آیکون چیست?

طبق وب سایت آن, پروژه ICON می خواهد “با ایجاد یکی از بزرگترین شبکه های غیرمتمرکز در جهان” “Hyperconnect the World” را ایجاد کند.

برای انجام این کار ، تیم در حال ساخت یک پلت فرم عظیم است که به زنجیره بلوک های مختلف اجازه می دهد از طریق قراردادهای هوشمند با یکدیگر تعامل داشته باشند. انجمن هایی که در توسعه دهندگان برند ICON Republic وجود دارند ، انجمن ها با استفاده از فناوری حلقه زنجیره پروژه ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. بازی آخر فراهم آوردن بستری است که بازیکنان صنایع مالی ، امنیتی ، بیمه ای ، بهداشتی ، آموزشی و بازرگانی و سایر کشورها بتوانند در یک شبکه واحد همزیستی و معامله داشته باشند..

ICONsmart

این پروژه قصد دارد یکی از بزرگترین شبکه های غیرمتمرکز در جهان باشد.

ICON تا به امروز برای دو سال در دست توسعه است. این شرکت توسط گروه مالی دالی تاسیس شد ، یک شرکت کره ای Fintech با ارزش 4 میلیارد دلار که دارای صرافی محبوب کره ای Coinone نیز است..

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

بیایید به آن بپردازیم ،?

چگونه آیکون کار می کند

ICON با استفاده از بستر حلقه خود ، اکوسیستم جوامع بلاکچین را از طریق جمهوری ICON متصل می کند. همانطور که از نامش پیداست ، جمهوری به عنوان رئیس حاکم در یک فدراسیون از بلاکچین های مستقل فعالیت می کند. شما می توانید جمهوری ICON را مانند ایالات متحده با هر جامعه ICON که نماینده یک ایالت است ، به تصویر بکشید.

انجمن ها از طریق نمایندگان انجمن (C-Reps) که به Nexus ، زنجیره بلوکی مبتنی بر حلقه زنجیره ای و پشتیبانی از ICON Republic متصل می شوند ، به جمهوری متصل می شوند. C-Reps به عنوان درگاه هایی برای ارتباط جوامع با Nexus و به طور گسترده ای سایر انجمن ها از طریق ICON Republic عمل می کند. بلاک چین هایی که از ICON استفاده می کنند می توانند ارزها را با استفاده از صرافی غیرمتمرکز سیستم عامل (DEX) مبادله کنند.

ICONnexus

یک مثال مصور از مقاله سفید نشان می دهد که چگونه جوامع از طریق C-Reps خود در شبکه متصل می شوند

انجمن های ICON

به زبان ساده ، ICON Community یک زنجیره بلوک یا پروتکل فردی با سیستم حاکم بر خود است. گره های جامعه (گره های C) زیرساخت های هر جامعه را تشکیل می دهند. C-Nodes مسئول اداره و حفظ بلاکچین جامعه مربوطه خود هستند. هر جامعه طبق قوانین خاص خود و الگوریتم اجماع خاص خود عمل می کند ، به این معنی که پروژه خود کنترلی بر نحوه اجرای برنامه های اعضای جامعه خود در خارج از جمهوری ICON ندارد..

Citizen Nodes دروازه ای برای اتصال یک فرد متوسط ​​به شبکه ICON است. می توانید از این گره ها برای ایجاد تراکنش و استفاده از DAPP استفاده کنید. اما ، آنها نه در جامعه بلاکچین بومی خود و نه به طور کلی جمهوری ICON هیچ قدرت حاکمیتی ندارند.

C-Reps به عنوان مقامات منتخب برای جوامع مربوطه خود عمل می کنند. هر جامعه نماینده خود را انتخاب می کند و هر C-Rep مسئول امور مربوط به امور ، مانند تأیید معامله و غیره ، در جمهوری ICON است. مانند نمایندگان در سیستم DPoS (نگاه کنید به Ark) ، C-Reps برای کار خود به عنوان ICX ، واحد پول بومی ، غرامت دریافت می کند..

ICON اتصال

خلاصه ای از کاغذ سفید که اتصالات مختلف در شبکه را نشان می دهد

جمهوری آیکون

ICON Republic با پشتیبانی از حلقه حلقه ، مرکزی است که جوامع جداگانه ای را که در سیستم عامل زندگی می کنند در خود جای داده است.

