پلت فرم Gridcoin با ترکیب قدرت محاسباتی هر کاربر در شبکه ، یک محیط فوق کامپیوتر را ایجاد می کند. سپس این قدرت محاسباتی توسط محققان برای ادامه مطالعات خود استفاده می شود. پروژه های کنونی طیف علمی از نقشه برداری از پروتئین در انسان گرفته تا نقشه برداری از کهکشان راه شیری را در بر می گیرد.

این سیستم عامل به طور خودکار به کاربران در توکن GRC برای داوطلب کردن قدرت پردازنده خود پاداش می دهد. Gridcoin از ترکیبی از ویژگی های جدید و نوآورانه برای تولید یک شبکه تحقیقاتی که بسیار مقرون به صرفه است استفاده می کند. بیایید لحظه ای وقت بگذاریم تا ببینیم این سکه چگونه پدید آمده است.

Gridcoin وارد بازار می شود

Gridcoin در 16 اکتبر 2013 از طریق منبع باز وارد بازار شد GitHub پست. راب Halförd ، بنیانگذار ناشناس سکه ، از طریق آنها حضور در پروژه را حفظ کرده است تلگرام کانال توسعه دهنده اصلی پروژه است مارکو نیلسون. وی سابقه گسترده ای در نرم افزارهای اتومبیل و صنعتی دارد.

تعدادی از مشارکت کنندگان عمومی در این پروژه وجود دارد. که از زمان انتشار تاکنون منبع باز بوده است. اخیراً نگرانی هایی در رابطه با بلند کردن حداقل برنامه نویسان برای داوطلبان برخی از همكاران از صلاحیت سایر افراد درگیر در این طرح شكایت كرده اند.

به روز رسانی های سیستم

Gridcoin از زمان ورود به بازار تاکنون مورد بروزرسانی های چشمگیری قرار گرفته است. این به روزرسانی ها شامل یک چنگال سخت است که Gridcoin Classic و Gridcoin فعلی را ایجاد کرده است. این ارتقا امکان ایجاد سیستم اثبات تحقیق را فراهم می کند که به کاربران اجازه می دهد قدرت محاسباتی را در سطح کارآمدتری نسبت به قبل به شبکه BOINC اهدا کنند. سیستم PoR تضمین می کند که تمام قدرت رایانه به جای استخراج مستقیماً به سمت تحقیق می رود.

فعالیت بازار

از زمان ورود 5 سال پیش ، Gridcoin صندلی عقب بسیاری از جدیدترین ورودها به بازار altcoin را به دست آورده است. تعداد Altcoins در بازار در اواسط سال 2017 منفجر شد ، و هزاران ارز رمزپایه جدید سریعاً پشت سر هم وارد فضا شدند. همه این اعتیاد به مواد مخدر باعث شده است که ردیابی پروژه های رمزنگاری قدیمی مانند Gridcoin آسان نباشد.

رویکرد Gridcoin

Gridcoin در مقایسه با اکثر ارزهای رمزپایه یک استراتژی منحصر به فرد دارد. که در درجه اول می تواند به شما کمک کند تا سرعت معاملات خود را تسریع کنید یا ICO خود را راه اندازی کنید. پاداش کاربران Gridcoin برای وام برق رایانه ای خود به شبکه Gridcoin همراه با پلتفرم Open Berkeley for Network Computing (BOINC).

Superblocks

Gridcoin از یک پروتکل superblock استفاده می کند. Gridcoin داده های مربوط به تراکنش ها را در بلوک های منظم نگهداری می کند اما اطلاعات مربوط به کمک های محاسبه شده یک فرد را در لایه دوم نگه می دارد. Superblocks برای بررسی همکار و رتبه بندی مجلات علمی مفید است. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که امکان توسعه در آینده ، از جمله افزودن و ادغام سایر شبکه های محاسباتی مشترک را فراهم می کند.

اثبات سهام

از روزهای ابتدایی خود Gridcoin به عنوان ارز رمزنگاری شده سازگار با محیط زیست معرفی می شود. توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که در آن زمان با گزینه جدید – Proof-of-Stake (PoS) روبرو شوند و تقاضای برق زیادی را که مورد نیاز بلاکچین بیت کوین است ، مورد نیاز قرار دهند. سکه های PoS به معنای سنتی به استخراج نیاز ندارند ، در عوض ، کاربران به دلیل نگه داشتن یا “چیدن” سکه های خود در کیف پول خود پاداش می گیرند.

بسیاری سکه های PoS را آینده فضای رمزنگاری می دانند. استخراج BTC در حال حاضر بیشتر از کل کشور نیوزیلند در سال گذشته باعث مصرف برق شده است. سکه های PoS نیازی به استفاده از هرگونه سخت افزار استخراج خاصی ندارند. بنابراین ، آنها مطابقت بیشتری با ماهیت غیرمتمرکز بازار رمزنگاری دارند. علاوه بر این ، آنها برای استخراج نیاز به مقدار زیادی انرژی مصرفی ندارند. این باعث می شود سکه های PoS مانند Gridcoin به گزینه ای سازگار با محیط زیست تبدیل شود.

