DECENT چیست?

DECENT یک است اکوسیستم برنامه غیرمتمرکز (DApp) متشکل از بلاکچین DCore و DTC altcoin است. اکوسیستم شامل API ها ، SDK ها و سایر ویژگی های اصلی برای کمک به مشاغل در ایجاد راه حل های بلاکچین است.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

در حال حاضر ، محصول DCore در زمینه رسانه های دیجیتال و سرگرمی تخصص دارد ، اما شما می توانید از کالایی که دوست دارید استفاده کنید. این تخصص گامی بیش از سایر پروژه های Blockchain-as-a-Service (BaaS) است که خود را به عنوان یک داروی مشکلات جهانی تبلیغ می کنند..

در این راهنمای مبتدی DECENT ، ما موارد زیر را پوشش می دهیم:

DECENT چگونه کار می کند?

DCore هسته (دریافت کنید؟ آن را دریافت کنید؟!) DECENT است. چندین م componentsلفه متمرکز بر سرگرمی و رسانه را ارائه می دهد که می توانید برای ایجاد DApps بر روی آنها استفاده کنید. اینجا چندتایی هستند:

  • نشانه های سفارشی. مشابه Ethereum و Waves ، می توانید برای مورد استفاده شخصی خود ، نشانه های سفارشی ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اگر یک سازمان دهنده کنسرت هستید ، نشانه های سفارشی بلیط های عالی کنسرت دیجیتال را ایجاد می کنند که به از بین بردن تقلبی کمک می کند.
  • تقسیم درآمد. یک محتوای معمولی ممکن است افراد مختلفی در آن سهیم باشند. این سهم می تواند از ایجاد واقعی محتوا تا بازاریابی تا انجام بررسی های حق چاپ باشد. DECENT شما را قادر می سازد فوراً (در <5 ثانیه) درآمدی که از محتوای خود به دست می آورید با احزاب مربوط تقسیم می شود.
  • تراکنش های پرونده بزرگ. برای بهبود بیشتر توزیع محتوا ، DECENT IPFS را پیاده سازی می کند – روشی غیرمتمرکز و کارآمد برای ذخیره و توزیع محتوا.

برخی موارد استفاده از DCore

برخی موارد استفاده از DCore

اجزا نیز قابل ترکیب هستند. برای توضیح بیشتر ، بیایید م componentلفه توکن های سفارشی را با تقسیم درآمد ترکیب کنیم و یک کمپین سرمایه گذاری گسترده بلاکچین ایجاد کنیم. برای این مثال ، فرض کنید که ما در حال جمع آوری بودجه برای ساخت محصولی هستیم که می خواهیم بفروشیم – یک وضعیت سرمایه گذاری جمعی مشابه Kickstarter.

برای جمع آوری سرمایه ، توکن های سفارشی را به طرفداران خود می فروشیم. در دست داشتن این نشانه ها دلیل بر مشارکت یک حامی در این کمپین است. توکن ها قابل تجارت هستند و دارندگان می توانند هر زمان که بخواهند آنها را بفروشند.

بعد ، ما تقسیم درآمد را با هم ترکیب می کنیم. همانطور که محصول خود را می فروشیم ، مطمئناً درآمد کسب می کنیم. از طریق DECENT ، ما می توانیم تقسیم بندی کنیم و درآمد آن را به مشارکت کنندگان سرمایه گذاری گسترده مردم توزیع کنیم. سیستمی مانند این مشوق های اضافی برای حمایت از این کمپین فراهم می کند.

DCT

DCT DECENT است ارز رمزنگاری شده و برای چند فعالیت مختلف سیستم عامل اساسی است. مانند Ether برای Ethereum ، برای اجرای عملیات در بلاکچین باید DCT را هزینه کنید. برای رای دادن به ماینرها نیز باید DCT را برگزار کنید ، اما بعداً بیشتر به آن می پردازیم.

