الیکس چیست?

Elix یک پلت فرم مبتنی بر Ethereum برای است پرداخت ها ، وام ها و سرمایه گذاری جمعی. این تیم منحصراً رویکرد همراه اول را در پیش گرفته و بر قابلیت استفاده برای جذب هرچه بیشتر پایگاه کاربر از ابتدا تمرکز کرده است..

مشکل بازار: نگه داشتن اطلاعات مالی و شخصی در یک سرور متمرکز بارها و بارها ثابت کرده است که وسیله ای ناامن برای ذخیره اطلاعات است (به عنوان مثال Equifax). این نه تنها داده های حساس را با یک نقطه خرابی در معرض هکرها قرار می دهد ، بلکه فرصت تقلب را نیز فراهم می کند. با یک نهاد واحد که داده ها و معاملات را کنترل می کند ، چه کسی می گوید آنها به عنوان واسطه داده ها را دستکاری نمی کنند?

در این راهنمای مبتدی Elix ، ما نحوه حل این پروژه در کنار همه مواردی را که لازم است بدانید ، از جمله:

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Elix چگونه کار می کند?

شبکه Elix شامل سه جز separate جداگانه است:

  1. دفتر پرداخت
  2. بستر سرمایه گذاری Crowdfunding
  3. وام های همتا به همتا

پرداخت لجر

دفتر پرداخت ها پایه و اساس Elix است. اینجا جایی است که شما وجوه خود را ارسال می کنید ، وام می گیرید و درخواست می کنید و همچنین معاملات انجام شده را ردیابی می کنید. شما می توانید حساب دفتر حساب خود را به یک آدرس محلی در تلفن خود یا مستقیماً به برنامه Elix پیوند دهید. علاوه بر این ، شما قادر به ارسال “پرداخت سریع” به مخاطبین بدون نیاز به تایپ آدرس آنها هنگام همگام سازی آنها با برنامه هستید..

بستر سرمایه گذاری Crowdfunding (تقویت)

Elix همچنین شامل یک سیستم عامل است, افزایش, برای تسهیل کمپین های تأمین مالی جمعی غیرمتمرکز با استفاده از قراردادهای هوشمند. برای مشارکت در فعالیت های یک پروژه ، باید از رمز اکسیر استفاده کنید ، تیم به درستی نام آن را گذاشته است ELIX. Elix درصدی از بودجه ای را که پروژه ها از طریق Boost جمع می کنند ، می گیرد اما در بودجه آنها مشخص نشده است کاغذ سفید هنوز این درصد چقدر است علاوه بر این ، تیم Elix در حال بررسی هر پروژه ای است که علاقه مند به جمع آوری سرمایه در سیستم عامل است تا اطمینان حاصل شود که فقط پروژه های با کیفیت انجام می دهند.

رابط سرمایه گذاری جمعی elix

وام دهی همتا به همتا (P2P)

در آخر ، الیکس یک انگیزه ارائه می دهد, وام های همتا به همتا (P2P) برنامه.

در یک وام سنتی ، وام گیرنده وام دهنده را در طی یک دوره اقساط پس می دهد. این اقساط شامل نرخ بهره ای است که شرایط وام بیان می کند. در این سیستم انگیزه های زیادی برای وام گیرنده برای پرداخت به موقع اقساط وجود ندارد ، به جز خطر ارسال به مجموعه ها.

با وجود الیکس ، هم وام دهنده و هم وام گیرنده انگیزه دارند که از شرایط وام پیروی کنند. هنگام تنظیم وام ، شرکت کنندگان می توانند یک دوره استخراج را پس از اتمام وام انتخاب کنند تا جوایز بیشتری دریافت کنند. در صورت فعال بودن ، به عنوان وام دهنده ، باید ELIX را در سیستم مشابه Proof-of-Stake در کیف پول خود نگه دارید. هنگامی که آن دوره برگزاری به پایان رسید ، Elix جوایز را به صورت یک رمز جدید به شما اهدا می کند, Token P. این رمز به احتمال زیاد در آینده نام دیگری خواهد داشت.

اگر وام گیرنده وام را به موقع پس دهد ، پاداش با دریافت وام دهنده 65٪ و وام گیرنده 35٪ تقسیم می شود. اگر وام گیرنده دیر پرداخت کند ، وام دهنده 100٪ پاداش را دریافت می کند.

Token P حداکثر عرضه ثابت خواهد داشت که تیم انتظار دارد فقط پس از چند دهه به آن برسد.

اثبات زمان استخراج

منحصر به فرد ، Elix از زمان اثبات زمان برای استخراج ELIX استفاده می کند. این یک استراتژی استخراج نسبتاً پیچیده است ، بنابراین ما می خواهیم آن را مرحله به مرحله خرد کنیم:

  1. به عنوان یک کاربر اولیه ، شما یک آدرس Ethereum برای والدین و فرزند خود ایجاد می کنید. این اتفاق در زمان پیدایش الیکس رخ داد.
  2. تیم Elix 1 Elixor (EXOR) را به آدرس فرزند شما هدایت می کند.
  3. در هر زمان ، می توانید 1 EXOR از کودک به آدرس والدین منتقل کنید. شما می توانید این کار را 10 بار با هر جفت فرزند و والد انجام دهید.
  4. هنگامی که EXOR را از فرزند به والدین دیگر منتقل می کنید ، تعداد مشخصی از ELIX را به جای آن دریافت می کنید. این تعداد از 2500 شروع می شود اما طی 10 سال آینده به 5000 افزایش می یابد.
  5. بنابراین ، هرچه EXOR خود را بیشتر نگه دارید ، ELIX بیشتری دریافت خواهید کرد که در نهایت آن را منتقل کنید.

