پیشنهاد اولیه سکه (ICO) چیست?

یک پیشنهاد اولیه سکه یا ICO ، یک استراتژی جمع آوری کمک مالی است که در آن یک تیم بلاکچین ارز رمزنگاری شده اصلی پروژه خود را در ازای بودجه مورد نیاز برای ایجاد بستر می فروشد. به طور کلی ، این وجوه از بیت کوین ، اتر یا هر دو تشکیل شده است.

ICO ها به عنوان داستان های 24 ساعته در سال 2017 مورد توجه قرار گرفتند, میلیون دلار افزایش می یابد شروع به پخش اخبار در سراسر جهان کرد. وضعیت در ژوئن 100 میلیون دلار جمع کرد ، Tezos در ماه جولای 237 میلیون دلار جمع کرد و Filecoin در آگوست همان سال 257 میلیون دلار درآمد کسب کرد. ناگهان به نظر می رسید که هر تیمی که روی ارز رمزنگاری شده کار می کند می تواند به راحتی حداقل صد هزار دلار سرمایه جمع کند. ICOs به استارت آپ های جوان این توانایی را می دهد که سرمایه قابل توجهی را بدون نیاز به معامله با شرکت های گاه بی رحمانه سرمایه گذاری (VC) جمع کنند..

پنج ICO بالاترین بالابرد در همه زمان ها

پنج پیشنهاد برتر برتر سکه در همه زمان ها (تصویر از طریق ICORating)

با همه هیاهوهایی که ICO دریافت کرده اند ، هنوز هم ممکن است این سال را داشته باشید که “اما ، ICO دقیقاً چیست و چگونه کار می کنند؟” بیایید نگاهی عمیق تر به این پیشرفت تکنولوژیکی و چگونگی ورود آن به یک روش کاملاً جدید برای جمع آوری پول بیندازیم. توضیح دهنده ما شامل موارد زیر است:

تاریخچه ICOs

اگرچه ICO در سال 2017 محبوبیت پیدا کرد ، اما در آن زمان چهار سال قبل وجود داشت. اولین ICO در اواسط سال 2013 رخ داده است با Mastercoin حدود نیم میلیون دلار بیت کوین جمع آوری کرد. توسعه دهنده پروژه ، J.R. Willet ، در مقاله سفید خود استفاده از Bitcoin به عنوان یک لایه پایه پروتکل برای پروتکل های آینده را پیشنهاد کرد, دومین مقاله سفید بیت کوین, مشابه نحوه استفاده ما از Ethereum امروز. پروژه وی ، Mastercoin ، اولین پروژه ای است که به تسهیل این سازوکار کمک می کند.

بدون درگیر شدن در جزئیات ، Mastercoin قبل از زمان خود بود ، به دلیل عدم کامل بودن تورینگ در بیت کوین ، قادر به انجام چندین عملکرد مهم نبود..

فقط تا زمان ظهور Ethereum بود که جامعه بلاکچین شروع به توجه به ICO ها کرد. Ethereum و زبان برنامه نویسی آن ، Solidity ، بسیاری از مسائل اولیه را که بیت کوین با قرارداد هوشمند و توسعه برنامه های غیرمتمرکز (dapp) داشت ، حل کرد. به طور عمده ، Ethereum در یک نوشته شده است تورینگ-زبان کامل, “اجازه دادن به هر کسی برای نوشتن قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز که در آن می توانند قوانین دلخواه خود را برای مالکیت ، قالب های معاملاتی و توابع انتقال دولت ایجاد کنند.”

تیم Ethereum در طول ICO پروژه در سپتامبر 2014 حدود 18.4 میلیون دلار سرمایه جمع کرد. و از آنجا بدنام ICO به بهمن که امروز پیش روی ما قرار دارد گلوله زد..

ICO چگونه کار می کند?

اکثر پیشنهادات اولیه سکه ، اگر نه همه ، از نوعی شبکه هوشمند قرارداد استفاده می کنند. این شبکه ها از نظر معماری ، نقاط قوت و موارد استفاده ایده آل متفاوت هستند ، اما همه آنها از بلاکچین غیرمتمرکز استفاده می کنند. نمونه های معروف آن شامل EOS ، Tron و NEO است. با این حال ، محبوب ترین پلت فرم ICO ، تا حد زیادی ، Ethereum است.

استاندارد ERC20

اکثر توکن هایی که ICO را در شبکه Ethereum راه اندازی می کنند از استاندارد ERC20 پیروی می کنند. این استاندارد مجموعه ای از قوانین برنامه نویسی را كه تمام نشانه های ERC20 باید رعایت كنند ، به طور موثر ترسیم می كند. این شامل شش عملکرد اصلی توکن است:

 • کمک هزینه
 • تایید
 • تعادل
 • TotalSupply
 • منتقل کردن
 • انتقال از

این شش عملکرد شما را قادر می سازد تا کل توکن را بدست آورید ، مانده حساب دریافت کنید ، رمزها را انتقال دهید و رمز را به عنوان نوعی پول تأیید کنید. از آنجا که این توابع استاندارد هستند ، توسعه دهندگان می دانند هنگام کار با چه رفتاری انتظار می رود هر رمز ERC20. اما بیایید به ICO برگردیم …

قراردادهای هوشمند ستون فقرات ICO هستند. برنامه نویسی منبع باز تضمین می کند که:

 1. این پروژه بیت کوین یا اتر شما را دریافت می کند,
 2. در ازای آن رمز ارز پروژه را دریافت می کنید ، و
 3. اگر پروژه به حداقل هدف جمع آوری کمک خود نرسد ، در برخی موارد ، سرمایه خود را پس می گیرید.

