خطر چیست?

Lisk یک بستر توسعه زنجیره ای جانبی است که ساخت و استقرار برنامه های غیرمتمرکز در Javascript را برای توسعه دهندگان آسان می کند. یکی از بزرگترین کشمکشها در صنعت سرعت بخشیدن به توسعه دهندگان در ایجاد بلاکچین و ایجاد منطق در کدهای دانه ای زیر هود است..

توسعه دهندگان بسیار سخت کار می کنند و غالباً از سیستم عامل های متمرکز (مانند Google Play و Apples App Store) هوس می کنند. این نهادهای بزرگ معمولاً سهم شیر را از توجه و درآمد کسب می کنند و توسعه دهندگان را قادر به تأمین هزینه های زندگی نمی کنند. هدف لیسک ایجاد یک بستر عادلانه برای برنامه های غیرمتمرکز است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قطعه بزرگتری از پای را بدست آورند.

این پروژه امیدوار است که با تمرکز بر جاوا اسکریپت (نه یک زبان جدید اختصاصی) سرعت و توسعه را سرعت بخشد و در نهایت سیستم عامل خود را به روی میلیون ها برنامه نویس آموزش دیده باز کند.

در راهنمای ما ، نگاهی خواهیم انداخت به:

لیسک چگونه کار می کند?

مشخصات فنی

زمان بلوک: 10 ثانیه

زمان گرد: ~ 17 دقیقه

عرضه: 100 میلیون LSK + پاداش جعل سالانه (در حال حاضر 4 LSK برای هر بلوک)

سیستم اجماع: گواهی اثبات سهام (DPoS)

نماد تیکر: LSK

Lisk قصد دارد یک ارائه دهنده پلتفرم (مشابه Ethereum و NEO) با یک شبکه غیرمتمرکز باشد ، با این وجود از جهات مختلف متفاوت است.

Ethereum از Solidid استفاده می کند و برای یادگیری زبان جدید به توسعه دهندگان نیاز دارد و بر قراردادهای هوشمند متمرکز است. این ساختار متمرکز به عقب نیاز به اشخاص ثالث دارد که به عنوان برنامه های جلویی کار کنند (به عنوان مثال کیف پول اتر من برای نشانه های ERC-20).

Lisk از زنجیره های جانبی و یک کیت کامل توسعه نرم افزار (SDK) استفاده می کند تا یک کیت کامل و kaboodle را برای توسعه دهندگان برای تولید dapps جلا (برنامه های غیرمتمرکز) و زنجیره بلوکی مستقل تحت یک سیستم فراهم کند. این بلاکچین جانبی به بلاکچین Lisk که به طور جداگانه نگهداری می شود مرتبط است و از آن محافظت می کند.

زنجیره های جانبی را به خطر بیندازید

حرکات Sidechains را در عمل انجام دهید

زنجیره های جانبی

Sidechains از نظر رمزنگاری دفترهای اصلی (بلاکچین) هستند که بدون آسیب رساندن به عملکرد و سرعت اصلی ، به شبکه اصلی متصل می شوند. این اتصال ویژگی های قابلیت همکاری مانند انتقال و همگام سازی نشانه های شما بین زنجیره ها را به همراه دارد.

در نهایت ، زنجیره های جانبی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا سطح نهایی سفارشی سازی برای الگوریتم های اجماع ، مقیاس گذاری شبکه ، ردیابی دارایی و حتی انتشار بتا رمزنگاری ها (به عنوان مثال شبکه های آزمایشی) و ردیابی دارایی ها (به عنوان مثال سهام).

بسیاری از راه حل های زنجیره ای جانبی موجود تنها یک بلاکچین یا بلاکچین خصوصی است. لیسک تلاش می کند تا بهترین ها را در هر دو جهان فراهم کند – ثبات و امنیت اصلی در حالی که به زنجیرهای جانبی امکان انعطاف پذیری نامحدود را می دهد.

در حالی که تیم Lisk شبکه اصلی را که توسط 101 نماینده محافظت می شود ، توسعه دهندگان کنترل کاملی برای ایجاد شبکه بلاکچین خود به عنوان یک زنجیره جانبی دارند. اگر هرگز مشکلی در آن بلاکچین دیگر وجود داشته باشد ، شبکه اصلی تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

چه چیزی باعث می شود ریسک متفاوت باشد?

برای دسترسی بیشتر به فناوری بلاکچین ، این تیم یک کیت توسعه دهندگان نرم افزار (SDK) مبتنی بر JavaScript با تمرکز بر تجربه کاربر (UI) و پشتیبانی از توسعه دهنده ایجاد کرده است..

