در اوایل سال جاری ، ما دو تازه وارد جذاب را در زمینه وام های با ارز رمزپایه تحت پوشش قرار دادیم. Ethlend و SALT تقریباً همزمان با پایان سال 2017 راه اندازی شدند. و اکنون که برخی از گرد و غبار حاصل از ICO مربوطه آنها حل شده است ، توسعه مناسب در حال انجام است.

پس از تقریباً یک سال فعالیت ، تصمیم گرفتیم مجدداً از این سیستم عامل ها بازدید کنیم و ببینیم که آنها در مقابل این بازار در حال تحول چگونه ایستادگی می کنند: Ethlend در مقابل SALT.

همه حوزه های مالی سنتی در حال ورود به رمزنگاری هستند. اما وامهای رمزنگاری شده به ویژه فرصت جالبی را برای سرمایه گذارانی که می خواهند دارایی خود را در بلاک چین حفظ کنند فراهم می کند. بیایید با چند تعریف شروع کنیم تا شما را در بازی حفظ کنیم:

وثیقه (n): دارایی وعده داده شده هنگام گرفتن وام. اگر وام گیرنده نتواند وام را بازپرداخت کند ، دارایی از آن سلب می شود.

نسبت وام به ارزش (n): اصطلاحی مالی که وام دهندگان از آن برای تعیین ریسک پذیری وام استفاده می کنند. مبلغ وام تقسیم بر مبلغ وثیقه نسبت درصدی را به شما می دهد.

Ethlend چیست?

Ethlend یک سیستم عامل وام ارز رمزنگاری نشده است. زیبایی واقعی Ethlend در شبکه وام دهی همتا به همتا است. گرچه این بدان معنی است که با اکثر قوانین کشور ، ایالت و استانها سازگار نخواهد بود ، اما با این وجود سیستم بسیار قابل دسترسی تری را برای مردم در سراسر جهان ایجاد می کند. و این واقعاً در قلب انقلاب ارزهای رمزنگاری شده قرار دارد.

آرم Ethlend

از آنجا که اتلند منحصراً از طریق قراردادهای هوشمند Ethereum کار می کند ، هیچوقت هیچ پولی توسط Ethlend نگهداری نمی شود. علاوه بر این ، این بدان معناست که وام دهندگان و وام دهندگان فقط هنگام تعهد به قرارداد می توانند از دارایی های Eth و Eth-based مانند OmiseGo و Augur استفاده کنند.

این شاید بزرگترین نقص اکوسیستم ارز رمزنگاری شده باشد. بسیاری از ما هنوز در زندگی روزمره با ارز کاغذی معامله می کنیم و به احتمال زیاد وام می خواهیم دلار آمریکا, یورو یا ارز محلی دیگر. البته ، ما باید به یاد داشته باشیم که هنگام معرفی یک دروازه فیات در معادله ، همیشه برخی از عناصر تمرکز وجود دارد. بنابراین این بستگی به دیدگاه شما خوب یا بد است.

روند وام نسبتاً ساده است. دو طرف قرارداد هوشمندی را آغاز کرده و با شرایط نرخ ، وثیقه و غیره موافقت خواهند کرد. وام گیرندگان سپس نشانه های مبتنی بر Ethereum خود را ارسال می کنند و Ethereum خود را وام می دهند. هنگامی که همه چیز تأیید شد ، شبکه Ethlend Ethereum را به وام گیرنده ای که ملزم به بازپرداخت وام دهنده در Ethereum (با بهره) به طور منظم است ، منتقل می کند..

روند اساسی وام گیرندگان و وام دهندگان در سیستم عامل به شرح زیر است:

Ethlend در مقابل SALT. روند Ethlend

روند Ethlend

برای نگاهی عمیق تر به Ethlend ، به راهنمای عمیق Ethlend ما مراجعه کنید.

وام نمک چیست? آرم SALT

SALT یک پلت فرم متمرکز وام ارز رمزنگاری شده است. کارت اصلی وام گیرندگان SALT توانایی وام گرفتن پول نقد سرد و سخت در برابر دارایی های رمزنگاری شده آنها است. این برای مرد کوچه و خیابان بسیار عملی تر است.

اگر بخواهید این مسیر را طی کنید ، شبکه الزامات سختگیرانه تری دارد. برای مبتدیان ، فقط مشتریان برخی از ایالات متحده آمریکا ، انگلیس و نیوزیلند پشتیبانی می شوند:

اتلند در مقابل نمک. مناطق محدود وام از طریق نمک در دسترس است

مناطق محدود وام از طریق بستر نمکی موجود است

اگرچه این موارد برخی محافظات را برای کاربران ایجاد می کند ، اما به وضوح فقدان مکان های موجود باعث می شود تا کاربران در سراسر جهان به دنبال راه حل های جایگزین باشند.

