IOTA چیست?

IOTA مخفف Internet of Things Application است و این یک فناوری رمزنگاری است که معاملات بین دستگاه های روشن را تسهیل می کند اینترنت اشیا (اینترنت اشیا). IOTA با خلاص شدن از شر بلاک و زنجیره ، هزینه های تراکنش و مقیاس پذیری فناوری های بلاکچین را برطرف می کند. در عوض ، برای ارسال یک معامله به دفتر IOTA ، باید دو معامله قبلی دیگر را تأیید کنید.

این روش تأیید به این معنی است که دفتر مرکزی وجود ندارد و نیازی به ماینرها برای تأمین برق شبکه نیست.

از آنجا که دستگاه های موجود در شبکه تراکنش های یکدیگر را به طور تصادفی تأیید می کنند ، از طریق شبکه ارتباطات بین تراکنش ها اتفاق نظر ایجاد می کنند. در رمزنگاری ، این نوع تأیید به عنوان نمودار Acyclic Directed (DAG) شناخته می شود ، اما سازندگان IOTA آن را Tangle می نامند.

از آنجا که قدرت محاسبات در Tangle با رشد شبکه رشد می کند ، IOTA نوید معاملات سریع و رایگان را می دهد. همچنین برای پردازش پرداخت های خرد و پرداخت های بین دستگاه ها ، تسهیل اقتصاد خرد کل ماشین به ماشین طراحی شده است.

در حالی که IOTA وعده های بزرگی می دهد ، این فناوری هنوز جدید است و از مزایای آن بی بهره نیست. در این مقاله ، موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

جزییات فنی

  • راه اندازی شد: 11 ژوئن 2016
  • کل عرضه سکه: 2،779،530،283،277،761
  • الگوریتم: اثبات کار (PoW) با استفاده از نسخه SHA-3
  • زمان بلوک / پاداش: بدون بلوک ، برای ارسال معامله خود ، دو معامله را تأیید کنید

IOTA چگونه کار می کند?

اینترنت اشیا already در حال حاضر یک نیروی اصلی در اقتصاد جهان است.

شرکت ها در حال ایجاد دوربین ، حسگر و سایر دستگاه ها برای نظارت بر شرایط کارخانه ها ، خطوط حمل و نقل ، مزارع ، فروشگاه ها و خانه ها هستند. طبق تحقیق از گارتنر, اینترنت اشیا در سال 2017 به 8.4 میلیارد دستگاه رشد کرد و چشم انداز رشد آینده نمایی دارد.

چشم انداز IOTA این است که بستری برای معاملات ماشین به ماشین (M2M) باشد. بنیانگذاران IOTA پس از کار در صنعت اینترنت اشیا the این شرکت را راه اندازی کردند و آنها استدلال می کنند برای اینکه اینترنت اشیا بیشترین کاربرد را داشته باشد ، دستگاه های موجود در شبکه باید به طور موثر منابع خود را تقسیم و تخصیص دهند.

جایی که IOTA در IoT و Web Technology Stacks جای می گیرد

جایی که IOTA در IoT و Web Technology Stacks جای می گیرد

این بدان معناست که دستگاه ها باید بتوانند برق ، پهنای باند ، ذخیره سازی یا داده های بیشتری را در صورت نیاز خریداری کنند و منابع را در صورت عدم نیاز به فروش برسانند..

حتی در یک شبکه کوچک ، این به معنای بالقوه ده ها معامله در ثانیه است زیرا دستگاه ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و از منابع استفاده می کنند. با بسیاری از معاملات ، در مقیاس بسیار کوچک و سریع ، بنیانگذاران IOTA معتقدند که فناوری بلاکچین برای برنامه های اینترنت اشیا مناسب نیست.

شبکه های بلاکچین با مقیاس پذیری دست و پنجه نرم می کنند و برای اینکه ماینرها زودتر معامله شما را در یک بلاک قرار دهند ، اغلب به هزینه های شارژ متوسل می شوند. IOTA قصد دارد مقیاس پذیری و هزینه ها را با شبکه جدید خود حل کند تا میلیاردها دستگاه اینترنت اشیا بتوانند از آن استفاده کنند.

