اینترنت خدمات (IOS) چیست?

اینترنت خدمات (IOS) یک است زیرساخت های بلاکچین این هدف برای حل شاید بزرگترین مشکل امروز بلاکچین – مقیاس پذیری است. توکن بومی این پلتفرم رمز IOS است که به اختصار IOST است.

مشکل بازار: معماری فعلی بلاکچین ظاهراً به فلاتی برخورد کرده است که در آن فرزندخواندگی اضافی فقط منجر به هزینه های گزاف ، زمان معاملات کند و توان عملیاتی ضعیف می شود. حتی اگر برخی از راه حل های مقیاس گذاری لایه دوم در حال اجرا هستند ، آنها تا حد زیادی آزمایش نشده اند و ممکن است هنوز به سطح مقیاس پذیری مورد نیاز یک شرکت در سطح سازمانی مانند آمازون نرسند.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

تیم IOS معتقد است که پروتکل های اجماع فعلی و معماری بلاکچین از علل ذاتی این سد راه های مقیاس پذیر هستند. در این راهنمای مبتدی IOS ، همه جنبه های پروژه زیرساخت بلاکچین را بررسی خواهیم کرد از جمله:

اینترنت خدمات (IOS) چگونه کار می کند?

اینترنت خدمات (IOS) استفاده می شود پنج نوآوری اصلی به الگوریتم های اجماع معماری و بلاکچین سنتی. بیایید نگاهی دقیق تر به هرکدام از آنها داشته باشیم. هشدار: کمی متراکم خواهد شد.

1. تقسیم توزیع شده کارآمد (EDS)

قبل از ورود به EDS ، شما باید درکی از نحوه کارکرد خرد کردن داشته باشید. Sharding گره های شبکه را به گروه هایی تقسیم می کند که سپس تعداد متناسب معاملات را تأیید می کنند. این گروه بندی ها امکان ایجاد راستی آزمایی همزمان را فراهم می کند و باعث افزایش توان شبکه می شود.

این چند س Thisال ایجاد می کند. چگونه گره هایی را که در کدام تکه قرار دارند انتخاب می کنید؟ چگونه می توانید در برابر گره های مخرب مقاوم باشید؟ روند انتخاب رهبر گره چیست؟ (بیت کوین این کار را از طریق استخراج انجام می دهد.)

IOS برای پاسخ به این سالات از پروتکل تصادفی توزیع شده (DRP). به زبان ساده ، این پروتکل ارتباطات سرور مشتری با اثبات عدم تعامل با دانش صفر (NIZK) و به اشتراک گذاری مخفی قابل تأیید عمومی (PVSS) را پیاده سازی می کند تا یک مقدار تصادفی غیر قابل انعطاف و یکنواخت ایجاد کند. شاید این خیلی ساده نبوده است … IOS کاغذ سفید پروتکل را با جزئیات بیشتری بیان می کند.

DRP اگر گره های مخرب یا خرابی در شبکه وجود نداشته باشد ، بسیار عالی عمل می کند. اما ، ما می دانیم که غالباً چنین نیست. برای جلوگیری از تأثیر فعالیت ناشی از این گره ها ، IOS رهبرانی را با استفاده از Algorand و Omniledger انتخاب می کند. این مکانیسم ها تضمین می کنند که گره های رهبر پروتکل DRP را اجرا می کنند و اگر اینگونه نباشد ، از شرکت در شبکه مستثنی هستند.

2. TransEpoch

IOS هنگام انتقال بین دوره ها ، دسته ای از گره ها را به داخل و خارج تغییر می دهد. برای انجام این کار ، از TransEpoch ، یک پروتکل انتساب گره به خرد استفاده می کند که به گره های باقیمانده اجازه می دهد هنگام داشتن بوت استرپ گره های جدید و بارگیری داده های تاریخچه ، به کار خود ادامه دهند..

الگوریتم TransEpoch اجماع تحمل گسل بیزانس (BFT) را در مورد هر خرده ریز حفظ می کند. این اساساً به این معنی است که گره های مخرب در حین انتقال قادر به تصاحب قطعات نیستند.

3. اتمیکس

با استفاده از هر سیستم خرد کردن ، این احتمال وجود دارد که شما نیاز به انجام معاملات در خردکن داشته باشید. این باعث ایجاد یک لایه اضافی از پیچیدگی می شود که شبکه را به دو برابر هک و عدم دقت بین دفترهای معاملاتی خرده ریزهای مختلف باز می کند.

