بستر Komodo (KMD) چیست؟ | همه ی چیزهایی که لازم است بدانی

بستر های نرم افزاری کومودو چیست?

پلت فرم Komodo یک است راه حل زنجیره بلوک پایان به پایان می توانید برای راه اندازی بلاکچین مستقل یا عرضه اولیه سکه (ICO) خود استفاده کنید.

با این حال ، پروژه بسیار فراتر از آن گسترش می یابد. Komodo یک اکوسیستم است که همچنین شامل یک مبادله غیرمتمرکز و یک ناشناس ارز رمزنگاری شده برای حفظ حریم خصوصی معاملات شما است..

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

در این راهنمای پلت فرم Komodo ، ما می خواهیم موارد زیر را پوشش دهیم:

بستر های نرم افزاری کومودو چگونه کار می کنند؟?

بستر های نرم افزاری کومودو بیشتر از اینکه یک سکه یا سکوی منفرد باشد ، یک اکوسیستم است. این پروژه در ابتدا چهار تصویر سفید مجزا داشت ، اما از آن زمان جامعه آنها را در یک ترکیب قرار داده است مگا سفید. قسمتهای اصلی اکوسیستم عبارتند از:

 • BarterDEX
 • جومبلر
 • اثبات تأخیر کار (dPoW)
 • ارزهای فیات غیرمتمرکز (DFC)
 • پیشنهادات اولیه سکه غیرمتمرکز (dICO)

BarterDEX

BarterDEX هست یک مبادله غیر متمرکز با مبادله اتمی. کومودو با استفاده از مبادله اتمی به جای نشانه های پروکسی ، روش اصلی دیگر مبادلات غیرمتمرکز ، خطر طرف مقابل را کاهش می دهد.

صرافی های غیرمتمرکز نیز معمولاً با نقدینگی کم مشکلی دارند. برای جلوگیری از این امر ، BarterDEX دارای گره های تأمین کننده نقدینگی (گره های LP) است. گره های LP با خرید و فروش دارایی های موجود در کتاب های متعدد سفارش ، به ثبات قیمت بازار کمک می کنند.

انجمن کومودو اخیراً BarterDEX را به روز کرده تا از آن پشتیبانی کند مبتنی بر SPV Electrum سکه ، سکه بر اساس پروتکل بیت کوین ، Ethereum و نشانه های ERC20.

آمار BarterDEX و Komodo

آمار BarterDEX و Komodo

جومبلر

Jumblr یک است ناشناس ساز رمزنگاری منبع باز و غیرمتمرکز. شما می توانید هنگام استفاده از بستر های نرم افزاری Komodo از آن برای افزایش حریم خصوصی خود استفاده کنید.

روند کلی ناشناس ماندن وجوه شما کاملاً ساده است. Jumblr رمزهای KMD را از آدرس غیر خصوصی شما گرفته و آنها را از طریق دسته ای از آدرس های zk-SNARK ارسال می کند. این آدرس های غیر قابل ردیابی هرگونه دنباله ارزی را از رمزهای شما حذف می کند.

از آنجا ، Jumblr نشانه های شما را به آدرس جدید دلخواه شما ارسال می کند. نشانه های شما اکنون کاملاً ناشناس هستند. وجود دارد 0.3٪ هزینه (قابل پرداخت در رمزهای KMD) برای استفاده از Jumblr.

Jumblr همچنین به BarterDEX متصل است ، بنابراین می توانید ناشناس بودن هر یک از نشانه هایی را که با آنها تجارت می کنید نیز اضافه کنید. در حال حاضر ، شما باید این اقدام را به صورت دستی انجام دهید ، اما تیم قصد دارد تا زمانی که پلت فرم Komodo به تصویب بیشتر برسد ، ناشناس سازی را به طور خودکار انجام دهد..

اثبات تأخیر کار (dPoW)

بستر های نرم افزاری کومودو از a اثبات تأخیر کار (dPoW) الگوریتم اجماع برای حفظ شبکه. جالب اینجاست که اجماع dPoW در بالای الگوریتم اجماع اولیه ساخته می شود و هیچ محدودیتی در مورد الگوریتم اولیه وجود ندارد. این می تواند اثبات کار ، اثبات سهام ، یا هر الگوریتم دیگر موجود باشد.

