتد.

– وینی لینگهام (VinnyLingham) 26 ژوئن 2016

نکته کلیدی در تجربه او این بود که ثروتمندان برای خرید بیت کوین خود از مبادلات استفاده نمی کنند. از آنجا که این نهنگ ها به مقدار زیادی تجارت می کنند ، سفارشات مبادله را تحت فشار قرار می دهند و قیمت را به طرز چشمگیری منتقل می کنند. در نتیجه ، حجم مبادلات واقعیت را نشان نمی دهد عرضه و تقاضا برای بیت کوین.

برخی از کارگزاران کاملاً معتبر و مورد احترام فرابورس در این فضا عبارتند از:

  • بیت استوک
  • CircleTrade
  • کامبرلند
  • آن بیت
  • JumpTrading
  • گروه IBC
  • تجارت پیدایش

متأسفانه ، این دلالان فقط با تاجران با ارزش خالص بالا معامله می کنند. با این وجود ، ما در بخش زیر گزینه های به اصطلاح “ماهی کوچک” را ارائه خواهیم داد.

چه طور باید شروع کرد

برای شروع معامله ارز رمزنگاری مورد علاقه خود بدون نسخه پزشک ، چندین روش وجود دارد:

سرمایه گذاری ICO

مدرن ترین ساز فرابورس که در سال های اخیر وارد صحنه شده است. در بیشتر موارد ، مدل ICO به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بدون نظارت دقیق مقامات ، مستقیماً از پروژه های مورد علاقه خود پشتیبانی کرده و نشانه دریافت کنند. شرکت ها تنها در طی چند روز سرمایه های عظیمی را جمع آوری کرده اند و این فرصت را برای پیشبرد اهداف پروژه فراهم آورده اند. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی یافتن بهترین ICO ها برای سرمایه گذاری آورده شده است.

جستجوی هوایی

پروژه AirSwap روشی ابتکاری برای تبادل رمزهای ارز رمزنگاری شده از طریق یک شبکه غیرمتمرکز جهانی است. AirSwap یک ارز رمزنگاری شده نیست و نشانه ها یا قیمت رمزها را در آن لیست نمی کند. در عوض ، کاربران شبکه توکن را در اختیار معامله قرار می دهند و سیستم با خریداران و فروشندگان به طور خودکار مطابق با نیازهای آنها مطابقت دارد:

OTC - روند تجارت AirSwap

روند تجارت AirSwap

تیم آنها برای حذف کامل واسطه ، فناوری مهیج ارز رمزنگاری شده به نام مبادله اتمی را اجرا کرده است. خرید و فروش می تواند از طریق MetaMask یا مستقیماً از کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S یا Trezor انجام شود. اگر به کمک تنظیمات نیاز دارید ، راهنمای Ledger ما را بررسی کنید.

AirSwap فقط یک توصیه در مورد قیمت معاملات به شما ارائه می دهد. احتمالاً ایده خوبی است که در هنگام انجام معاملات تجاری به قیمت های درج شده در صرافی های رمزنگاری شده مانند Binance توجه کنید تا یک پارکینگ بدست آورید. علاوه بر این ، آنها فقط در حال حاضر تجارت با نشانه های Ethereum را انجام می دهند اما احتمالاً با توسعه سیستم عامل ، سایر نشانه های Blockchain را اضافه می کنند.

LocalBitcoins

تاسیس بیت کوین از هلسینکی فنلاند مستقر شده است LocalBitcoins تجارت بدون نسخه بیت کوین و altcoin را در ازای دریافت ارز محلی امکان پذیر می کند. روش های پرداخت و نرخ ارز در سایت ذکر شده است. همانطور که از زیر می بینید ، در نتیجه نیروهای مختلف تقاضا و عرضه ، قیمت ها کاملاً متفاوت است.

OTC - فروشندگان LocalBitcoin با انواع پیشنهادات

فروشندگان LocalBitcoin با انواع پیشنهادات

این را با صرافی هایی مقایسه کنید که آخرین قیمت معاملاتی را لیست می کنند و به شما احساس می کنند که برای ارز رمزنگاری شده خود باید چه مبلغی پرداخت کنید. علاوه بر این ، LocalBitcoins یک سرویس سپرده گذاری ارائه می دهد تا بتوانید با خیال راحت تجارت کنید.

مصرف کننده به مصرف کننده

شما را از خرید و فروش مستقیم ارز رمزنگاری شده به همسایه مانع نمی کند. اکثر مردم رمزنگاری را از این طریق نمی فهمند یا از آن استفاده نمی کنند زیرا فوراً لازم نیست. اما در جاهایی مانند ونزوئلا و زیمبابوه مبادله ارز رمزنگاری شده بدون نسخه / برای ادامه اقتصاد کوچک به دلیل تخریب دولت از طریق دولت با پول کاغذی فوق تورم ، برای ادامه اقتصاد کوچک استفاده شد.

نحوه کسب درآمد در فرابورس

داوری

آربیتراژ فرآیند خرید / فروش محصول یا خدمات در یک مکان و سپس فروش / خرید مجدد آن در مکان دیگری با قیمت بهتر برای تأمین سود است. در اکثر موارد ، این اتفاق عملا رخ می دهد اما حمل معامله گران آربیتراژ غیرمعمول نیست مقادیر زیادی پول به کشورهای دیگر برای دریافت این اختلافات.