اجرای IOS از کمیته اتمی Shard Byzantine (اتمیکس) پروتکل باید این مشکلات را غیرمشکل قرار دهد. نحوه کار آن در اینجا است:

 1. گره آ در خرده آ می خواهد بودجه را برای گره ارسال کند ب در خرده ب.
 2. اگر گره ها وارد شوند آ معامله را تأیید کنید ، آنها آن را وارد خواهند کرد مانند بلاکچین.
 3. به طور همزمان مشتری قفل می کند آ وجه را به یک پیام معامله ارسال کنید و آن را به ب.
 4. آ معامله را به لیسانس بلاکچین برای اعتبار سنجی.
 5. اگر گره ها وارد شوند ب معامله را تأیید کنید, ب وجوه را دریافت می کند.
 6. اگر در هر مرحله از فرآیند ، گره ها تراکنش را رد کنند ، وجوه به عقب بازمی گردند آ.

4. اثبات باورپذیری (PoB)

اثبات باور بودن ، همه گره های IOS را به دو لیگ جدا می کند: باورپذیر و طبیعی. اول ، گره هایی از لیگ باورپذیر به سرعت معاملات را پردازش می کنند. پس از آن ، گره های عادی نمونه معاملات را تأیید می کنند و قابلیت تأیید را فراهم می کنند.

احتمال انتخاب گره برای لیگ باورپذیر براساس نمره باورپذیری آن است. این امتیاز شامل تراز رمز ، بازبینی ها و مشارکت های انجمن ، از جمله موارد دیگر است.

هدف از گره های طبیعی اطمینان از عملکرد صادقانه گره ها است. اگر یک گره طبیعی گره ای باورنکردنی را وارد کند که غیر صادقانه عمل کند ، آن گره باورپذیر تمام نشانه های خود را از دست می دهد و نمره باورپذیری آن به صفر می رسد.

5. بلوک میکرو حالت (MSB)

وجود هر گره در یک شبکه ذخیره کل بلاکچین برای امنیت و تغییرناپذیری بسیار مناسب است. با این وجود ، هرچه تراکنش های بیشتری به زنجیره متصل می شوند ، این فرآیند زمان و منابع طولانی می شود. در عوض ، IOS ذخیره سازی بلاکچین را از طریق آن انجام می دهد بلوک های میکرو حالت (MSB).

با استفاده از این استراتژی ، هر تکه فقط سرآیند بلوک های قبلی را ذخیره می کند و حالت بلاکچین در چندین تکه پراکنده شده است. به دلیل پروتکل تولید MSB ، گره ها فقط باید آخرین قسمت بلاکچین را تأیید کنند ، در مقابل بررسی کل موارد.

رمز IOS (IOST) و Servi

رمز IOS (IOST)

رمز IOS (IOST) واسطه مبادله در شبکه IOS و عاملی برای نمره باورپذیری یک گره است. بعلاوه ، شما با تأیید معاملات و مشارکت در قدرت محاسبات برای خدماتی مانند اجرای قرارداد هوشمند ، IOST را دریافت می کنید.

تیم در طی یک رویداد خصوصی ICO کل مقدار IOST (21 میلیون) را ضبط کرد. آنها توزیع ها را بر این اساس توزیع کردند:

 • 40٪: فروش توکن
 • 35٪: بنیاد IOS
 • 12.5٪: جامعه سازی
 • 10٪: تیم
 • 2.5٪: سرمایه گذاران و مشاوران

رمز IOS از IOST استفاده می کند

سروی

مقدار سروی عامل اصلی دیگری در محاسبه نمره باورپذیری یک گره است. هنگامی که خدمات به جامعه ارائه می دهید ، خدمات شخص ثالث را ارزیابی می کنید و یا از راه های دیگر کمک می کنید ، Servi دریافت می کنید.

شما نمی توانید Servi را معامله یا مبادله کنید ، و وقتی اعتبار یک بلوک را تأیید کنید ، موجودی Servi شما صفر می شود.

تیم IOS & پیش رفتن

IOS تیم متشکل از بیش از 30 عضو در سراسر آسیا و آمریکای شمالی است. رزومه ها شامل خالق CoinLang ، EtherCap CTO ، فوربس 30 زیر 30 سال ، المپیاد ملی مدال طلای انفورماتیک و نقش های متعدد دیگر هستند. IOS همچنین دارای یک هیئت مشاوره است که شامل نام هایی مانند یوسن دای (بنیانگذار Jumei) ، رایان Bubinski (بنیانگذار Codecademy) و Robert Neivert (500 شریک سرمایه گذاری Startups) است..

