DigiByte یک است ارز رمزنگاری شده که بر امنیت ، تمرکززدایی و سرعت متمرکز است. در سال 2014 تأسیس شد ، این بخشی از کلاس قدیمی پروژه های ارز رمزپایه است. با این وجود ، با وجود سن و پیشرفت مداوم آن طی چهار سال گذشته ، این پروژه هنوز نسبتاً ناشناخته است.

در این راهنما ما موارد زیر را پوشش می دهیم:

DigiByte چیست?

طرفداران DigiByte استدلال می کنند که این غول خواب رمز ارز. طبق گفته طرفداران آن ، این فناوری در لبه برش فناوری رمزنگاری است. این میزبان شبکه ای است که سریعتر ، مقیاس پذیرتر و ایمن تر از سایر ارزهای اصلی است. آنها معتقدند که با گذشت زمان ، فناوری برتر آن در برابر بیت کوین ، Litecoin و سایر گزینه های برتر نقدی دیجیتال پیروز خواهد شد. این پروژه دارای یک انجمن اختصاصی و نزدیک به 100000 گره در سراسر جهان است.

ویژگی های digibyte

ویژگی های DigiByte

از سوی دیگر ، طی چهار سال گذشته فرزندخواندگی کند بوده است. در مقایسه با رقبای خود هنوز ارز نسبتاً مبهمی است. وب سایت DigiByte بسیاری از نسخه های عالی بازاریابی و سر و صدا را ارائه می دهد. با این وجود ، اطلاعات فنی کمی در مورد عملکرد واقعی شبکه وجود دارد. درک درستی از دستاوردهای واقعی DigiByte در مقابل مواردی که آنها برای آینده برنامه ریزی کرده اند دشوار است.

در این مقاله ، سعی خواهیم کرد به عمق سیستم عامل – تاریخچه ، مشخصات فنی و دستاوردهای آن بپردازیم. در پایان ، شما باید تصمیم بگیرید که آیا DigiByte مهمترین چیز بعدی است یا بیشتر کرک است.

تاریخ & تیم

جارد تیت DigiByte را در سال 2013 توسعه داد و بلوک پیدایش را در ژانویه 2014 راه اندازی کرد. در آن زمان ، این تنها یکی از انگشت شمار پروژه های بلاکچین عمومی بود. بدون فروش توکن اولیه و با سر و صدای کمی آغاز به کار کرد.

جارد تیت دیجی بایت

جارد تیت ، خالق DigiByte

پس از راه اندازی ، تیت تمام وقت خود را وقف توسعه DigiByte کرد. از آن زمان ، بودجه این پروژه از طریق کمک های مالی به بنیاد DigiByte تأمین شده است. همچنین منطقی است که تصور کنیم تیت و سایر شرکت کنندگان در این پروژه مقدار قابل توجهی DGB (سکه بومی) از استخراج و معاملات اولیه را در اختیار دارند. ثروت آنها هر زمان که قیمت DGB افزایش یابد افزایش می یابد.

صحبت از افراد دیگری که در این تیم کار می کنند ، دشوار است که اطلاعاتی راجع به کارکنان پشتیبانی کننده از پروژه دریافت کنید. وب سایت حاوی اطلاعاتی در مورد تیم نیست. کمی حفاری در LinkedIn مشخص شد در کل کمتر از ده توسعه دهنده که ادعا می کنند برای این پروژه کار می کنند ، از جمله تیت.

تاریخچه تجارت

مانند تمام ارزهای رمزپایه ، قیمت DigiByte اخیراً بی ثبات بوده است. تا سال 2017 ، قیمت آن تقریباً ثابت بود و فقط رشد اندکی داشت. با این حال ، 2017 و 2018 شاهد مجموعه ای از خوشه و سقوط برای DGB.

هنگامی که DigiByte به یک اشاره کرد ، اوج ژوئن 2017 رخ داد اعلام قریب الوقوع در توییتر. سرمایه گذاران که به دنبال کسب درآمد از این اعلامیه هستند ، به سرعت وارد DigiByte شدند. این قیمت را بهم زد. با این حال ، این اعلامیه برای چند روز دیگر ارسال نشد. این کیف پول جدید و چند ویژگی اضافه شده را معرفی کرد. در زمان اعلام قیمت ، قیمت DGB قبلاً به تقریباً سطح قبل از اعلامیه سقوط کرده بود.

قیمت DigiByte در دسامبر 2017-ژانویه 2018 دوباره افزایش یافت. جان مک آفی ، یک سرمایه گذار محبوب رمزنگاری ، در مورد DigiByte به عنوان شرکتی که ارزش تماشای آن را دارد ، توییت کرد. نتیجه سنبله دسامبر حمل شده به سال جدید اما ، سرانجام در اصلاح ژانویه 2018 همراه با بقیه بازار رمزنگاری ها سقوط کرد.

