MaidSafeCoin چیست?

MaidSafeCoin به عنوان یک رمز برای Safecoin ، یک ارز غیرمتمرکز برای یک شبکه غیرمتمرکز عمل می کند. Safecoin به عنوان ارز برای شبکه SAFE ، شبکه ای متشکل از فضای دیسک سخت اضافی ، قدرت پردازش و اتصال داده های کاربران آن ، خدمت می کند..

آن را به عنوان اقتصاد مشترک اما برای منابع دیجیتالی خود در نظر بگیرید. MaidSafe شرکتی است که شبکه SAFE را برای نجات جهان از خطر ذخیره سازی متمرکز داده در حال توسعه است. در پارادایم فعلی ، بهترین حالت این است که شرکت ها از داده های شما استفاده می کنند تا شما را به سمت تبلیغاتشان بهتر سوق دهند. بدترین حالت این است که آنها اطلاعات خصوصی شما را به مردم منتقل می کنند همانطور که یاهو ، Equifax ، Target و بسیاری از شرکت های دیگر قبلاً این کار را انجام داده اند.

شبکه SAFE که بر دوش غول ها ایستاده است ، ویژگی های شبکه های غیرمتمرکز معروف تاریخ را با هم ترکیب می کند. MaidSafe با الهام از Napster ، Freenet ، BitTorrent و Bitcoin ، ویژگی های زیر را فراهم می کند:

  • ذخیره سازی داده ها و به اشتراک گذاری پرونده به طور کامل رمزگذاری شده
  • امکان استفاده ناشناس از شبکه
  • ارتباطات مقاوم در برابر سانسور
  • داده های بدون سرور
  • ارز رمزپایه مقیاس پذیر و عاری از هزینه های معاملاتی

MaidSafe ممکن است در ابتدا نام عجیبی به نظر برسد. اما در واقع مخفف مجموعه عظیم دیسک های اینترنت ، دسترسی امن برای همه است. در این راهنما ، موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

شبکه SAFE چگونه کار می کند?

شبکه SAFE در نهایت می خواهد “یک شبکه امن ، خودمختار ، داده محوری ، نظیر به نظیر به عنوان جایگزینی برای مدل فعلی سرور محور ایجاد کند.” دو کاربر اصلی شبکه وجود دارد: مشتری و کشاورز. مشتری به ویژگی های مختلف شبکه مانند مرور ، ذخیره داده یا انتقال پول دسترسی پیدا می کند. کشاورزان داده های شما را ذخیره کرده و از آنها مراقبت می کنند تا زمانی که به اطلاعات شما احتیاج داشته باشد ، در این زمان ممکن است برای تلاش های خود پاداش دریافت کنند.

امن شبکه یک لایه رمزگذاری شده است که در بالای اینترنت فعلی قرار دارد و امکان ذخیره سازی و شبکه سازی داده های مستقل را با جایگزینی سه لایه از لایه های OSI فراهم می کند.

لایه های OSI

شبکه SAFE در مدل OSI جای سه لایه از هفت لایه شبکه را می گیرد.

رمزگذاری شده

بیایید نگاهی به انتقال داده ها به شبکه SAFE بیندازیم. وقتی فایلی مانند یک عکس را در شبکه بارگذاری می کنید ، آن را به قطعات تقسیم شده ، هش می شود و رمزگذاری می کند. سپس داده ها به طور تصادفی در شبکه توزیع می شوند. نسخه های زائد داده نیز ایجاد می شود تا اگر کسی که پرونده شما را ذخیره می کند ، رایانه خود را خاموش کند ، شما همچنان به داده های خود دسترسی خواهید داشت. و نگران نباشید ، حتی با وجود برخی از داده های شما در رایانه های دیگران ، آنها نمی توانند آنها را بخوانند.

این شبکه به طور خودکار نسخه های بیشتری از داده ها را با تقاضای زیاد ایجاد می کند ، بنابراین به وب سایت های مشهورتر نسخه بیشتری از داده های خود اختصاص می یابد و در واقع سرعت می گیرد ، نه اینکه تحت سیستم فعلی کاهش یابد.

تابع هش می تواند هر قطعه داده را به یک رشته از کاراکترهای 256 بیتی ترسیم کند (به این معنی که می تواند با 256 0 یا 1 به صورت باینری نمایش داده شود). شبکه عملیات XOR را روی مقدار هش انجام می دهد تا به طور تصادفی یک فاصله منحصر به فرد از هر داده دیگر ایجاد کند. این را به عنوان یک فاصله فیزیکی تصور نکنید ، بلکه بیشتر فاصله ریاضی بین دو عدد است. XOR به سادگی در حال تبدیل دو هش به باینری و مقایسه بیت ها است. اگر بیت ها مطابقت داشته باشند ، خروجی 0 است. اگر بیت ها مطابقت نداشته باشند ، خروجی 1 است.