در حالی که جوامع جداگانه می توانند سازوکارهای اجماع خود را دنبال کنند ، جمهوری ICON از الگوریتم اجماع Loop Fault Tolerance (LFT) استفاده می کند. عملکرد LFT دقیقاً مانند DPoS است ، در آنجا C-Reps به عنوان نماینده برای انجمن های مربوطه خود در دولت بزرگتر ICON عمل می کند. به عنوان نمایندگان ، گره های C-Rep مسئولیت رأی دادن به سیاست صدور و پاداش ارز ICON جمهوری ، حل اختلاف معاملات در DEX و حفظ یکپارچگی شبکه را بر عهده دارند. باز هم ، ICON Republic فقط به عنوان یک کانال ارتباطی برای جوامع ICON عمل می کند ، و گروهی از C-Reps که از آن تشکیل شده اند هیچ کنترلی بر روی جوامع بلاکچین فردی ندارند..

ICON’s DEX

ICON تبادل غیرمتمرکز خود را انجام می دهد. این DEX ذخایر ارزی را برای هر جامعه بلاکچین تعیین می کند تا جوامع بتوانند از طریق ICON Republic در زمان واقعی ارزش خود را مبادله کنند. به این ترتیب ، DEX با ایجاد درگاه دیگری برای ارتباط انجمن ها با جمهوری ، پورتال های C-Rep را تکمیل می کند.

DEX به جای تمرکز بر حاکمیت ، همانطور که در C-Reps وجود دارد ، تمرکز بر ارزش و انتقال ارز است. این صرافی معاملات و معاملات را از طریق بلاکچین متصل به جمهوری ICON امکان پذیر می کند. و ذخیره DEX نرخ ارز را برای این معاملات با استفاده از A.I تعیین می کند. مدل تجزیه و تحلیل. علاوه بر این ، سکه ICX بومی به عنوان ارز واسطه ای برای این مبادله استفاده می شود.

به روز رسانی: در نوامبر 2018 ، DEX هنوز فعال نشده است. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد زمان وقوع این امر در دسترس نیست. به طور مشابه ، هیچ نشانه ای وجود ندارد که هنوز در تاریخ آینده برای انتشار برنامه ریزی نشده است.

ویژگی های اضافی

  • A.I. و IISS: ICON برای مدیریت مقادیر ذخیره و نرخ ارز از هوش مصنوعی پیاده سازی می کند ، اما همچنین از A.I. برای محاسبه سیستم امتیازدهی انگیزه های شبکه (IISS). بر اساس راه حل مالی DAVinCI A.I. ، IISS وظیفه تعیین پاداش ICX یک گره را برای مشارکت در شبکه دارد. بر اساس کاغذ سفید, IISS پاداش را بر اساس عوامل زیر محاسبه می کند: “گره 1) ICX منجمد ، 2) وضعیت C-Rep ، 3) حجم تبادل ICX ، 4) حجم تبادل ICX کل جامعه در صورت داشتن یک ، 5) حجم ICX از طریق اگر DEX داشته باشد و غیره. ” اگر و هنگامی که DEX فعال می شود ، اعضای جامعه می توانند ارزهایی را که ذخیره DEX در اختیار دارد تجارت کنند بدون اینکه از مبادلات عمومی مانند Bittrex ، Binance یا Bitfinex استفاده کنند..
  • DAPPs: همانند Ethereum ، هر کسی می تواند از ICON برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DAPP) از طریق کانال عمومی Nexus خود استفاده کند. سپس این برنامه ها در فروشگاه DAPP ICON ذکر شده و هر کسی با Citizen Node می تواند این برنامه ها را بارگیری و استفاده کند.

تاریخچه تجارت

ICO در اکتبر 2017 به پایان رسید و صرافی ها فهرست آن را در انتهای همان ماه آغاز کردند. اکنون بیش از یک سال است که وجود دارد و به طور مداوم در میان 50 سکه برتر قرار دارد درپوش بازار سکه.

ارزش سکه ICX در ژانویه 2017 هنگامی که شبکه اصلی فعال شد ، افزایش یافت و به ارزش بالای خود در بیش از 12 دلار رسید. از زمان سرد شدن بازار رمزنگاری ، به طور کلی الگویی مشابه سایر ارزهای رمزپایه را دنبال می کند. با این حال ، ارزش ICX در ماه مه ، تقریباً در همان زمان ، جهش دیگری یافت اخبار مربوط به مشارکت ICON منتشر شد با Line Plus ، محبوب ترین برنامه پیام رسانی ژاپن.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = ICX&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

از آن زمان به بعد ، ICON ظاهراً مسطح است و برای دو ماه منتهی به نوامبر 2018 با زیر 0.50 دلار معامله می شود. این شرکت در اکتبر مبادله رمز خود را به پایان رساند ، جایی که می توانید نشانه های اولیه ERC20 ICX آنها را با توزیع شده در شبکه اصلی مبادله کنید.