در سال 2018 هیچ نوسان عمده ای مشاهده نشده است ، به جز یک دوره کوتاه در Q3 این سال که قیمت برای یک یا دو ماه افزایش یافته است. این در همان زمان اعلام شد که این شرکت در دسترس بودن کیف پول برای iOS و Android است که ممکن است آن را توضیح دهد. همچنین در این زمان ، فروشگاه App Apple شروع به پرداخت در Digibyte کرد.

مشخصات فنی

مانند بیت کوین ، DigiByte یک ارز رمزپایه مبتنی بر UTXO است. این بدان معناست که معاملات جدید از «موجودی» کیف پول حاصل نمی شود. در عوض ، هر سکه منفرد یک شناسه دارد. وقتی سکه ای وارد کیف پول شما می شود ، کیف پول آن را “خرج نشده” می داند. وقتی آن سکه را برای شخص دیگری می فرستید ، به یک سکه مصرف شده تبدیل می شود. این از مشکل خرج مضاعف ارز دیجیتال جلوگیری می کند. همچنین سایر مشکلات امنیتی را با بلاکچین حل می کند.

digibyte در مقابل بیت کوین

DigiByte در مقابل بیت کوین

الگوریتم های بلوک ، استخراج و هش کردن

DigiByte بلوک پیدایش خود را در 10 ژانویه 2014 راه اندازی کرد. هنگام راه اندازی ، از یک الگوریتم اثبات اثبات واحد استفاده کرد. به زودی ، با این حال ، یک چنگال سخت برای معرفی پنج اثبات الگوریتم کار از جمله SHA256 (الگوریتم بیت کوین) و Scrypt (استفاده شده توسط Litecoin و Dogecoin) ارائه شد. تقسیم استخراج بین الگوریتم ها عدم تمرکز را افزایش می دهد و امنیت شبکه را افزایش می دهد.

تقریباً هر 15 تا 18 ثانیه یک بلاک جدید استخراج می شود. هر پنج الگوریتم استخراج هر 1.5 دقیقه یک بلوک استخراج می کند. در هر بلوک ، اندازه معاملات محدود است. DigiByte همچنین اولین کسی بود که فناوری Segregated Witness را به کار برد و به کوچک و مقیاس پذیر شدن بلاکچین آن کمک کرد. انسداد سریع همراه با چهار سال وجود به این معنی است که این پروژه دارای طولانی ترین بلاکچین موجود است. حتی بیشتر از بیت کوین.

عرضه سکه

عرضه سکه digibyte

عرضه سکه DigiByte

در نهایت ، بلاکچین DigiByte در طی 21 سال 21 میلیارد DGB استخراج می کند. در حال حاضر بیش از 11 میلیارد DGB در گردش است.

زیرساخت لایه ای

لایه های زیربنایی digibyte

لایه های زیرساخت DigiByte

زیرساخت نرم افزار از سه لایه تشکیل شده است که روی هم کار می کنند:

  1. ارتباطات اصلی & شبکه جهانی – این همه گره های شبکه را به هم متصل می کند. از انتقال اطلاعات بسیار اساسی بین گره ها پشتیبانی می کند و پایه و اساس لایه های دیگر را ایجاد می کند.
  2. دفتر عمومی & دارایی های دیجیتال – این جایی است که داده های شبکه ذخیره می شود. همچنین اقدامات امنیتی برای جلوگیری از دستکاری داده ها در نظر گرفته شده است. این کار ماینرهایی را که از سیستم عامل ایمن هستند تشویق و مدیریت می کند.
  3. برنامه های کاربردی – این قسمت زنجیره بلوکی است که کاربر متوجه آن می شود. این شامل رابط ، انتقال ، API و سایر برنامه های روزمره ساخته شده در شبکه DigiByte است.

زمان بلوک سریع تر & توان عملیاتی بالاتر

زمان بلوک سریعتر DigiByte به معنای پردازش و تأیید تراکنش ها در شبکه آن است. زمان بلوک DigiByte 15 ثانیه است و آن را 40 برابر سریعتر از بیت کوین قرار می دهد. البته ، زمان بلوک سریعتر با مقیاس پذیری همراه است زیرا هر گره در شبکه برای تأیید تراکنش های جدید باید کل تاریخچه بلاکچین را حفظ کند. DigiByte’s Blockchain طولانی ترین بلاکچین در جهان است.

