هولوچین چیست?

Holochain یک است چارچوبی برای برنامه های توزیع شده. می توانید آن را به عنوان نوع کلی تری از بلاکچین در نظر بگیرید. Holochain به جای داده محور بودن ، مانند بلاک چین های سنتی ، رویکرد عامل محور را در پیش می گیرد. این معماری شبکه را به مجموعه گسترده ای از ساختارهای داده توزیع شده باز می کند که می توانید در بالای آن ایجاد کنید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از Holochain یک کلون Bitcoin ایجاد کنید.

به سادگی ، هدف تیم Holochain ارائه یک راه حل مقیاس پذیر و قابل تنظیم تر از بلاکچین های سنتی است. در این راهنما ، ما به موارد زیر می پردازیم:

Holochain چگونه کار می کند?

Holochain منحصراً یک معماری عامل محور را پیاده می کند. در این نوع ساختار ، هر عامل (گره AKA) بلاک چین خود را اجرا می کند که از طریق یک کلید رمزنگاری منحصر به فرد به Holochain عمومی متصل می شود.

ممکن است ظریف به نظر برسد ، اما این مکانیزم از طراحی داده محور بلاکچین های سنتی به شدت متفاوت است. در یک بلاکچین ، همه گره ها باید به توافق برسند و سابقه کل بلاکچین را نگهداری کنند ، که می تواند باعث مشکلات جدی در عملکرد شود. در Holochain ، نمایندگان فقط زنجیره بلوک فردی و کلید رمزنگاری اتصال آنها به زنجیره عمومی را حفظ می کنند.

اگر با Git آشنا هستید ، Holochain کاملاً شبیه به هم است و از همان ایده های Distribution Hash Table (DHT) استفاده می کند.

سQالات متداول Holochain ذخیره سازی داده شبکه را به بهترین وجه توصیف می کند,

“زبان انگلیسی در کجا ذخیره شده است؟ هر بلندگو آن را حمل می کند. افراد دارای زمینه های مختلف تخصص ، یا قرار گرفتن در معرض واژگان عامیانه یا تخصصی مختلف هستند. هیچ کس نسخه کامل آن را ندارد ، و نسخه کسی نیز دقیقاً مانند دیگران نیست ، اگر نیمی از انگلیسی زبانان را ناپدید کنید ، این زبان زبان زیادی را پایین نمی آورد. “

نشانه داغ & سوخت هولو

شبکه اصلی Holochain هنوز بیرون نرفته است ، بنابراین تیم برای تأمین اعتبار پروژه ، پیشنهاد اولیه سکه (ICO) را با یک رمز نگهدارنده ERC20 ، HOT برگزار کرد. اکنون می توانید HOT را خریداری و معامله کنید ، اما پس از فعال شدن شبکه باید آن را با سوخت Holo عوض کنید.

سوخت هولو واحد پول بومی Holochain است. عمدتا ، برنامه های Holochain (hApps) به میزبانان Holochain در سوخت Holo برای خدمات خود پرداخت می کنند. با این حال ، می توانید از آن به عنوان یک ارز همتا به همتا نیز استفاده کنید.

این تیم در تلاش است تا با اتصال آن به ظرفیت محاسباتی میزبانهای شبکه ، مقدار سوخت هولو را پایدار نگه دارد.

تیم Holochain & پیش رفتن

بنیانگذاران آرتور بروک و اریک هریس Holochain را در دسامبر 2016 شروع کردند. بیش از یک دهه تجربه معماری سیستم در حالی که هریس دارای B.S است. در علوم کامپیوتر از ییل و تاریخ غنی از کارآفرینی.

حتی با شروع تاریخ اواخر سال 2016 ، Holochain هنوز کمی قبل از راه اندازی کامل زمان دارد. این تیم در مارس 2019 یک آلفای بسته را در testnet خود آغاز کردند باقی مانده از سال 2019, آنها در حال برنامه ریزی برای باز کردن آلفا ، راه اندازی یک شبکه آزمایشی کامل از جمله سوخت Holo و انتشار بتا Holochain در شبکه اصلی هستند. با توجه به تاخیر در انتشار آلفا ، شبکه اصلی بتا ممکن است تا سال 2020 رخ ندهد.