ثانیا ، تنها در صورت سرمایه گذاری معتبر می توانید وام دهنده شوید. در ایالات متحده این بدان معناست که شما باید ارزش خالص حداقل 1 میلیون دلار را ثابت کنید. سرانجام ، SALT نیاز خواهد داشت KYC / AML قبل از اینکه بتوانید در شبکه آنها قرارداد ایجاد کنید ، تأیید صحت (مشتری / مبارزه با پولشویی خود را بشناسید).

روند وام SALT فقط به Ethlend’s از طریق وثیقه رمزنگاری در مقابل فیات به جای ارز رمزپایه خالص متفاوت است. پس از توافق و تصویب شرایط وام ، وام دهنده به عنوان مثال سپرده گذاری می کند. USD در حساب بانکی وام گیرنده در حالی که یک قرارداد هوشمند رمزنگاری وام گیرندگان را قفل می کند. وام گیرنده ملزم به پرداخت های USD به طور منظم خواهد بود و در صورت عدم پرداخت ، دارایی وی به وام دهنده منتقل می شود.

در این مرحله ، فقط Ethereum یا Bitcoin به عنوان وثیقه پشتیبانی می شوند. برای تجزیه SALT ، راهنمای جامع SALT ما را بررسی کنید.

مزایا

استفاده از دارایی های رمزنگاری شده شما

شاید بزرگترین مزیت استفاده از رمزنگاری به عنوان وثیقه ، افزایش طولانی مدت قیمت در برابر ارز فیات باشد. یک بحران مالی دیگر در جهان به طور بالقوه در حال ظهور است و نگه داشتن دارایی های رمزنگاری جامد مانند بیت کوین و اتریوم در مورد چنین رویدادی بسیار منطقی است.

گاهی اوقات شما در یک اطلاع کوتاه به پول نقد نیاز دارید ، این اجتناب ناپذیر است – یک ماشین خراب می شود ، یک فوریت پزشکی وجود دارد ، یا یک دوست به کمک شما نیاز دارد. اکنون ، برای دریافت پول نقد ، لزوماً نیازی به فروش رمزنگاری خود ندارید. البته ، این فقط در حال حاضر برای SALT صدق می کند اما در آینده ، اگر رمزنگاری برای هزینه های روزانه استفاده شود ، خوب انتظار محبوبیت اتلند را دارید.

تعویق مالیات

مالیات مربوط به رمزنگاری در بسیاری از کشورها مسئله ای چسبنده است. سرمایه گذاران هنوز در بسیاری از موارد وضوح ندارند و تنظیم کنندگان هنوز درگیر نحوه برخورد با این کلاس جدید دارایی غیر منتظره هستند. علاوه بر این ، آنها تمایل دارند زمان شیرین خود را برای استانداردسازی موارد برای عموم مردم صرف کنند.

وام های دارایی مجازی به شما امکان می دهد مالیات بر سود سرمایه خود را به تاخیر بیاندازید تا زمانی که مجبور شوید Crypto خود را در صرافی فیات بفروشید. البته ، شما در حال پرداخت سود وام خود هستید ، بنابراین رفتن به این مسیر و بدون نیاز واقعی به وام به خودی خود منطقی نیست.

برخی از خطرات احتمالی

ریسک نرخ ارز

هر وام رمزنگاری به دو مورد نیاز دارد ناهمسان دارایی های قرارداد هوشمند معتبر است. منطقی است پس در طول دوره وام احتمال بسیار زیادی برای خطر نرخ ارز وجود دارد.

بیایید با یک مثال نشان دهیم: یک کاربر برای شرایط اضطراری نیاز به 500 دلار وام دارد. وی دارای 2 Eth است که می تواند به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار گیرد (در حال حاضر با 275 دلار در هر Eth معامله می شود) نسبت وام به ارزش = 500 دلار / 550 دلار (275 دلار در هرماه) = 90.9 درصد.

اگر ارزش اتر پس از انعقاد قرارداد به طرز چشمگیری کاهش یابد و در نتیجه نسبت به بالاتر از سطح 90٪ برسد ، از شما خواسته می شود تماس نگهداری وثیقه. به عبارت دیگر ، برای پایین آوردن این سطح ، باید دارایی های بلاکچین بیشتری تهیه کنید یا وام بیشتری را پرداخت کنید.