SDK از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است:

  1. الگوریتم اجماع – در مورد Lisk ، Delegated Proof of Stake (DPoS) که تنظیمات پیش فرض نیز می باشد
  2. زنجیره جانبی – امکان ایجاد زنجیره بلوک مستقل مرتبط با زنجیره اصلی Lisk را فراهم می کند
  3. عقب-پایان – کد قابل برنامه ریزی برای توسعه دهندگان برای ایجاد DAPPS به طور مستقل
  4. جلویی – رابط کاربر (UI) که م publicلفه های عمومی هستند

فکر این است که این پروژه های مستقل به زنجیره والدین پایدار پیوند می خورند که دارای مقیاس و استحکام قبلی هستند. لیسک همچنین نمایندگانی دارد که می توانند به امنیت شبکه های جانبی کمک کنند.

گره های لیسک

نمایندگان چگونه شبکه زاید شبکه را ایمن می کنند

با ترکیب قدرت شبکه اصلی Lisk و بلاکچین با SDK منبع باز ، توسعه دهندگان قدرت ایجاد برنامه های دیجیتالی راحت و آسان را برای بارگیری در یک بسته دارند. این برنامه در یک مخزن غیرمتمرکز مانند فروشگاه برنامه قابل دسترسی است. نشانه های LSK برای استفاده از شبکه و خدمات Lisk مصرف می شوند. (مشابه اتر با Ethereum)

این اجازه می دهد تا توسعه دهندگان به طور انحصاری بر روی ابزار برنامه خود برای ایجاد مجدد بلاکچین جدید و تمام مدیریتی که همراه آن است تمرکز کنند..

به عنوان مثال Lisk Blockchain Services

  • هویت به عنوان یک سرویس – یک دکمه فشار ورود به سیستم تنها (SSO) فوری برای وب سایت هایی که نیاز به ثبت دارند
  • میزبانی غیرمتمرکز به عنوان یک سرویس – رسانه ها را در یک ابر غیرمتمرکز و رمزگذاری شده در شبکه ذخیره کنید
  • اجرای قرارداد هوشمند به عنوان یک سرویس – اجازه خدمات غیر قابل اعتماد را می دهد و خطر طرف مقابل را از بین می برد
  • اوراکل به عنوان یک سرویس – روشی برای به دست آوردن داده های قابل تنظیم در زمان واقعی یا نتیجه وقایع زندگی واقعی

یکی از جالبترین موارد در مورد داشتن SDK و اکوسیستم منبع باز در اطراف شبکه اصلی Lisk این است که کل سیستم از هر dapp جدید و موارد استفاده شده توسط توسعه دهندگان سود می برد. به عنوان مثال Solidity کتابخانه ای در Lisk ندارد اما یک توسعه دهنده می تواند قراردادهای هوشمند Ethereum Virtual Machine (EVM) را در زنجیره جانبی خود یا به عنوان یک سرویس بلاکچین کدگذاری کند. سپس کل شبکه می تواند از آن کتابخانه استفاده کند.

پس از تکمیل ، کل شبکه Lisk اکنون از این کارایی و ارائه جدید بهره مند می شود. هرچه تعداد بیشتری از توسعه دهندگان روی صفحه پرش کنند ، آنها یک اثر شبکه قدرتمند و ایجاد سریع برنامه ها و خدمات مورد نیاز ایجاد می کنند. این با ایجاد ارزش و سودمندی بیشتر برای توسعه دهندگان و کاربران ، خوشبختانه Lisk است.

فهرست برنامه های غیرمتمرکز را در معرض خطر قرار دهید

شما می توانید هر dapp موجود در اکوسیستم را در مشتری Lisk جستجو کنید (همانطور که برای هر فروشگاه برنامه دیگری می خواهید). همه برنامه های بلاکچین موجود در سیستم عامل باید در شبکه اصلی ثبت نام کنند. این ثبت نام ارتباطی را بین زنجیره اصلی Lisk و sidechain ایجاد می کند که به فهرست برنامه اجازه می دهد تا همه برنامه ها و خدمات بلاکچین را پیدا کند.

در طی این فرآیند ، توسعه دهنده می تواند نام برنامه ، توضیحات ، دسته بندی ، نماد ، برچسب ها و پیوند بارگیری منحصر به فرد را تنظیم کند. بسیار شبیه به روند ثبت نام برنامه یا پادکست در سرویس هایی مانند فروشگاه برنامه Apple.