تیم Komodo تصمیم گرفت سیستم dPoW خود را به سیستم متصل کند الگوریتم Bitcoin PoW زیرا در حال حاضر بالاترین میزان هشدار را دارد. هرچه میزان هش ریت بالاتر باشد ، امنیت شبکه معمولاً بیشتر است.

روش dPoW از دو نوع گره استفاده می کند:

 • گره های اسناد رسمی
 • گره های طبیعی

مشابه سیستم مجاز اثبات سهام ، ذینفعان انتخاب می کنند گره های اسناد رسمی. 64 دفتر اسناد رسمی برای جلب نظر وجود دارد ، اما فقط 13 مورد برای امنیت شبکه مورد نیاز است. کار این گره ها این است که بلوک های زنجیره dPoW را به بلاکچین بیت کوین محضری کنید.

بدون دفاتر اسناد رسمی ، معاملات را نمی توان در زنجیره اجماع اولیه منتشر کرد ، اما گره های طبیعی هنوز هم می تواند آنها را در زنجیره dPoW بخواند و تأیید کند.

dPoW

تأخیر در اثبات کار (dPoW) معماری

یک شبکه dPoW متصل به بیت کوین سودمند است زیرا امنیت شبکه قدرتمند بیت کوین را به هر زنجیره ای با استفاده از آن (هرچقدر ضعیف باشد) می دهد. حتی بهتر ، این زنجیره های شخص ثالث مجبور نیستند هزینه معاملات بیت کوین مرتبط با محضری را پرداخت کنند. آنها فقط باید هزینه هایی را به بلاکچین اولیه dPoW پرداخت کنند.

ارزهای فیات غیرمتمرکز (DFC)

بخش عمده ای از مقالات اولیه اولیه پلت فرم Komodo ایجاد ارزهای غیرمتمرکز فیات یا به اختصار DFC بود. DFC ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که هستند به پول محلی و فیات گره خورده است. فناوری DFC از مبادله های متقابل زنجیره ای اتمی از BarterDEX و الگوریتم اجماع dPoW که قبلاً بیان شد استفاده می کند..

برنامه های اولیه در درجه اول استفاده از بانک مرکزی اروپا برای دستیابی به اتفاق نظر در مورد قیمت ارزهای مختلف بود. این سیستم برای تعیین نرخ تبدیل هر ارز به KMD از نقاط قیمت BTC-USD ، KMD-BTC و BTC-CNY استفاده می کند..

صرافی های کومودو فیات

به نظر می رسد برنامه های تیم کومودو برای ارزهای غیرمتمرکز فیات (DFC) در حال بازگشت است.

گره های اسناد رسمی با الگوریتم dPoW با اضافه کردن امنیت به شبکه ، قیمت DFC را در بلاک چین Komodo ثبت می کنند..

با استفاده از این روش ، سیستم عامل فقط نیاز به یک بازار BTC-KMD مایع برای انجام مبادلات دارد. این بدان معنی است که تبدیل شما به صورت خودکار انجام می شود و در بیشتر موارد ، تضمین شده است.

اگرچه هنگام انتشار این راهنما ، DFC ها از موارد مهم در زمینه نقشه بودند ، اما به نظر می رسد که این ویژگی اکنون در مانیتور است..

پیشنهادات اولیه سکه غیرمتمرکز (dICO)

تیم کومودو همچنین تیم های خود را گسترش داده است خدمات غیرمتمرکز ICO (dICO). فقط از طریق دو دستور Komodo می توانید بلاکچین خود را راه اندازی کرده و ICO خود را سرمایه گذاری گسترده کنید. سکه جدید شما در یک زنجیره دارایی جدا از زنجیره اصلی کومودو زندگی می کند. همانطور که بلاکچین Komodo به بیت کوین اسناد رسمی می دهد ، زنجیره دارایی شما نیز به بلاک چین Komodo محضری می شود.

از مزایای dICO می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانایی توزیع سکه های اولیه شما در بین گره های متعدد برای جلوگیری از جمع شدن نهنگ ها
 • اتصال مستقیم به اکوسیستم کومودو ، از جمله BarterDEX
 • حذف نقاط اصلی مرکزی که می توانند حفره های امنیتی باشند
 • ناشناس بودن شرکت کنندگان از طریق Jumblr

تیم کومودو کار خود را با ارائه خدمات اضافی dICO آغاز کرد که در آن شما همچنین می توانید به کانال های بازاریابی کومودو ، فناوری اساسی و مشاوران دسترسی پیدا کنید. هر چند آنها فقط یک dICO را میزبانی می کردند ، بنابراین همکاری بسیار انتخابی بود. اولین ICO با بود کسب درآمد, یک بستر بانکداری الکترونیکی.

