شما تحقیق خود را انجام داده اید شما نماینده مورد علاقه خود (یا نمایندگان) را انتخاب کرده اید. و توکن های EOS خود را به دست آورده اید. اما اکنون سعی کرده اید بفهمید چگونه به یک تولید کننده بلوک EOS رأی دهید. این اولین بار است که شرکت می کنید یا در سیستم اثبات سهام (DPoS) تفویض می کنید یا خیر ، روند رأی گیری می تواند موجب ترس باشد.

شما گزینه های مختلفی دارید که از نظر سختی و امنیت متفاوت هستند و از طریق آنها می توانید رأی دهید. ما اینجا هستیم تا گام به گام شما را در مورد چگونگی رأی دادن به یک تولید کننده بلوک EOS با استفاده از دو گزینه انتخاب کنیم. ما اولین مورد ، ابزار رای گیری Greymass را برای اکثر افراد توصیه می کنیم. استفاده از آن نسبت به گزینه دوم ، cleos ساده تر و ساده تر برای مبتدیان است. شروع کنیم.

ابزار رای گیری Greymass – رای گیری EOS به روشی ساده

به دلایلی که می توانید در زیر بفهمید ، انتقادات زیادی از طرف جامعه وجود داشت مبنی بر اینکه رای گیری برای تولیدکنندگان بلوک EOS برای یک کاربر عادی بسیار پیچیده است. بنابراین در پاسخ ، Greymass ، تولید کننده EOS Block ، ابزاری را برای کمک به شما ارائه داد.

این روش به دلیل اعتماد به شخص ثالث ، Greymass ، به اندازه رأی دادن از طریق رابط خط فرمان شما ایمن نیست. با این حال ، کد منبع باز است و این ابزار از چندین تولیدکننده بلوک دیگر پشتیبانی می کند.

مرحله 1. بارگیری و نصب کنید ابزار رأی دادن.

گام 2. به گره API متصل شوید. می توانید لیستی از گره ها را پیدا کنید اینجا.

رای دهندگان EOS به صفحه گره متصل می شوند

به یک گره EOS API متصل شوید.

مرحله 3. نام حساب ، کلید خصوصی و گذرواژه کیف پول محلی خود را وارد کنید. اگر نام حساب خود را نمی دانید ، روی “نام حساب خود را جستجو می کنید؟ ” برای استفاده از ابزار یاب.

رای دهندگان eos اطلاعات حساب را وارد کنید

برای وارد کردن حساب خود ، اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

مرحله 4. اعتبار خود را ذخیره کنید. اطلاعات شما رمزگذاری می شود و در دستگاه شما ذخیره می شود ، بنابراین لازم نیست دفعه دیگر که کیف پول را باز می کنید دوباره آنها را وارد کنید.

مرحله 5. رای. از صفحه تولید کننده رأی ، تولیدکنندگان بلوک خود را انتخاب کنید. می توانید حداکثر 30 مورد از آنها را انتخاب کنید.

رای دهندگان EOS

شما می توانید به حداکثر 30 نماینده EOS رأی دهید.

خودشه. پنج مرحله ساده را دنبال کنید و در اکوسیستم EOS شرکت می کنید.

رابط خط فرمان (CLI) – دشوار اما ایمن

مطمئن ترین روش رأی دادن به تولیدکننده بلوک EOS استفاده از CLI است کلوس. با این حال ، چون از طریق خط فرمان رأی می دهید ، این بصری نیست و اگر اهل فن نباشید ، دشوار است. به آن دلیل, ما فقط در صورت داشتن تجربه فنی توصیه می کنیم از CLI استفاده کنید. در غیر این صورت ، آموزش ابزار Greymass Voting Tool را دنبال کنید در بالا.

توجه: این دستورالعمل ها فرض می کنند که شما قبلاً دارای برخی نشانه های EOS و یک جفت کلید خصوصی / عمومی هستید.