فهرست Dapp را لیسک کنید

فهرست Dapp را لیسک کنید

درباره Lisk

تاریخ

با نوشتن هسته بیت کوین به طور عمده در C ++ و Ethereum در Solidity (یک چارچوب مستقل مبتنی بر جاوا اسکریپت) سردرگمی زیادی برای توسعه دهندگان در مورد اینکه روی کدام زبان تمرکز کنند یا به طور کامل یاد بگیرند ایجاد شده است..

بنیانگذاران Lisk ، Max Kordek و Oliver Beddows این مبارزات را دیدند و تجربه کردند و دیدگاهی برای دسترسی بیشتر فناوری بلاکچین ایجاد کردند. با توجه به اینکه اکثر محبوب ترین برنامه ها (به عنوان مثال Uber) و خود وب بیشتر روی Javascript اجرا می شود ، چرا چرخ را دوباره اختراع می کنیم?

همه چیز در سال 2014 با شروع شد رمزنگار, یک پلت فرم برنامه blockchain منبع باز که در نهایت به Lisk تبدیل شد. گرچه در سطح جامعه موفق بود ، Crypti برای رسیدن به چشم انداز خود به نیروی آتش بیشتری نیاز داشت و در ماه مه 2016 وارد لیسک شد..

تیم

Max Kordek – رئیس / مدیر عامل و بنیانگذار

Kordek در روزهای ابتدایی خود توانایی بلاکچین را تشخیص داد. او با اجتماعات مختلفی درگیر شد و تمام اطلاعاتی را که می توانست قبل از تأسیس Lisk بدست آورد ، جذب کرد. او رشد عمده را در پیش رو دارد و معتقد است كه Lisk با تهیه یك كیت توسعه Sidechain با كاربرد آسانسور ، در خط مقدم خواهد بود. خارج از کار ، او علاقه شدیدی به داستان های علمی دارد.

Lisk Operations

Max Kordek و تیم اصلی عملیات

الیور بددوز – معاون رئیس جمهور / مدیر عامل و بنیانگذار

Beddows دوازده سال تجربه در زمینه توسعه دارد. وی مانند بسیاری دیگر از پروژه های بلاکچین ، دید که این نوع فناوری می تواند ابزاری قدرتمند برای ایجاد جهان به مکانی عادلانه تر باشد. وی دید که اکثر سیستم عامل های بلاکچین بسیار پیچیده هستند و فرصتی برای آوردن توسعه دهندگان با مهارت های موجود در فضا وجود دارد.

توسعه خطر

الیور بددوز و تیم توسعه هسته

نقشه راه و تحولات

لیسک در جاده بدون دست انداز نبوده و چالش های دیگر. با این وجود ، این پروژه به یک پروژه واقعی تبدیل شده است که با تکمیل هر مرحله اطمینان بیشتر و بیشتری کسب می کند.

همکاری با مایکروسافت در سال 2016 این فرصت را برای لیسک فراهم آورد تا “Blockchain as a Service” را از طریق Azure و همچنین برخی از شناخت صنعت ارائه دهد.

یکی از بزرگترین پیشرفتهای اخیر بود تصمیم برای تغییر نام تجاری. استخدام یک شرکت استراتژی برند و طراحان حرفه ای نشانگر سازندگان کوشا نه تنها یک پلت فرم برنامه Blockchain بلکه یک نام تجاری است. این راه اندازی مجدد اتفاق افتاده است و به راحتی می توان گفت که نام تجاری جدید با ظاهری کاملاً حرفه ای تر ، که برای جذب سرمایه گذاران جدید و استعدادها مهم است ، تا حد زیادی موفقیت آمیز است..

رقبا

لیسک در یک فضای نسبتاً شلوغ رقابت می کند. Ethereum در حال حاضر دارای یک مزیت سالم اول در فضای پلت فرم برنامه غیرمتمرکز است. از جمله NEO ، Stratis و ICON به این رقابت اضافه کنید و ممکن است تعجب کنید که Lisk در کجا قرار می گیرد.

خوشبختانه اکثر این پروژه ها تخصص خاص خود را از نظر زبان برنامه نویسی و موقعیت مکانی دارند. و همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، هیچ پروژه دیگری به این شدت روی جنبه Javascript توسعه متمرکز نشده است.

تاریخچه تجارت

LSK از اوایل سال 2016 معاملات خود را آغاز کرد و پس از نوسانات اولیه تا حدود USD 0.30 دلار به قیمت USD رسید. با شروع به کار بازار گاو ، قیمت واقعا در اواسط سال 2017 شروع به صعود کرد. در ابتدای ژانویه 2018 به بالاترین قیمت 38.40 دلار رسید. این بازدهی باورنکردنی 100 برابر برای افرادی است که موفق به دریافت چند سال زودتر شدند.