BOINC

BOINC یک پلت فرم مشترک رایانه با کارایی بالا است که در 10 آوریل 2002 تأسیس شد. تا زمانی که فناوری بلاکچین ظهور کرد ، این سیستم توانایی هایی را برای عضویت آزاد و داوطلبانه های تشویقی بدست آورد. سیستم BOINC توسط محققانی از سراسر جهان که به دنبال وسیله ای مقرون به صرفه تر برای کنترل محاسبات عظیم علمی هستند ، استفاده می شود. BOINC به طور گسترده ای در زمینه های ریاضیات ، اقلیم شناسی ، زیست شناسی مولکولی ، اخترفیزیک ، علوم محیطی و موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفته است..

اثبات تحقیق / اثبات BOINC

اصطلاح Proof-of-Research توسط توسعه دهنده Gridcoin’s Rod Halford در فوریه 2014 در سال بحث ارز رمزنگاری شده پست. اثبات تحقیق بسیار متفاوت از سیستم های PoW یا PoS است. به خاطر ثبت نام در پروژه هایی که هم اکنون از بستر Gridcoin استفاده می کنند ، پاداش دریافت می شود. کاربران ابتدا باید نرم افزار BOINC را ثبت نام و بارگیری کنند تا درآمد Gridcoin را برای مشارکت های خود شروع کنند. پس از ثبت نام ، باید BOINC را مشاهده کنید لیست سفید برای انتخاب پروژه ای که می خواهید در آن کمک کنید.

سیستم PoR یک کد هش از بلوک قبلی با یک هش ارسال شده از بستر BOINC ترکیب می کند که سطح مشارکت شما را تأیید می کند. کاربران باید هر دوی این موارد را قبل از اعطای نشانگر GRC به آنها ارائه دهند. با ارائه یک فرآیند استخراج ترکیبی ، Gridcoin قادر است ردپای محیطی را که بسیار کوچکتر از سکه های PoW است ، حفظ کند..

تحقیقات Gridcoin

شبکه Gridcoin توانایی مقابله با مشکلات قدیمی را با دقت فن آوری بلاکچین در اختیار محققان قرار داده است. این روش در بازار بی نظیر است. در حال حاضر مقدار قابل توجهی تحقیق توسط Gridcoin و BOINC انجام شده است.

مشکلات Gridcoin

Gridcoin مانند همه رمزنگاری ها بسیار کامل نیست. Steemit اخیر نظرسنجی زمینه های نگرانی در این سیستم عامل را نشان می دهد که باید قبل از اینکه Gridcoin بتواند گسترش بیشتری را ببیند ، رفع شود. موضوعاتی که در این گزارش فاش شده است ، عمدتا به سو. عملکرد کیف پول متمرکز است. کاربران از خرابی های مکرر کیف پول ، تأخیر در جوایز و روش نصب پیچیده ای که می تواند کاربران جدید را متوقف کند ، شکایت کرده اند..

همچنین تعداد قابل توجهی از مردم نگرانی در مورد عدم هدایت در جامعه Gridcoin ، از جمله موارد ناهموار تمرکز پروژه ها را ابراز داشتند. رقابت در بخش ذخیره سازی مشترک با سیستم عامل هایی مانند استورج و سیا در حال حاضر سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار دارید.

رمز GRC

رمز GRC برای پرداخت هزینه مشارکت کنندگان به کار می رود. GRC در زمان نوشتن مقاله 7.24٪ با 48،724 دلار در حجم معاملات 24 ساعته افزایش دارد. GRC در کل بازار 14،587،666 دلار با ارزش بازار 0.03 دلار نشان می دهد. این در حالی است که در 7 ژانویه 2017 از بالاترین رقم 0.18 دلار گذشته است.

صرافی های متعدد رمزهای GRC از جمله Bittrex و Poloniex را ارائه می دهند. بر اساس این مبادلات بیش از 95٪ از کل معاملات GRC مسئول هستند کوینژکو.

نمودار نشان دادن حجم توکن GRC بر اساس بازار

نمودار نشان دادن حجم توکن GRC بر اساس بازار

کیف پول GRC

کاربران GRC دارای کثرت از گزینه های کیف پول در نظر بگیرید. شما به کیف پول هسته ای GRC اگر می خواهید این رمزنگاری را استخراج کنید. کوینومی گزینه کیف پول همراه شخص ثالث را نیز ارائه می دهد. در صورت لزوم می توانید GRC خود را در صرافی ها ذخیره کنید ، اگرچه این گزینه آخر برای مدت طولانی توصیه نمی شود.

Blockchain در عالی ترین حالت است

واقعیت این است که افراد زیادی در مورد برنده های Gridcoin خود بحث نمی کنند. برای برخی ، جنبه تحقیقاتی این سکه کافی است تا شما بتوانید حمایت از این altcoin را به سمت جلو حرکت دهید. فناوری بلاک چین افق دید ما را گسترش می دهد. سیستم عامل هایی مانند Gridcoin از این فناوری برای ارائه راهی به دانشمندان و محققان برای پایین آوردن هزینه های آزمایش خود استفاده می کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me