CyberMiles (CMT) و چالش قراردادهای هوشمند تجارت الکترونیکی

CyberMiles (CMT) چیست?

CyberMiles یک بستر جدید بلاکچین است که برای تسهیل معاملات تجارت الکترونیکی سریع طراحی شده است. این پروژه از 5miles ، یک شرکت تجارت الکترونیک و برنامه پیشرو در ایالات متحده است. با CyberMiles ، 5miles امیدوار است که پروتکل ها و کتابخانه ای از قراردادهای هوشمند را برای آینده تجارت الکترونیکی ایجاد کند. این اهداف را با داشتن توان عملیاتی بالا و اثبات اجماع سهام و یک ماشین مجازی جدید ، مشابه ماشین مجازی Ethereum ، به دست می آورد..

در نوامبر گذشته ، CyberMiles با توزیع 420 میلیون CMT ، 30 میلیون دلار با استفاده از ICO جمع كرد. نقشه راه این پروژه نشان می دهد که برنامه تجارت الکترونیکی 5miles ، همراه با 12 میلیون کاربر خود ، پذیرش CMT را به عنوان پرداخت از تابستان امسال آغاز می کند. در پایان سال جاری ، CyberMiles امیدوار است که نسخه 1.0 بلاکچین خود را راه اندازی کند.

چشم انداز تجارت الکترونیکی فعلی

به هر حال چرا به یک بستر تجارت الکترونیکی جدید نیاز داریم؟ سیستم عامل هایی مانند آمازون و eBay در ارائه محصولات به کاربران به اندازه کافی خوب عمل نمی کنند?

مطمئناً ، آمازون در ارائه کالاهای با قیمت مناسب به آستان شما عالی است. استفاده از آن آسان است و بیشتر اوقات به خوبی کار می کند. مشکل این است که آمازون ممکن است خیلی خوب عمل کند ، به قیمت رقابت و نوآوری. از آنجا که هیچ کس نمی تواند تسلط آمازون در صنعت تجارت الکترونیک را به چالش بکشد ، می تواند راکد باشد. این کشور می تواند خدمات ضعیف به مشتری را ارائه دهد یا در فن آوری های فعلی و ارائه محصولات خود نوآوری نداشته باشد. علاوه بر این ، برای مارک های تجارت الکترونیکی طاقچه سخت است که بتوانند جایگاه خود را پیدا کنند و چیزی منحصر به فرد ارائه دهند.

این بازار برنده همه اشتباه نیست. مارک های تجارت الکترونیکی با رشد دسترسی آنها ارزش بیشتری پیدا می کنند. آنها از اثرات شبکه بهره مند می شوند و انگیزه ای قوی برای آنها وجود دارد که به هر قیمتی که شده کاربران را اضافه کنند و رقبا را کنار بگذارند. این امر به ویژه به دلیل انحصاری بودن اطلاعات بازار و خریدار صادق است. هر شرکت تجارت الکترونیکی مدیریت تسویه حساب ، معاملات و خدمات مشتری خود را دارد.

با این حال ، می توان جهانی را تصور کرد که در این حالت چنین نیست. چه می شد اگر خود بازار غیرمتمرکز بود. شما می توانید تسویه حساب ها ، معاملات ، حل اختلافات را انجام دهید و کلیه قراردادهای هوشمند استاندارد را که در بلاکچین اجرا می شوند بازگردانید. این کاملاً شرایط بازی را برای هر کسی که می خواهد در پروتکل آن بازار خرید یا فروش کند ، مساوی می کند.

این چشم انداز CyberMiles است. این شرکت می خواهد آمازون را با کتابخانه ای از قراردادهای هوشمند جایگزین کند که هر ارائه دهنده تجارت الکترونیکی می تواند از آنها استفاده کند. اینکه آیا موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر ، هنوز س toالی برای گفتن زمان است. داشتن یک مرجع مرکزی مزایایی دارد ، مانند زمان پردازش سریعتر و حل اختلاف متمرکز. هنوز ایجاد یک سیستم عامل تجارت الکترونیکی باز نمونه دیگری از مواردی است که بلاک چین می تواند یک موسسه واسطه را حذف کند.

5 مایل در مقابل بنیاد CyberMiles

CyberMiles بسیاری از موفقیت های بالقوه خود را در مورد اینکه به پایگاه کاربران 5miles راه اندازی می کند ، مورد استقبال قرار می دهد. 5 مایل یکی از 10 برنامه محبوب تجارت الکترونیک در ایالات متحده است. در کل 12 میلیون کاربر دارد و سالانه 3 میلیارد دلار درآمد کسب می کند.

اگر 5 مایل بتواند حتی بخش کوچکی از 3 میلیارد دلار را در CMT انجام دهد ، این می تواند یک مزیت بزرگ برای رمز و ایده تجارت الکترونیکی بلاکچین باشد. راه اندازی سکویی در این مقیاس چالش ها و هیجان خاص خود را دارد. اگر برنامه 5miles با موفقیت به یک باطن مبتنی بر بلاکچین منتقل شود ، آنگاه یکی از بزرگترین برنامه های سازمانی بلاکچین تا به امروز است.