مرحله 1. repo EOS را از طریق آن شبیه سازی کنید گیتهوب.

git clone https://github.com/EOSIO/eos – بازگشتی

گام 2. به فهرست EOS بروید و بسازید.

cd eos

./eosio_build.sh -s “EOS”

ساخت سی دی

sudo را نصب کنید

مرحله 3. یک ترمینال جدید باز کنید.

(توجه داشته باشید: مراحل 4 تا 7 در راه اندازی شبکه اصلی مورد نیاز بود. اما اکنون که مبادله رمز به پایان رسیده است ، بدون آنها خوب خواهید بود.)

مرحله 4. در ترمینال جدید ، شروع کنید keosd.

keosd

مرحله 5. کیف پول خود را ایجاد کنید. وجود دارد سه راه شما می توانید این کار را انجام دهید.

EOS کیف پول ایجاد می کند

مرحله 6. پس از ایجاد کیف پول ، رمز ورود خود را دریافت خواهید کرد. مثل همیشه ، حتماً رمز ورود خود را در مکانی امن ذخیره کنید.

مرحله 7. کلید خصوصی خود را وارد کنید به کیف پولی که تازه ایجاد کردید.

EOS کلید خصوصی وارد می کند

(توجه داشته باشید: مراحل 4 تا 7 در راه اندازی شبکه اصلی مورد نیاز بود. اما اکنون که مبادله رمز به پایان رسیده است ، بدون آنها خوب خواهید بود.)

مرحله 8. در ترمینال جدید ، از کیف پول خود به ، متصل شوید یک گره.

گره EOS متصل می شود

مرحله 9. اجرا کن ‘گرفتن اطلاعات’ برای به دست آوردن اطلاعات در مورد وضعیت بلاکچین.

EOS اطلاعات دریافت می کنید

مرحله 10. بدست بیاور اطلاعات حساب. اگر نام حساب خود را نمی دانید ، می توانید با وارد کردن کلید عمومی خود در آن ، آن را پیدا کنید ابزار EOS Authority.

EOS اطلاعات حساب را دریافت می کند

مرحله 11. نشانه های سهام EOS رای دادن.

  • از TEXT – پهنای باند اختصاص دهنده حساب
  • گیرنده TEXT – حسابی که از آن پهنای باند را تفویض می کند
  • سهام_net_quantity TEXT – مقدار EOS برای تفویض پهنای باند شبکه
  • سهام_cpu_quantity TEXT – مقدار EOS برای واگذاری پهنای باند CPU

نشانه های سهام EOS

مرحله 12. لیست خود را گزینه های تفویض اختیار برای تولیدکنندگان بلوک.

نمایندگان لیست eos

مرحله 13. رأی دادن با استفاده از نام نمایش داده شده در لیست قبلی. شما می توانید به حداکثر 30 تولید کننده مختلف بلوک رأی دهید.

رأی EOS

مرحله 14. با ذکر مجدد نمایندگان EOS ، رأی خود را تأیید کنید. درصد رأی گیری باید به همین ترتیب تغییر می کرد.

رأی سازنده بلوک EOS – ابزارهای دیگر

به غیر از دو ابزاری که در این مقاله شرح داده ایم ، روش های مختلفی برای رأی دادن وجود دارد. چندین تولیدکننده بلوک پورتال های وب با کاربردی آسان ایجاد کرده اند ، اما این مکانیزم ها تاکنون کمترین امنیت را ندارند. اگر تصمیم به رای گیری از طریق وب دارید ، مطمئن شوید که این ابزار با آن ادغام شده است پراکنده و از وارد كردن كليد خصوصي خود در يك صفحه وب خودداري كنيد.

مهم نیست که روش ترجیحی شما باشد ، مهم است که رأی دهید. در حال حاضر ، کمتر از 40 درصد از جامعه این کار را انجام داده اند. این میزان مشارکت کم به این معنی است که در حال حاضر گروه کوچکی از اعضای جامعه بر کنترل نامتناسب آینده آکوسیستم نظارت دارند. با در دست داشتن این راهنما ، بهانه ای نمی گیرید که چرا صدای خود را به گوش نمی رسانید.