پلاسما برای Ethereum چیست?

جوزف پون توییتر

جوزف پون خالق رعد و برق

توییتر vitalik buterin

بنیانگذار Ethereum

پلاسما یک چارچوب برای مقیاس سازی قدرت پردازش بلاکچین Ethereum است و ایده آن است ویتالیک بوترین, بنیانگذار Ethereum ، و جوزف پون. قبل از این پروژه ، جوزف پون با تادئوس دریکا برای توسعه معادل بیت کوین پلاسما ، Lightning. هر دو چارچوب شبکه های بی اعتماد و چند لایه ای هستند. بدون اعتماد به این معناست که کاربران برای انجام معامله نیازی به شناختن یا اعتماد به طرف مقابل ندارند. پون و بوترین برای تسهیل یک بازار غیر متمرکز برای خرید عموم مردم جهت خرید نه تنها توکن و ارزهای رمزپایه بلکه کالاها و خدمات واقعی ، پلاسما را توسعه دادند..

در حال حاضر ، در مقایسه با 7 تراکنش Bitcoin در ثانیه ، Ethereum می تواند تقریباً 15 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. ظرفیت پردازش هر دو سیستم عامل در مقایسه با توانایی ویزا در مدیریت 45000 تراکنش در ثانیه کم رنگ است. پلاسما قول می دهد Ethereum را قادر سازد تا ظرفیت پردازش خود را به هزاران یا بالقوه میلیاردها معامله در ثانیه برساند.

نمودار افزایش میزان تراکنش در پلاسما

با افزایش تعداد بلاکچین کودک که از ریشه بلاکچین ریشه Ethereum منشعب می شود ، تعداد معاملات در هر ثانیه امکان رشد فزاینده ای خواهد داشت.

پلاسما چگونه کار می کند?

پلاسما امنیت و مقیاس پذیری را با اجازه دادن به بلاک چین های فرعی “کودک” فراهم می کند تا از زنجیره اصلی اصلی “والدین” منشعب شوند. این بلاکچین های کودک پردازش سریع معاملات خرد را با سرعت کمتری انجام می دهند. کودکان بلاکچین می توانند به طور مستقل از زنجیره بلوک والدین و یکدیگر همزیستی و عملکرد داشته باشند.

سیستم عامل های بلاکچین از شبکه ای از گره ها برای ذخیره وضعیت موجودی حساب ها ، قراردادها و ذخیره سازی استفاده می کنند. ماینرها برای تأیید منطبق بودن سوابق بلاکچین و فاقد خطا و تقلب ، از این گره های غیرمتمرکز استفاده می کنند. این فرایند دقیق و نسبتاً ایمن است.

نمودار کاغذ سفید پلاسماپون ، ج., & Buterin، V. (2017 ، 11 آگوست). پلاسما [PDF].

گلوگاه معدن Ethereum

با مقدار محدودی از پردازش ، معاملات بزرگ می توانند از اکثر ظرفیت بلاکچین ریشه Ethereum برای ذخیره داده استفاده کنند ، در واقع تراکنش های خرد را از دفتر بوت می کنند.

متأسفانه ، اتکا به دفتر کل بلاکچین دشوارتر می شود زیرا Ethereum هر روز میزبان معاملات بیشتری است. با پر شدن هر گره با تراکنش ها و ذخیره سازی اطلاعات بیشتر ، استخراج کنندگان با دشواری بیشتری روبرو می شوند تأیید هر معامله به موقع با گذشت زمان ، بلاکچین شروع به تنگنا می کند در حالی که معاملات بزرگ را تأیید می کند و بسیاری از معاملات خرد به طور موثر از بلاکچین شروع می شود.

بدون توانایی ردیابی قراردادهای هوشمند و تجارت در مقیاس جهانی ، ارز رمزپایه برای خریدهای منظم مصرف کننده ایده آل نیست. پلاسما با اجازه دادن به بلاکچین های کودک ، اکثر داده ها و ذخیره سازی را در شبکه انجام می دهد ، مقدار زیادی از فشار گلوگاه از دفتر Ethereum را کاهش می دهد..

