Hexx یا Hexxcoin (HXX) یک سکه محرمانه است که دارای گذشته چهارخانه است و بیش از یک بار چنگال زده و مرده است. در حال حاضر تحت کنترل یک تیم توسعه جدید ، Hexxcoin یک بار دیگر از بین رفته است. تیم فعلی امیدوارند Hexxcoin بتواند جایگاه خود را در میان لیست های در حال رشد سکه های حفظ حریم خصوصی در بازار امروز ، همراه با برخی از مزایای دیگر به جز حفظ حریم خصوصی ، فراهم کند. این راهنما شامل موارد زیر خواهد بود:

چگونه کار می کند

Hexxcoin یک سکه محرمانه است که از پروتکل Zerocoin ، مشابه ZCoin استفاده می کند. پروتکل Zerocoin برخلاف گفته بیت کوین ، جایی که هرگونه معامله در آدرس کیف پول قابل ردیابی است ، به کاربران امکان ناشناس ماندن در ارسال و دریافت پرداخت را می دهد..

دقیقاً مانند ZCoin ، شما Hexxcoins خود را با از بین بردن و جایگزینی آنها با Zerocoins تازه خرج شده ، خرج می کنید. این بدان معناست که وقتی می خواهید آنها را خرج کنید ، آنها به Hexxcoin تبدیل می شوند بدون اینکه سابقه معامله ای به آن متصل باشد. این به طور قابل توجهی سطح ناشناس بودن در استفاده از Hexxcoin را در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه افزایش می دهد.

اثبات دانش صفر

این گمنامی با استفاده از اثبات دانش صفر همراه با پارامترهای رمزگذاری فاکتور RSA-2048 بدست می آید. اثبات دانش صفر در بلاکچین به شبکه این امکان را می دهد تا بدون اطلاع از جزئیات خود معامله ، تراکنش را تأیید کند. به این ترتیب شخصی که معامله کرده است می تواند از گمنامی وی محافظت کند.

پروتکل Zerocoin از رمزگذاری RSA-2048 به عنوان پارامترهای خود استفاده می کند. استاندارد رمزگذاری RSA اعداد اول بزرگ را ضرب می کند تا به عدد حتی بزرگتری برسد که فاکتورسازی آن دشوار است ، به عنوان مثال ، برای تعیین اینکه چه تعداد برای تشکیل محصول ضرب شده اند. چالش فاکتورگیری RSA-2048 از سال 1991 تاکنون حل نشده است. گرچه ممکن است محاسبات کوانتومی در بعضی مواقع چالش را حل کند ، در حال حاضر پروتکل Zerocoin امن است.

در حالی که سکه های حریم خصوصی دیگری وجود دارد ، هر دو Hexx و ZCoin پروتکل Zerocoin را به عنوان امن ترین پروتکل نشان می دهند. ZCash سکه دیگری برای حفظ حریم خصوصی است که از مدارک اثبات دانش صفر نیز استفاده می کند. با این حال ، پروتکل ZCash از پارامترهای تعریف شده توسط جامعه توسعه دهنده استفاده می کند ، که Hexxcoin نشان می دهد مستعد سوuse استفاده توسط بازیگران بد است.

Monero رقیب دیگری است که از امضاهای حلقه ای یا معاملات ساختگی به عنوان طعمه ای استفاده می کند که معاملات واقعی را به عنوان راهی برای محافظت از حریم خصوصی پوشانده است. Hexxcoin معتقد است که پروتکل Zerocoin برتر است زیرا امضای حلقه بار بی موردی را در شبکه وارد می کند.

یک سکه انشعاب

Hexxcoins USP اصلی در مقایسه با سایر سکه های حفظ حریم خصوصی نقش آن به عنوان یک سکه چنگال است. سایر ارزهای رمزپایه می توانند با استفاده از Hexx از پروتکل حفظ حریم خصوصی Zerocoin استفاده کرده و آن را در شبکه های خود قرار دهند..

Hexxcoin در حال حاضر در حال گذراندن یک چنگال با بیت کوین است ، تا سکه جدیدی را تشکیل دهد BitcoinZero که از ویژگی های بیت کوین و Hexx برخوردار خواهد بود. همانطور که تیم Hexx آن را صدا می زنند: “Bitcoin on the privacy steroids.”

Hexxcoin در اواخر سال جاری میلادی با لیت کوین قصد دارد یک چنگال دیگری را ارائه دهد. کاغذ سفید Hexx اشاره به این واقعیت دارد که سکه های دیگر می توانند از پروتکل حفظ حریم خصوصی Zerocoin بهره مند شوند.