مثال XOR

مثال XOR

فاصله XOR بین داده ها و توانایی تخصیص تصادفی داده ها به یک مکان خاص مربوط به اجماع نزدیک گروه است ، نوآوری که MaidSafe به جای بلاکچین استفاده کرده است.

خزانه داران و کشاورزان

ما در مورد نحوه هش ، رمزگذاری و توزیع داده ها در شبکه بحث کرده ایم. اما اگر Maidsafe به شدت مخالف ذخیره سازی متمرکز است ، داده ها دقیقاً به کجا می روند؟ این جایی است که خزانه ها وارد شوید. نرم افزار vault شما را به شبکه SAFE متصل می کند و داده های توزیع شده را در رایانه ذخیره می کند. به افرادی که نرم افزار خرک را اجرا می کنند ، گفته می شود کشاورزان.

برای تبدیل شدن به یک کشاورز ، به شبکه SAFE اطلاع می دهید که می خواهید به آن بپیوندید ، و یک درخواست اثبات منبع برای شما ارسال می شود تا ببینید آیا از پهنای باند و CPU کافی برخوردار هستید. اگر پذیرفته شوید ، داده های نزدیک به یکدیگر را در فضای XOR به شما اختصاص می دهد تا در طاق خود ذخیره کنید. فضای ذخیره سازی اضافی شما روی دیسک سخت و قدرت محاسبات برای کمک به اجرای شبکه استفاده می شود.

درآمد Safecoins

وقتی کسی بخواهد به بخشی از داده های شبکه SAFE مانند یک وب سایت یا پرونده دسترسی پیدا کند ، کشاورزان برای یافتن داده های مربوطه و تحویل آنها به مشتری رقابت می کنند. اگر اولین کشاورز هستید که کالاها را تحویل می گیرید ، این فرصت را دارید که مقداری Safecoin بدست آورید. وقتی اثبات منبع خود را کامل کنید ، نام Safecoin تصادفی را در شبکه ایجاد می کنید. اگر آن سکه قبلاً متعلق به شخصی باشد ، شما هیچ پاداشی دریافت نمی کنید. با این حال ، اگر نام سکه ای بدون مالک تولید کنید ، مال شما است.

اثبات منبع

MaidSafeCoin از اثبات منبع استفاده می کند.

از آنجا که Safecoins موظف است داده ها را در شبکه SAFE بارگذاری کند و از برنامه های کاربردی استفاده کند ، Maidsafe امیدوار است که سکه ها ارزش داشته باشند و بنابراین ماینرها را برای ارائه منابع اضافی خود به شبکه تشویق کنند. شبکه SAFE امکان تبادل رایگان و فوری Safecoins را به عنوان ارز فراهم می کند.

تبدیل شدن به یک خرک بزرگتر

به عنوان یک کشاورز ، طاق شما از سطح 1 شروع می شود و در یک گروه تصادفی از داده ها مراقبت می کند. هنگامی که از گروهی به گروه دیگر می روید ، سطح شما افزایش می یابد ، همچنین به عنوان سن گره شناخته می شود. Proof of Resource همچنین با ذخیره سازی داده های تصادفی در رایانه شما را آزمایش می کند. اگر نتوانید آنها را به درستی ذخیره کنید ، سطح شما کاهش می یابد.

سن گره

با گذشت زمان سن گره شما (سطح خرک) افزایش می یابد.

این شبکه شروع به جلب اعتماد به یک خرک قدیمی می کند. در نهایت ، شما به یک سطح مشخصی خواهید رسید و تصمیم گیری را در گروه های اختصاص داده شده شروع خواهید کرد.

خرک سالخورده

درست مانند Pokemon ، وضعیت خرک شما نیز می تواند پیشرفت کند.

خرک تبدیل شد خرک سالخورده! در شبکه SAFE ، داده ها در گروه های مختلف ذخیره می شوند خزانه های بزرگتر قادر به رأی دادن در مورد آنچه گروه ها با داده ها انجام می دهند ، است.

بستن اجماع گروه

هش کردن می تواند منجر به 2 تا 256 آدرس مختلف شود. این آدرس ها به بخشهایی تقسیم می شوند و توسط گروههای مختلف طاقها مدیریت می شوند. بزرگترین خزانه های قابل اعتماد در گروه ، برای ایجاد اجماع در مورد تصمیمات مهم مانند تقسیم گروه ها ، ادغام با سایر گروه ها یا رسیدگی به معاملات Safecoin لازم است. خزانه ها همیشه داده ها را با خرک های موجود در فضای XOR به اشتراک می گذارند تا شبکه بتواند دوباره ساخته شود.