یک منبع کامل وجود دارد کمی بیش از 73 میلیون DCT با بیش از 50 میلیون در زمان انتشار این مقاله. رمزهای اضافی از طریق یک سیستم استخراج که دارندگان نشانه به ماینرها رأی می دهند ، وارد اکوسیستم می شوند.

اثبات سهام واگذار شده

مشابه آرک ، لیسک و EOS ، DECENT سازوکار اجماع اثبات سهام را به اجرا می گذارد. اگر یک دارنده رمز DCT هستید ، دارای آن هستید حق رای برای کسانی که به عنوان یک ماینر شبکه می خواهید و همچنین تعداد ماینرهای شبکه وجود دارد. اگرچه تعداد استخراج کنندگان انعطاف پذیر است ، اما حداقل 11 نفر برای عملکرد شبکه وجود دارد.

بر خلاف شبکه سنتی Proof-of-Stake (PoS) ، شما به دلیل شرط بندی و رأی دادن پاداش دریافت نمی کنید.

سیستم رأی گیری DPoS DECENT

سیستم رأی دهی DECENT’s DPoS

بذرپاش

Seeders نقشی مشابه استخراج کنندگان DECENT در حفظ شبکه دارند. شما به عنوان یک seeder در ازای دریافت پاداش DCT ، محتوا را ذخیره و توزیع می کنید. این سیستم برای اجرای مبادلات محتوا از IPFS استفاده می کند.

به عنوان ناشر ، انتخاب می کنید که کدام یک از مطالب را ذخیره کنید. هر بذر رتبه بندی شهرت دارد ، بنابراین انتخاب یک فرد قابل اعتماد ساده است.

برای ارسال محتوا از طریق IPF حداقل باید سه برنامه انتقال دهنده در شبکه در حال اجرا باشد.

تیم شایسته & پیش رفتن

Matej Michalko و Wayman Kwan DECENT را در مارس 2015 تاسیس کردند. رزومه Michalko با تجربه بلاکچین پر شده است:

  • بنیانگذار / CTO ، بازاریابی بیت کوین
  • موسس / مدیر عامل ، Coinsulting
  • بنیانگذار / رئیس هیئت مدیره ، Blockchain R&D هاب
  • مشاور ، SophiaTX

DECENT یک تیم اصلی از توسعه دهندگان و سایر نقشها اما جامعه را به مشارکت نیز تشویق می کند.

این تیم DCore را در تاریخ 30 ژوئن 2017 راه اندازی كرد و در نوامبر گذشته به روزرسانی قابل توجهی را منتشر كرد. این به روزرسانی شامل نشانه های سفارشی ، پیام رسانی در بلاکچین و چند ویژگی برای seeders بود. نسخه بعدی شامل پخش جریانی محتوا ، نشانه های سفارشی غیرقابل انتقال (به عنوان مثال ، اعتبارات مدرسه ، بلیط های غیرقابل انتقال) ، واگذاری و عملکرد برای جلوگیری از بذر غیرقانونی محتوای.

رقابت

اول و مهمترین ، DECENT یک پلت فرم DApp است. بنابراین ، مسلماً در شلوغ ترین فضای فناوری blockchain در حال حاضر رقابت می کند. Ethereum شناخته شده ترین رقیب است در حالی که EOS ، Cardano و NEO نیز مشکلات مشابه را حل می کنند.

DECENT با ایجاد ویژگی هایی که به ویژه برای تولیدکنندگان محتوا و مصرف کنندگان مفید است ، خود را متمایز می کند. اگر می خواهید یک رسانه یا سرگرمی DApp بسازید ، تیم DECENT می خواهد ذهن شما را سرگرم کند.

با نگاه به DECENT از این منظر ، ممکن است نشانه توجه اصلی (BAT) را به عنوان یک رقیب در نظر بگیرید. اگرچه BAT یک پلت فرم DApp نیست ، اما در ترکیب با مرورگر Brave پروژه کاملاً در بخش محتوای آنلاین ادغام شده است.

