الاستوس چیست?

الاستوس یک است اینترنت مبتنی بر بلاکچین که در آن شما کنترل کاملی بر دارایی های دیجیتال خود دارید. به عنوان یک سازنده ، این شامل کتاب ها ، فیلم ها ، بازی ها و غیره یا حتی به عنوان یک کاربر متوسط ​​، داده های شماست.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

تیم پروژه معتقد است که Ethereum و سایر سیستم عامل های DApp در مقیاس با محدودیت هایی روبرو هستند. آنها استدلال می کنند که آنها برای قراردادهای هوشمند عالی هستند اما برای برنامه های کامل کند ، انعطاف ناپذیر و ناخوشایند هستند. در سطح اساسی ، Elastos بستری برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است که این مسائل را حل می کند.

در این راهنما ، همه مواردی را که باید در مورد پروژه بدانید ، جستجو خواهیم کرد از جمله:

الاستوس چگونه کار می کند?

علاوه بر اینکه مالکیت کامل دارایی های دیجیتالی خود را به شما می دهد ، Elastos اطمینان می دهد که هنگام اجرای DApps مجبور نیستید (یا نمی توانید) به اینترنت دسترسی داشته باشید. در عوض ، همه DApp ها در Smart Web اجرا می شوند. این جدایی از شما در برابر بدافزار و سایر حملات دیجیتالی محافظت می کند که شما را در معرض سرقت اطلاعات و / یا محتوا قرار می دهد.

علاوه بر این ، سیستم عامل تلفن همراه است. و می توانید DApp های شبکه را تقریباً روی هر سیستم عامل (Android ، iOS ، PC و غیره) اجرا کنید. بیایید از زیرساخت های این اتفاق بیفتیم.

چهار ستون

الاستوس متشکل از چهار ستون که امکان جداسازی شبکه و انعطاف پذیری سیستم عامل را فراهم می کند. این ستون ها Blockchain ، Runtime ، Carrier و کیت توسعه نرم افزار (SDK) هستند..

بلاکچین

Elastos Blockchain عملکرد برنامه را بین زنجیره اصلی و زنجیره های جانبی برای هر برنامه جدا می کند. زنجیره اصلی از معاملات اساسی و انتقال وجه مراقبت می کند در حالی که هر یک از شبکه های جانبی قراردادهای هوشمند DApps را اجرا می کنند.

زنجیره های جانبی چند مزیت دیگر نیز دارند. به عنوان مشتری ، می توانید ساز و کار اجماع خود را بر روی هر یک از زنجیره های جانبی سفارشی کنید و همچنین توکن های زنجیره ای را نیز توزیع کنید. علاوه بر این ، کاربران می توانند آن نشانه ها را از طریق زنجیره های جانبی و از طریق دیگر به زنجیره اصلی منتقل کنند.

زمان اجرا

سیستم عامل های معمول DApp قراردادهای هوشمند را اجرا می کنند و برنامه های مرتبط را مستقیماً در بلاکچین اجرا می کنند. وقتی می خواهید از DApp در دستگاه تلفن همراه استفاده کنید ، این استراتژی مشکل ساز است. از طرف دیگر ، الاستوس در حالی که هنوز از بلاکچین برای فعال کردن قراردادهای هوشمند استفاده می کنید ، DApps را با محیط زمان اجرا اجرا می کند.

Elastos Runtime به شما امکان اجرای DApps در خارج از سیستم عامل Elastos را می دهد. این شبکه شامل محیط های زمان اجرا برای اندروید ، iOS ، ویندوز و لینوکس اوبونتو است. حتی اگر DApp ها روی این سیستم عامل ها کار می کنند ، با حفظ مالکیت شما به دارایی های دیجیتال شما دسترسی ندارند.

زیرساخت الاستوس

معماری الاستوس

حامل

شرکت الاستوس کریر خدمات اینترنتی غیر متمرکز همتا به همتا پروژه است. مشابه سایر پروژه های غیرمتمرکز اینترنتی ، شما می توانید قدرت محاسباتی و قابلیت ذخیره سازی خود را به سایر کاربران اجاره دهید.