رقابت

تیم Holochain در مقایسه تفاوت بین پروژه خود و رقبای خود بسیار عالی عمل می کند صفحه Github.

از آنجا که Holochain چارچوبی برای dapps است ، لیست رقبای آن تقریباً بی پایان است. البته ، Ethereum شناخته شده ترین رقیب است. اما در عوض ، بیایید بر روی پروژه های دیگری تمرکز کنیم که در حال ایجاد چارچوب هایی متفاوت از بلاکچین های سنتی هستند.

هاشگراف پروژه شبیه ترین به Holochain است. DHT را پیاده سازی می کند. با این حال ، هنوز داده محور است و از کدی استفاده می کند که منبع باز نیست.

پروژه هایی مانند IOTA ، Byteball و Nano همگی یک جایگزین بلاکچین ، نمودار مستقیم (Directed Acyclic Graph) (DAG) را پیاده سازی می کنند اما معاملات متمرکز هستند. Holochain بر روی برنامه های توزیع شده تمرکز دارد.

تجارت داغ

از زمان در دسترس بودن برای معامله در ماه مه 2018 ، قیمت HOT نسبت به ارز رمزنگاری شده نسبتاً ثابت باقی مانده است. این کمبود حرکت با توجه به کاهش بیشتر سکه ها در سال 2018 قابل توجه است.

سکه در سال 2018 چند دست انداز قیمتی ناچیز داشت اما تا ژانویه 2019 روند قابل توجهی را تجربه نکرد. در آن ماه ، قیمت از 0.000493 دلار (0.00000013 BTC) به بالاترین قیمت 0.001527 دلار (0.00000043) رسید. این کمتر از یک ماه 210 درصد سود است.

به نظر می رسد هیجان سرمایه گذاران در پشت مبادله رمز HOT سوخت سوخت Holo و اعلام یک نقشه راه امیدوار کننده 2019 ، کاتالیزور قیمت چشمگیر ژانویه باشد.

با چندین نقطه عطف که برای سال 2019 در نظر گرفته شده است ، ضروری است که با پیشرفتهای تیم همراه باشید. با راه اندازی هر تکرار جدید Holochain می توان دستاوردهای قابل مقایسه ای را مشاهده کرد.

HOT را از کجا بخریم

بهترین شرط شما برای به دست آوردن مقداری HOT در Binance است. شما می توانید بیت کوین ، Ethereum ، Binance Coin یا Tether را با برخی از آنها در سیستم عامل مبادله کنید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه شروع به کار کنید ، راهنمای ما در مورد نحوه خرید بیت کوین را بررسی کنید.

HOT را در کجا ذخیره کنیم

در حال حاضر ، HOT یک رمز ERC20 است ، بنابراین شما باید آن را در کیف پول سازگار با ERC20 ذخیره کنید. یک گزینه آنلاین محبوب MyEtherWallet است.

برای امنیت بیشتر ، باید به دنبال یک کیف پول سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger Nano S باشید.

هنگامی که تیم Holochain شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد ، شما خواهید دید نیاز به مبادله نشانه های HOT شما برای سوخت هولو. مراقب اعلامیه های تیم باشید که چه زمانی این اتفاق می افتد و چه اقداماتی را باید انجام دهد.

افکار نهایی

Holochain رویکرد جاه طلبانه ای برای تعریف مجدد نحوه مشاهده سیستم های توزیع شده در پیش گرفته است. ساخت یک شبکه عامل محور و نه داده محور ، کار ساده ای نیست. با این حال ، تیم پیشرفت مداوم داشته است و به سرعت مورد علاقه بسیاری از اعضای انجمن رمزنگاری شده است.

با داشتن یک نقشه راه بسیار پیش بینی شده برای سال 2019 ، بدون شک امسال برای موفقیت این پلتفرم بسیار مهم است. در صورت موفقیت در رویکرد جدید معماری ، Holochain ممکن است فقط به قاتلی Ethereum تبدیل شود که به گفته طرفداران آن ،.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

کاغذ سفید

گیتهوب

توییتر

Reddit

متوسط

تلگرام

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me