برای مقابله با این چالش ها ، DigiByte اولین ارز رمزنگاری شده بود که شاهد جداگانه (SegWit) را اجرا کرد. SegWit تأییدهای معامله را از اطلاعات معامله در بلوک جدا می کند. این باعث می شود دفتر بیشتر جمع و جور شود. علاوه بر این ، SegWit امکان نوآوری هایی مانند معاملات بین زنجیره ای و معاملات تأیید منفرد را فراهم می کند. این گزینه ها راه های بالقوه ای برای توسعه در بلاک چین DigiByte است.

DigiByte همچنین اندازه و دامنه معامله را محدود می کند. اسناد کمی در مورد چگونگی دقیق عملکرد آن توضیح داده شده است ، اما تیم ادعا می کند که چنین محدودیت هایی در معاملات باعث می شود که بلاکچین آنها کارآمدتر باشد. علاوه بر این ، محدود کردن دامنه تراکنش از نظر تئوری از امنیت شبکه محافظت می کند.

زمان بلوک سریع و اندازه تراکنش کوچک امکان عبور حدود 280 تراکنش در ثانیه را فراهم می کند. این در مقایسه با هشت معامله فعلی بیت کوین در هر ثانیه سریع است. با این وجود ، در مقایسه با پردازنده های پرداخت مانند Visa ، که می توانند 2000 تراکنش در ثانیه را مدیریت کنند ، کم رنگ است. DigiByte قصد دارد به 2،000 تراکنش در ثانیه تعیین شده توسط Visa برسد و احتمالاً از آن پیشی بگیرد. با این حال ، تاکنون ، این برنامه ها بدون داشتن نقشه راه مشخص هنوز مبهم هستند.

امن تر

DigiByte همچنین ادعا می کند که از امنیت بیشتری نسبت به ارزهای دیگر برخوردار است. اولویت قرار دادن امنیت به معنای اطمینان از عدم تمرکز کل سیستم عامل تا حد ممکن است. این بخشی از دلیل عدم رشد چشمگیر تیم پروژه ها است. آنها بیشتر تبلیغ و توسعه را به صورت کاملاً غیرمتمرکز به جامعه واگذار کرده اند. مساله البته مسئله هماهنگی است. در حالی که بسیاری از افراد به پایگاه کد مشارکت کرده و پلتفرم را مجدداً تبلیغ کرده اند ، اما این امر بدون هدایت دقیق بنیاد DigiByte بسیار خاص بوده است..

با این حال ، DigiByte در غیر متمرکز کردن استخراج خود موفق بوده است. آنها این کار را عمدتا از طریق مشوق های خوب استخراج و استفاده از پنج الگوریتم انجام داده اند. این الگوریتم های استخراج ، استخراج کنندگان و توان استخراج را به پنج گروه مساوی و کوچکتر تقسیم می کند. این باعث می شود که استخراج معدن رقابتی باشد در حالی که همچنان به هر گروه اجازه می دهد هر 1.5 دقیقه یک بلوک استخراج کنند. زنجیره بلوک بیش از 100000 گره در شش قاره دارد.

DigiByte با تنظیم مشکل هر یک از الگوریتم های استخراج مجدداً تعادل را بین دو الگوریتم ایجاد می کند تا یک الگوریتم غالب نشود. این فناوری متعادل سازی MultiShield نامیده می شود ، و یکی از آنهاست پیشرفت های فنی DigiByte. نمونه اولیه اولیه MultiShield ، DigiShield ، تنظیم مشکل پاسخگویی را برای جلوگیری از دستکاری معدنچیان با قدرت پردازش زیاد در بلاکچین های کوچک تر ، اعمال کرد. مشکل نامتقارن DigiShield مشهور شده است و در بسیاری از بلاک چین های دیگر به کار گرفته شده است.

توسعه پیش از منحنی

DigiByte شهرت خود را برای قرار گرفتن در لبه برش توسعه رمزنگاری ایجاد کرده است. فناوری DigiShield آن به عنوان یک راه حل برای تنظیم دشواری ، مورد استقبال گسترده قرار گرفت. همچنین این اولین بلاک چین بود که SegWit را پیاده سازی کرد. استخراج MultiAlgo هنوز موفق نشده است. با این حال ، این منطقه دیگری است که این پروژه در صنعت بلاکچین پیشگام بوده است.

از آنجا که DigiByte دارای طولانی ترین بلاکچین موجود است ، آنها همچنین با مشکلات مقیاس پذیری روبرو شده اند که سایر زنجیره ها هنوز با آن روبرو نشده اند. بلاکچین DigiByte بیش از 5 میلیون بلوک دارد. با این حال ، قرار گرفتن در لبه برش توسعه نیز جای خطا را باقی می گذارد. تا زمانی که پذیرش کاربر به سطح ارزهای رمزپایه برتر برسد ، دشوار است که بگوییم فناوری DigiByte همانطور که ادعا می کند قوی است.