گلوگاه معاملات BlockchainEthereum ماشین مجازی

قراردادهای هوشمند در بلاکچین Ethereum در ماشین مجازی Ethereum زندگی می کنند (EVM) ، بخشی از پروتکل رمزگذاری شده Ethereum است که به روزرسانی ها و محاسبات حساب را مدیریت می کند. EVM اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز اجرا شوند ، با خیال راحت از تقلب ، سانسور و دخالت شخص ثالث در زبان برنامه نویسی داخلی خود محافظت شوند.

قراردادهای هوشمند معاملاتی هستند که در آن قوانین ، شرایط و پرداختها در مبادله بین کیف پولهای رمزپایه کاربران رمزگذاری می شوند. پلاسما از قراردادهای هوشمند EVM برای محافظت از محیط زمان اجرای بلاکچینهای “کودک” خارج از عکسبرداری ، حفظ دقت و صحت Ethereum استفاده می کند.

ساختار درخت پلاسما: زنجیره بلوک ریشه و شاخه

که در کاغذ سفید پلاسما, ساختار چارچوب مانند یک درخت با سطوح مختلف شاخه در سلسله مراتب بلاکچین به نظر می رسد. در مقاله سفید بلاکچین اصلی Ethereum به عنوان بلاک چین “ریشه ای” یا “والدین” یاد می شود. بلاک چین های پلاسما از “ریشه” به بلاک چین های ردیف دوم و سوم یا کانال های معاملات خرد تبدیل می شوند.

چارچوب درخت پلاسما

پلاسما به یک سلسله مراتب از بلاکچین های کودک تبدیل می شود.

پلاسما با تمرکززدایی بیشتر در شبکه قراردادهای هوشمند و دفترها ، تراکنش های خرد کارآمد و مطمئن را تسهیل می کند. کاربران می توانند بدون نیاز به گزارش هر تغییر وضعیت حساب به بلاک چین اصلی Ethereum ، قراردادهای هوشمند را در بلاک چین های کودک اجرا کنند..

استعاره درخت ، اگرچه از نظر گرافیکی دقیق است ، اما سیستم ظریف ، اجتماعی و مالی را توضیح نمی دهد که به کاربران اجازه می دهد با خیال راحت زنجیره بلوک تنظیم شده را ترک کرده و به اکوسیستم های مبادله ای قرارداد خصوصی و هوشمند بپردازند..

پلاسما Ethereum ساختار درخت والد

پلاسما اجازه می دهد تا بلاک چین های موازی اما جداگانه از هر گره از بلاکچین ریشه Ethereum منشعب شوند ، گسترش تقریباً بی حد و اندازه ظرفیت پردازش و ذخیره داده ها را امکان پذیر می کند.

در یک بلاکچین کودک پلاسما ، طرفین باید قبل از انجام مبادله ، در هر معامله ثبت نام کنند تا مانده حساب جدید یکدیگر را تأیید کنند. به عنوان مثال ، من می توانم یک قرارداد هوشمند وارد کنم که حاکی از این است که من هر بار که بر روی وب سایت شما تبلیغات بنر من کلیک می شود ، مبلغ بالایی را به شما پرداخت می کنم. هر فروش ارجاع شده توسط سایت شما باعث پرداخت کمیسیون اضافی می شود. هر زمان که کلیک یا فروش باعث عقد قرارداد کد شده شود ، وجوه به صورت دوره ای از کیف پول من به شما منتقل می شود. پس از هر مبادله ، هر دو موجودی حساب خود را در بلاکچین کودک خود تأیید می کنیم.

بلاک چین شاخه ای تنها درصورتی که یکی از ما بخواهد وضعیت حساب ها را تأیید کند داده ها را به زنجیره ریشه می فرستد. اگر تصمیم بگیرم تبلیغ خود را از وب سایت شما حذف کنم ، از بلاکچین کودک قرارداد هوشمند خارج می شوم. وضعیت نهایی حساب ها را می توان در زنجیره بلوک والدین ثبت کرد اما لازم نیست.

