EOS چیست?

EOS یک است بستر بلاکچین برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز (dapps) ، مشابه عملکرد Ethereum. در حقیقت ، طرفداران آن را قاتل Ethereum نامیده اند. با ارائه مجموعه ای از سیستم عامل مانند خدمات و توابع که dapp ها می توانند از آنها استفاده کنند ، توسعه Dapp را آسان می کند.

ایده پشت EOS گردآوری بهترین ویژگی ها و وعده های مختلف فناوری های مختلف قرارداد هوشمند موجود است (به عنوان مثال امنیت بیت کوین ، پشتیبانی رایانه ای از Ethereum). به زبان ساده ، جامعه EOS در تلاش است تا یک پلت فرم ساده و قابل استفاده برای برنامه روزانه داپ را برای کاربر روزمره فراهم کند.

در این راهنمای مبتدیان ، موارد زیر را مشاهده خواهیم کرد:

EOS چگونه کار می کند?

چشم انداز EOS ساختن یک بستر نرم افزاری بلاکچین است که بتواند به طور ایمن و روان به هزاران معامله در ثانیه برسد ، همه در حالی که یک تجربه در دسترس را برای توسعه دهندگان برنامه ها ، کارآفرینان و کاربران فراهم می کند. هدف آنها تهیه یک سیستم عامل کامل برای برنامه های غیرمتمرکز با ارائه خدماتی مانند احراز هویت کاربر ، فضای ذخیره سازی ابری و میزبانی سرور است.

معتبر باشید (ated)

شبکه EOS یک بستر آماده برای برنامه ها است که به شما امکان می دهد از یک سیستم احراز هویت کامل استفاده کنید. حساب های کاربری ، با سطوح مختلف مجوز و داده های کاربر محلی که با امنیت محلی ساخته شده اند ، از ویژگی های شبکه است. همچنین می توانید دسترسی پایگاه داده را بین حساب ها به اشتراک بگذارید و داده های کاربر را در دستگاه محلی خارج از بلاکچین ذخیره کنید.

بازیابی برای حساب های سرقتی نیز در سیستم پخته شده است. شما روش های مختلفی برای اثبات هویت خود و بازیابی دسترسی به یک حساب خطرناک دارید.

آن را در ابر نگه دارید

میزبان سرور و فضای ذخیره سازی ابری نیز بخشی از سیستم EOS هستند. به عنوان یک توسعه دهنده برنامه ، می توانید برنامه هایی را با میزبانی ، فضای ذخیره سازی ابری و پهنای باند دانلودی که سیستم ارائه می دهد ، ایجاد و استقرار دهید. این به شما کمک می کند تا ایده های خود را بدون نیاز به امنیت ذخیره سازی و پهنای باند به واقعیت تبدیل کنید.

به عنوان یک توسعه دهنده ، مستقیماً از EOS به تجزیه و تحلیل استفاده برای ذخیره سازی و پهنای باند دسترسی دارید و می توانید محدودیت هایی را برای برنامه های خاص تعیین کنید. شما با ذخیره رمزها هزینه این خدمات را پرداخت می کنید.

پوسته پوسته شدن

اکثر بلاکچین های رایج (فکر می کنیم بیت کوین و اتریوم) از توافق بر سر حالت استفاده می کنند ، به این معنی که ، در هر لحظه ، همه رایانه های موجود در شبکه می توانند وضعیت فعلی کل بلاکچین را تأیید کنند. انجام این کار به جلوگیری از تقلب و تأیید معاملات کمک می کند. بلاکچین در آن موارد نمودار وضعیت سیستم است. و هنگامی که هر بلوک جدید به زنجیره بلوک اضافه می شود ، گره های موجود در شبکه هر تراکنش را از بلاک می گیرند و وضعیت هر آدرس مرتبط با آن تراکنش ها را به روز می کنند.

از طرف دیگر ، EOS اجماع را در مورد رویدادها اعمال می کند. هنگام استفاده از اتفاق نظر در مورد رویدادها ، تمرکز بر معاملات (یا به سادگی پیام ها) بر خلاف دولت است. گره ها به جای تأیید وضعیت شبکه در هر زمان مشخص ، برای پیگیری وضعیت شبکه ، سری از رویدادهایی را که تاکنون رخ داده اند ، تأیید می کنند. در هنگام راه اندازی مجدد ، سیستم مجدداً تأیید می کند که تاریخچه معاملات کاملاً تأیید می شود اما می تواند از پس تراکنش های بسیار بالاتر هنگام اجرای کار برآید..

به زبان ساده ، این شبکه می تواند تا یک میلیون تراکنش در ثانیه از دروازه را با یک ماشین واحد انجام دهد ، با مقیاس نظری بی نهایت به صورت موازی بین چندین ماشین امکان پذیر است.

آرم EOS در فضا

EOS بستری برای برنامه های غیرمتمرکز (dapps) است.