شرکای سایبری

بنیاد CyberMiles ارگان متولی پروژه CyberMiles است. این یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در هنگ کنگ است. هدف آن پرورش و توسعه پروتکل CyberMiles ، حتی خارج از 5 مایل است.


هدف CyberMiles حل دو مشکل اساسی در فضای تجارت الکترونیکی بلاکچین است:

مشکل: حجم معامله

اگر می خواهید یک سایت تجارت الکترونیکی بلاکچین را به عنوان DApp ایجاد کنید ، منطقی است که آن را در Ethereum ایجاد کنید. Ethereum بازیگر غالب در جهان از برنامه های غیرمتمرکز است. با این حال ، برای یک برنامه تجارت الکترونیکی در مقیاس بزرگ ، Ethereum ممکن است منطقی ترین باشد.

یک چالش عمده ، توان عملیاتی معاملات است. شبکه Ethereum در حال حاضر حداکثر 10 تن در ثانیه است. در صورت انتشار به روزرسانی جدید کاسپر ، این مسئله می تواند به خوبی افزایش یابد. اما تاکنون ، برنامه های بزرگ که به تعداد قابل توجهی از معاملات می رسند ، سرعت شبکه Ethereum را کاهش داده اند. حتی معاملات Cryptokitty باعث کندی شبکه Ethereum شد. تصور کنید یک سایت تجارت الکترونیکی با 15 میلیون کاربر بدون هیچ راه حل جدیدی برای مقیاس گذاری ، چه کاری با Ethereum انجام می دهد.

راه حل: اثبات اجماع سهام

پاسخ CyberMiles به این چالش ایجاد بلاکچین اختصاصی با سازوکار اجماعی است که تولید بالا را در اولویت قرار می دهد. هدف این است که هزاران تراکنش در ثانیه به عنوان مقیاس پروتکل مجاز باشد. زمان تأیید سریع منجر به فروش سریع و اجرای قراردادها می شود.

برای این کار ، CyberMiles یک مدل اجماع سهام را اثبات می کند. این بدان معنی است که افراد می توانند مقدار معینی از CMT را به عنوان وثیقه در ازای فرصت تأیید معاملات در یک بلاک جدید در بلاکچین قرار دهند. اعتبارسنج ها حد نصاب را تشکیل می دهند که در مورد اجماع برای بلاک جدید رأی می گیرد و همگرایی می کند. اثبات سهام بسیار کارآمدتر است و می تواند توان بالاتری نسبت به اثبات کار داشته باشد. علاوه بر این ، بازیگران بد در اثبات طرح های سهام به دلیل تصمیم گیری ضعیف یا بدخواه مجازات می شوند.

در ازای اعتبارسنجی صادق بودن ، اثبات پاداش کار با سود معین درصد بازده از پاداش بلوک جدید ، به سازندگان پاداش می دهد. در CyberMiles ، این نرخ بازگشت سرمایه 8٪ تعیین شده است که برای اثبات طرح های سهام نسبتاً زیاد است. جالب است که به محض اینکه بلاک چین CyberMiles پخش می شود ، به تماشای اقتصاد رمزها بنشینید.

مشکل: پیچیدگی قرارداد

مشکل عمده دیگر تجارت الکترونیکی در بلاکچین پیچیدگی است. نوشتن یک قرارداد هوشمند به سختی دشوار نیست. با این حال ، بازارهای تجارت الکترونیکی ذاتاً پیچیده هستند. چالش های توسعه در بلاکچین را که در آن معکوس کردن اشتباهات دشوارتر است ، به این پیچیدگی اضافه کنید.

محبوب ترین سیستم عامل های تجارت الکترونیکی امروزه دارای پایگاه کد گسترده ای هستند که از رابط کاربری گرفته تا پایگاه داده های محصول تا اطمینان از اطلاعات پرداخت را پوشش می دهد. هر یک از این توابع ، همراه با ده ها ویژگی دیگر در یک راه حل خوب تجارت الکترونیکی ، به یک قرارداد هوشمند خاص خود نیاز دارند.

راه حل: کتابخانه قراردادها

راه حل CyberMiles کتابخانه ای از قراردادهای هوشمند است که همه جنبه های تجارت الکترونیکی بلاکچین را مدیریت می کند. بسیاری از این قراردادها مستقیماً بین کاربران است ، اما بخش عمده ای از مواردی است که CyberMiles آنها را “میان افزار” می نامد. این وسایل موجود در وسط است که به همه قطعات برنامه کلی اجازه می دهد تا با یکدیگر صحبت کنند. استاندارد کردن و به اشتراک گذاری قراردادهای هوشمند مدولار برای هر بخش از تجارت الکترونیکی ، بخش عمده ای از ماموریت CyberMiles است. این یک کار بزرگ است که به چندین ساعت توسعه دهنده نیاز دارد.