به عنوان مثال ، اگر رایانه های یک گروه همه خاموش باشند ، طاق های نزدیک به آن گروه می توانند اطلاعات از دست رفته را بازسازی کنند. در کنار هم قرار گرفتن با بیت کوین ، جایی که دفتریاری برای همه گره ها پخش می شود ، طاق های موجود در شبکه SAFE اطلاعاتی راجع به طاق های اطراف دارند ، اما هرچه فاصله یک خرک در فضای XOR باشد ، اطلاعات کمتر و کمتر است. این امر برای جلوگیری از خرکی است که نفوذ زیادی در شبکه دارد.

امنیت

اگر یک بازیگر بد بخواهد به داده های شبکه SAFE حمله کند ، ابتدا باید با اختصاص خرک خود به یک فضای تصادفی در شبکه مقابله کند. سپس آنها باید منتظر بمانند تا بزرگتر شوند در حالی که از گروهی به گروه دیگر می روند ، اثبات منبع در طول مسیر را ارائه می دهند. هنگامی که مهاجم پیر شد ، آنها باید اطمینان حاصل کنند که به دلیل اجماع در یک گروه با مهاجمان دیگر هستند. با این حال ، با اختصاص Xault به گروه های تصادفی داده ، عملکرد XOR یکبار دیگر ثابت می شود که هر حمله را هماهنگ می کند.

هزینه مضاعف

برخلاف بیت کوین ، که یک دفتر عمومی از میزان بیت کوین هر کیف پول را پخش می کند ، Safecoins پرونده های واقعی شبکه هستند. هر پرونده Safecoin حاوی اطلاعاتی درباره صاحب فعلی آن است ، اما نه کل تاریخ سکه. برای تغییر مالک یک پرونده ، شما باید از اکثر طاق هایی که پرونده Safecoin را اداره می کنند ، اجماع کنید.

بگذارید بگوییم تلاش برای ارسال همزمان 1 Safecoin به 2 مالک مختلف وجود دارد. شاید ¾ از خرک ها یک دستورالعمل دریافت کنند و بقیه ¼ یک دستورالعمل دیگر. طاقها فقط می توانند در مورد یکی از معاملات پیشنهادی به اجماع برسند.

تاریخچه MaidSafeCoin

MaidSafe ، یک شرکت مستقر در اسکاتلند ، در سال 2006 توسعه شبکه SAFE را آغاز کرد. پیش فروش در 22 آوریل 2014 ، 10 درصد از کل MaidSafeCoins را فروخت. در آن زمان می توانید 17000 MaidSafeCoins با یک BTC خریداری کنید. این شرکت 30 روز فرصت داد تا تلاش خود را برای رسیدن به هدف جمع آوری سرمایه هشت میلیون دلاری انجام دهد ، اما آنها فقط در عرض 5 ساعت به هدف رسیدند. وقتی شبکه SAFE کاملاً فعال باشد ، قادر خواهید بود MaidSafeCoins را با Safecoins مبادله کنید.

تیم MaidSafeCoin و پیشرفت

پانزده درصد از Safecoins به تیم توسعه دهنده ، به رهبری موسس دیوید ایروین اختصاص دارد. این تیم در حال حاضر در مرحله آلفا 2 قرار دارد نقشه راه.

MaidSafeCoin نقشه راه آینده

MaidSafeCoin نقشه راه آینده

در حال حاضر ، شما می توانید به یک مرورگر دسترسی پیدا کنید, وب سایت هایی را ایجاد و منتشر کنید و یک آموزش رمزگذاری شده رمز الکترونیکی را بارگیری کنید. با این حال ، قبل از شروع استفاده از Safecoins ، باید منتظر بمانید تا MaidSafe از مراحل آلفا خارج شود.

مرورگر SAFE

مرورگر SAFE

نرم افزار همراه با مرورگر Peruse ضمن پنهان کردن آدرس IP کاربر ، امکان اتصال به Vaault را فراهم می کند. اگر می خواهید یک سایت ایمن را مرور کنید یا فایلی را که به صورت عمومی ارسال شده بارگیری کنید ، هزینه ای برای شما ندارد. در آینده ، فقط اگر بخواهید داده ها را در شبکه ذخیره کنید ، هزینه Safecoin برای شما خواهد داشت. این تیم تاریخی را برای راه اندازی شبکه SAFE تعیین نکرده است.

رقابت

چند شرکت بلاک چین ذخیره سازی داده نیز وجود دارد ، اما هیچ یک از آنها به اندازه MaidSafeCoin وجود نداشته است. Filecoin پس از جمع آوری ICO 257 میلیون دلاری به شهرت رسید. و Siacoin در حال حاضر از نظر محدودیت بازار پیشرو است. MaidSafeCoin از این نظر منحصر به فرد است که شبکه SAFE در واقع از بلاکچین استفاده نمی کند. بنابراین ، به محض فعال شدن محصول ، ارز شبکه ، Safecoins ، در بلاکچین بیت کوین وجود نخواهد داشت.

