گنوز چیست?

گنوز یک است پلت فرم بازار پیش بینی به عنوان یک برنامه غیرمتمرکز (dapp) در شبکه Ethereum ساخته شده است. این پلتفرم شامل یک کیف پول چند رقمی و همچنین یک Exchange Exchange هلندی است ، اما ما برای این راهنما فقط به محصول شاخص آنها ، بازار پیش بینی توجه خواهیم کرد. فراتر از ایجاد بازار پیش بینی ، Gnosis در حال ایجاد یک لایه زیرساختی کامل است که می توانید برای ساخت برنامه بازار پیش بینی خود استفاده کنید..

در این راهنمای Gnosis ، نگاهی خواهیم انداخت به:

گنوز چگونه کار می کند?

برای توصیف نحوه عملکرد Gnosis ، ابتدا باید مشخص کنیم که دقیقاً بازار پیش بینی چیست و چرا ارزشمند هستند.

بازار پیش بینی از پیش بینی های کاربر برای جمع آوری اطلاعات مربوط به رویدادهای آینده استفاده می کند. کاربران در بازار علائم تجاری را نشان می دهند که نتیجه یک رویداد خاص است. از آنجا که احتمال وقوع برخی از نتایج بیشتر از نتایج دیگر است ، در نهایت این نشانه ها در بازار آزاد دارای مقادیر مختلفی هستند.

با گذشت زمان یا وقایع مربوط به آن ، ممکن است برخی از نتایج رمز اتفاق بیفتد و بنابراین ارزش آنها افزایش می یابد. پس از وقوع رویداد ، توکن های نشان دهنده نتیجه نهایی ارزش کامل را دریافت می کنند در حالی که بقیه نشانه ها هیچ ارزشی ندارند.

بیایید مثالی را امتحان کنیم:

یک کاربر یک س eventال مربوط به رویداد را در بازار پیش بینی ثبت می کند ، “آمازون دفتر مرکزی جدید خود را در کجا قرار خواهد داد؟” وی گزینه های پاسخ را شامل می شود: شیکاگو ، آتلانتا ، آستین ، نیویورک و سایر گزینه ها. برای اطمینان از احتمال افزایش 100 درصدی پاسخها ، موارد دیگر را باید درج کنید. اگر او دیگر را شامل نمی شد ، احتمالاً هیچ یک از جواب ها درست نبوده است.

هنگامی که بازار باز می شود ، سایر توکن ها احتمالاً بالاترین قیمت را دارند زیرا به احتمال بسیار زیاد یکی از صدها شهر دیگر پیشنهاد چهار گزینه خاص را دارد. با این حال ، با حذف شهرها ، پیش بینی قیمت های بازار متناسب با آن انجام می شود.

بگویید آمازون چهار شهر نهایی را اعلام می کند: شیکاگو ، آتلانتا ، لس آنجلس و بوستون. با عجله مردم در فروش توکن های بی ارزش خود ، قیمت توکن آستین و نیویورک تقریباً بلافاصله به صفر می رسد. اگر خبر کاملاً شناخته شده باشد ، بیشتر دارندگان حتی قادر به یافتن خریدار نیستند.

رابط gnosis

نمونه های پیش بینی گنوسیس

در حال حاضر ، قیمت ها حتی منعکس کننده اخبار اعلام شده است. قیمت توکن Other باید تقریباً دو برابر توکن های شیکاگو و آتلانتا باشد. هرچند، این وضعیت، موردنظر نیست. جامعه ممکن است معتقد باشد که حتی با اعلام این خبر ، شیکاگو بیشترین شانس انتخاب را دارد. بنابراین ، نشانه شیکاگو ممکن است قیمت بالاتری نسبت به نشانه دیگر داشته باشد حتی اگر یک شهر در مقابل دو باشد.

سرانجام ، آمازون اعلام کرد که در حال راه اندازی فروشگاه در شیکاگو هستند. بازار پیش بینی بسته می شود و دارندگان رمز شیکاگو می توانند پاداش خود را بگیرند.