نقشه راه های اینترنتی

زمان بالا

یکی از دلایل عمده این که شما می خواهید از بلاکچین برای تجارت الکترونیکی استفاده کنید ، به روز بودن است. بلاکچین ها به عنوان یک دفتر توزیع شده در کل شبکه رایانه ها اجرا می شوند. از آنجا که هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد ، هیچ راهی آسان برای بستن بلاکچین وجود ندارد. حتی اگر بخشی از شبکه ارتباطات خود را از دست بدهد ، بلاکچین همچنان پابرجا خواهد بود.

این کیفیت عالی در بازار آنلاین است. این برنامه باید آزاد باشد و همیشه در دسترس مشتریان باشد ، صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می کنید یا کی هستید. علاوه بر این ، یک مهاجم نباید بتواند آن را تعطیل کند.

حکومت جامعه & داوری

چالش قرار دادن تجارت الکترونیکی در بلاکچین حاکمیت و داوری است. CyberMiles ادعا می کند که راه های ساده ای برای اعتراض در معاملات و بازپس گیری وجوه از دست رفته دارند. اینها به رای گیری جامعه برای پس دادن وجوه ، احتمالاً به شکل چنگال در بلاکچین ، اعتماد دارند.

اگرچه این راه حل مناسبی به نظر می رسد ، اما به احتمال زیاد برای اعضای جامعه خسته کننده خواهد بود. سیستم عامل های تجارت الکترونیکی سطح بالایی از شکایات خدمات مشتری را تجربه می کنند. علاوه بر این ، آنها اهداف کلاهبرداری یا محصولات بی کیفیت هستند. این یکی از زمینه هایی است که داشتن یک مرجع مرکزی در آن مفید است. آنها قدرت اجرایی برای معکوس کردن معاملات و حل و فصل ادعاها را دارند. آنها می توانند انواع محصولاتی را که وارد بازار می شوند فیلتر کنند.

CyberMiles به یک سیستم جذاب برای پاسخگویی به این چالش های اساسی تجارت الکترونیکی نیاز دارد. با تجربه خود از 5 مایل ، فرد امیدوار است که تیم درک کرده و بتواند چالش های حاکمیت مشترک و داوری را برطرف کند.

فروش توکن & تاریخچه تجارت

CyberMiles ICO در نوامبر 2017 برگزار شد. آنها 30 میلیون دلار برای شروع پروژه جمع کردند. اگر در آن ICO سرمایه گذاری می کردید ، 6 ماه بعد قبلاً 5 برابر سود سرمایه گذاری خود را پرداخت می کردید.

فروش توکن 70٪ از کل عرضه CMT را ایجاد کرد. در حال حاضر یک رمز ERC-20 در شبکه Ethereum است. این توکن پس از پایان سال به شبکه اختصاصی منتقل می شود.

CMT در تاریخ معاملات خود شاهد نوسانات بزرگی بوده است. در حال حاضر در نزدیکی اوج های ماه ژانویه خود به عقب می رود.

تیم

مدیر عامل سرب علمی

لوکاس لو 5 مایل را در سال 2014 تأسیس کرد و مدیر عامل 5 مایل و سایبر مایل است. او دکترای فیزیک ذرات دارد و قبل از اینکه در فن آوری شرکت کند ، در CERN کار می کرد. او یک مدیر سطح بالا در Alibaba و CTO از Light In The Box بود که در NYSE منتشر شد.

مایکل یوان دکترای اخترفیزیک دارد و هدایت علمی پروژه است. او نویسنده پنج کتاب در زمینه توسعه نرم افزار است و در Firefox ، Fedora ، JBoss و سایر پروژه های منبع باز کار کرده است.

بقیه تیم رهبری نیز از نظر آکادمیک و از نظر حرفه ای بسیار با تجربه هستند.

نحوه خرید CyberMiles (CMT)

CyberMiles در حال حاضر در صرافی های زیر موجود است:

  • هووبی
  • بینانس
  • OKEx
  • BiBox
  • IDEX
  • همدلی

ذخیره CyberMiles (CMT)

CyberMiles در حال حاضر و رمز ERC-20 است ، بنابراین شما می توانید آن را با استفاده از هر کیف پول Ethereum ذخیره کنید. ما یا MyEtherWallet یا Ledger Nano S را توصیه می کنیم.

پس از راه اندازی شبکه اصلی CyberMiles ، شما باید رمز توکن ERC-20 را برای رمز اختصاصی جدید تجارت کنید. که با مشتری کیف پول خود همراه است.

نتیجه

اگر به ایده بازارهای غیرمتمرکز برای تجارت الکترونیکی اعتقاد دارید ، مطمئنا CyberMiles پروژه جالبی با تیمی کاملاً واجد شرایط است. گفته شد ، آنها در ایجاد یک شبکه با توان بالا با چالش های قابل توجهی روبرو هستند. آنها همچنین باید نحوه حل اختلافات و صدور اتهامات برگشتی را با استفاده از حاکمیت غیرمتمرکز مشخص کنند. در اینجا پاسخ های ساده ای وجود ندارد و CyberMiles هنوز با انتشار نسخه یک سیستم عامل خود فاصله زیادی دارد. تا آن زمان ، آرام قدم بردارید و با خوش بینی محتاطانه پیش بروید.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

کاغذ سفید

توییتر

زیرمجموعه

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map