اخیراً ، به طور ناگهانی 18 درصد نشانه های ICX در گردش افزایش یافته است که منجر به اعتراض جامعه در مورد پمپاژ شده است. آیکون به این موضوع پرداخت با بیان اینکه توکن ها به عنوان بخشی از یک برنامه برنامه ریزی شده برای واگذاری حقوق منتشر شده اند.

ICX را از کجا بخریم

ICONwallet

نحوه عملکرد کیف پول

Binance بر بازار معاملات ICON تسلط دارد ، کمی بیش از 60 درصد از حجم 24 ساعته آن را تشکیل می دهد. همچنین می توانید ICON را از طریق OKEx و Huobi خریداری کنید.

ذخیره ICX در کجا

از زمان تعویض رمز 2018 ، دیگر نمی توانید ICX خود را در کیف پول ERC20 ذخیره کنید. اکنون تیم ICON وب ، نرم افزار و کیف پول اندرویدی خود را راه اندازی کرده است. کیف پول های لجر مانند Ledger Nano S نیز از ICX پشتیبانی می کنند.

تیم ICON و نقشه راه

تیم ICON مملو از افراد از سراسر تجارت ، A.I. ، مهندسی ، بلاکچین و صنایع بازاریابی است. مشاوران آن شامل Don Tapscott ، یک مدیر بازرگانی کانادایی است که حرفه خود را با هدف ارتقا innovation نوآوری در فن آوری و پذیرش آن بنا نهاده است ، و جیسون بست ، 10 سازمان برتر سرمایه گذاری جمعی Forbes.

جدیدترین استخدام این شرکت Ricky Dodds به عنوان رئیس بازارهای نهادی و روابط مشارکت کنندگان است. او با تجربه در بازارهای سرمایه گذاری بانکداری و تحقیقات سهام شرکت می کند.

تیم پروژه از تابستان 2018 هیچ نقشه راهی رسمی منتشر نکرده است, نقد کشیدن از اعضای انجمن Reddit. به ویژه با توجه به اینکه برخی پس از راه اندازی شبکه اصلی ژانویه احساس می کردند روند تعویض رمز به کندی انجام می شود. این تیم اخیراً یک پست وبلاگ پرداختن به این حقیقت که آنها نیاز به برقراری ارتباط بیشتری دارند. با این حال ، یک نقشه راه رسمی هنوز در دسترس نیست.

رقابت

چندین پروژه دیگر نیز متمرکز بر یافتن راه حلی برای همکاری بین بلاکچین وجود دارد ، اگرچه در حال حاضر ICON از نظر رتبه بندی از همه آنها پیشی گرفته است. نزدیکترین رقبای آن در حال حاضر AION و Wanchain هستند که ARK خیلی عقب نیستند.

دو پروژه مشابه که هنوز شبکه اصلی خود را راه اندازی نکرده اند ، Polkadot و Cosmos هستند. هنوز مشخص نیست که آیا هر یک از این پروژه ها یک رقیب جدی است یا خیر.

افکار نهایی

اگر این پروژه بتواند در دنیای واقعی همانند کاغذ عمل کند ، ممکن است این شبکه کلید اسکلتی باشد که قابلیت همکاری بلاکچین را باز می کند و این خدمات را به صنایع موجود متصل می کند. نامه سفید این پروژه نشان می دهد که چگونه ICON در صنایع تاسیس شده ، از جمله بهداشت ، آموزش ، تجارت ، بیمه ، بازارهای سرمایه و غیره جای می گیرد.

افراد و نهادها نه تنها می توانند از ICON برای انتقال داده ها و معاملات پولی استفاده کنند ، بلکه می توانند از بلاکچین I.D. در بستر تأیید هویت و اقدامات امنیتی پیشرفته.

گفته می شود ، پیشرفت در این سال یا کند بوده است ، یا به تعداد زیادی از به روزرسانی های شبکه اصلی محدود شده است که بلافاصله تأثیرات واضحی را برای تصویب در پرونده کلی ایجاد نکرده اند. در حالی که این پروژه یکی از جالب ترین موارد در فضا باقی مانده است و ارزش آن در مقایسه با سایر آلت ها بالا نگه داشته می شود ، اینکه آیا این پروژه به تمام اهداف اولیه خود دست خواهد یافت ، باید منتظر ماند.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط Sarah Rothrie در تاریخ 15 نوامبر 2018 برای بازتاب تغییرات اخیر در پروژه به روز شده است.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

متوسط

توییتر

گیتهوب

Reddit