جنجال ها

برخی از اعضای تیم پشت Hexxcoin خود را به صورت عمومی معرفی نکرده اند. شاید این برای سکه ای که روی حریم خصوصی متمرکز شده باشد تعجب آور نباشد. اگرچه برخی از تیم ها در وب سایت برجسته هستند و قابل شناسایی هستند ، اما توسعه دهنده اصلی فقط با نام James ، با نام مستعار Dev007 شناخته می شود و در غیر این صورت هویت وی مشخص نیست.

تیم Hexxcoin

چیزی به من می گوید جیمز نام واقعی او نیست …

به نظر می رسد که در ماه ژوئن ، یک یا چند نفر از اعضای تیم توسعه (که ناشناس هم بودند) به جبران بخشی از صندوق جامعه متهم شدند. عکسهای صفحه ای از پیام های بین تیم توسعه دهنده به صورت آنلاین ارسال شده است, در میان گمانه زنی ها آیا این یک کلاهبرداری برای خروج بوده است یا فقط کسی که قصد خرابکاری پروژه را از طریق FUD دارد. در حقیقت اعضای انجمن توسعه دهنده به ناشناس ماندن کمک نکردند ، اگرچه به نظر می رسد از آن زمان اوضاع آرام تر بوده است.

در یک مرحله ، پروتکل Zerocoin نیز با یک اشکال روبرو شد. هنگامی که یک معامله Zerocoin اتفاق می افتد ، یک شماره سریال منحصر به فرد ایجاد می کند که برای انجام معامله باید توسط شبکه به عنوان منحصر به فرد تأیید شود. یک مسئله کدگذاری منجر به این شده بود که یک مهاجم از شماره سریال یکسان برای چندین معامله استفاده کند ، بنابراین به آنها امکان می دهد Zerocoins بیشتری از آنچه ضبط شده بود خرج کنند. تیم Hexxcoin در توئیتر خود نوشت که در نتیجه این اشکال هیچ تاثیری روی Hexxcoin ندارد.

# هگز تیم بلاکچین را از نظر یکپارچگی ZeroCoin بررسی کرده و با افتخار گزارش کرده است که هیچ سو successful استفاده موفقی از آن نشده است HXX دلار. با شروع بلوک 267625 ، کاربران می توانند از پروتکل ZeroCoin برای هزینه ناشناس HexxCoin استفاده کنند. همچنین #Hexxchange از چنگال پشتیبانی خواهد کرد.

– HEXX – [هیچ ETH را نمی دهد] (hxxcoin) 9 مه 2018

علیرغم همه این مسائل ، به نظر می رسد که چنگال برنامه ریزی شده Hexxcoin ادامه داشته باشد که سرمایه گذاران Hexxcoin را خوشحال خواهد کرد.

استخراج Hexxcoin

Hexxcoin برای جلوگیری از سکوهای استخراج متمرکز در شبکه ، در برابر ASIC مقاوم است و استخراج حتی به GPU هم احتیاج ندارد. بنابراین ، هر کسی می تواند سکه های Hexx را فقط با استفاده از CPU استخراج کند.

این شبکه همچنین دارای گره های اصلی است که Xnodes نامیده می شوند. اپراتورهای Xnode برای اثبات پایبندی به آینده شبکه باید 2000 Hexxcoins را در معرض خطر قرار دهند. با این وجود دارندگان Xnode در پاداش های روزانه درآمد منفعل کسب می کنند. مقدار بستگی به تعداد Xnodes در شبکه دارد.

ChainSilo یک آزمایش آزمایشی رایگان برای اپراتورهای Xnode ارائه می دهد.

عرضه سکه و پایداری

در حال حاضر تیراژ کمی از Hexxcoin در حدود 1.7 میلیون سکه از مجموع 9999999 سهم عرضه شده است. این تیم معتقد است که تیراژ کم به ایجاد ارزش بازار پایدار کمک می کند.

هر بلوک 2.5 دقیقه زمان معامله با پاداش بلوک 2 Hexx دارد. ماینرها 0.7 سکه ، Xnods 0.7 سکه می گیرند و بقیه به صندوق جامعه می رود. این صندوق هزینه های توسعه ، لیست های مبادله ای و تلاش های بازاریابی را پرداخت می کند. جامعه به هزینه های انجام شده از صندوق رأی می دهد.