مقیاس پذیری: IOTA یک فناوری بلاکچین نیست

نمایش گرافیکی IOTA Tangle

نمایش گرافیکی IOTA Tangle

از آنجا که IOTA قصد دارد پس از اجرای کامل میلیاردها گره معامله در شبکه خود ، بنیانگذاران نیاز به طراحی شبکه ای داشتند که با رشد گره های شبکه ، قدرت پردازش رشد می کند. برای این منظور ، آنها طراحی کردند درهم و برهم کردن, یک سیستم اجماع سازی که در آن دستگاه ارسالی معامله جدید ابتدا باید دو معامله دیگر را در شبکه تأیید کند. برای هر تأیید ، تأیید کننده اثبات کمی از کار را انجام می دهد که معاملات را به Tangle کلی پیوند می دهد.

Tangle به معنای دستیابی به اتفاق نظر بر اساس شبکه تأیید است. هر معامله به دو معامله تأیید شده پیوند دارد. و با گذشت زمان ، به معاملات بعدی که آن را تأیید می کنند پیوند خواهد یافت. با توجه به اینکه شبکه دیگر به زنجیره بلوک مرکزی متکی نیست ، این مسئله مقیاس پذیری را حل می کند.

هر دستگاه جدید در شبکه هنگام ارسال معامله ، قدرت محاسباتی خود را به شبکه کمک می کند. Tangle همچنین استخراج بلوک را از بین می برد و تمام سکه های موجود در IOTA در پیدایش شبکه ایجاد شده اند.

هزینه های معامله: نحوه استفاده از IOTA رایگان است

از آنجا که هنگام ارسال معامله ، قدرت محاسباتی را به شبکه کمک می کنید ، هزینه استفاده از شبکه فقط به اندازه برق مورد نیاز برای تأیید دو معامله دیگر است. Tangle به IOTA اجازه می دهد بدون هزینه کار کند و این بدان معناست که توزیع شبکه حتی بیشتر از شبکه بلاک چین است. با استفاده از بلاکچین ، شبکه بین ماینرهای موجود در بلاکچین توزیع می شود. با Tangle ، شبکه بین هر گره شرکت کننده توزیع می شود.

نبود هزینه برای مأموریت IOTA در سرویس دهی دستگاه های اینترنت اشیا بسیار مهم است. این دستگاه ها اغلب در کسری از یک پنی با فرکانس بالا تراکنش انجام می دهند. هرگونه هزینه ای که بابت چنین معاملات اندکی دریافت می شود ، پرداخت های خرد را غیرقابل انجام می کند. IOTA برای استفاده به عنوان ستون فقرات برای اقتصاد M2M ، باید آزاد باشد.

34٪ حملات & هماهنگ کننده

کسانی که با فناوری بلاکچین آشنایی دارند می دانند که بلاکچین درصورتی آسیب پذیر است که یک طرف 51٪ قدرت محاسباتی را در شبکه داشته باشد. در آن مرحله ، برای یک بازیگر بد امکان ایجاد و تأیید معاملات نادرست وجود دارد. از آنجا که IOTA از Tangle برای تأیید معاملات خود استفاده می کند ، اگر یک طرف فقط 34٪ (بیشتر از 1/3) قدرت محاسبات شبکه را کنترل کند ، از لحاظ نظری آسیب پذیر است..

شما نباید دشواری اجرای حمله 34 درصدی علیه IOTA Tangle را دست کم بگیرید. از آنجا که Tangle یک شبکه پیچیده از گره ها و معاملات است ، شما هنوز هم باید لانه شبکه را کشف کنید تا بتوانید از 34٪ مزیت خود استفاده کنید..

IOTA در ابتدای اجرای خود (یعنی الان) در معرض چنین حمله ای است. از آنجا که شبکه اولیه کوچک است و گره های کمتری دارد ، برای مهاجم راحت تر می توان 34 درصد از شبکه را جمع کرد. برای مقابله با این تهدید ، شبکه از a هماهنگ کننده در اجرای اولیه آن برای اطمینان از اینکه Tangle اولیه به خطر نیفتد.

در حالی که این یک گام ضروری برای امنیت در اوایل است و IOTA قصد دارد هماهنگ کننده را هنگامی که شبکه به اندازه کافی قوی شد حذف کند ، این بدان معنی است که سیستم عامل و ارز در حال حاضر متمرکز هستند. اگر تصمیم به سرمایه گذاری دارید باید به بنیاد IOTA اعتماد کنید.

فن آوری های اختصاصی

تیم IOTA به دلیل استفاده از فناوری های جدید در توسعه این پلتفرم مورد ستایش و انتقاد قرار گرفته است. در ابتدا ، IOTA برای اثبات کار و تولید کلید از عملکرد هش خود استفاده می کرد که به Curl معروف است. در حالی که اثبات هش کردن کار از آن زمان به یک پروتکل سنتی تر SHA-3 تغییر یافته است ، IOTA هنوز از عملکرد اختصاصی هش کردن Curl برای سایر برنامه ها در سیستم عامل استفاده می کند.