قبلاً می توانید نوعی فشار را که هم به وام گیرنده و هم به ویژه وام دهنده وارد می کند مشاهده کنید. وام دهنده قبل از تصرف در وثیقه باید منتظر بماند تا تیم SALT وارد عمل شود و با وام گیرنده برخورد کند. اگر او مایل است ارز فیات خود را پس بگیرد ، باید منتظر بماند تا رمزنگاری خود را دریافت کند ، سپس آن را به صرافی منتقل کند ، بفروشد و در نهایت آن را به حساب بانکی خود منتقل کند. در این زمان ارزش دارایی بسیار کمتر از مبلغی است که در وهله اول وام گرفته است.

قابلیت استفاده ضعیف & روند

هر دو پروژه از توضیحات نادرستی در مورد استفاده از خدمات خود رنج می برند. صنعت وام همیشه با اصطلاحات فنی و روندهای نامشخص متورم شده است. Ethlend vs Salt در اینجا تفاوتی ندارد. به نظر می رسد هر دو وب سایت شما را در روند وام گرفتن بدون مشخص کردن نحوه کارکرد وام های ارز رمزپایه ، یعنی نحوه کارکرد آنها برای انسان عادی راه اندازی می کند! نه کارشناس وام. هر دو پروژه به شدت نیاز به استفاده از برخی طراحی های قابلیت استفاده دارند.

امنیت & سانسور

در این مرحله ، اتلند فقط از Metamask برای انتقال دارایی های بلاکچین پشتیبانی می کند. MetaMask در حال حاضر امن ترین روش برای انتقال ارز رمزنگاری شده شما نیست. در گذشته چندین کاربر هک یا فیشینگ شده اند و تا زمانی که سطح عالی امنیت مبتنی بر مرورگر برای کیف پول های Ethereum در دسترس نباشد ، همچنان یک مسئله امنیتی است. جامعه ترجیح می دهد یک راه حل غیرمتمرکز کیف پول سخت افزاری را که در پروژه هایی مانند AirSwap استفاده می شود ، ببیند.

علاوه بر این ، Google اخیراً MetaMask را از فروشگاه Chrome بیرون کشید بدون توضیح از زمان راه اندازی MetaMask تاکنون این مسئله خیلی مهم نبوده است. با این حال ، اگر Google قدرت حذف کامل افزونه را در هر زمان که بخواهند دارد ، درصورت نیاز به انتقال دارایی ، این وام گیرنده و وام دهنده را کجا می گذارد?

داوری

در تئوری ، تمرکززدایی می تواند بسیاری از موضوعات موجود در صنعت وام را حل کند. با این حال ، در صورت بروز اختلاف ، نوعی از مرجعیت مرکزی یا داور هنوز هم نیاز به حل یک مشکل بین دو طرف دارند. چه کسی خواهد بود؟ کارمندان SALT یا Ethlend؟ داوران مستقل؟ این مسائل در بعضی موارد سر زشت آنها را برمی گرداند. و هر دو پروژه برای کارکرد سیستم نیاز به پرداختن به آنها به روشی منصفانه و شفاف دارند.

افکار نهایی: Ethlend در مقابل نمک

SALT احساس متمرکزتری نسبت به پروژه دارد. با این حال ، آن را فرومایه نمی کند. در واقع ، این یک شبکه بسیار صیقلی تر از Ethlend است و با داشتن یک تیم با کیفیت بالا و مشاوران برای راه اندازی ، از نژاد بیشتری نیز برخوردار است. رابط کاربری نرم و صاف است و هوای واقعی حرفه ای دارد. اما مدیریت متمرکز و کمبود مکان در سراسر جهان که وام های نقدی در دسترس است ، باعث می شود وام گیرندگان ارزهای رمزپایه به دنبال راه حل های دیگر باشند.

از طرف دیگر ، Ethlend به دلیل غیرمتمرکز بودن بسیار مورد توجه کاربران در سراسر جهان قرار خواهد گرفت. کارآفرینانی مشتاق که به طور سنتی از یک سیستم بانکی نخبه حذف شده اند ، ممکن است برای اولین بار به سرمایه دسترسی داشته باشند. جای تعجب نخواهد بود اگر بشنوید افرادی که فقط با چند Ethereum و یک رویا مشاغل مجازی جدیدی ایجاد می کنند. البته ، این پروژه بسیار کمتر حرفه ای است و خطر امنیتی بیشتری را برای کاربران ایجاد می کند. فقدان وام های با پشتوانه فیات نیز یک ضرر عمده است.

اکنون ، شما ممکن است به این امید رسیده باشید که بتوانید راه حل دقیق س questionال خود را پیدا کنید ، “کدام یک از بسترهای وام رمزنگاری بهتر است؟” متأسفانه ، پاسخ واقعا ساده نیست. پس از بررسی دقیق ، به نظر می رسد که واقعاً انتخاب قطعی وجود ندارد. Ethlend vs Salt یک سیب کلیشه ای برای مقایسه پرتقال است – این همه یک موضوع ترجیحی است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me