در بازار پیش بینی دو روش برای کسب درآمد وجود دارد. روش واضح پیش بینی درست نتیجه وقایع است. کمتر واضح است که ، با تغییر شرایط بازار ، می توانید رمزهای سود را برای سودآوری معامله کنید.

ارزش بازارهای پیش بینی

بازارهای پیش بینی از مزایای “خرد جمعیت” – پدیده ای که در آن پیش بینی های جمعی از افراد معمولاً دقیق تر از یک فرد است ، حتی اگر آنها یک متخصص باشند.

انواع سناریوهایی که بازارهای پیش بینی به پیش بینی آنها کمک می کند پایان ندارد. آنها در جمع آوری اطلاعات برای موضوعاتی مانند تغییر آب و هوا ، همه گیری ها و پیش بینی قیمت مفید هستند. همچنین می توانید از آنها برای مدلهای مختلف حکمرانی استفاده کنید تا سیاستهایی را تعیین کنید که بیشترین تأثیر مثبت را بر کل جمعیت داشته باشند. و ، آنها برای اهداف بیمه بسیار ارزشمند هستند تا از ریسک های پوششی کمک کنند.

بخش مالی همچنین بازارهای پیش بینی را در تعیین احتمالی قیمت های آینده دارایی ها مفید دانسته است.

Gnosis Olympia + رابط مدیریت

المپیا نسخه آزمایشی Gnosis از برنامه بازار پیش بینی آنها است. در برهه ای ، آنها مسابقات رایگان این محصول را برگزار می کردند ، بنابراین شما فرصتی برای امتحان کردن آن بدون نیاز به هزینه داشتید. هر دو روز ، تیم مقدار مشخصی به شما اختصاص می دهد نشانه های Olympia (OLY) که می توانید برای شرط بندی در بازارهای مختلف پیش بینی استفاده کنید. اگر در بازار عملکرد خوبی داشتید ، رمزهای Gnosis (GNO) را به دست آوردید. سپس می توانید GNO را در بازار آزاد بفروشید و به آنها مقداری ارزش پولی بدهید.

توجه داشته باشید: به نظر می رسد که از آن زمان تیم Gnosis المپیا را از بازار بیرون کشیده است. مشخص نیست چه زمانی برمی گردد.

مرحله بعدی Gnosis آن است رابط مدیریت. تیم در دسامبر 2017 نسخه بتا را منتشر کرد اما هنوز تاریخی برای انتشار اصلی خالص اعلام نکرده است. رابط مدیریت در واقع داشبورد شما برای بازارهای پیش بینی Gnosis است. اینجاست که تعادل خود را بررسی می کنید ، در بازارها شرکت می کنید و حتی بازار خود را ایجاد می کنید.

از زمان راه اندازی Apollo (نسخه 1.0 پروتکل بازار پیش بینی) در ماه مه 2018 ، تیم Gnosis به ظاهر تمرکز خود را به Gnosis Safe تغییر داده است. Safe در واقع یک کیف پول و مرورگر ارز رمزنگاری شده برای تعامل با dapps Ethereum است.

معماری Gnosis

گنوز شامل سه متمایز است لایه های توسعه:

  1. لایه اصلی بنیادی که شامل قراردادهای هوشمند برای رویدادها ، نشانه های نتیجه ، تسویه حساب و سازوکارهای بازار است. تنها هزینه در این لایه حداکثر 0.5 درصد کارمزد برای کاربرانی است که توکن های نتیجه را از سازنده بازار خریداری می کنند. با این حال ، تیم در تلاش است تا این هزینه را حذف کند.
  2. لایه سرویس. خدماتی مانند ربات های چت و Stablecoin را ارائه می دهد. از یک مدل هزینه تجارت استفاده می کند و تیم انتظار دارد که برنامه های مصرف کننده در درجه اول با آن تعامل داشته باشند.
  3. لایه های برنامه ها. برنامه های جلویی سفارشی ساخته شده در بالای لایه های Service و Core. Gnosis برخی از برنامه ها را ایجاد می کند ، اما اکثریت مربوط به اشخاص ثالثی است که برای استفاده از خدمات آنها از شما هزینه می گیرند.