قراردادهای هوشمند همه این کارها را به صورت خودکار و بدون نیاز به واسطه انجام می دهند.

روند معمول ICO

شرکت در یک ICO یک فرایند نسبتاً ساده است. برای این مثال ، بیایید بر روی یک نمونه مبتنی بر Ethereum تمرکز کنیم.

ابتدا میزبان ICO ارز رمزنگاری شده جدید خود را با استفاده از کد استحکام Ethereum ضرب کرده و آن سکه ها را در کیف پول خود قرار می دهد. به دنبال آن ، به عنوان یک شرکت کننده ، مقداری ETH را به کیف پول میزبان ارسال می کنید. در عوض ، مقداری ارز رمزپایه جدید دریافت می کنید. مبلغی که دریافت می کنید به این بستگی دارد که میزبان هنگام ایجاد رمزنگاری به چه ارزشی می دهد. از آنجا که هم Ethereum و هم رمز جدید از استاندارد ERC20 پیروی می کنند ، نیازی به ایجاد کیف پول جداگانه برای هر یک نیست.

قرارداد هوشمند ICO

قرارداد هوشمند ICO

و این تمام هر تیم معتبری قراردادهای هوشمند تأمین انرژی ICO خود را در دسترس عموم قرار می دهد. نسبت به هر پروژه ای که این کد را پنهان نگه دارد احتیاط کنید.

ICO در مقابل IPO: آیا پیشنهادات اولیه سکه قانونی است?

در این مرحله ، شما احتمالاً برخی از موازات بین اولیه را ترسیم کرده اید سکه پیشنهادات (منجسیستم عامل) و اولیه عمومی پیشنهادات (منپسیستم عامل) در هر دو سناریو ، شما مقداری پول در ازای دریافت آنچه در شرکت / پروژه به نظر می رسد تحویل می دهید. این فرض خطرناک است ، زیرا تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد:

عرضه اولیه (IPO)

 • متمرکز
 • تنظیم سنگین
 • بوروکراسی سطح بالا
 • حمایت از سرمایه گذاران
 • سهام / حقوق صاحبان سهام را دریافت کنید

پیشنهاد اولیه سکه (ICO)

 • غیر متمرکز
 • مقررات کمی به هیچ (در حال حاضر)
 • نوار قرمز ندارد
 • بدون حمایت از سرمایه گذار
 • توکن دریافت کنید

همانطور که می بینید ، در حالی که ICO ها مزایایی نسبت به IPO های سنتی دارند (تمرکززدایی ، بدون بوروکراسی) ، اما همچنین خطر بیشتری دارند. امروز که ایستاده است ، خیلی مانع از فرار یک تیم رمزنگاری با پول شما بعد از ICO نمی شود. پروژه های متعدد قبلاً با موفقیت این کار را انجام داده اند.

یک خطر اضافی ، شما به جای سهام با سرمایه گذاری خود ، نشانه دریافت می کنید. بنابراین ، این احتمال وجود دارد که اگر شرکتی که پشت رمز شماست موفق است ، توکن هایی که در دست دارید هیچ ارزش نداشته باشند و شما را به یک نهر وا می دارند. موفقیت سرمایه گذاری ICO شما در نهایت به تصویب رمز در اکوسیستم آن بستگی دارد.

بنابراین ، آیا ICO ها حتی قانونی هستند?

بله ، آنها هستند. خوب ، نوعی.

مقررات مربوط به ICO از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در حالی که کشورهایی مانند سوئیس و مالت رویکرد تدریجی تری در قانونگذاری اتخاذ کرده اند ، سایر کشورها مانند ایالات متحده هنوز در حال کار بر روی تنظیمات قانونی هستند..

در ایالات متحده ، کمیسیون امنیت و تبادل (SEC) اظهار داشته است که بیشتر ICO ها در عوض پیشنهادات امنیتی هستند زیرا توکن هایی که آنها ارائه می دهند به دلیل شکست در تست هووی. بنابراین ، تیم های پشت سر آنها باید در SEC ثبت نام کنند – کاری که آنها انجام نداده اند. علاوه بر این ، کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) رمزها را به عنوان ارز مجازی طبقه بندی می کند که نیاز به مجوز دیگری دارد و سرویس درآمد داخلی (IRS) طبقه بندی خاص خود را دارد ، مالیات های مربوط به آنها را بهم می ریزد.

اگر سر شما در حال چرخیدن است ، شما تنها نیستید. این واقعیت را به یاد داشته باشید که هر ایالت نیز مجموعه ای از مقررات خاص خود را دارد و شما می توانید مشکل فعلی در اجرای ICO قانونی را درک کنید.

آینده پیشنهادهای اولیه سکه

اگرچه چشم انداز نظارتی آنها نامشخص است ، اما واضح است که پیشنهادات اولیه سکه یا برخی گزینه های دیگر برای ماندن در اینجا هستند. حتی در بازار خرس 2018 نیز وجود داشت بیش از 1250 ICO هایی که جمعا 7.85 میلیارد دلار جمع کردند – بیش از یک میلیارد دلار بیشتر از 2017.

به طور کلی ، جمع آوری سرمایه توکن دار بیشتر و بیشتر با روش های سنتی ترکیب می شود. ما در حال مشاهده پیشنهادات رمز امنیتی (STO) ، پیشنهادات توکن سهام (ETO) و حتی توافق نامه های ساده برای توکن های آینده (SAFT) هستیم که چرخش مورد علاقه SAFE ایجاد شده توسط YCombinator.

با نقدینگی بالاتر ، معاملات 24/7 و حذف دلالان ، به نظر می رسد آینده توکن سازی ، از جمله ICO های بیشتر ، در راه است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me