تاریخچه Hexxcoin

Hexxcoin زندگی خود را از سال 2015 به عنوان چنگالی از سکه دیگری به نام Crave آغاز کرد. توسعه دهنده اصلی پس از مدت کوتاهی پروژه را رها کرده بود و دو سال بعد توسط توسعه دهنده دوم انجام شد.

توسعه دهنده دوم یک مبادله صادر کرد و Hexxcoin را به یک چنگال ZCoin به روز کرد. اندکی پس از آن ، توسعه دهنده دوم نیز پروژه را رها کرد تا اینکه تیم فعلی در ژانویه 2018 این کار را به عهده گرفت.

تاریخچه تجارت

تحولات در تاریخ Hexxcoins وقتی به نمودار تاریخ معاملات نگاه می کنید مشهود است. توجه داشته باشید که در سال 2017 هنگامی که توسعه دهنده دوم این کار را انجام داد ، به آن اشاره کنید.

ارزش Hexxcoin در طول زمان

ارزش Hexxcoin در طول زمان

ارزش آتی Hexxcoin با توجه به فعالیت های انشعاب آن به احتمال زیاد نوسان خواهد داشت. ممکن است قبل از وقوع چنگال در خرید سکه های Hexx پتانسیل سرمایه گذاری وجود داشته باشد ، زیرا کسانی که Hexxcoin دارند سکه های جدید چنگال را دریافت می کنند. بنابراین ، ارزش تماشای قیمت در هر زمانی که Hexxcoin اعلام می کند یک چنگال جدید اتفاق می افتد ، است.

البته این احتمال نیز وجود دارد که سرمایه گذاران پس از وقوع چنگال ممکن است به فروش بپردازند که این امر باعث پایین آمدن قیمت می شود. کاغذ سفید Hexx این موضوع را تأیید می کند اما تأکید می کند که چنگال های آینده به ثبات قیمت کمک می کنند.

در مقاله سفید Hexx همچنین آمده است که به دلیل تاریخ پیچیده سکه Hexx ، ده ها هزار سکه در حال حاضر در گردش “برای همیشه غیرفعال هستند و احتمالاً برای همیشه از بین رفته اند”. درست است که Hexxcoin لیست غنی برخی از آدرسهای کیف پول را نشان می دهد که بیش از یک سال به آنها دسترسی پیدا نکرده است.

همچنین درست است که در حال حاضر اختلاف زیادی در سکه Hexx نسبت به زمان گذشته در سال گذشته وجود دارد که انگیزه بزرگی برای فروش این کیف پول ها است. با این حال ، اگر دارنده (های) آن کیف پول ها ناگهان تصمیم به ریختن تمام Hexxcoins خود بگیرند ، می تواند به طور جدی بر قیمت تأثیر بگذارد.

از کجا بخریم و چگونه آن را نگه داریم

شما می توانید Hexxcoin را در صرافی های زیر خریداری کنید:

  • رمزنگاری
  • Livecoin
  • رمزنگاری
  • TradeSatoshi
  • Sistemkoin

بسیاری از این مبادلات کاملا مبهم هستند ، با این حال ، Hexxcoin می گوید به زودی مبادلات بیشتری عرضه می شود.

در مورد ذخیره سازی ، انتخاب کمی وجود دارد. Hexx در نسخه بتا کیف پول / تبادل آنلاین خود به نام Hexxchange است. این امکان ذخیره و مبادله سکه های چنگال شده از Hexxcoin را فراهم می کند. این کیف پول مبتنی بر مرورگر است که با مرورگر TOR نیز سازگار است ، همانطور که انتظار دارید از سکه ای با چنین تمرکز زیادی بر روی حریم خصوصی استفاده کنید. عدم وجود گزینه های ذخیره سازی سرد ممکن است برخی از کاربران را به تعویق بیندازد.

Hexxcoin Hexxchange

Hexxcoins کیف پول Hexxchange

نتیجه

اگر حریم خصوصی اصلی ترین نگرانی شما در هنگام معامله رمزنگاری است ، مطمئنا Hexx آن را جدی می گیرد. با این حال ، این پروژه بدون جنجال نیست. احتمالاً موفقیت چنگال معلق در تشکیل BitcoinZero موفقیت کل راه اندازی مجدد Hexxcoin را تعیین می کند. اگر BitcoinZero موفقیت آمیز باشد ، Hexxcoin را به یک شریک انشعاب جذاب برای توسعه دهندگان ارزهای رمزپایه دیگر تبدیل می کند.

اطلاعات بیشتر

Hexxcoin کاغذ سفید

توییتر

تلگرام

Reddit

اختلاف