سکه FOLM چیست?

سکه FOLM (FLM) ادعا می کند نقاط ضعف موجود در شبکه بیت کوین را شناسایی کرده است و ارز رمزنگاری شده آن را به عنوان راه حلی برای مشکلات قابل درک پیشنهاد می کند و این پروژه در اکتبر 2017 آغاز شد. توسعه دهنده سکه FOLM Gorkem D., برخی از کمبودهای بیت کوین شامل “زمان بلوک آهسته ، اندازه بلوک ناکافی ، گره های همزمان بلاکچین و تهدید استخراج ASIC” است.

به طور خلاصه ، سکه FOLM بیت کوین را بسیار کند و همچنین حساس به مرکزیت از طریق حمله 51٪ می داند. در این حمله ، یک ماینر یا یک دسته ماینر شبکه را از طریق سخت افزار برتر خود کنترل می کنند.

سکه FOLM همچنین ساختار گره بیت کوین را یک مشکل می داند. FOLM از طریق سیستم گره اصلی به این مسئله می پردازد. در سیستم گره اصلی ، گره های اصلی از طریق حق رأی دادن امتیازات بیشتری را نسبت به شبکه اعمال می کنند. و در بعضی موارد ، گره های اصلی سرعت شبکه را افزایش می دهند.

همانند Litecoin و Bitcoin Cash ، سکه FOLM اندازه بلوک بیشتری نسبت به بیت کوین برای سرعت بخشیدن به زمان معامله فراهم می کند. بلاک های بیت کوین حاوی یک مگابایت داده هستند. FOLM شامل چهار مگابایت داده است.

با استفاده از این ویژگی ها ، FOLM اظهار می دارد کاغذ سفید که امیدوار است بتواند به یک سیستم پرداخت تبدیل شود و امیدوار است که بتواند زیرساخت هایی را برای ساخت برنامه ها و خدمات مانند برنامه بانکی فراهم کند..

تصویر سکه FOLM

دو وب سایت

این پروژه دو وب سایت جداگانه را نگهداری می کند. سایت FOLM Universe (همچنین به عنوان FOLM.io نیز شناخته می شود) در درجه اول یک سایت بازاریابی و تبلیغاتی تبلیغ FOLMServices ، FOLMBank ، FOLMApps است. سایت سکه FOLM اطلاعات فنی بیشتری را ارائه می دهد ، و شامل مقاله سفید و منابعی مانند بلاک کاوشگر است.

سکه FOLM چگونه کار می کند?

الگوریتم PHI1612

پروژه سکه FOLM به استفاده از الگوریتم PHI1612 افتخار می کند.

الگوریتم PHI1612 که توسط پروژه Luxcore برای LuxCoin معرفی شده است ، رویکرد اجماعی ترکیبی را ارائه می دهد که ترکیبی از اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) است. PHI1612 سعی دارد هم در برابر ASIC مقاوم باشد و هم در برابر NiceHash. این بدان معناست که ماینرها بطور رقابتی بلوکهایی را در برابر سایر ماینرها تولید می کنند که دارای سخت افزارهای گران تر و تخصصی تر هستند و هیچ ضرری ندارند.

ASIC مخفف Application Specific Integrated Circuit است. ASIC توانایی های محاسباتی قدرتمندی را در پیروزی در معمای رمزنگاری مورد نیاز بیت کوین برای ایجاد بلوک بعدی در زنجیره فراهم می کند. NiceHash به عنوان یک سازمان اسلوونیایی ، سرویس استخراج ابری ارز رمزنگاری شده را ارائه می دهد که در آن ماینرها قدرت هش را خریداری می کنند.

تصویر سکه FOLM

الگوریتم هایی مانند PHI1612 به دنبال تساوی شرایط بازی برای استخراج کنندگان هستند. در نتیجه ، شبکه غیرمتمرکز و مقاوم در برابر حمله 51٪ است که در آن یک ماینر یا یک گروه ماینر شبکه را به دلیل داشتن قدرتمندترین سخت افزار کنترل می کنند..

برای افزایش امنیت ، PHI1612 از الگوریتم های مختلف هش کردن ، از جمله Skein ، JH ، Cubehash ، Fungue ، Gost و Echo استفاده می کند. اساساً ، این را به عنوان محافظت از شبکه با قفل کردن یک جعبه در داخل یک جعبه در داخل جعبه دیگر ، تصور کنید. بنابراین برای هک سیستم باید یکی پس از دیگری پشت سر هم بشکنید.