امنیت پلاسما

هر بلاکچین پلاسما می تواند بدون دسترسی به سیستم فایل شبکه یا سایر فرایندها ، با منطق تجارت خاص خود ، شرایط قرارداد و ایجاد وقایع با استفاده از قراردادهای هوشمند EVM وجود داشته باشد. این بلاکچین ها می توانند با تکیه بر Blockchain والدین برای اجرای مبادله عادلانه ، در بازار محافظت شده خود زندگی کنند.

امنیت پلاسما

گرچه بلاکچین های کودک می توانند به طور مستقل کار کنند ، مجموعه گره های والدین blockchain ریشه به عنوان یک سری “نگهبان” یا مجری در دسترس برای رسیدگی به موارد کلاهبرداری و اختلاف در هر زمان لازم عمل می کنند.

چگونه بلاکچین های کودک ایمن می مانند?

دقیقاً مانند وجود محله ای در زیرساخت های متروپلکس بزرگتر ، بلاکچین های کودک در حومه مراکز مهم شهری زندگی می کنند. این حومه با تهیه میکروکانال برای معاملات قرارداد هوشمند فضا را برای کاربران ایجاد می کنند. اعتبارسنجان تشویقی امنیت را در جوامع کوچکتر خود مانند ساعت مچی محله حفظ می کنند.

اجرای اتریم پلاسما

پلاسما به Ethereum اجازه می دهد بازارهای کوچکتر جدیدی ایجاد کند که به طور مستقل امنیت را کنترل می کنند ، اما قدرت اجرای کمی دارند. در صورت کلاهبرداری یا هک ، بلاکچین کودک باید زنجیره بلوک والدین را هشدار دهد تا اصلاحات را در دفتر ریشه زنجیره اعمال کند.

پلیس در هنگام فروش اجناس مغازه داران را تماشا نمی کند. پلیس در هنگام خرید از خانه ها برای بررسی از بنگاه های املاک و مستغلات گشت نمی زند. به همین ترتیب ، هر میکرو کانال به طور مستقل دفترچه و قرارداد هوشمند را بدون تأیید استخراج از معدن نگهداری می کند. اعتبارسنجان “محلی” انگیزه دارند که به عنوان ناظر رفتارهای متقلبانه در جامعه مستقل خود کار کنند.

اگر دیده بانان یک مجرم (رفتار متقلبانه یا هک) را کشف کنند ، می توانند جامعه را از محله هشدار دهند و تخلیه کنند (بلاکچین کودک). گرچه دیده بان ها قدرت اجرای عواقب را ندارند ، اما آنها می توانند پرونده را به کلانتری گزارش دهند که این مجرم را به دادگاه قضایی می کشاند (زنجیره بلوک والدین).

اجرای اتریم پلاسما

اکنون ، به جای ساختار درخت ، سیستم دادگاه ایالات متحده را تصور کنید. دادگاه های شهرداری ، دادگاه های ایالتی و دادگاه عالی وجود دارد. در داخل پلاسما ، Ethereum دادگاه عالی است. سلسله مراتب دادگاه های قضایی در زیر آن یک سیستم ایمن و متعادل ایجاد می کند.

پلاسمای ساختار سیستم دادگاه

یکی از راه های تصور مجدد چارچوب درخت ، استفاده از سیستم دادرسی چند طبقه با بلاک چین ریشه Ethereum به عنوان دیوان عالی کشور است..

استفاده از سلسله مراتب امنیتی و اجرایی به مردم امکان می دهد معاملات روزمره کاری خود را با کارآیی و نسبتاً ایمن انجام دهند و مبادلات رسمی و مهمتری را برای بلاکچین والدین رزرو کنند..

تصویر ویژه پلاسما اتریوم

توانایی پلاسما در افزایش راندمان معاملات خرد Ethereum راهی را برای مصرف کنندگان اصلی فراهم می کند تا از فناوری بلاکچین برای خرید کالا ، بانکداری ، تجارت و موارد دیگر استفاده کنند.

تصاویر ری فونتین

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me