تعداد قابل توجهی از شرکت ها و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر نیز با این پروژه همکاری کرده و در آن سرمایه گذاری کرده اند. این لیست شامل Huobi ، FBG Capital و Sequoia Capital است.

IOS سرمایه گذاران و شرکای IOST را نشان می دهد

با تمرکز بر مقیاس پذیری و استفاده در سطح سازمانی ، IOS در حال رقابت با سیستم عامل های غیرمتمرکز (DApp) است که همان کانون ها را دارند. بدیهی است که بزرگترین رقیب IOS Ethereum است. با این حال ، EOS و NEO با اعلامیه هایی اعلام کرده اند که آنها همچنین قصد دارند مسائل مقیاس بندی که دیگر پروژه های بلاکچین را آزار داده است ، حل کنند..

ICON ، Lisk و VeChain همچنین هدفشان ارائه راه حل های بلاکچین برای مشتریان سازمانی است. در پایان ، بسیاری از سیستم عامل های DApp وجود دارد (و احتمالاً بسیار زیاد خواهد بود) که IOS با آنها رقابت می کند.

تجارت

قیمت IOST اندکی پس از ICO یک جهش شدید را تجربه کرد اما از آن زمان نوسان زیادی نداشته است – نادر در فضای ارزهای رمزنگاری شده. مشخص نیست که چه عواملی ممکن است باعث افزایش اوج تاریخی 0.13 دلار پوند (0.00001 پوند BTC) شود ، اما ممکن است سرمایه گذاران به سادگی در مورد پروژه اطلاعات کسب کنند.

پس از پایان پمپ ژانویه ، قیمت IOST بلافاصله به سطح تقریبا ICO کاهش یافت. قبل از چرخش در بیشتر ماه مارس به آرامی ادامه داشت. از اواخر ماه مارس ، قیمت به طور مداوم افزایش یافت و در حال حاضر در 0.05 ~ (0.000006 BTC) است..

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = IOST&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

این پروژه نقشه راه طولانی در پیش دارد ، بنابراین دشوار است بگوییم چه چیزی ممکن است بر قیمت تأثیر بگذارد. به طور کلی شرایط بازار به احتمال زیاد بزرگترین تأثیرگذار خواهد بود. اعلامیه های مشارکت می تواند منجر به برخی اقدامات مثبت نیز شود.

خرید IOST از کجا

می توانید IOST را با Huobi ، Binance یا OKEx با BTC یا ETH خریداری کنید. با این حال ، سکه بیشترین حجم معاملات را به عنوان یک جفت معاملاتی با بیت کوین در هر سه صرافی دارد.

اگر هیچ ارز رمزپایه ای ندارید ، می توانید مقداری بیت کوین در صرافی هایی مانند Gemini یا GDAX انتخاب کنید.

IOST را در کجا ذخیره کنید

از آنجا که IOST در حال حاضر در شبکه Ethereum است ، می توانید آن را در هر کیف پول با پشتیبانی ERC20 ذخیره کنید. MyEtherWallet یک انتخاب آنلاین عالی است در حالی که Ledger Nano S یک کیف پول سخت افزاری است که می توانید استفاده کنید.

هنگامی که تیم شبکه اصلی را راه اندازی کرد ، می خواهید سکه های خود را در کیف پول رسمی که ارائه می دهند ذخیره کنید. این راه اندازی تا Q3 2019 برنامه ریزی نشده است ، بنابراین تیم هنوز آن کیف پول را منتشر نکرده است.

نتیجه

IOS در تلاش است تا زیرساخت بلاکچین قابل توسعه تری ایجاد کند. به راحتی یکی از پروژه های پیچیده تر در فضا ، حداقل یک سال طول می کشد تا بتوانیم موفقیت آن را بسنجیم.

اگر تیم بتواند به اهداف بلند پروازانه ای که برای خود تعیین کرده اند ، برسد ، ممکن است شاهد یک زیرساخت کاملاً جدید بلاکچین باشیم که فضا را تسخیر می کند. با این حال ، با وجود تعداد توسعه دهندگانی که در حال کار بر روی راه حل های مقیاس بندی برای پروژه هایی هستند که خیلی بیشتر از قبل ساخته شده اند ، شاید خیلی دیر باشد.

منابع اضافی IOS

توییتر

تلگرام

Reddit

متوسط

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me