نشانه های GNO و OWL

Gnosis شامل دو نوع نشانه است: Gnosis (GNO) و OWL. GNO نشانه های ERC20 است که تیم در طول ICO خود به فروش رسانده است. آنها 10 میلیون علامت GNO ایجاد کرده اند و هیچ مورد دیگری را ضبط نمی کنند. این نشانه هایی است که مشاهده می کنید در بازار آزاد معامله می شوند.

با قرار دادن GNO, شما نشانه های OWL دریافت می کنید. برای انجام این کار ، شما باید GNO خود را در یک قرارداد هوشمند قفل کنید و آنها را غیرقابل انتقال کند. میزان OWL دریافتی شما به مدت زمان قفل شما و همچنین به عرضه کل توکن های OWL در بازار بستگی دارد. این تیم با هدف داشتن 20 برابر OWL بیشتر از متوسط ​​میزان استفاده ماهانه OWL نسبت به 3 ماه گذشته انجام شده است.

اولین رویداد نسل OWL در ژوئن / ژوئیه 2018 اتفاق افتاد.

نمودار Gnosis GNO و OWL

بررسی اجمالی Gnosis GNO و OWL

شما برای پرداخت هزینه های موجود در سیستم عامل از نشانه های OWL استفاده می کنید و 1 OWL همیشه برابر با 1 دلار است. Gnosis هزینه های توکن را جمع نمی کند بلکه در عوض آنها را می سوزاند و آنها را از گردش خارج می کند. همچنین می توانید هزینه خود را با هر رمز ERC20 دیگر پرداخت کنید. وقتی این گزینه را انتخاب می کنید ، Gnosis GNO را با هزینه های شما خریداری می کند و GNO را می سوزاند.

در حالت ایده آل ، این مکانیزم سوزاندن و ذخیره سازی تولید GNO را محدود کرده و ارزش آن را افزایش می دهد. از طرف دیگر ، Gnosis توزیع OWL را تنظیم می کند تا اطمینان حاصل کند که همیشه یک دلار است.

تیم Gnosis & پیش رفتن

تیم Gnosis توسط مارتین کوپلمن (مدیر عامل) ، استفان جورج (CTO) و دکتر فریدریک ارنست (COO) هدایت می شود. Köppelmann و George در ژانویه 2015 به عنوان یکی از اولین ها روی این سیستم عامل کار کردند ConsenSys شرکا در آگوست همان سال ، آنها محصول آلفا را به عنوان اولین DApp عمده در Ethereum راه اندازی کردند.

در آوریل 2017 ، این پروژه تا حدودی یک بحث برانگیز پیشنهاد اولیه سکه (ICO) را برگزار کرد. تیم با استفاده از شیوه حراج هلندی برای جمع آوری سرمایه ، در حالی که حفظ کرده بود ، در مدت ده دقیقه کلاه 12.5 میلیون دلاری خود را به دست آورد 95 درصد از نشانه ها. در میان واکنش های شدید ، تیم توکن ها را در یک خرک قفل کرد و قول داده است که آنها را در بازار رها نخواهد کرد. آنها حداقل قبل از فروش هر یک از علائم ، سه ماه اخطار می دهند.

دسامبر 2017 شاهد راه اندازی سکوی المپیا بود. و تیم DutchX را در سه ماهه دوم 2018 راه اندازی کرد. همانطور که قبلا ذکر شد ، آنها Apollo را نیز در سال 2018 منتشر کردند. آنها در حال حاضر Gnosis Safe را توسعه می دهند. نسخه ها در حالی که هنوز یک محصول iOS در دست کار است برای Android و Google Chrome در دسترس هستند.

