Libra یک Bitcoin ثابت است که توسط فیس بوک و با پشتیبانی از ترکیبی از سپرده های بانکی و اوراق بهادار کوتاه مدت دولت راه اندازی شده است. تا یک هفته گذشته در کوه های هیمالیا گیر نکرده اید ، احتمالاً در مورد ترازو شنیده اید. فیس بوک منتشر کرد کاغذ سفید در 18 ژوئن برای ثبات کوین جدید خود ، و رسانه ها از تأثیر ارز رمزنگاری شده بر فضای بلاکچین و همچنین زیرساخت های بانکی سنتی بسیار متعجب شده اند..

ما اینجا هستیم تا پروژه Libra را قطعه قطعه کنیم تا بتوانید از نحوه کارکرد آن و پیامدهای احتمالی راه اندازی آن در 2020 مطلع شوید. در این راهنما ، موارد زیر را شرح خواهیم داد:

 • تیم & پیش رفتن

  • انجمن ترازو
  • نقشه راه
  • افکار نهایی
  • منابع اضافی
  • ترازو چگونه کار می کند?

   پروژه Libra قرار است باشد

   “یک ارز جهانی ساده و زیرساخت های مالی که میلیاردها انسان را توانمند می کند.”

   برای تحقق این هدف ، تیم فیس بوک در حال ایجاد ارز دیجیتال با ارزش پایدار ، در سراسر جهان – Libra است. از پرداخت Uber در نیویورک گرفته تا فروشندگان خیابانی در بانکوک ، فیس بوک می خواهد شما با ارز رمزنگاری شده آنها پول پرداخت کنید.

   دارایی Libra در Libra Reserve نگهداری می شود.

   Libra Reserve

   ذخیره حاوی بودجه کافی برای پشتیبانی کامل از هر تراز در همه زمان ها است.

   برای پر کردن ذخیره Libra Reserve ، فیس بوک در حال جمع آوری بودجه از اعضای بنیانگذار است که در ازای آن یک رمز جداگانه ، Token Investment دریافت می کنند. Investment Tokens برشی از سود سهام را که ذخیره با پرداخت سود از دارایی های خود به دست می آورد ، به شما می دهد. اگرچه برای عضویت در موسس شدن ، باید 10 میلیون دلار تسویه حساب کنید و زیرساخت فناوری نسبتاً قابل توجهی داشته باشید.

   آنچه شما باید بدانید reserve ذخیره Libra ذخیره ای از دارایی های واقعی است که پشتوانه آن است # ترازو ارز ، نوسان کم و مقبولیت جهانی را فراهم می کند. بیشتر بدانید https://t.co/VPS7LllcNn # ارز رمزنگاری شده

   – Libra (Libra_) 18 ژوئن 2019

   روش دیگری که فیس بوک برای پر کردن ذخیره استفاده می کند مستقیماً از طریق خریدهای Libra مصرف کننده است. Libra بیشتر فقط هنگامی وارد گردش می شود که فیات خود را (یعنی دلار آمریکا) با برخی عوض کنید. وقتی Libra را برای فیات می فروشید ، سکه ها از بین می روند و باعث کاهش عرضه می شوند.

   دارایی های ذخیره در بین متولیان امر در سراسر جهان توزیع می شود. همانطور که قبلا ذکر شد ، فیس بوک در حال سرمایه گذاری اندوخته های ذخیره در دارایی های کم خطر و کم بهره است که از طریق آن سود سهام توسعه اکوسیستم ، غیرانتفاعی ، تحقیقات مهندسی و اعضای موسس را تأمین می کند..

   Libra Blockchain

   Libra Blockchain اسب کار در پشت ارز رمزنگاری شده جدید و خدمات مرتبط با آن است. بلاکچین از زبان برنامه نویسی خاصی به نام Move استفاده می کند ، شبیه به این که Ethereum از Solidid استفاده می کند. با استفاده از Move ، در نهایت قادر خواهید بود قراردادهای هوشمند را در Blockchain ایجاد و اجرا کنید. ماشین مجازی Libra ، MoveVM ، این قراردادهای هوشمند را تسهیل می کند.

   همچنین مانند Ethereum ، انتقال Libra از یک حساب به حساب دیگر نیاز به هزینه گاز کمی دارد.

   توالی اعتبار سنجی کتابخانه

   چرخه حیات یک معامله در شبکه Blockchain. | منبع: وب سایت پروژه

   در مورد اجماع ، Blockchain از a تحمل گسل بیزانس (BFT) رویکرد ، HotStuff لقب گرفته است. بنابراین ، هیچ ماینر (مانند بیت کوین) وجود ندارد. در عوض ، گروهی از اعتبار سنج ها فعالیت می کنند و بلاکچین را حفظ می کنند. در ابتدا ، این تأیید کنندگان از اعضای بنیانگذار Libra’s تشکیل شده اند. تا زمانی که دو سوم اعتبارسنج ها صادق بمانند ، شبکه زنده خواهد ماند.

   سرانجام ، Libra در حال برنامه ریزی است تا به اجماع اثبات سهام (PoS) ، که در آن شما برای هر سکه ای که دارید یک رأی می گیرید ، روی بیاورد..