استفاده رایگان

به طور پیش فرض ، یک برنامه ساخته شده بر روی سیستم عامل EOS به پرداخت های خرد نیاز ندارد توسط کاربران نهایی برای ارسال معاملات و انجام وظایف در بلاکچین. توسعه دهندگان برنامه شخصی نحوه پرداخت هزینه معاملات توسط کاربران را تعیین می کنند. بنابراین ، شرکت ها آزاد هستند که استراتژی های درآمدزایی خود را ارائه دهند.

ویژگی ها ، نه اشکالات

سیستم EOS یک مدل حاکمیت را بر اساس تولیدکنندگان بلوک ارائه می دهد تا اینکه رأی در مورد معامله تایید شده ، اینکه آیا یک برنامه به درستی اجرا می شود و همچنین تغییرات کد منبع برنامه های منفرد و همچنین خود سیستم. این انجمن می تواند به طور دموکراتیک و ایمن ، اشکالات موجود در سیستم را به طور فعال ارتقا ، تنزل داده و رفع کند.

مشکلی در اجرا وجود ندارد

سیستم با ساختن هر بلوک (تولید هر 0.5 ثانیه) حتی به صورت پی در پی ، زمان تاخیر را کاهش می دهد و عملکرد را به حداکثر می رساند چرخه. چرخه ها را تشکیل می دهد موضوعات که در چرخه ها به طور موازی اجرا می شوند. این ساختار به شما امکان می دهد تراکنش های درون بلوک های واحد و بین بلوک ها را ارسال کرده و به آنها پاسخ دهید ، حد پایین نظری را برای زمان پاسخ کاهش می دهد تا به سادگی زمان انتقال پیام از طریق شبکه باشد.

کاغذ سفید به شرح بسیاری از ویژگی های چربی گری و جزئیاتی که ما برای اختصار در اینجا گذاشته ایم ، می پردازد.

نقشه راه ، تیم و انجمن

پروژه EOS توسط شرکتی به نام ایجاد شده است Block.one. این شرکت توسط Dan Larimer (بنیانگذار هر دو Bitshares و Steemit) و Brendan Bloomer هدایت می شود. هر دو تجربه جدی در دنیای رمزنگاری را ارائه می دهند و علاوه بر پروژه های خود ، در ارتقا the این فناوری به عنوان یک کل فعال هستند.

EOS Dawn 1.0 در 14 سپتامبر 2017 منتشر شد ، نسخه Dawn 2.0 ردیابی منابع و ارتباطات بین بلاکچین را در 4 دسامبر 2017 به ارمغان آورد و نسخه Dawn 3.0 (راه اندازی رسمی پروژه) در آوریل 2018 اتفاق افتاد.

جامعه ای که پشت سر EOS زندگی می کند ، پر جنب و جوش و جهانی است و علاقه زیادی به سرمایه گذاران و مشارکت کنندگان دارد. دیدارها معمول هستند, هنر در حال ایجاد است ، گروه تلگرام فعال است و می توان انجمن های بیشتری را در فیس بوک, توییتر, و استیمیت.

هنر EOS

هنر در بین جامعه محبوب است.

در حال حاضر بیش از 100 dapp در شبکه EOS وجود دارد. متأسفانه ، فعالیت در این dapps تا حدودی فاقد است. فعال ترین برنامه ، PRA CandyBox ، تقریباً تمام شده است روزانه 6000 کاربر فعال. با این حال ، این تعداد به طور قابل توجهی بالاتر از محبوب ترین اپ Ethereum ، مبادله غیرمتمرکز IDEX است که در حال حاضر با کمی بیش از 1000 کاربر فعال روزانه قرار دارد..

جنجال

غیر از Ripple (XRP) یا Bitcoin Cash (BCH) ، EOS احتمالاً قطبی ترین پروژه در فضا است. مخالفان استدلال می كنند كه این پروژه به دلیل اجرای سازوكار اجماع اثبات سهام موردنظر كه در آن فقط 21 تولیدكننده بلوك معاملات را تأیید می كنند ، به شدت متمركز است. علاوه بر این ، بسیاری از اعضای جامعه احساس می کنند که ICO 4 میلیارد دلاری پروژه در بهترین حالت سهل انگاری و حریص بود ، یا در بدترین حالت حتی کلاهبرداری داشت.

شبکه EOS نیز سهم خوبی از اشکالات خود را داشته است. چندین آسیب پذیری مهم که منجر به راه اندازی شبکه اصلی پلت فرم شده است ، باعث شد بسیاری از افراد سر خود را خراشیده کنند که چگونه می توانند با چنین بودجه زیادی اتفاق بیفتند. حتی پس از پرتاب ، هکرهای خیرخواه همچنان به گزارش اشکال پس از اشکال خود ادامه دادند.

نشانه و تجارت EOS

فروش توکن EOS یک نوع بود. این رویداد در یک سال کامل ، از 26 ژوئن 2017 ، با 350 دوره توزیع آغاز شد. در پایان هر دوره ، تعداد کل توکن های تعیین شده برای آن دوره بر اساس میزان ETH که به آنها کمک کرده اند تقسیم بر کل مبلغ مشارکت ، به مشارکت کنندگان توزیع شده است.