این ستون پایه DApps شبکه است.

کیت توسعه نرم افزار (SDK)

Elastos SDK برنامه ها را به Smart Web متصل می کند ، که مخصوصاً برای برنامه های غیر Elastos بسیار مفید است. با استفاده از SDK ، این برنامه ها می توانند بدون نیاز به استفاده از ماشین مجازی Elastos ، شناسه خود را دریافت کرده و به Smart Web دسترسی پیدا کنند.

توکن الاستوس (ELA)

ELA واحد پول شبکه الاستوس است. می توانید از آنها برای هرگونه فعالیت در سیستم مانند سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال ، تجارت یا پرداخت هزینه – برای ذکر چند مورد استفاده کنید.

اقتصاد توزیع و توزیع این رمز پیچیده است. این تیم 33 میلیون ELA را در بلوک Genesis ضرب کردند ، و بخش عمده ای از آنها توسط سرمایه گذاران برای دریافت پاداش بهره قفل شد. این جوایز بسته به مدت زمان قفل از 4 تا 6 درصد متفاوت است. این تیم همچنین نیمی از مبلغ توکن را برای پاداش دادن به افرادی که به اکوسیستم کمک می کنند ، رزرو کرده است.

علاوه بر این ، شبکه از طریق فرایندی به نام استخراج معدن ، ELA را با نرخ تورم سالانه 4٪ ایجاد می کند.

استخراج معدن

در استخراج ادغام شده ، بلاکچین بیت کوین و الاستوس همزمان به توافق بلوک می رسند. و بیت کوین به عنوان یک زنجیره والدین برای الاستوس عمل می کند. این نوع استخراج برای معدنچیانی که اکنون می توانند اثبات کار را بدون نیاز به استفاده از توان محاسباتی اضافی به هر دو زنجیره ارائه دهند ، سودمند است.

استخراج معدن همچنین مزایای قابل توجهی را برای الاستوس به همراه دارد. هرچه تعداد بیشتری از استخراج کنندگان بیت کوین به ادغام ماین مایکروسافت BTC و ELA روی بیاورند ، قدرت هش در شبکه Elastos افزایش می یابد و باعث می شود کمتر در معرض حمله 51 درصدی قرار گیرد. افزایش قدرت هش کردن به ویژه برای پروژه های جدید که ممکن است تعداد قابل توجهی استخراج کننده در شبکه نداشته باشند بسیار مهم است.

تیم & پیش رفتن

الاستوس در سال 2000 هنگامی که مایکروسافت آمریکا را ترک کرد و به چین بازگشت ، به عنوان فرزند بنیانگذار چن رونگ آغاز شد. اگرچه این پلتفرم در ابتدا هیچ ارتباط زنجیره بلوکی نداشت ، Rong هنوز یک پلتفرم را تصور می کرد که در آن برنامه ها و سرویس های آن مستقیماً به اینترنت متصل نمی شوند.

فقط در ژوئن 2017 بود که جیانان وو ، مدیرعامل Bitmain ، به یک سرمایه گذار فرشته تبدیل شد و این پروژه واقعاً به شکل پلتفرم مجهز به بلاکچین امروزی درآمد..

از آن زمان ، تیم بالای 50 نفر مشارکت های زیادی را ایجاد کرده و بخشهایی از الاستوس کریر را ساخته است. آنها همچنین شبکه اصلی خود را در دسامبر 2017 راه اندازی کردند ، اما هنوز در دسترس عموم نیست.

این تیم همکاری نزدیک با NEO و Bitmain همچنین “G3 چین” را تشکیل می دهد. هدف آن همکاری با یکدیگر برای ایجاد یک اقتصاد کاملاً غیرمتمرکز و وب هوشمند است.

