Gate.io یک ارز رمزپایه کمتر شناخته شده اما طولانی مدت است. Gate.io در چین آغاز به کار کرده و از سال 2013 فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه و ویژگی های ارائه شده و همچنین تجارت حاشیه را دارد. این صرافی به خاطر اقدامات امنیتی خود افتخار می کند. در حالی که این شیوه ها از بسیاری از مبادلات معروف قوی تر هستند ، اما هنوز نگرانی هایی وجود دارد.

در این بررسی ، ما قصد داریم موارد زیر را پوشش دهیم:

اطلاعات کلیدی

Gate.io یکی از شرکت های تابعه Gate Technology ، Inc است. معامله گران می توانند از این شرکت استفاده کنند نسخه وب یا نسخه موبایل, که برای IOS و Android موجود است. طبق داده های بدست آمده ، در حال حاضر در مقایسه با سایر مبادلات ، در رده 35 قرار دارد CoinMarketCap.

در حال حاضر چهار بازار در دسترس است: Tether ، Bitcoin ، Ether و تبدیل سکه با ثبات برای کشورهای مختلف. این آخرین گزینه یک است نمونه کارها چندین سکه پایدار مختلف که با ارز محلی هر کشوری که کاربر از آن کار می کند نمایش داده می شود. سایر سکه ها با یکی از این چهار بازار معامله می کنند.

این صرافی از نظر زبان های موجود عمدتا برای مشتریان آسیایی و انگلیسی زبان ارائه می شود. این برنامه به همراه برخی از کشورهای کوچکتر از هر کشوری به جز کانادا ، ایالات متحده آمریکا و ژاپن در دسترس کاربران است. این استثنائات عمدتا به دلیل موانع نظارتی وجود دارد.

چگونه کار می کند

رابط تبادل کاملاً مشابه سایر مبادلات مانند Binance است ، با یک ویژگی نمودار پیچیده ، کتاب سفارش و برگه های تاریخ تجارت.

رابط

کاربران می توانند سفارشات محدود ، سفارشات قیمت قیمت یا سفارشات شرطی را انجام دهند. ترتیب سفارش دقیقاً مانند هر صرافی دیگر عمل می کند. شما قیمتی را که می خواهید برای سکه بپردازید وارد می کنید ، سفارش بلافاصله وارد دفتر سفارش می شود و اگر قیمت به سطح انتخابی شما برسد ، سفارش شما پر می شود. سفارشات شرط قیمت به شما امکان می دهد سفارشی تنظیم کنید که فقط در صورت تحقق شرط قیمت انتخابی شما وارد دفتر سفارش شود. سفارشات شرط زمان بر اساس فاصله زمانی انتخابی شما وارد دفتر سفارش می شوند. این بدان معنی است که اگر می خواهید خرید خود را در چندین ساعت تقسیم کنید ، می توانید سفارشات را در فواصل زمانی مشخص وارد کنید.

انواع سفارش

با کمال تعجب ، گزینه سفارش بازار وجود ندارد ، کاربران باید خودشان از طریق سفارش محدود با قیمت بازار مطابقت داشته باشند. این قطعاً یک محدودیت است.

هزینه های تجارت

هزینه ها کاملاً ساده است. در حال حاضر هزینه های سپرده صفر وجود دارد. هزینه معاملات برای همه جفت ها به جز USDT / CNYX نرخ ثابت 0.2 درصد است. به غیر از این ، تنها هزینه دیگر مربوط به برداشت است. اینها با توجه به جفت تجاری متفاوت هستند. با این حال ، آنها ثابت هستند و نه مبتنی بر درصد و بنابراین در پاسخ به مقدار سکه ای که برداشت می کنید تغییر نمی کنند.

همچنین در جفت معاملاتی حداقل مقدار سفارش 10،00 دلار وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

دارایی های رمزنگاری موجود

تنوع و دامنه جفت های تجاری مطمئناً چشمگیر است. آنها در حال حاضر 266 سکه و 356 جفت تجاری مجزا ارائه می دهند. از میان این جفت ها ، سه مورد برتر EOS / USDT ، ETH / USDT و BTC / USDT هستند.

بازرگانی مارجین

برخلاف اکثر صرافی های دیگر ، Gate.io اکنون معاملات حاشیه ای را ارائه می دهد. چیزی که اخیراً معرفی کرده اند. در حال حاضر فقط برای 24 سکه در دسترس است. حداکثر اهرمی که معامله گران می توانند استفاده کنند ضریب سه است. بنابراین ، اگر می خواهید 10 BTC را به حساب حاشیه خود واریز کنید ، می توانید 20 BTC بیشتر وام بگیرید ، به شما یک حساب margin 30 BTC می دهید.

این یک سرویس بسیار مفید است ، اگرچه اهرم نیرو نسبت به برخی دیگر از صرافی ها مانند Bitmex بسیار پایین است. معامله گران از 10 ، 20 یا 30 روز شرایط برای حاشیه خود انتخاب می کنند. اگر ضررهای شما سطحی را نقض کنند که دیگر نمی توانید هزینه آن را پرداخت کنید ، Gate.io موقعیت شما را منحل می کند. در این مرحله ، صرافی تمام بدهی های حساب شما را تسویه کرده و موقعیت های باز را تعطیل می کند. هزینه های معاملاتی برای موقعیت های حاشیه ای همانند موقعیت های لحظه ای است.