IOTA به جای باینری ، منطق سه گانه را نیز پیاده سازی می کند. استفاده از پردازنده های دارای سه حالت می تواند به معنای مزایای بهره وری و قدرت محاسباتی کلی باشد. تیم است همکاری نزدیک با آزمایشگاه های JINN بر روی سخت افزارهای دستگاه های اینترنت اشیا that که توانایی محاسبه در حالت آزمایشی را دارند.

تیم & پیش رفتن

این شبکه در سال 2015 از طریق جمعیت گسترده راه اندازی شد و اکنون توسط بنیاد IOTA ، یک سازمان غیر انتفاعی آلمانی توسعه و پشتیبانی می شود. دیوید Sønstebø و دومینیک Schiener بنیاد را به عنوان رئیس مشترک هیئت مدیره هدایت می کنند. بقیه تیم رهبری شامل بنیانگذار Nxt ، افسر ارشد دیجیتال فولکس واگن ، رئیس فوجیتسو در اروپای مرکزی و چندین متخصص در طیف گسترده ای از صنایع هستند..

تیم 50+ عضوی از زمان راه اندازی پلت فرم به طور مداوم پیشرفت کرده است. یکی از مهمترین نسخه های منتشر شده در سال گذشته این نسخه بود بازار داده در پایان سال 2017. بازار از فناوری IOTA برای تسهیل ذخیره و فروش جریان داده ها استفاده می کند. این شرکت در حال حاضر چندین شرکت قابل توجه مانند Accenture و Bosch را در شبکه مشارکت دارد.

این تیم همچنین اخیراً کار بر روی آن را آغاز کرده است فناوری شهر هوشمند برای اروپا و سایر نقاط جهان. این فناوری شامل مواردی مانند قرائت کف بیومتریک مرتبط با هویت دیجیتالی و همچنین ترکیبی از دستگاه های اینترنت اشیا city شهری با Tangle خواهد بود..

رقابت

تا آنجا که ارزهای رمزنگاری شده پرداخت های M2M را هدف قرار می دهند ، IOTA به خودی خود به نظر می رسد. پروژه هایی مانند Waltonchain و Vechain با دستگاه های اینترنت اشیا نیز پیوند می خورند اما تمرکز آنها بر صنعت زنجیره تأمین است. اگرچه زنجیره تأمین یکی از موارد عمودی IOTA است ، اما در کنار سه مورد دیگر قرار دارد – خودرو ، انرژی الکترونیکی و انرژی هوشمند.

از آنجا که IOTA یک رمزنگاری مبتنی بر DAG است ، می توان گفت که با Nano و Byteball رقابت می کند. با این حال ، هیچ یک از این رقبا بر بخش اینترنت اشیا تمرکز ندارند. تیم های هر دو پروژه آنها را بیشتر برای پرداخت های نظیر به نظیر طراحی کرده اند تا پرداخت بین دستگاه ها.

نگرانی ها ، نقاط ضعف, & نقدها

تعدادی از کارشناسان فن آوری رمزنگاری قابلیت زنده ماندن IOTA را به عنوان یک پلتفرم زیر سوال برده اند. با اجرای همزمان بسیاری از فناوری های جدید ، باور اینکه هیچ ضعف و نقصی در اجرای آن وجود ندارد ، دشوار است. فناوری پشت IOTA به سادگی آزمایش نشده است تا بداند چگونه در مقیاس کار خواهد کرد و چگونه در برابر حملات مقاومت می کند. این کمبود کلی آزمایش و بررسی همکاران بزرگترین نگرانی برای بدخواهان IOTA است.

پارسال, دانشگاه MIT و دانشگاه بوستون وقتی کاغذی تند به شرح خلاصه نقص امنیتی در عملکرد هش کردن Curl ایجاد کردند ، موج ایجاد کرد. این ایده که شما می توانید “رمزنگاری خود را بچرخانید” در جامعه و در میان متخصصان به شدت تحقیر می شود. توسعه ، آزمایش و بررسی رمزنگاری خوب سالها به طول می انجامد. تکمیل الگوریتم هش SHA-3 9 سال به طول انجامید و کارشناسان ابراز نگرانی کرده اند که توسعه دهندگان IOTA ترجیح داده اند به جای استفاده از استانداردهای تعیین شده ، رمزنگاری خود را بنویسند.