علاوه بر این ، تعداد کمی از پروژه ها در موارد خاصی مانند فروش بلیط یا به اشتراک گذاری محتوا تخصص دارند. اما آنها سهم قابل توجهی در بازار ندارند و بیشتر آنها به عنوان پایه و اساس ایجاد DApp مانند DECENT عمل نمی کنند.

تجارت

تاریخ تجارت DECENT نسبتاً ناامید کننده بوده است. از زمان شروع معاملات با 1.78 دلار (0.00072 ~ BTC) ، قیمت DCT به طور مداوم به قیمت فعلی خود یعنی 0.32 دلار (0.00005 ~ BTC) سقوط می کند. سکه در طول عمر خود تاکنون سه افزایش قابل توجه قیمت داشته است.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = DCT&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

اولین افزایش قابل توجه قیمت در ابتدای آگوست 2017 اتفاق افتاد. کاملا مشخص نیست که چه چیزی باعث آن شده است اما به نظر می رسد اعلامیه همکاری با خودپرداز. ATMChain در طول ICO خود از DCT به عنوان گزینه مشارکت پشتیبانی می کند.

قابل توجه ترین افزایش قیمت پس از اجرای گاو نر در بازار در دسامبر 2017 و اوایل ژانویه 2018. هر چند مانند بقیه بازار ، قیمت برای شروع سال جدید سقوط کرد.

آخرین جهش قیمت و کم اهمیت ترین آن همزمان با عرضه آزمایشگاه DCore در پایان ماه مارس سال جاری بود. همانند سایر سیستم عامل های DApp ، حجم بالاتر استفاده و DApp های محبوب باید قیمت را بالاتر ببرد.

DCT را از کجا بخریم

بورس پیشنهادی برای خرید DCT Bittrex است. در Bittrex ، تنها گزینه شما تجارت BTC با DCT است. اگر هیچ BTC ندارید ، ابتدا باید بیت کوین را در صرافی مانند Coinbase یا Gemini بخرید.

همچنین می توانید DCT را استخراج کنید. برای تبدیل شدن به یک معدنچی ، شما نیاز دارید دستورالعمل ها را دنبال کنید ارائه شده توسط تیم DECENT. علاوه بر این ، شما باید رای کافی از دارندگان DCT کسب کنید تا بتوانید جایگاهی کسب کنید و جوایز خود را دریافت کنید.

سرانجام ، بذرپاشی جوایز DCT برای شما به همراه خواهد داشت. برای ایجاد بذر ، ابتدا کامپیوتر خود را به دنبال DECENT’s تنظیم کنید دستورالعمل ها. سپس ، باینری “مناسب” را اجرا کنید. سپس ناشران گره شما را برای کاشت انتخاب می کنند و شما DCT خود را دریافت خواهید کرد. هرچه رتبه شما به عنوان بذر افشان بالاتر باشد ، احتمال اینکه ناشر شما را انتخاب کند بیشتر است.

DCT را کجا ذخیره کنید

شما در حال حاضر دو گزینه دارید که می توانید DCT خود را در آن ذخیره کنید. اولین گزینه این است کیف پول مبتنی بر وب DGo. دوم این است کیف پول GUI DCore. یک کیف پول وب در راه است.

ما بسیار توصیه می کنیم که DCT خود را در صرافی ذخیره نکنید.

نتیجه

DECENT یک پلت فرم DApp متمرکز بر محتوا است که از سازوکار اجماع DPoS استفاده می کند. اگرچه تعداد زیادی سیستم عامل DApp دیگر در بازار وجود دارد ، هیچ یک از آنها تمرکز توزیع محتوا را که DECENT انجام می دهد ، ندارند.

قیمت و رتبه بندی بازار نشان دهنده آن نیست ، اما تیم توسعه DECENT با به روزرسانی ها فعال بوده است. شاید یک فشار بزرگ بازاریابی تمام نیاز این پروژه برای بازگرداندن شکوه قبلی خود باشد.

منابع اضافی DECENT

تلگرام

توییتر

Reddit

متوسط

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me