MAID عرضه و پایداری

اندازه پرونده های Safecoin 32 بیت است و بنابراین 2 سکه 32 بورس ، یا 4.3 میلیارد سکه وجود دارد. اگر مالک MaidSafeCoins هستید ، در نهایت می توانید آنها را به یک آدرس غیرقانونی ارسال کنید و در عوض Safecoins دریافت کنید.

نرخ پاداش Safecoins به کشاورزان به عرضه و تقاضای شبکه بستگی دارد. اگر تعداد زیادی کشاورز و فضای ذخیره سازی بیش از حد در دسترس باشد ، شبکه با نرخ کمتری به سکه ها پاداش می دهد. اگر کمبود ذخیره سازی وجود داشته باشد ، به انگیزه بیشتری برای تولید مزایای بیشتری سکه تعلق می گیرد. این طرح با هدف جلوگیری از باز شدن و کنترل شبکه های مزارع عظیم متمرکز انجام می شود. با بیت کوین ، صرف هزینه در ASIC قدرت هش شدن شما را افزایش می دهد و جوایز بلوکی شما را افزایش می دهد. با استفاده از شبکه SAFE ، افزودن فضای ذخیره سازی بیشتر به شبکه منجر به کاهش بازده می شود.

سرعت کشاورزی

پاداش کشاورزی با میزان ذخیره سازی موجود در شبکه رابطه معکوس دارد.

هنگامی که افراد Safecoins را برای بارگذاری داده های خود خرج می کنند ، این Safecoins از طریق جوایز اثبات منابع دوباره به کشاورزان تبدیل می شوند.

از نظر پایداری ، Maidsafe قصد دارد به دلیل کاهش هزینه پردازنده ها ، پهنای باند و ذخیره سازی ، تمام داده ها را به طور نامحدود حفظ کند..

تاریخچه تجارت

MaidSafeCoin یکی از وحشیانه ترین معاملات تجارت بین altcoin است. اگرچه قیمت طی سالهای 2014 ، 2015 و 2016 نسبتاً ثابت در ارزش USD باقی مانده است ، اما قیمت BTC به شدت نوسان دارد. قیمت BTC بین 0.00002 BTC و 0.00018 BTC قبل از افزایش ناگهانی به بالاترین سطح 0.000273 در مارس 2016 رسید. به نظر نمی رسد که کاتالیزوری برای حرکت شدید قیمت باشد. از آنجا که بازار جوان بود و کلاهک بازار کوچک بود (در مقایسه) ، ممکن است همین چند معامله گر بزرگ در حال خرید سکه بوده باشند.

قیمت MAID در اوج جدیدترین بازار خرس در آغاز ژانویه 2018 به بالاترین سطح USD در حدود 1.17 دلار رسید. از آن زمان ، قیمت به طور مداوم کاهش یافته است و در حال حاضر در حدود 0.12 دلار (BTC 0.000031) است..

همانطور که Maidsafe در مسیر نقشه حرکت می کند و ویژگی های جدیدی را برای شبکه SAFE منتشر می کند ، امیدواریم که باید شاهد افزایش کلی MaidSafeCoin باشیم. وقتی Safecoins در شبکه SAFE عملیاتی می شوند ، ممکن است تقاضای بیشتری برای MaidSafeCoin نیز مشاهده کنید.

MAID را از کجا بخریم

متأسفانه ، گزینه های شما برای خرید MAID بسیار کم است. می توانید اکثر حجم MaidSafeCoin را در HitBTC و Poloniex پیدا کنید.

MAID را از کجا ذخیره کنیم

در حال حاضر هیچ کیف پول اختصاصی وجود ندارد. گذاشتن MAID یا هر سکه برای آن موضوع در صرافی توصیه نمی شود. با این حال ، می توانید از کیف پول وب استفاده کنید Omniwallet. همچنین می توانید از Omnicore ، کیف پول آفلاین استفاده کنید ، اما لازم است کل بلاکچین Bitcoin را بارگیری کنید.

نتیجه

شبکه SAFE هنوز در مراحل ابتدایی است. اما در صورت موفقیت در انجام مأموریت ، دیدن مزایای احتمالی روشن است. بدون شک تقاضای ذخیره سازی غیرمتمرکز داده ، مرور ناشناس و مدیریت اطلاعات شخصی وجود خواهد داشت. ما دیگر اطلاعات خصوصی خود را در ماشین آلات شرکتی یا دولت هایی که در همه ارتباطات جاسوسی می کنند ، ذخیره نمی کنیم. شبکه SAFE قدرت اینترنت را به مردم می دهد و هزینه آن را نه با داده های شخصی ، بلکه با Safecoin پرداخت می کند..

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 2.19.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

توییتر

Reddit

گیتهوب

تلگرام