اولین مرکز تماس شما نظارت بر منابع تغذیه است تا از نحوه معاملات قیمت ها ایده بگیرید. سپس می توانید از طریق صرافی یا یکی از روش هایی که قبلاً ذکر شد ، مقداری رمزنگاری ارزان قیمت دریافت کنید. فروش از طریق AirSwap یا LocalBitcoins با قیمت بهتر احتمالاً آخرین مرحله شما خواهد بود. آربیتراژ ارزهای رمزپایه نسبتاً پیشرفته است و در بازارهای بی ثباتی مانند رمزنگاری واقعاً باید بدانید که چه کاری انجام می دهید.

خطرات موافق و مخالف

بازار کاملاً باز

به معنای دقیق کلمه ، OTC به این معنی است که شما می توانید در یک بازار کاملا باز تجارت کنید. در واقع ، شما می توانید مقدار X Ethereum را به ازای هر بیت کوین بفروشید و در جایی نزدیک به قیمت فعلی (ETHBTC) موجود در هر صرافی بزرگ نباشید..

OTC - معامله گران گودال Frenzied در یک طبقه صرافی متمرکز.

تاجران گودال عصبانی در طبقه صرافی متمرکز. با مجوز از لورن فریدمن

بسته به دیدگاه شما ، این می تواند یک چیز خوب یا بد باشد. یک بازار کاملاً آزاد امکان تجارت آزاد بین طرفین را فراهم می کند بدون اینکه واسطه ها در این روند دخالت کنند.

اشکالاتی که وجود دارد درجه بالاتری از تقلب و ناسازگاری قیمت است. پاره شدن بسیار راحت تر است.

مقررات & نگرانی های حقوقی

بدیهی است که تجارت هر ابزار مالی مورد توجه مقامات قرار خواهد گرفت. جایی که سود حاصل شود ، برادر بزرگ تماشا خواهد کرد. از آنجا که معاملات فرابورس امکان اجتناب از سوابق رسمی را فراهم می کند ، مهم است که خطرات مرتبط با رفتن به این مسیر را بدانید.

مقررات امروزی تمایل به ثروتمندان (مردم و شرکت ها) دارند زیرا فقط ثروتمندان توانایی خرید لیست در برخی مراکز را دارند. همچنین ، در بسیاری از موارد ، فقط سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا (به اصطلاح “معتبر”) مجاز به سرمایه گذاری در سایر شرکت ها / پروژه ها هستند. Cryptocurrency یک جنبش مردمی است که برای تساوی زمین بازی طراحی شده است.

ما در همه اینها تا حدودی بن بست داریم. از یک سو ، تنظیم کننده ها مغرضانه هستند و ثروتمندان را تأمین می کنند و از سوی دیگر ، معامله گران فرابورس بی پروا و بدون هیچ گونه تأملی در مورد سرمایه گذاری مطمئن ، معامله می کنند. باید یک حد وسط سالم پیدا شود.

نقدینگی

نقدینگی به این معنی است که شما به راحتی می توانید ارز رمزنگاری شده خود را خریداری یا بفروشید. بیت کوین به دلیل تقاضای زیاد و در نتیجه فرکانس بالای معاملات ، مایع ترین ارز رمزنگاری شده در جهان محسوب می شود. نگاهی به سرمایه بازار بیت کوین در ردیاب رمزنگاری ما. همانطور که مشاهده می کنید ، جریان سرمایه به بیت کوین بسیار بالاتر از ارز رمزنگاری شده دیگر است.

خرید و فروش بیت کوین برای شما دشوار نخواهد بود اما در رونق فعلی ICO ، مطمئناً با معامله altcoins با نقدینگی کم روبرو خواهید شد. Ethereum به سرعت ایجاد ارز رمزنگاری شده را ایجاد می کند و بنابراین ایجاد چیزی که به طرز سرگرم کننده ای به عنوان “shitcoin” شناخته می شود هرگز آسان نبوده است. در دست گرفتن برخی معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند. خلاص شدن از شر آنها می تواند یک کابوس واقعی باشد. خرید ارزهای رمزنگاری بدون نقد بدون نسخه ، خطرناک است.

ایمنی

یک مزیت عمده مبادلات آنلاین ، سطح ناشناس بودن و تجارت سریع است. حمل حدود دو هزار دلار پول نقد برای مبادله با رمزنگاری احتمالاً هوشمندانه ترین ایده نیست. به هر حال هنوز مردم شناخته شده اند که این کار را انجام می دهند. اگر قصد تجارت کالاهای فیزیکی و / یا ارز را دارید از عقل سلیم استفاده کنید.

بستن زنگ

مردم از طلوع بشریت در حال مذاکره بوده اند. تلاش برای بدست آوردن بهترین قیمت برای یک محصول یا خدمات احتمالاً فقط طبیعت جانور انسانی است. نسخه بدون نسخه می تواند به معنای یک بازار غیرمتمرکز بین المللی باشد یا اینکه به راحتی با همسایه خود معامله کنید.

در زمینه رمزنگاری ، اگر قبلاً نوعی تجربه غرب وحشی نبوده است ، خدمات OTC شروع به کار می کنند تا فرصت های آزمایش نشده ای را برای تجار / زنان کارآفرین ، دلالان ، بازرگانان ، سرمایه گذاران و رویابین فراهم کنند. در شهرهای دیجیتالی غبارآلود مرز جدید ، معاملات شگفت انگیزی را می توان پیدا کرد در حالی که معاملات دیگر بد هستند. به کجا ورود خواهید کرد?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me