در آینده ، DigiByte برنامه هایی برای حمایت از توسعه قراردادهای هوشمند در بالای بلاک چین خود دارد. جامعه توسعه دهنده برای پیاده سازی برنامه ها و خدمات DigiByte به ابزارهای منبع باز مطمئن و قابل اعتماد نیاز دارد. DigiByte.JS یک API قابل اعتماد برای برنامه های جاوا اسکریپت فراهم می کند که باید با سیستم عامل رابط داشته باشند.

وب سایت DigiByte همچنین ادعا می کند که این پلتفرم از برنامه های AI و IoT ساخته شده بر روی بلاکچین آن پشتیبانی خواهد کرد.

همانطور که در پایان سال 2018 وجود دارد ، بسیاری از این به روزرسانی ها برای پیشرفت های آینده همچنان در دست بررسی هستند. تحولات در سال 2018 بیشتر متمرکز بر افزایش تصویب از طریق لیست های مبادله ای بیشتر ، کیف پول های اضافی و بازرگانانی است که سکه های DGB را می پذیرند.

آینده Digibyte

Traction نام بازی برای DigiByte است. در تاریخ چهار ساله خود ، هنوز چیز زیادی بدست نیامده است. 100000 گره برای یک ارز جایگزین اندازه شبکه قابل احترامی است. با این حال ، این یک ارز نسبتاً قدیمی است و فرصت هایی را برای جلب حمایت گسترده با پیام رسانی مناسب و روابط عمومی داشته است.

DigiByte در حال حاضر در حال جلب توجه است جامعه بازی. شاخه ای به نام DigiByte Gaming ، در ازای صرف وقت برای انجام بازی های خاص ، DGB را به گیمرها ارائه می دهد.

تیت ، مدیرعامل ، قول داده است که در زمینه اطلاع رسانی عمومی و بنیاد DigiByte تمرکز کند. در این مرحله ، کسب تصویب بیشتر بزرگترین چالش پیش روی پروژه است. سرنوشت DigiByte در تعادل است. این می تواند به عنوان یک رهبر در سرعت ، مقیاس پذیری ، و امنیت به ثمر برسد. یا می تواند در مبهم ماندن ادامه یابد.

همانطور که در پایان سال 2018 ، Digibyte به جذب طرفداران وفادار ادامه می دهد.

DGB را از کجا بخرید

شما می توانید DGB را در بسیاری از مبادلات عمده از جمله Bittrex ، Huobi یا Poloniex خریداری کنید – اما Binance نه.

اگر می خواهید آن را استخراج کنید ، الگوریتم های مختلف از استخراج ASIC و GPU پشتیبانی می کنند.

DGB را در کجا ذخیره کنید

شما می توانید کیف پول های ذخیره سازی داغ DGB را برای هر سیستم عامل از وب سایت Digibyte در زیر بارگیری کنید منوی کیف پول ها. شما همچنین می توانید سکه های DGB خود را در یکی از کیف پول های ذخیره سازی آفلاین مانند Trezor یا Ledger Nano S ذخیره کنید.

رقابت

DGB به عنوان ارز رمزنگاری شده UTXO با بسیاری از رمزنگاری های دیگر از جمله بیت کوین متعال و همچنین Litecoin در حال رقابت است. با توجه به اینکه DigitByte دارای سریعترین و ارزانترین پرداخت های رمزنگاری شده است ، Dash نیز یک رقیب است. پروژه دیگر در مورد رتبه بندی قابل مقایسه اما همچنین استفاده از UTXO Dogecoin است.

نتیجه

DigiByte با داشتن یک جامعه حمایتی ، تمرکززدایی پیشرفته و استفاده از موارد فراتر از پرداخت های خالص ، تلاش زیادی برای آن انجام می دهد. با طولانی شدن بازار خرس 2018 و چند پیشرفت عمده ، هنوز در تلاش است تا جریان اصلی واقعی را بدست آورد. با این حال ، بازار خرس ممکن است یک چیز خوب باشد – این نشانه ها را بدون یک مورد استفاده قوی پاک می کند و جای پروژه های با پتانسیل واقعی را می گیرد. اگر DigiByte همچنان تلاش خود را برای افزایش فرزندخواندگی متمرکز کند ، در حالی که روی توسعه بلیط های بزرگ مانند قراردادهای هوشمند کار می کند ، آینده برای این altcoin می تواند روشن باشد.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط Sarah Rothrie در تاریخ 30 نوامبر 2018 به منظور بازتاب تغییرات اخیر پروژه ، به روز شده است.

منابع اضافی DigiByte

سایت اینترنتی

مستندات

تلگرام

توییتر

Reddit

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me