از آن زمان ، آنها نرم افزار dICO را برای هر علاقه مند باز کرده اند. در زمان نگارش این مقاله ، هفت پروژه از پلتفرم Komodo برای dICO خود استفاده کرده اند.

تیم بستر های نرم افزاری کومودو & پیش رفتن

طبق روال چندین پروژه متمرکز بر حریم خصوصی ، اکثر اعضای تیم در ابتدا ناشناس ماندن را انتخاب کرده اند. با این حال ، از آن زمان چندین عضو تیم هویت خود را فاش کرده اند. تیم 30+ نفره توسط یک توسعه دهنده هدایت می شود که با نام مستعار JL777 فعالیت می کند. JL777 قبلاً در پروژه NXT کار می کرد و به دلیل مهارت های توسعه در جامعه بلاکچین بسیار مورد ستایش قرار گرفت.

تیم کومودو

تیم کومودو در سال گذشته کمی تغییر کرده است ، اما بیشتر چهره ها ثابت مانده اند.

در سال 2014 ، JL777 SuperNET را تأسیس کرد ، جامعه ای غیرمتمرکز از تیم های توسعه ارزهای رمزنگاری شده. هدف جامعه “ایجاد یک بستر متحد فناوری با تمرکز بر ایجاد تحویل غیرمتمرکز خدمات آنلاین متمرکز قبلا” است.

بستر Komodo بخشی از چتر SuperNET است.

این پروژه یک چنگال Zcash (چنگال قبلی بیت کوین) است ، اما همانطور که در بالا توضیح داده شد ، بسیار فراتر از آن گسترش یافته است. ویژگی اصلی که کومودو از Zcash می گیرد این است فناوری حفظ حریم خصوصی zk-SNARK مورد استفاده در Jumblr.

تیم توسعه کومودو در زمینه دستیابی به موارد مورد نظر در نقشه راه 2018 کار خوبی انجام داده است. همانطور که در زیر می بینید ، به نظر می رسد که آنها درست در مسیر درست قرار گرفته اند.

نقشه راه Komodo Platform 2018

نقشه راه Komodo Platform 2018

رقابت

کومودو از هر جنبه ای با رقابت روبرو است. به عنوان یک سکه حفظ حریم خصوصی ، با Monero ، Dash و البته Zcash رقابت می کند.

در مورد ICOs ، Ethereum بزرگترین رقیب است. سکه های دیگری مانند Waves و NEO نیز در این فضای شلوغ قرار دارند. پروژه قبلی JL777 ، NXT ، همچنین در راه اندازی ICO تخصص دارد. Komodo منحصر به فرد است زیرا اولین کسی است که ICO غیرمتمرکز ارائه می دهد.

سرانجام ، مبادلات غیرمتمرکز (DEX) نیز به طور فزاینده ای در حال رقابت هستند. EtherDelta و BitShares دو بازیکن بزرگ در این بخش هستند در حالی که Waves دارای DEX نیز هست.

تجارت KMD

علاقه

به عنوان دارنده رمز KMD ، دریافت می کنید تا 5٪ سود روی نشانه هایی که هر ماه در دست دارید. برخلاف سیستم عادی Proof-of-Stake ، برای جلب علاقه شما نیازی به نگه داشتن کیف پول آنلاین نیست. برای مطالبه علاقه خود و بازنشانی حداکثر ماهانه ، تنها کاری که باید انجام دهید انتقال رمزهای خود به آدرس کیف پول دیگر است. توجه داشته باشید که برای دریافت سود باید KMD خود را در کیف پول نگه دارید. اگر سکه هایتان در بورس باشد ، سود دریافت نمی کنید.

با استخراج کل 200 میلیون کیلومترمربع تولید ، پاداش بهره از بین خواهد رفت. تیم تحقیق می کند که این اتفاق زمانی در سال 2031 رخ دهد.