به دلیل پاداش های متنوع استخراج معدن ، پیش بینی میزان کل تأمین کالا پس از اتمام استخراج دشوار است.

تیم الیکس & پیش رفتن

الیکس تیم مدتی طولانی از دو بنیانگذار ، دیوید جکسون و ملانی پلازا تشکیل شده بود ، اما اخیراً گسترش یافته است ، با اضافه کردن یک مشاور و یک توسعه دهنده.

این تیم در مقایسه با سایر تیم های بلاکچین جوان است. جکسون در سال 2017 در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شد و بلافاصله پس از آن کار در Elix را آغاز کرد. اگرچه هنوز در ساخت بلاکچین جدید نیست ، اما Plaza تجربه قبلی راه اندازی خود را به عنوان CTO To The Tens و بنیانگذار Crunchbutton دارد.

به نظر نمی رسد این تجربه محدود مانع پیشرفت آنها شود. از زمان راه اندازی این سیستم عامل در سپتامبر 2017 ، این تیم بتا برای دفتر پرداخت منتشر کرده و قراردادهای هوشمند سرمایه گذاری گسترده و وام را برای آزمایش باز کرده است..

ETHLend احتمالاً بزرگترین رقیب الیکس در فضای وام P2P است. ETHLend از طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه پشتیبانی می کند که می توانید به آنها وام دهید اما برنامه پاداش وام را که الیکس ارائه می دهد ، از دست داده است..

به عنوان یک پلت فرم پرداخت ، Elix در میان چند پروژه دیگر با Request Network و OmiseGo رقابت می کند. از آنجا که الیکس در درجه اول یک پلت فرم وام و سرمایه گذاری جمعی است ، گزینه های پرداخت آن بسیار ساده تر از آنچه رقبا ارائه می دهند ، است.

تجارت

قیمت ELIX از زمان آغاز معاملات در سپتامبر 2017 دو بار افزایش یافته است. اولین افزایش (و سقوط متعاقب آن) در ابتدای اکتبر 2017 اتفاق افتاد. اگرچه هرگز نمی توانید اطمینان داشته باشید ، به نظر می رسد این حداقل تا حدی ناشی از تأثیرگذار محبوب رمزنگاری Youtube ، Suppoman ، که در آن زمان ویدیویی را منتشر کرد مبنی بر اینکه ELIX پروژه خوبی برای سرمایه گذاری بود.

حرکت قابل توجه بعدی قیمت در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 بود که ELIX با کل بازار ارزهای رمزپایه افزایش و سقوط کرد. قیمت از آن زمان نسبتاً ثابت بوده است ، در حال حاضر در حدود 0.42 دلار (0.00005 ~ BTC).

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = ELIX&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

انتشار عمومی برنامه ریزی شده برای پایان Q2 2018 باید تأثیر مثبتی بر قیمت داشته باشد. با این حال ، اگر انتظارات سرمایه گذاران را برآورده نکند ، در آینده کوتاه مدت (و احتمالاً حتی بلند مدت) مضر خواهد بود.

خرید ELIX از کجا

KuCoin ELIX را به عنوان یک جفت تجاری با BTC و ETH ارائه می دهد. اگر صاحب هیچ یک از این دو سکه نیستید ، ابتدا راهنمای ما در مورد نحوه خرید بیت کوین یا نحوه خرید Ethereum را بررسی کنید.

ذخیره ELIX

ELIX یک رمز ERC20 است ، بنابراین هر کیف پولی که از نشانه های مبتنی بر Ethereum پشتیبانی کند باید کار کند. MyEtherWallet یک انتخاب آنلاین محبوب در بین سرمایه گذاران است. اگرچه برای امنیت بیشتر ، استفاده از کیف پول سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger Nano S را در نظر بگیرید.

هنگامی که تیم برنامه تلفن همراه را برای عموم منتشر کرد ، در حالت ایده آل باید ELIX خود را با استفاده از آن کیف پول ذخیره کنید.

نتیجه

Elix قصد دارد تمرکززدایی وام های همتا ، سرمایه گذاری گسترده و پرداخت های عادی را انجام دهد. اگرچه در حال حاضر فقط یک تیم چهار نفره است ، اما تاکنون پیشرفت چشمگیری داشته اند. آنها برای پرداخت ها بتا ساخته اند و توسعه قرارداد هوشمند سیستم عامل های وام و سرمایه گذاری گسترده خود را به پایان رسانده اند.

با این وجود هیچ رهبر در این فضا وجود ندارد ، اما عملیات ناب اکسلیکس می تواند آنها را به اوج برساند. با این حال ، یک پیشنهاد اولیه سکه ای چند میلیون دلاری (ICO) از یک رقیب ممکن است گفتن آن را آسان تر از انجام آن انجام دهد.

منابع اضافی Elix