محدودیت های انتقال

محدودیت های برداشت با توجه به سکه در نوسان است. برای حساب های استاندارد ، کاربران می توانند حداکثر 100 BTC ، 3000 ETH یا 100،000 USDT در روز برداشت کنند. اگرچه افزایش این محدودیت ها با ارائه اسناد KYC امکان پذیر است. نکته مهم ، برخلاف سایر مراحل تأیید KYC در سایر صرافی ها ، به طور خودکار منجر به محدودیت بالاتر برداشت در سراسر هیئت مدیره نمی شود. در عوض ، شما باید از طریق پست الکترونیکی پشتیبانی و درخواست محدودیت بالاتر برای یک سکه خاص. متأسفانه در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد محدودیت سپرده روزانه وجود ندارد.

اعتماد شرکت & شهرت، آبرو

یکی از بحث های پیرامون Gate.io فعالیت های کاربران آمریکایی در این سیستم عامل بوده است. تیم مدیریتی به صراحت اعلام کرده است که از کاربران آمریکایی پشتیبانی نمی کند و همچنین به دلیل عدم شفافیت SEC ، از جمله سایر عوامل ، برنامه ای برای تغییر این موضوع وجود ندارد..

هیچ اشاره یا اثبات تنظیم یا مجاز بودن Gate.io توسط نهادهای نظارتی ملی از هر کشور وجود ندارد. این احتمالاً تا حد زیادی وجود دارد زیرا آنها ارزهای فیات و نقل و انتقالات بانکی را کنترل نمی کنند. با این حال ، این عدم تأیید نظارتی ممکن است قابلیت اعتماد مبادله را برای کاربران محافظه کار تضعیف کند.

تمهیدات امنیتی

وقتی امنیت هر صرافی را در نظر می گیرید ، دو آسیب پذیری وجود دارد که شما به عنوان کاربر باید درباره آنها فکر کنید. یکی مکانیسم های ورود به سیستم و محافظت از هویت کاربر و دیگری مکانیسم ذخیره وجوه توسط صرافی.

خوشبختانه ، Gate.io محافظت از حساب بسیار قوی ارائه می دهد. کاربران باید گذرواژه های حساب جداگانه و مجزا و صندوق را تنظیم کنند و می توانند از احراز هویت دو عاملی استفاده کنند ، چیزی که ما همیشه توصیه می کنیم. رمزهای ورود به سیستم برای ورود به سیستم استفاده می شود ، در حالی که رمز ورود وجه به طور انحصاری برای واریز و برداشت وجه ذخیره می شود.

در قسمت امنیت صندوق ، براساس اطلاعات موجود ، اقدامات سختگیرانه به نظر می رسند. اگرچه مقدار محدود اطلاعات تا حدودی نگران کننده است. البته ممکن است به این دلیل باشد که آنها نمی خواهند تنظیمات امنیتی خود را فاش کنند. Gate.io می گوید که آنها برای اکثر وجوه ذخیره سازی سرد آنلاین را انجام می دهند. با این حال ، آنها از کیف پول گرم برای ذخیره سازی کافی برای تأمین هزینه معاملات روزانه استفاده می کنند.

Gate.io سابقه قابل توجهی در زمینه امنیت قوی داشت و توانسته بود از هک شدن جلوگیری کند. با این حال ، اخیراً یک ترس وجود داشت ، به دنبال یک افشا کردن توسط محققان بدافزارها مبنی بر اینکه هکرها کاربرانی را که وجه را به داخل و خارج از بورس منتقل می کنند ، هدف قرار می دهند. نکته مهم ، Gate.io گفته است که هیچ کاربری ضرر نکرده است و آنها رابطه خود را با سرویس شخص ثالثی که به خطر افتاده بود به حالت تعلیق درآوردند..

اخیرا گزارش توسط ICORating ، امنیت 100 صرافی برتر را که با حجم 24 ساعته اندازه گیری شده است ، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. متاسفانه Gate.io در رتبه 53 قرار گرفت. گرچه امتیاز خوبی برای کاربر و امنیت دامنه داشت ، اما امنیت وب بسیار ضعیفی داشت. امتیاز آنها مطمئنا ناامید کننده بود. با این حال ، در واقع امتیاز بهتری نسبت به سایر صرافی های مشهور دیگر مانند Bitfinex ، Gemini و Bitstamp دارد.

پشتیبانی مشتری

سطح معقولی از خدمات مشتری در دسترس کاربران است. پس از ورود به سیستم ، می توانید با یک عضو پشتیبانی در چت زنده صحبت کنید یا یک بلیط برای تأخیر پاسخ ارسال کنید.

همچنین پشتیبانی گسترده از مشتری و پرسش و پاسخ جامع وجود دارد صفحه.

نتیجه

Gate.io مبادله خوبی برای کاربرانی است که خواهان قرار گرفتن در معرض طیف وسیعی از سکه ها هستند ، احتمالاً از معاملات حاشیه ای استفاده می کنند و نمی خواهند KYC گسترده ای برای افتتاح حساب اساسی انجام دهند. آنها چندین سال است که زندگی می کنند و فقط یک مورد ترس امنیتی را متحمل شده اند که منجر به از دست رفتن هیچ وجهی نشده است. با این حال ، واضح است ، در حالی که امنیت آن از بسیاری از مبادلات ممتاز و ممتاز برتر است ، لازم است نسخه های جدیدتری نیز انجام شود. مطمئناً فقط در صورتی می توانید از صرافی استفاده کنید که از کشوری مورد تأیید باشید.

منابع مفید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me