تجارت

Komodo Platform ICO در اواخر سال 2016 اتفاق افتاد و تیم مطرح شد کمی کمتر از 2 میلیون دلار. از طریق ICO ، 90 میلیون نشان KMD به سرمایه گذاران توزیع شد و 10 میلیون مورد دیگر توسط تیم برای توسعه و بازاریابی آینده نگهداری شد.

100 میلیون نشانه باقیمانده برای پاداش دادن به ماینرها در سیستم dPoW استفاده می شود.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = KMD&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

قیمت KMD در تاریخ سکه سه برابر جهش قابل توجهی داشته است. اولین افزایش در ژوئن 2017 اتفاق افتاد و همزمان با اولین ارائه کومودو بود. این ارائه بخشی از نشست SuperNET در آمستردام بود که تیم چشم انداز کلی پلت فرم را پوشش داد.

افزایش بعدی قیمت در ابتدای سپتامبر 2017 بود. به نظر می رسید هیاهوی بازاریابی در مورد اعلامیه آینده باعث افزایش این افزایش شده است. پس از اعلام همکاری کومودو برای اولین ICO غیرمتمرکز (dICO) با مونایز همکاری خواهد کرد ، قیمت کاهش یافت و در حدود 2.00 دلار (0.0005 ~ BTC) تثبیت شد.

در دسامبر 2017 ، KMD سومین جهش قیمت قابل توجه خود را به دنبال بیشتر سکه های جایگزین دیگر تجربه کرد. در این مدت ، به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 12.89 دلار (0.000763 پوند BTC) رسید. از آن زمان به بعد قیمت در حدود 1.20 دلار (0.000187 ~ BTC) پایین آمد.

در این مرحله از بازی ، اکوسیستم کومودو برای افزایش قیمت نیاز به استفاده بیشتر دارد. این استفاده می تواند به شکل dICO های بیشتر ، عملکرد BarterDEX یا حتی عملکرد زنجیره دارایی باشد که منجر به تصویب بیشتر شود.

خرید KMD از کجا

شما می توانید Bitcoin را با KMD از طریق Bittrex یا Binance معامله کنید. برای تجارت در این سیستم عامل ها ، ابتدا باید بیت کوین برای تجارت داشته باشید. می توانید Bitcoin را از Gemini خریداری کنید و سپس وجوه خود را برای دریافت KMD منتقل کنید.

ذخیره KMD

شما گزینه های زیادی برای ذخیره KMD خود دارید. دو تا از گزینه های توصیه شده مستقیماً توسط تیم کومودو ارائه می شود

از کیف پول هایی که تیم کومودو ارائه می دهد ، کیف پول رومیزی آگاما بهترین شرط بندی شماست در سیستم عامل های ویندوز ، Mac و Linux در دسترس است.

برای امنیت بیشتر ، می توانید KMD خود را با استفاده از Komodo ارائه شده ذخیره کنید کیف پول کاغذی. کیف پول کاغذی بودجه شما را به صورت آفلاین و دور از دسترس هکرهای مخرب نگه می دارد.

اگرچه توسط تیم کومودو ارائه نشده است ، یک گزینه عالی دیگر برای کیف پول Ledger Nano S. است ، این یک کیف پول سخت افزاری است که می تواند چندین سکه مختلف را در خود ذخیره کند. گرچه لجر از سایر کیف پول ها هزینه بیشتری دارد ، اما یکی از ایمن ترین وسایل ذخیره سازی موجود است.

نتیجه

بستر های نرم افزاری کومودو یک پروژه در مقیاس بزرگ است که شامل ICO های غیرمتمرکز ، الگوریتم اجماع منحصر به فرد و حتی تبادل غیرمتمرکز است. شما فکر می کنید که با چنین دامنه وسیعی ، موفقیت در پروژه دشوار است. با این حال ، تیم به طور مداوم به نقاط عطف نقشه راه خود رسیده است و به نظر می رسد یکی از پروژه های محکم در فضا باشد.

اگر آنها بتوانند به انجام هر آنچه که در نظر گرفته اند ادامه دهند ، آسان است که کومودو را به یک نام بزرگ تبدیل کنید ، یک راه حل blockchain همه در یک که افراد مختلف صنایع ارزش آن را پیدا می کنند.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 10.24.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Komodo Platform

توییتر

Reddit

متوسط

تلگرام

سستی

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map