با نگاه دقیق به Elastos به عنوان یک پلت فرم DApp ، مستقیماً با EOS و Ethereum رقابت می کند. Elastos و EOS هر دو دارای SDK برای ادغام برنامه های سنتی با بلاکچین هستند. اما EOS محیط کار خود را ندارد. برای مقایسه دوم ، Ethereum دارای یک زنجیره واحد است که در آن تمام قراردادهای هوشمند را اجرا می کند در حالی که Elastos ساختار اصلی زنجیره / زنجیره اصلی را دارد که در بالا توضیح داده شد.

Aelf پروژه کوچکتری است که دارای بسیاری از مشخصات مشابه الاستوس است. Aelf با تلاش برای تبدیل شدن به “لینوکس Blockchains” همچنین از زنجیره های جانبی برای هر پلت فرم DApp استفاده می کند. با این وجود ، از الگوریتم اجماع متفاوتی استفاده می کند – Proof-of-Stake (DPoS).

تجارت

معاملات ELA فقط در اوایل سال جاری آغاز شد. برای ارز رمزنگاری شده ، قیمت طی چهار ماه گذشته نسبتاً ثابت مانده است. اندکی پس از ICO ، قیمت پیش از آنکه در پایان فوریه به 91.56 دلار (0.00879 ~ BTC) برسد ، به نوسان نوسان کوتاه مدت دست یافت. مهلت قفل شدن در 22 فوریه برای جوایز بهره به احتمال زیاد باعث این افزایش شده است. پس از این قطع ، مقدار قابل توجهی سکه از عرضه خارج شد و فشار را به سمت بالا فشار آورد.

به دنبال آن ، قیمت تا مارس به طور پیوسته کاهش یافت. از آوریل تا امروز ، ELA به طور مداوم به سطح فعلی 41.43 دلار (0.00555 ~ BTC) رسیده است.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = ELA&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

همانند اکثر ارزهای رمزپایه ، نقاط عطف توسعه موفق و اعلامیه های مشارکت می توانند تأثیر قیمتی مثبتی داشته باشند. هرچند مواظب باشید. حتی اگر دوره های قفل شدن 3-1 سال طول بکشد ، آن علامت هایی که دوباره وارد گردش می شوند فشار رو به پایین را تحت فشار قرار می دهند. نرخ تورم 4 درصدی نیز همین کار را انجام خواهد داد.

از کجا ELA بخریم

در حال حاضر ، گزینه های خرید ELA شما محدود است. می توانید آن را با USDT ، BTC یا ETH خریداری کنید هووبی. اما این در مورد آن است.

اگر در نحوه تهیه این سکه ها سردرگم هستید ، ابتدا باید راهنمای خرید Bitcoin و خرید Ethereum را بررسی کنید.

ELA را در کجا نگهداری کنید

تیم الاستوس یک ایجاد کرده است کیف پول رسمی که باید ELA خود را در آن نگه دارید. این در حال حاضر فقط از طریق وب در دسترس است ، اما پاسخگوی تلفن همراه است ، بنابراین همچنان می توانید از آن در تلفن خود استفاده کنید.

نتیجه

Elastos یک پلت فرم غیرمتمرکز اینترنت و DApp است که به شما امکان کنترل دارایی های دیجیتالی خود را می دهد. تیم احتمالاً آن را به بهترین وجه توصیف می کند:

الاستوس = لجر قابل اعتماد + قراردادهای هوشمند + DApps و دارایی های دیجیتال قابل کسب درآمد

فرمول الاستوس

این شبکه برای بهبود مقیاس پذیری و انعطاف پذیری شبکه های دیگر کار می کند ، این شبکه به طور واضح برای عملکرد DApp ساخته شده است. برای تحقق این امر ، به طور عمده از زنجیره های جانبی و محیط های زمان اجرا برای بهینه سازی موبایل استفاده می شود.

هنوز مدتی باقی مانده است که شاهد تحقق کامل دید Elastos هستیم. اما به نظر می رسد همکاری با NEO و Bitmain اخبار مثبت و برنامه های بسیار گسترده تری را برای آینده پیش بینی می کند.

منابع اضافی

توییتر

تلگرام

Reddit

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me