توزیع رمز EOS

این پروژه در مدت یک سال ICO 4 میلیارد دلار سرمایه جمع کرد.

در این مدت ، بیشتر مبادلات عمده نشانه های EOS را ذکر کرده اند. بنابراین ، بازار به طور عمده قیمت را تعیین می کند. این امر فروش را برای هر علاقه مند باز کرده و زمان زیادی را برای تماشای پیشرفت و پیشرفت تیم قبل از مشارکت در اختیار شما قرار می دهد. نتیجه یکی از پردرآمدترین فروش توکن ها تا به امروز و رشد بسیار زیاد توکن در این بین بوده است.

رمز EOS خود عملکردی را انجام نمی دهد. این فقط از این جهت مفید است که توسعه دهندگان در حال توسعه برنامه های کاربردی در سیستم عامل باید از آنها برای تولید نشانه های برنامه خاص خود استفاده کنند. و پذیرش هر برنامه در سیستم عامل منوط به رأی دادن توسط دارندگان رمز است.

تجارت

پس از بسته شدن ICO ، قیمت EOS با افت شدید از 4.85 دلار (0.00181 BTC) روبرو شد و به کمی بیش از 0.50 دلار (0.000093 ~ BTC) رسید. قیمت سکه از آن زمان روی یک غلتک است ، و پیش از آنکه در قیمت فعلی خود یعنی حدود 5.40 دلار (0.000837 ~ BTC) به بالاترین قیمت خود برسد ، به 21.46 دلار (BTC 0.00227 ~) رسید..

با کمال تعجب ، این بالاترین رکورد در طی دوره گاو نرخی در بازار تا پایان سال 2017 رخ نداد. درعوض در اواخر آوریل 2018 اتفاق افتاد. این جریان بزرگ مستقیماً با راه اندازی شبکه اصلی پلت فرم و همچنین eirdD eosDAC همزمان بود 15 آوریل.

با راه اندازی خالص اصلی در کتاب ها ، تأثیرگذارترین رویداد برای تأثیرگذاری بر قیمت ، صرفاً استفاده بیشتر از EOS dapp است. مشارکت های بزرگ و استفاده گسترده از شرکت ها می تواند این روند را تحت فشار قرار دهد.

نحوه خرید EOS

ساده ترین راه برای خرید EOS خرید آن از طریق Binance یا با USDT ، BTC یا ETH است. همچنین می توانید آن را از Bitfinex ، Huobi یا OKEx بخرید اگرچه روند کار چندان ساده نیست.

اگر در حال حاضر فقط دلار آمریکا (یا هر فیات دیگر) دارید ، مراحل اضافی دارید. ابتدا باید یک حساب کاربری در یک سیستم عامل پشتیبانی کنید که از مبادلات رمزنگاری فیات پشتیبانی می کند. Gemini ، GDAX و Coinbase همه گزینه های محبوب هستند.

پس از ایجاد حساب ، باید حساب بانکی خود را پیوند دهید و USD را به سیستم عامل ارسال کنید. از آنجا بیت کوین بخرید.

اکنون که مالک بیت کوین هستید ، آن را از صرافی اصلی خود به Binance ارسال کنید. سرانجام ، در Binance ، بیت کوین خود را با EOS معامله کنید.

ذخیره EOS

شما چندین کیف پول ایجاد شده در جامعه دارید که می توانید هنگام ذخیره رمزهای EOS خود را انتخاب کنید.

کیف پول Greymass به نظر می رسد محبوب مورد علاقه جامعه است. این همه آنچه را برای ذخیره رمزهای خود و رأی دادن به تولیدکنندگان بلاک در یک طرح با کاربرد آسان نیاز دارید.

ساده گزینه جامع دیگری است که اعضای جامعه توصیه می کنند. همانطور که از نام آن مشخص است ، کیف پول تمرکز روشنی روی سادگی دارد که حتی دارندگان رمزهای مبتدی نیز باید با استفاده از آن احساس راحتی کنند.

اگر اهل فن هستید ، همیشه می توانید از آن استفاده کنید کیف پول رابط خط فرمان (CLI) همراه با بلاکچین. این کیف پول منبع باز است و مستقیماً از Block.one ارائه می شود ، بنابراین مطمئن ترین شرط شماست.

نتیجه

EOS یک پروژه بحث برانگیز در عرصه dapp با تیم اثبات شده ، دید بلند ، اما اجرای مشکوک است. بودجه 4 میلیارد دلاری باید بیش از حد کافی باشد تا پروژه بتواند تمام آنچه را که در نظر داشت انجام دهد. چند سال آینده برای جایگزینی جایگاه در بازار dapp بسیار مهم خواهد بود.

آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید ، یک چیز مسلم است: EOS به این زودی ها به جایی نمی رود.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 10.28.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

گیتهوب

یوتیوب

توییتر

فیس بوک

متوسط