به راحتی می توان فراموش کرد که هر فناوری جدید از موانع فنی و دردسرهای فزاینده عبور می کند. بیت کوین بود کوه Gox رسوایی ، و Ethereum هک DAO. اگرچه فناوری و پیاده سازی IOTA مطمئناً تغییر خواهد کرد ، اما شما باید هنگام بررسی سرمایه گذاری ، معماری ارز رمزنگاری شده IOTA و تاریخچه تیم توسعه را در نظر بگیرید..

تجارت

حداقل این که معاملات IOTA ناآرام بوده است. سکه قبل از اینکه به آرامی در ابتدای ماه نوامبر سقوط کند ، در اوت 2017 اولین نسخه قابل توجه خود را تجربه کرد. افزایش علاقه جامعه به دلیل اعلامیه های همکاری با Refunite ، UC Berkeley و سازمانهای بهداشتی نروژ به احتمال زیاد باعث افزایش قیمت شده است.

به دنبال دوره خنثی سازی سپتامبر-نوامبر ، قیمت IOTA سهمگین شد. این قیمت در دسامبر 2017 به بالاترین رقم 5.23 دلار (0.00031 پوند BTC) رسید اما در آغاز سال 2018 به شدت با بقیه بازار سقوط کرد. پس از تجدید حیات مختصر در آوریل 2018 ، قیمت همچنان کاهشی است اما به نظر می رسد پایین تر است حدود 0.45 دلار (BTC 0.00007).

جنجال فوق الذکر باعث شده است که قیمت IOTA بیش از سایر ارزهای رمزپایه در این بخش بی ثبات نوسان داشته باشد. نمایش بیشتر امنیت و ثبات شبکه باید به بازگشت اعتماد سرمایه گذار به سکه کمک کند. بعلاوه ، رشد مداوم اکوسیستم IOTA از طریق مشارکتهای سازمانی و استفاده عمومی تأثیر مثبتی بر قیمت خواهد داشت.

خرید IOTA از کجا

اگر به خرید IOTA علاقه دارید ، Bitfinex و Binance بهترین گزینه شما هستند. در حالی که Bitfinex بیشترین حجم تجارت را دارد ، در دسترس شهروندان ایالات متحده نیست. بنابراین ، اگر در ایالات متحده هستید ، در عوض باید Binance را بررسی کنید.

از نحوه شروع مطمئن نیستید؟ ما راهنمای ما در مورد نحوه خرید IOTA را به شما ارائه داده ایم.

IOTA را در کجا ذخیره کنید

دو گزینه کیف پول برای ذخیره سازی IOTA شما وجود دارد: GUI دسک تاپ رسمی و کیف پول Trinity.

رابط کاربری گرافیکی دسک تاپ همان چیزی است که تیم IOTA به شما توصیه می کند برای ذخیره ایمن وجوه خود استفاده کنید. کیف پول GUI در دستگاه های ویندوز ، مک و لینوکس موجود است. با استفاده از این کیف پول ، شما این امکان را دارید که به عنوان گره روشن یا گره کامل به آن دسترسی پیدا کنید. اگر قصد دارید فقط از کیف پول برای ذخیره سازی و معاملات استفاده کنید ، یک گره سبک کافی است.

کیف پول ترینیتی استفاده از GUI ساده تر است. با این حال ، در حال حاضر در مرحله بتا است ، بنابراین ممکن است با اشکالاتی روبرو شوید. مهم نیست که از چه دستگاهی می خواهید از کیف پول استفاده کنید ، باید خوش شانس باشید. این برنامه در سیستم عامل های ویندوز ، Mac و Linux و همچنین دستگاه های iOS و Android موجود است.

کیف پول تثلیث

کیف پول موبایل ترینیتی

نتیجه

ارز رمزنگاری شده IOTA از فناوری استفاده می کند که پتانسیل زیادی دارد.

در صورت موفقیت ، Tangle می تواند یک رقیب مناسب برای فناوری بلاکچین برای معاملات باشد و بازار اینترنت اشیا برای معاملات خرد فقط به رشد خود ادامه می دهد. از آنجا که IOTA در حال پیشرفت است ، فناوری آن تا حد زیادی آزمایش نشده باقی مانده است. در پایان ، تصمیم شما برای خرید سکه باید بر اساس تحقیقات دقیق در مورد این فناوری و بنیانگذاران آن باشد. IOTA’s Tangle می تواند پیشرفت بزرگ بعدی در رمزنگاری باشد ، اما سرمایه گذاری در یک فناوری آزمایش نشده ذاتاً خطرناک است ، بنابراین تحقیقات خود را انجام دهید.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 10.29.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

توییتر

اختلاف

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me