این تیم شامل لیست کاملی از مشاوران معتبر از جمله جوزف لوبین (بنیانگذار Ethereum و بنیانگذار ConsenSys) و ویتالیک بوترین (بنیانگذار و دانشمند ارشد Ethereum) است. با این حال وب سایت دیگر این مشاوران را لیست نمی کند.

رقابت

اوگور رقیب اصلی Gnosis است. با آغاز کمی زودتر ، تیم اوگور همچنین در حال ایجاد یک بستر بازار پیش بینی است. برخی استدلال می کنند که با توزیع عادلانه علامت و سخنان غیرمتمرکز ، آگوور از این دو کمتر متمرکز است.

تفاوت دیگر – Augur از ETH برای تجارت در بازار و REP برای پاداش دادن به سخنانی که نتایج رویدادها را گزارش می کنند استفاده می کند در حالی که Gnosis دارای ساختار پاداش رمزگذاری است که در بالا ذکر شد.

تجارت

Gnosis در ژوئیه 2017 با موفقیت به بالاترین قیمت Bitcoin 0.141 BTC (357 دلار ~) شروع موفقیت آمیز داشت. از آن زمان به بعد ، قیمت GNO چندان خوب نبوده است. در دسامبر 2017 و اوایل ژانویه 2018 با سایر بازارها یک حرکت صعودی مشاهده شد ، اما قیمت آن نسبت به بیت کوین تقریباً بدون تغییر بود.

در حال حاضر این توکن در حدود 10 دلار (0.00292 ~ BTC) مسطح است – این بیش از 98 درصد کمتر از بالاترین حد خود است. با داشتن تنها 10 درصد از نشانه ها در بازار ، این نشانه خوبی نیست. همانطور که تیم اکثر سهم خود را می فروشد ، به دلیل افزایش عرضه ، قیمت ممکن است حتی بیشتر کاهش یابد.

از طرف دیگر ، عرضه محصولات ممکن است تا حدی از قیمت GNO پشتیبانی کند زیرا در این صورت از نشانه ها استفاده بیشتری می شود. اما این سناریو در این مرحله بعید به نظر می رسد.

GNO را از کجا بخریم

می توانید GNO را با Bitcoin یا Ethereum در Bittrex و Kraken خریداری کنید. اگر سردرگم هستید که از کجا شروع کنید ، راهنمای ما در مورد نحوه خرید Bitcoin و Ethereum را بررسی کنید.

ذخیره GNO

GNO یک رمز ERC20 است ، بنابراین می توانید آن را در هر کیف پول سازگار با ERC20 ذخیره کنید. مطمئن ترین گزینه شما استفاده از کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S است. همچنین برای ذخیره GNO خود باید MyEtherWallet را در نظر بگیرید – یک انتخاب رایگان ، البته کمی ایمن تر.

البته شما نیز به Gnosis مبتلا هستید کیف پول ایمن در دسترس شما.

نتیجه

Gnosis در حال ایجاد زیرساخت برای کاربردهای بازار پیش بینی است. علاوه بر این ، این پروژه شامل یک Exchange Exchange داخلی هلندی ، کیف پول چند سیگنی و قوی است ابزارهای توسعه دهنده. این تیم مأموریت دارد Gnosis را به عنوان کارآمدترین ابزار پیش بینی در جهان معرفی کند و در عین حال بهترین تجربه را در جستجوی اطلاعات سفارشی به کاربران ارائه دهد..

این تیم حتی با توزیع یک طرفه رمز ، اهداف خود را محقق کرده و به ارائه به روزرسانی ها و عملکردهای جدید ادامه می دهد. رشد یادگیری ماشین و تأمین منابع گسترده در مدل های پیش بینی ، پتانسیل Gnosis را برای کمک به بازار فزاینده ای با ارزش به ارمغان می آورد. اما ، اقدام اخیر قیمت خلاف این را نشان می دهد.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 12.13.18 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی گنوز

سایت اینترنتی

سستی

توییتر

Reddit

متوسط

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me