این الگوریتم همچنین ادعا می کند که انرژی کمتری نسبت به الگوریتم های سنتی PoW مصرف می کند.

کد منبع نرم افزار

برای ایجاد پروژه سکه FOLM ، توسعه دهندگان FOLM پروژه Bitcoin را شبیه سازی کردند و سپس کدی را از برخی دیگر از پروژه های رمز ارز مانند Bulwark کپی کردند.

GitHub میزبان پایگاه کد FOLM است به عنوان یک پروژه منبع باز ، و کد به زبان ++ C برنامه نویسی شده است. یک برنامه نویس روی پروژه کار می کند.

علاوه بر مخزن اصلی پروژه ، GitHub همچنین میزبان آن است یک پروژه ثانویه FOLM برای ساخت کیف پول کاغذی. تیم FOLM با کدگذاری در Javascript ، کد این کیف پول را از پروژه کیف پول الکترونیک شبیه سازی کرد.

تیم FOLM و کاغذ سفید

کل تیم FOLM در استانبول ترکیه اقامت دارند و فقط یک نفر در تیم FOLM را به عنوان محل کار خود ذکر می کند. در LinkedIn, گورکن دی. موقعیت خود را در FOLM.io به عنوان بنیانگذار / مدیر توسعه نرم افزار و تجارت فهرست می کند. سابقه شغلی وی شامل تعدادی از موقعیت های توسعه نرم افزار از سال 2008 است. از طرف دیگر, ولکان اینانچ خود را به عنوان مدیرعامل در وب سایت شرکت لیست می کند ، اما در LinkedIn Veron Bilisim A.S. به عنوان شغل روزانه خود.

تصویر سکه FOLM

وظیفه اصلی پروژه FOLM تسهیل پرداخت ها و کاغذ سفید سکه FOLM جزئیات بیشتری در مورد اهداف و فناوری پروژه ارائه می دهد.

عرضه سکه و پایداری آن

FOLM این دیدگاه را دارد که موفقیت شبکه به ماینرها بستگی دارد. در نتیجه ، آنها قصد دارند سودآوری استخراج را در طولانی مدت حفظ کنند. FOLM برای تشویق ماینرها برای ماندن در سیستم در طول زمان ، به ماینرها در سال دوم حضور در شبکه بیشتر از سال اول پاداش می دهد.

و مزایای مقاومت ASIC و مقاومت NiceHash به این فلسفه پاداش کمک می کند. با الگوریتم PHI1612 که شرایط مساوی را فراهم می کند ، سیستم به همه ماینرها این توانایی را می دهد تا پاداش بگیرند.

این شرکت 5٪ از سکه ها را برای تأمین اعتبار پروژه تأمین کرد. انتظار می رود سال اول 7،884،000 FLM استخراج شود و سال دوم 5،256،000 FLM استخراج شود. 23،001،916 FLM عرضه کل سکه را پوشش می دهد و پیش بینی می شود که استخراج طی 32 سال پایان یابد.

تصویر سکه FOLM

تاریخچه تجارت

تاکنون ، حضور سکه FOLM در بازار معاملات همچنان در زیر رادار پرواز می کند. CoinMarketCap به هیچ وجه قادر به لیست سکه نیست.

سکه FOLM را از کجا می توانید خریداری کنید?

چند مبادله را لیست کنید ، به برخی از راهنماهای ما پیوند داخلی دهید. اگر گزینه ای در راهنماهای خود نداریم ، به ما اطلاع دهید و ما آن را اضافه خواهیم کرد (امتیازات پاداش و $ اگر آن را بنویسید تا بتوانیم آن را در آنجا جای گذاری کنیم!)

در حال حاضر چندین مبادله جزئی ، FLM را لیست می کنند ، در درجه اول به عنوان یک جفت برای تجارت با بیت کوین است. این شامل CoinExchange.io, CryptoBridge تبادل غیرمتمرکز ، و BitexLive.

سکه FOLM را از کجا می توانید ذخیره کنید?

علاوه بر مخزن GitHub که قبلاً برای آن ذکر شد یک کیف پول کاغذی نوشته شده در Javascript مخزن اصلی پروژه شامل و از پروژه کیف پول الکترونیک شبیه سازی شده است کد منبع برای کیف پول در C++, از پروژه اصلی بیت کوین و همچنین سایر پروژه های مخفی شبیه سازی شده است.

و جهان FOLM انواع گزینه های بارگیری کیف پول برای دسک تاپ ، وب و موبایل را ارائه می دهد. اینها در Mac ، Windows ، Linux ، iOS و Android اجرا می شوند.