   کالیبرا

   در کنار Libra ، فیس بوک یک شرکت تابعه دیگر نیز راه اندازی کرده است, کالیبرا. Calibra کیف پول دیجیتالی برای رمز Libra در Facebook Messenger ، Whatsapp و به عنوان یک برنامه مستقل است. تاکنون ، جزئیات زیادی در مورد کیف پول کالیبرا وجود ندارد. با این حال ، طبق a اعلامیه اخیر,

   “جدا از موارد محدود ، کالیبرا اطلاعات حساب یا داده های مالی را بدون رضایت مشتری با فیس بوک یا شخص ثالث به اشتراک نمی گذارد.”

   با سابقه کمتر عجیبی از فیس بوک ، فقط می توان امیدوار بود که کالیبرا شفافیت بیشتری در مورد محافظت از حریم خصوصی کاربر در یک تاریخ بعد ارائه دهد.

   رابط کالیبرا

   کالیبرا شما را قادر می سازد تا هزینه های کم و بدون هزینه را در سراسر جهان ارسال و دریافت کنید. | منبع: اتاق خبر فیس بوک

   ما می دانیم که کالیبرا بیشتر به راستی آزمایی مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) و پیگیری مالی نیاز دارد. این فرایند شامل جمع آوری شناسه کاربر و سایر اطلاعات شخصی است. هرچند فریاد نزن هر شرکت مستقر در ایالات متحده که به کار پول می پردازد معمولاً نیاز به جمع آوری این اطلاعات دارد.

   تیم & پیش رفتن

   همانطور که می دانید ، فیس بوک نیروی محرکه ترازو است. این غول شبکه های اجتماعی موفق شده است برخی از برترین شرکت های فناوری ، مالی و ارزهای رمزنگاری شده را نیز وارد Libra کند.

   انجمن ترازو

   Libra Association نهادی غیرمتمرکز است که پروژه را زنده می کند. انجمن مستقر در سوئیس در حال حاضر شامل Mastercard ، Paypal ، Visa ، Facebook ، Uber ، Spotify ، Coinbase ، Lyft و Andreessen Horowitz و بسیاری دیگر به عنوان اعضای موسس است.

   اعضای موسس Libra

   این انجمن شامل برخی از ضربات سنگین در صنایع مختلف است. | منبع: وب سایت پروژه

   انجمن علاوه بر حفظ شبکه بلاکچین ، تصمیمات حاکمیتی برای اکوسیستم را اتخاذ می کند. کلیه تصمیمات حکمرانی در بین اعضای شورای انجمن به رأی گذاشته می شود. هر اعتبار سنج یک جایگاه نماینده در شورا دریافت می کند. مشابه اجماع BFT ، کلیه سیاست های اصلی و حکم فنی به اکثریت دو سوم نیاز دارند.

   هر یک از اعضای انجمن به یک رأی یا یک درصد از کل آرا محدود شده است ، هر کدام که بیشتر باشد.

   یکی دیگر از اجزای انجمن ، شورای مشاوره تأثیرات اجتماعی (SIAB) تأثیرات اجتماعی و سرمایه گذاری های بلاعوض را توصیه می کند. شورای پنج تا هفت نفره همچنین به جذب اعتبار سنج در انجمن کمک می کند.

   نقشه راه

   همزمان با انتشار نسخه سفید ، این تیم نسخه جدیدی را راه اندازی کرد شبکه آزمایشی شبکه و کد را متن باز ساخت. این شرکت در حال برنامه ریزی برای راه اندازی عمومی در نیمه اول سال 2020 است. نسخه عمومی شامل API ها ، کتابخانه ها و سایر ابزارهای توسعه دهندگان است که می توانند به راحتی در Blockchain ایجاد کنند..

   علاوه بر این ، این انجمن به دنبال گسترش عضویت خود در حدود 100 سازمان در سراسر جهان از طیف گسترده ای از صنایع است.

   افکار نهایی

   همانقدر که انتشار سفید چاپ هیجان انگیز است ، نباید نفس خود را حفظ کنید. بسیاری از جنبه ها می توانند تغییر کنند و احتمالاً قبل از راه اندازی 2020 تغییر خواهند کرد. و این فرض است که فیس بوک تاریخ راه اندازی را عقب نخواهد انداخت. در حال حاضر ، نهادهای دولتی درخواست می کنند که فیس بوک توسعه را متوقف می کند تا زمانی که بتواند مقررات را تشخیص دهد.

   برخی Libra را به عنوان قاتل بیت کوین می دانند. گروه های خاصی احساس می کنند که این امر باعث از بین بردن پایدارترین سکه ها می شود. برخی دیگر معتقدند که این سیستم جایگزین سیستم بانکی فعلی خواهد شد. چیزی که تقریباً همه در مورد آن اتفاق نظر دارند این است که Facebook’s Libra قصد دارد دنیای ارز رمزنگاری شده را برای دامنه افرادی مانند این موارد که قبلاً هرگز ندیده ایم ، باز کند..

   منابع اضافی

   Mike Owergreen Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me