متأسفانه ، قیمت از آنجایی که همزمان با بازار خرس ارزهای رمزنگاری شده امسال به طرز چشمگیری کاهش یافته است و در زمان بروزرسانی ، جایی در سطح 2.85 دلار قرار دارد.

Lisk در حال حاضر نقشه راهی در دسترس ندارد ، بنابراین پیش بینی اینکه چه کاتالیزوری ممکن است قیمت را در آینده افزایش دهد دشوار است. مانند اکثر پروژه ها ، تصویب اضافی و مشارکت باید به شما کمک کند.

خرید LSK

Lisk در مبادلات مختلف با 3 مورد برتر معامله می شود: Bittrex ، Poloniex و Binance. همانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده دیگر ، شما باید از Bitcoin (یا چیزی برای تبدیل به Bitcoin) شروع کنید تا بتوانید آن جفت را در صرافی مورد علاقه خود خریداری کنید..

نحوه ذخیره LSK

به عنوان بخشی از راه اندازی مجدد ، تیم Lisk تعدادی گزینه دیگر برای ذخیره LSK شما ایجاد کرده است. قدیمی کیف پول نانو به زودی متوقف خواهد شد ، بنابراین شما باید به یک راه حل بهتر ارتقا دهید. بیشتر کاربران می خواهند دست خود را روی Lisk قرار دهند هاب برای Windows و Mac موجود است. Hub عملکردی را به کیف پول Nano اضافه می کند و برخی مزایای اضافی مانند رای دادن به نمایندگان را فراهم می کند.

خطر هسته یک راه حل کیف پول فقط برای کاربران پیشرفته است و دارای داشبورد خط فرمان بدون GUI است. اگر می خواهید گره کامل خود را تنظیم کنید ، این کیف پول مناسب شما است. سرانجام, Lisk Mobile همچنین وجود ندارد و برخی از قابلیت های محدود را فراهم می کند ، اگرچه کاربران برق احتمالاً یکی از نسخه های دسک تاپ را می خواهند.

تمام کیف پول های فوق را می توان در Lisk رسمی یافت صفحه بارگیری.

نتیجه

لیسک بازیکنی بسیار کند و ثابت بوده است. در دنیای ICO های “عطر و طعم ماه” ، دیدن توسعه مداوم ، رسیدن به نقاط عطف و پیشرفت تدریجی طراوت بخش است.

از زمان Crypti ، هر دو بنیانگذار این پروژه را دنبال می کردند و مراقب ذهنیت خود بودند. از یک میز نوپای آشپزخانه پر از رمزگذار گرفته تا یک تیم شکوفاً بزرگتر با دفاتر زیبا در برلین ، آلمان ، لیسک راه طولانی را طی کرده است.

در حالی که بسیاری فکر می کنند لیسک “قاتل اتریوم” است ، با یک نگاه دقیق تر مشخص می شود که این پروژه به سادگی یکی دیگر از بازیکنان بزرگ و آینده دار (در میان بسیاری) در دنیای رمزنگاری نوپا است که درست در مقابل چشم ما ساخته می شود.

در حالی که Ethereum به عنوان یک ابزار بازگشتی بر روی قراردادهای هوشمند و سازوکارها در Solidid متمرکز است ، Lisk امیدوار است که قلب و ذهن هر دو توسعه دهندگان (JavaScript) و کاربران را به خود جلب کند.

SDK آنها مبتنی بر Javascript دارای سادگی است که به راحتی فراموش می شود. چرا بسیاری از برنامه نویسان از قبل آن را می دانند و از آن استفاده می کنند ، کد اینترنت را از نو اختراع می کنیم؟ این جایی است که لیسک در برابر اصرار برای تهیه چیزی اختصاصی مقاومت می کند و در عوض از چارچوب های موجود استفاده می کند که به آنها امکان دسترسی سریعتر به یک مجموعه توسعه دهنده بزرگتر را می دهد.

فقط زمان مشخص خواهد شد (و تصمیم گیری می شود) چه کسی پادشاه کوه Crypto است و لیسک به طور پیوسته (و بی سر و صدا) به عنوان یک مقام مسئول در نظر گرفته می شود که برای آن نقش در نظر گرفته می شود.

این مقاله توسط رایان اسمیت در تاریخ 11.08.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه را در کانال های زیر پیدا کنید:

فیس بوک

توییتر

Reddit

گیتهوب

اینستاگرام

یوتیوب

تلگرام